Jump to content

The True Detective Story (STORY FICTION)

Recommended Posts

EPISODE 4: "The Arrival"

Съни Донети.. "Донът".. много хора бяха чували за него и знаеха на какво е способен, но наистина много малко от тях го познаваха истински. Хората на които най-разчиташе дона бяха сина му Costa Donetti & личния му адвокат Joey Stamboli.. "The Hearbreaker" както му викаха из квартала. Въпреки, че Джои бе пиявица и подла хиена, Донети доста често получаваше помощ от него от уважение. Двамата съумяваха да намерят общ език, което беше понякога голяма сила срещу закона. Съни седеше в офиса си и мислеше над странното обаждане, което получи само преди минути, когато сина му влезе..

Sonny: "Синко.. имаме проблем! Голям проблем.."

Коста забърса ръцете си от кръвта на прокурорката, след което погледна баща си.

Costa: "За какво става дума.. можем ли да се погрижим?"

Sonny: "Надали в този случай! Ченгетата ще са тук всяка минута, сега получих анонимно обаждане.. явно от някое корумпирано ченге което ще иска пари в бъдеще.. ако имаме такова мамка му!"

Коста: "Това наистина не е добре.. по-добре да се омитаме и то още сега!"

Съни: "Прав си.. кажи на хората да приготвят хеликоптера.. след малко се махаме.. аз трябва да се погрижа за нещо.. и за всеки случай събуди Джои.. да е готов.."

В този момент обаче в офиса на донът нахлуха не гардовете му, които бяха свалени преди минути, а самите детективи Бил Рачет и Джейсън Франсис Кенеди! Моментният шок на двамата мафиоти бързо се превърна в яростна гримаса насочена към ченгетата.. Коста посегна към пистолета си, но Рачет бързо го предупреди да не го прави или ще се раздели с ръката си!

Рачет: "Е Съни винаги съм искал да го кажа.. Идваш с нас!!"

..

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Полицейски участък "Butcher Bay"

Шефът Steven Wallnut седеше в офиса си и разглеждаше пищната си колекция от награди от войната.. когато телефона му звънна!

Stevie: "Да.. аха.. да сър добре! Ще го посрещна.. идва още тази вечер!?.. ДОбре няма проблем ще съм на летището след 20 минути.."

Stevie (на себе си): "Подяволите шибаното ФБР се намеси.. работата не е на добре! Трябва да направя няколко обаждания.."

Шефът въобще не изглеждаше доволен от създалата се ситуация. Той започна нервно да тропа с крак и да се замисля за нещо.. след което набързо взе палтото си и излезе от офиса..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Вилата на Енрике Лорензи извън града

Енрике стоеше спокойно пред новата си плазма и пушеше пура, когато в стаята влезе красивата му дъщеря Natalie Lorenzzi..

Енрике: "Нат скъпа как си.."

Нат: "Добре тате.. чух, разговора ти със чичо Сал.. има ли нещо което трябва да знам.."

Енрике: "Хах.. не се безпокой душко.. не трябва да се тревожиш за нищо.. ти какво прави цял ден?"

Нат: "Ами бях из града с приятелки и се запознах с един много як тип.. мисля да излезя с него утре вечер.. ще ми дадеш ли малко парички"

Енрике: "Кой е този младеж.."

Нат: "Ами.. не знам дали го знаеш казва се Стив.."

Енрике: "Да не е Стив от крайните квартали.."

Нат: "Даа познаваш ли го?"

Енрике: "Ами бегло.. добре ето ти няколко.. хиляди дано ти стигнат... и умната!"

Нат: "Да няма проблем.. мерси много отивам да спя.."

Енрике: "Ок лека нощ.."

Енрике изчаква Нат да излезе от стаята след което звъннва на Сал Бандини.. дясната му ръка."

