June 1Jun 1 Здравейте, геройчета! Съвсем скоро може да очаквате новия брой на подкаста ни. Представямe ви темите, които ще обсъдим, а вие може да предполагате кой ще бъде гостът ни. Как реагират хората на зарязване/отрязване - Връзката с популярна личност и колко сме готови на такава Случайността в живота, която ни дебне зад всеки ъгъл Опит за покушение - забавно абсурдна история на госта Шизофренията в нета Най-странните сънища Най-шокиращото/шантаво нещо, което сме видяли в нета Понеже нямам никакво време, а Чатът е тъп, гостът ни няма да е модератор, моля да не се подвеждате по баджа! Благодаря! Пожелах си онази любов, за която гориш всеки ден и намерих я щом спрях да я търся, тогава, когато светът беше спрял. И не вярвах, че може наистина в хаоса да има ред...
June 1Jun 1 Светльо, кога е била тая среща за фенове на Колелото във Варна, че съм я пропуснал Edited June 1Jun 1 by Jack Bauer Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!
June 1Jun 1 3 hours ago, Jack Bauer said:Светльо, кога е била тая среща за фенове на Колелото във Варна, че съм я пропуснал 2010 или 2011 година не помня точно. Но най-вече си пропуснал, защото не беше по Фейсбук, а по форумите за КНВ, когато ги имаше тогава.Благодаря за поканата и за приятното време с водещите. Благодаря им, че ме изтърпяха, както и на двамата слушатели, на които евентуално такъв неразбираем разговор би им бил интересен.Няма да правя саморазбор и анализ - барем се изслуша на собствено любопитство. Иначе Водещите най-накрая получават отговор на глождещия въпрос от анонимния сезон - защо не се разкрих в мафиотския чат първоначално. Защото знаех, че ще записвам подкаста (записът е от времето на анонимния сезон) и знаех с какво искам да започнем. И за да бъде твърдението ми технически вярно (щото Мафия обича да предлага иронии), трябваше да запазя самоличност от Кръстницата. Добавям и съответният допълнителен материал, който става ясен за какво е, само ако сте слушкали записа, драги мои. "Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр - - Да живеят бъговете!
June 1Jun 1 LightOne този гълъб може да е бил твойто духовно животно :D звучи нелепо ,но казват че всеки човек си има духовно животно освен духовния си учител, който трябва да срещне за да му предаде нужното знание, което трябва да научи всяка душа по време на земния си път.Едва ли е искал да те убие а по скоро е искал да привлече вниманието ти най вероятно въпреки ,че е избрал доста нетипичен начин и неприятен при това за теб и като усещане.
June 2Jun 2 18 hours ago, LightOne said:Благодаря за поканата и за приятното време с водещите. Благодаря им, че ме изтърпяха, както и на двамата слушатели, на които евентуално такъв неразбираем разговор би им бил интересен.Мисля, че още след записа ти го казах - интересно беше и се слушаше с лекота. Надявам се да си от хората, които ще участват с повторен брой.
June 2Jun 2 Относно историята за съдбата - брат, това беше изключително разочароващо. Аз, а явно и водещите очакваха историята за това момиче, което си срещал случайно три пъти, по някакви рандъм стечения на обстоятелствата три поредни години, да доведе до някакъв завършек с любовна история. Или поне до едно ебане Иначе относно токсичността във фентъзи форумите - вирял съм малко из Shadowdance, предимно като читател, повече сайта им четях, имаха интересни статии, но пишех когато бях активно четях фентъзи в Цитаделата (даже и аз имам публикувани статии там) а също и във форума на Бард, когато имаше такъв.С Цитаделата историята е доста токсична, с двама приятели бяхме заедно там пишещи, но единия си е малко хахо и нещо се изпокара с тамошния ИКИП, които бяха още повече хаховци, и го изгониха. Когато го защитихме ние останалите ни изгониха и нас.Абе тотални откачалки, целия фендъм е супер токсичен, особено някои не приемат критика към любимите си герои, книги и тн. Естествено и ние тогава бяхме тинейджъри - демек имахме по общо 2 мозъчни клетки и ни се е занимавало да влизаме във филми. Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!