Енрике: "Сал, няма да познаеш, кой ще излиза с дъщеря ми утре вечер... не!.. Стив Дилъра бе.. да същия.. и двамата знаем, че няма да стане.. изпрати му The Monster.. той ще се погрижи!!.. Ок до чуване"

Енрике (на себе си): "Стив Дилъра.. хах какво си мисли, че прави този малоумник.. Чудовището ще се погрижи за него!"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Къщата на Джони Фрийспуун

Джони "Олимпик" Фрийспуун най-накрая се прибра от тежката вечер и пусна телевизора си.. Той смени няколко канала, когато видя репортаж за престрелка пред къщата на Съни Донети с множество полицейски коли отпред..

Джони (на себе си): "Подяволите не може да бъде.. най-накрая Съни ще си получи заслуженото.. Е мамка му лека нощ.."

Олимпик най-накрая затвори очи и успя да заспи..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Вилата на Донети

В офиса на боса седяха четирима човека.. Детективите JFK & Bill Rachett, които бяха насочили огнестрелните си оръжия към самия дон и сина му..

Съни Донети: "Ченгета.. мразя ченгета!"

Съни взе купчина пари и ги хвърли на земята

Съни: "Това стига ли ви.. айде махайте се от дома ми!"

Рачет: "Този път не е толкова просто.. доне.. този път си заподозрян за убийство.. като гледам ръцете на сина ти.. може би няма да е само за едно!"

Съни: "Заклал е някаква кокошка.. и какво толкова"

Рачет: "Не мисля да се интересувам какво точно имаш предвид под.. кокошка!"

Съни: "Почвате да ме изнервяте.. а Съни не обича да го нервят!"

Рачет нервно вдигна пистолета си към главата на дона..

Рачет: "Това беше.. писна ми да си говорим глупости.. лягай на земята и накарай синчето ти да направи същото.. уморих се да чакам.. тази вечер идваш с нас и това е.. мястото е оградено от колеги.. няма къде да избягаш!"

Съни видя, че няма друг избор и най-накрая прояви малко разум..

Съни: "Коста извикай Джои.. той ще оправи нещата.. а вие двамата ще си го получите някой ден, помнете ми думата!"

Само след 10-на минути JFK & Rachett гордо изведоха Коста и Съни Донети с белезници и ги пъхнаха в една от патрулните коли.. кръвопролития нямаше.. поне тази вечер..

СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Не стана много добър епизод, но помогна за вкарването на нови персонажи и развитие на някой истории

На мен този епизод пък ми хареса много.Всичко се разви перфектно.Скоро и Diamond_DOg ще се намеси и ще стане още по-интересно.Хах разговора между Натали и Енрике ме уби :Д

Нещата постепенно започват да ставт все по-заплетени и по-заплетени. Това ми харесва, а епизода си беше екстра.

35izpu1.jpg

EPISODE 5: "The New Kid on the block" (Специален Гост Frantic като FBI Agent John Snitsky

:D )

Домът на Стив Дилъра

Стиви бой имаше много домове в последно време, но точно днес той си бе в собствения. "Дилъра" беше си запалил цигара и чакаше важно обаждане от своя ментор и приятел Савио Вега.. когато и то най-накрая дойде!

Стив: "Еййй Савио.. какво става копеле!?"

Вега: "Стиви, слушай внимателно.. трябва да изчезваш от там още сега.. чу ли!! Изчезни за малко имаш голям проблем.. аз ще се опитам да оправя нещата.."

Стив: "За какво подяволите говориш!?"

Вега: "Мацката, която си зарибил миналия ден е била дъщерята на шибания Енрике Лоренззи!!! Чуваш ли.."

Стив: "Мамка му!!... мамка му... ок какво да правя.. къде да ида.. не знаех човече.. трябва да ме скриеш.. ще ме скриеш нали!? Savio трябва да ми помогнеш!"

Вега: "Имаш информацията.. оправяй се!"

Вега затваря..

Стив: "Савио... човече.. къде изчезна!?.. Мамка му!!"

В този момент, Стиви чу стъпки пред входната си врата. Той остави телефона и бръкна в едно от чекмеджетата до него изваждайки една ножица. Стиви зачака скрит в тъмнината.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Летище "Butcher Bay"

Steven Wallnut и двама новобранци, чакаха търпеливо под дъжда самолета на новите "гости" на града. Правителството се бе намесило в случая с убития счетоводител, заради лошата медия която получи цялата работа в столицата и изпрати 2-ма агенти да се погрижат. Ето че във въздуха блеснаха няколко светлини. Частният самолет се приземи бързо и от него изкочиха двама сериозни типове облечени в черно..

Nicholas McNugget: "FBI Agent Nicholas McNugget.. искам да видя тялото още сега.."

Никалъс Макнъгът, човекът наистина имаше проблеми. След като завърши академията, претърпя развод и загуба на родител. Единствената утеха за него бе работата.. новия случай го отклони напълно от досегашния му живот и наистина самия той го приемаше като почивка. Уолнът започна да обяснява нещо на агентите докъто всички се предвижваха до колите спрени пред входа.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Домът на Рики Санторо

Johny Freespoon (на себе си): "Обещах на РИки, че ще мина днес.. Пред къщата му както винаги се бяха събрали някакви "гангстерчета"

Джони почука на вратата гледайки с пренебрежение хората покрай него. Един се опита да се помайтапи с него казвайки му, че Eminem не живее в тази къща. Джони му отговори красноречиво да свали веригата, която е откраднал от съседското куче и катинара на нея, спечелен от някое шоколадче Милка и да се разкара от тук. Явно кварталният патрон не бе останал много възторжен от коментара на детектива и бързо се засили към него. Olimpic го повали само с едно премятане, след което извади пистолета си за да накара приятелчетата му да не правят нищо. В този момент и излезе Рики Санторо..

Santoro: "Какво подяволите става тук!?"

Jamal (поваленият гангстер): "Рики, това копеле се опита да ме убие.. застреляй го!"

Santoro: "Ще застрелям теб ако не ми купиш нови цветя.. как можа да ми счупиш саксиите?"

Jamal: "Заради този задник стана всичко.."

Santoro: "Е явно си си го заслужил.. сега изчезвай.. Олимпик как е човече!! Какво правиш.."

Freespoon: "Интересна дружинка си си направил тука.."

Santoro: "Да децата обичат да се мотат покрай къщата ми.. идолизират ме. Малко са нахъсани, че съм някакъв квартален бос или нещо от сорта.."

Freespoon: "Хах кой би си помислил.. старият Рики квартален бос."

Santoro: "Не казвай на куките.. хайде влизай да изпушим по цигара и да ми кажеш какво точно става."

..

Полицейски участък "Butcher Bay"

Sonny & Costa Donetti бяха от вчера в залите за разпит. Рачет не се отлепяше от тях и опитваше всеки полицейски трик за да ги накара да говорят.

Rachett: "Е какво ще бъде Съни.. нали знаеш, че можеш да получиш бая време в панделата за това което си направил."

Sonny: "Майната ти Рачет.. дори не знам за какво ме задържате."

Rachett: "Да бе..."

Междувременно в другата стая за разпит

Kennedy: "Е Коста, ще ми кажеш ли защо убихте счетоводител и прокурорка.. явно с баща ти не обичате тези професии?"

Коста: "Знаеш ли, черепа ти има много интересна форма, ще седи невероятно в колекцията ми.."

Kennedy: "Винаги на мене се падат психарите... Рачетттт.."

Междувременно в другата стая за разпит

Rachett: "Знаем, че си бил ти Донети.. ако не те уличим за това, сина ти все пак остава в затвора за убийство на прокурорка, а ти за саучастник!.. Едно признаение няма да ти навреди на процеса.."

Sonny: "Хах.. прцес..Искам да се обадя на адвоката си тъпако, няма как да ме накараш да говоря за каквото и да е."

Рачет: "До колкото знам Били Валентино е в затвора.. да точно Били "Бика".. не беше ли ядосан за дето го предаде на ченгетата по-миналата година."

Sonny: "Мислиш.. че можеш да ме плашиш с бика.. искам да се обадя на адвоката си.. това изречение само ще чуваш докъто не получа шибаното обаждане!"