June 2Jun 2 Абе аз знам, че съм си прост кат' гълъб, ама чак пък толкова. Историята затова е за Случайността, Джак, а не за Съдбата. Иначе щеше повече да се впише за второто. А това за Цитаделата си е стандартна процедура, когато са си изначално сектанти барабар с админа им. Това ми беше първото място, което спрях да посещавам.Аз тая токсичност не я споделям, а я виждам навсякъде. Нямам идея, аз ли чета неправилно художествената литература, но да се надъхвам да "мразя" персонажи или идеи или каквото и да е било, ми е непонятен мисловен процес при четенето с разбиране. Същото считам, че се отнася и когато дадено противоположно мнение се споделя като критика, а не като пяна на устата, нали. Но то от другата страна, ако слушаш Tumblr-а, ще изляза точно такъв, щото обичам да не им цепя басма на глупостите, които зовят "мнение". Като показваш мисловен процес, няма за какво да те закачам. "Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр - - Да живеят бъговете!
June 2Jun 2 Доста слаб интерес към този епизод. Обикновено коментарите и реакциите са много, а този път на всичкото отгоре един от най-върлите слушатели беше гост и съответно би било шизофрения да коментира сам себе си. Не вярвах, че ще се намери някой, който ще може да надприказва Поли, но Светльо абсолютно достави. Дори гласът и тонът, с които говори, допринасят за колоритността на историите му, защото звучеше хем ентусиазиран, хем възмутен на моменти В зависимост от това колко епизоди още мислите да правите, не бих отказал и аз да го чуя отново някой път.По повод рязането - тази тема е била засягана и преди, но това, което никой не спомена относно упорстващите, след като са били отрязани, е, че често го правят, защото си мислят, че режещият ще си промени мнението. За това виня романтичните филми и сериали, с които и аз съм израснал, в които някой смотан добряк най-накрая получава мацката накрая, след като я е чакал и се е "борил" за нея и тя е осъзнала, че лошото момче не е за нея. Този тип филми, дори обикновено да нямат свръхестествени елементи в тях, са пълна фантасмагория (и най-често се гледат от хора, които хранят феновете на фантастиката и фентъзито, че гледали тъпотии) и смятам, че са дори по-вредни за психиката на подрастващите от порното. Казвам го, защото и аз съм бил от тези наивни идиоти в миналото и това, което ми е липсвало, е някой по-възрастен или дори самото момиче да ме дръпне за един сериозен разговор и да ми обясни защо действията ми по-скоро биха имали обратен ефект, като е възможно дори да травмират обекта на въжделенията ми. Реално в този случай този подход може да не е злонамерен, но неволно вреди и на двете страни.По темата за животните престъпници преди няколко месеца ми се случи нещо, заради което още се чеша по главата. Карам си аз колата една вечер, когато изведнъж под една от паркираните коли се сбиха две котки и едната успя да принуди другата да излезе пред мен, при което набих спирачки, но въпреки това ми се стори, че я закачих. Не я видях после в огледалото и се надявам да съм си въобразил, че съм я блъснал. Питам се обаче дали по-силната котка не е знаела, че по-слабата ще излезе пред мен и не се е надявала, че ще бъде прегазена, с което да се отърве от нея. По-скоро си мисля, че е съвпадение, но котките минават за интелигентни животни, така че знае ли човек дали и сред тях няма психопати и социопати За някакви свои съдбовни случайности не се сещам в момента, но веднъж ми влезе поръчка от Кауфланд, която съдържаше водка в себе си и точно в този момент по Зи Рок пуснаха ето тази песен:Това с нищо не ми промени живота, но ми стана доста смешно и се учудих на съвпадението Сънища няма да разказвам сега, но редовно сънувам и са доста шантави. Мога да разбера Светльо обаче, понеже и аз преди 10 години в един форум бях обявен за обществен враг, който може да навреди на останалите потребители и съответно трябва незабавно