..

В Центъра

Mr. X чакаше търпеливо нещо на една от главните улици в центъра наситена от хора, когато изведнъж неизвестен мъж мина до него и остави плик в едно от кошчетата за боклук. Мистър X бързо го взе и се запъти в неизвестна посока. Когато се прибра, както обикновенно без никой да го проследи, наемният убиец отвори плика.. в него имаше точно това, което бе изисквал от Енрике Лорензи + известна сума пари.. в плика блесна и снимката на мишената.. това бе не друг, а Сънни Донетти!! Седмицата наистина бе тежка за Сънни.. но дали щеше поне да я преживее..

Еми,какво да кажа освен,че се заързва всичко и за всички :) .Мр.Х определено получи интриуваща мишена.Частта с Рачет и Кенеди в полицейският участък също рулираше.ПС:Само аз ли не се видях? :D

[url="http://imageshack.us"][img]http://img120.imageshack.us/img120/9594/mcmgsm61ya1.jpg[/img][/url]

Поредния много интересен епизод.Едно по едно нещата започват да се разкриват.Интересно защо Лоренци ми поръчва Донети.Според мен ще се случи някакъв обрат и няма да се стигне до убийството на Донети.Разпитите на Сони и Коста Донети бяха доста забавни и вкараха хумор в епизода :) Очаквам следващия с нетърпение :)

EPISODE 6: "DeadZone" (Специален Гост Frantic като FBI Agent John Snitsky)

Моргата "Butcher Bay"

FBI агентите Nicholas McNugget & John Snitsky внимателно оглеждаха трупа на мъжа, чиито убиец всички издирваха. В стаята още присъстваха шефа на полицията Wallnut & един от лекарите в сградата. Всичко беше спокойно докъто Никълас не попадна на нещо!

МакНъгет: "Бинго.. какво подяволите е това!?.."

Останалите трима мъже в стаята веднага погледнаха какво става..

МакНъгет: "Вижте тук под нокъта на този пръст има някакво бяло вещество.."

Snitsky: "Прав си да звъня ли в центъра."

McNugget: "Не още искам да го проверим първо сами.. мисля, че е важна улика.. Chief.. имате ли лаборатория в този град."

Wallnut: "Е може да не сме от най-големите градове в страната, но естествено, че имаме."

В този момент мобилният телефон на шефа на полицията звънна..

Wallnut: "Ало.. Рачет извлякохте ли самопризнания.. адвоката им е там!?.. ок след малко ще дойда."

McNugget: "btw.. шефе разбрах, че един от задържаните ви е Съни Донети и сина му?"

Wallnut: "Правилно сте разбрал.."

McNugget: "не знам как да ви го кажа, но той е специален информатор на FBI и ще се наложи да го освободите в следващите няколко часа.. преди малко получих заповед от службата."

Wallnut: "Какво подяволите!?.. Искаме да пипнем този кучи син вече от няколко години.."

McNugget: "Съжалявам chief.. ако имаш оплакване го изпрати на директорите не на мен.. аз съм само посредник."

Wallnut (тихо): "Да бе посредник.. ако можех до сега щеше да си на земята с разбит нос!"

McNugget: "Какво казахте?"

Wallnut: "Аа.. казах, че Донети е един много търсен мафиотски бос... и не трябваше така да става.. но уви."

McNugget: "Да и аз така си помислих.."

Wallnut: "И все пак вие го кажете на Бил Рачет.. няма да съм аз вашия посредник.. и внимявайте, надали ще го приеме добре."

Къщата на Рики Санторо

Олимпик пушеше от новата стока на Рики, двамата си припомняха стари истории, когато телефона на детектива звънна.

Freespoon: "Ало.."

Paula Rossi: "Johny, аз съм Паула.. исках да ти звънна за да чуя как върви случая?"

Freespoon: "Прочетох досието на мъжа ти и мисля, че попаднах на нещо.. защо не дойдеш у нас утре за да го обсъдим?"