да бъде приет в Психото. Дори имаше тема, специално създадена за мен, озаглавена "За културата и бахура", в която първите страници аз бях на дневен ред и бях обект на доста хранилки. Дори ми правеха папарашки снимки по улиците и си ги слагаха кой за аватар, кой в темата и понеже на две поредни бях с една и съща тениска, заключиха, че не се пера Миналата година силният инженер, за когото бях споменавал и преди в коментарите за един преден брой, ми предложи да забравим за миналото и да заровим томахавките, даже ми подари химикалка с логото на форума, но аз съм си извадил поука и го отрязах. Химикалката си остана неизползвана, макар че мястото и беше в неговия ректум. Не съм вярващ и смятам, че не бива да прощаваме току-така на всекиго, за да не ни се качат на главата, а и защото някои откровено не го заслужават.И като стана дума за съвпадение в тоалетите, двете ИИ момичета, представляващи водещите, не е ли редно да се преоблекат най-сетне, за да не се размиришат? Вече седем епизода не са го правили Майтапът настрана, виждам, че Поли си е сложила за аватар снимка с Прайската. Ще я разочаровам, защото очаква хейт, но реално двамата изглеждате много адекватно един до друг. Малко ми напомняте на някоя power couple от кеча като Килър Крос и Скарлет или Алистър Блек и Зелина Вега, дето мъжът е намръщен хийл с много татуировки, а жената до него често помага зад гърба на съдията да си спечели мача (даже се сетих за русата ковра Дебра, дето през Атитюд Ерата завираше главата на съдията между циците си понякога, за да не може да види какво прави онзи калпазанин Джеф Джарет ). @Price доста си прилича визуално с друг потребител от форума, а именно @HeaDMaKeR™ и чак се чудя дали не са роднини, но да не са го споменавали. Макар че от форума Калата беше този, който стана кечист, той визуално ми бие на някакъв добродушен двуметров плюшен мечок, който може да те сгъне на две, но няма да го стори, защото е пич, докато двамата двойници изглеждате достатъчно заплашително, че човек да пресече улицата, като ви види и се чудя как така не се пробвахте и вие, даже tag team можехте да сформирате.
June 3Jun 3 5 hours ago, Metzgermeister said:Макар че от форума Калата беше този, който стана кечист, той визуално ми бие на някакъв добродушен двуметров плюшен мечок, който може да те сгъне на две, но няма да го стори, защото е пич, докато двамата двойници изглеждате достатъчно заплашително, че човек да пресече улицата, като ви види и се чудя как така не се пробвахте и вие, даже tag team можехте да сформирате.Ако някога ме поканят водещите за второ участие, специално за теб ще дам лека предистория плюс отговор на това твое чудене 🫡
June 3Jun 3 14 minutes ago, Price said:Ако някога ме поканят водещите за второ участие, специално за теб ще дам лека предистория плюс отговор на това твое чудене 🫡И на това чудене отговори, ако може.
June 3Jun 3 2 hours ago, hacky said:Въпроса е кое на снимката е фейк?Гърдите, мъжа или нещо друго?Цомбите, да.
June 3Jun 3 Аз май на части ще ви слушам, стигнах до "шизофренията в нета"... Интересни истории на LightOne, оказа се толкова сладкодумен на живо, колко и във форума И аз очаквах да чуя за някакъв романс след тройната случайна среща По повод на зарязване/отрязването. Това е един от моментите, в които човек може най-добре да се опознае. Другите са когато има ситуация, излязла "извън сценарий" и/или когато човек почувства, че има власт над друг. Понякога направо е 3 от 3 Ходила съм и аз на държавен изпит по гражданскоправни науки. Бяха 64 въпроса, оставих си само последния ненаучен, само прочетен набързо. Защото казах си: "Какви са шансовете да ми се падне точно последния въпрос от всички научени?" И какво мислите, че изтеглих? Естествено, че един от двата ми въпроса беше точно той За давността Но се справих де, изкарах 5. Добре че мога да запомня и след едно прочитане, а и някои неща ги знаех от обща култура.