Paula: "Добре, ще дойда след обяд.."

Freespoon: "Идеално.. искаш ли да приготвя нещо за хапване.. така де ако си гладна."

Paula: "Хмм.. може ще видим."

Freespoon: "Добре, ще те чакам значи.. да си поговорим за случая."

Paula: "Ок до утре Johny.."

Freespoon: "Дам.. до утре."

Олимпик затвори телефона и се обърна към Санторо..

Olimpic: "Ricky ще ми трябва малко помощ, за този случай.. усещам, че ще разсърдя доста опасни хора.. вече имах преплитане на интереси със Савио Вега."

Santoro: "Човече знаеш, че винаги можеш да разчиташ на мен.. имаш ми телефона ако стане напечено, i'll be there maa`faka!"

Olimpic: "Радвам се да го чуя.. добре копеле аз ще отлитам, че ме чака работа.. а и щях да те питам какво мислиш за Паула.."

Santoro: "Знам, че е яка пичка, но не бързай, все пак мъжа и умря преди седмица.."

Olimpic: "Какво.. не знам за какво говориш!?"

Санторо: "Да бе.. хайде тръгвай тръгвай.."

Къщата на Steve The Dealer

Steve беше много уплашен, когато получи обаждането от Савио Вега. Той чу стъпки пред входната врата и веднага се покри в една от тъмните стаи с ножица в ръка. Само след няколко секунди тишината пак даде превес над ситуацията. Стиви леко се показа и погледна към вратата.. сянката липсваше и той се успокои, казвайки си, че всичко е само от дрогата. Дилъра се приближи без да издава много шум до вратата и погледна през шпионката... Гледката обаче бе смразяваща!! Мъжът познат като "Чудовището" се беше засилил със всъчка сила към вратата!! В следващите секунди Стив не разбра въобще какво става.. Той се свести след секунди легнал на няколко метра от вече разбитата врата, а The Monster просто го грабна и го метна технично в другия край на стаята! Стив се опита да допълзи до ножицата паднала на земята в другата стая.. Чудовището веднага наби големия си крак в гръбнака на жертвата. Стив изплю малко кръв и припадна. Чудовището го вдигна и му заби страховит удар в лицето просвайки го отново на земята..

The Monster: "Послание от Енрике Лоренззи копеле!.. Другия път няма да остане нищо от теб.. надявам се си разбрал вече за какво става на въпрос.."

Чудовището бързо излезе през останките на вратата и се изгуби в тъмнината, докъто Стиви агонизираше от болка на земята..

И този епизод ми хареса много.Доста бях изненадан,че Съни Донети ще бъде освободен по този начин,но пък сега става по-лесно за мен да го убия :P Интересно ми е каква ще е ролята на McNugget и ми се струва,че накрая ще се окаже,че копелето работи за мафията :) Freepson зарибява Paula като така серияла ще придобие и малко романтика :D Образа на Ricky ме кефи адски много и нямам търпение да видя каква ще е ролята му в историята по-нататък.Хареса ми как чудовището преби дилъра като сега очаквам някакъв вид опит за отмъщение от Steve.

The Olimpic Hero

Чаках да минат малко серии,за да прочета няколко наведнъж и да ми е по-интересно.Наистина вече абсолютно всичко се заплете по много добър и интересен начин.Явно освен,че ще решавам случай,ще работя и по тънката част така да се каже. :D

Абе,яка работа :D !Фикшън-а си кърти и това си е.Интересно кой от геройте ще си замине?Нямам никаква идея в момента,освен Х да изпълни поръчката си,но ми се стурва,че е прекалено рано.

[url="http://imageshack.us"][img]http://img120.imageshack.us/img120/9594/mcmgsm61ya1.jpg[/img][/url]

Доста интересна история и наистина един интересен хибрид между Sin City и Godfather.

[center][img]http://i49.tinypic.com/ogf5a0.jpg[/img][/center]

[center][size=7][font='comic sans ms']ONE MORE MATCH[/font][/size][/center]