June 3Jun 3 @hacky , @Radox , за съжаление нямаме участник познал верния отговор :( @neshev , я провери тази дали е AI, мерси ;) Meanwhile, чакаме следващите предположения 🤣
June 3Jun 3 3 minutes ago, TheGodmother said:@neshev , я провери тази дали е AI, мерси ;)Всичко точно, но защо си наметнала покривката?
June 3Jun 3 2 hours ago, neshev said:Всичко точно, но защо си наметнала покривката? Е, сериозно ли каза на пердето ми покривка??? А шеф готвач в подкаста го раздаваше
June 3Jun 3 Снощи ви изслушах, но чак сега стигам до коментар по дискутираните теми.Нямам спомен за агресивна реакция при отрязване, нито аз съм правила панаири по такъв повод. Сещам се обаче за една комична история. В университета колега ме харесал, но аз не знам. Това не му е попречило да разказва на други колеги мъже как си пишем, как се уговаряме да излизаме, дори измислил кодово име за мен, за да не се разбира веднага за кого говори. В някакъв момент лъжата е излязла извън контрол и не знаел какво да измисли, решил да каже на останалите, че не харесвам мъже. За негов лош късмет няколко месеца след това вече имах приятел и цялата му теза се сгромоляса.За популярните личности съм съгласна с казаното, особено в частта с жълтите медии и любопитните хора. Най-грозно винаги ми е ровенето в обстоятелства като брак, деца и семейни отношения. Това важи и за редовите хора, но при известните е в съвсем друг мащаб.Въпреки че имам един много любим цитат от адаптацията на Шерлок Холмс на BBC ("What do we say about coincidences?" "The universe is rarely so lazy.”), се припознавам в екзистенциализма и смятам, че моите действия и избори (или липсата им) определят това, което ми се случва. Приела съм философията, че на вселената не ѝ пука какво става с всеки един от нас, защото за нея ние сме нищожни, така че няма начертан план, всеки е еднолично отговорен за решенията, които взема при картите, които са му раздадени в съответната ситуация. И все пак има моменти, в които нямам обяснение защо се случва дадено нещо. За положителните случайности съм съгласна с Поли, че съвпадат с дефиницията на късмета. Негативните са може би “пълна липса на малшанс”.Относно шизофренията в нета: не съм сигурна дали е точно това, или просто проява на различни страни на характера в различни ситуации. Както дамите отбелязаха, във форума майка няма как да си толкова директен, което пък налага да си изобретателен в изразните средства, така че дадената пУтрИбителка да разбере, че ѝ говориш като Сър Стенли Ройс, но с езика на Шекспир. Лично при мен и в живота е така: на работа съм една, с едни приятели - друга, с други - трета.По темата със сънищата имам немалко какво да кажа, но няма да изпадам в големи подробности. В най-зловещия си сън много реално усещах как черна сянка влиза в стаята ми, докато спя, и започва да ме души. Нямам идея от какво беше провокиран този сън, но усещах все едно се случва наистина и ми отне време да го осмисля и да се отърся. Имала съм и “пророчески”/предупредителни сънища, които не тълкувам като нещо свръхестествено, а като подреждане на факти от подсъзнанието. Случвало ми се е и да чета книга преди сън, да се унеса, да сънувам следващите страници, да се събудя и като разгърна нататък, да установя, че сънят ми е бил верен. Това го отдавам на фотографската си памет, която услужливо е запечатала думи при прелистването на книгата. При отлагането на алармата сутрин неведнъж ми се е случвало да сънувам, че някой ми пише по работа, а като се събудя, да мисля, че е истина.Имам и един сън, който покрива и част от темата за случайността и необяснимите неща. В края на осми клас сънувам, че се запознавам с момче от друг град, което е дошло със съученици за втора бална вечер. Минават няколко седмици, една съученичка ми казва, че след края на часовете ще се вижда с хора, с които се е запознала предния ден, дали искам да отида с нея. Излизаме от училище, в двора имаше група момчета и момичета, първото момче, на което ми се спря погледът, беше 1:1 с този, когото съм сънувала. Тръгваме да се запознаваме, подавам ръка, той тъкмо ще си казва името и аз му казвам името X с въпросителна интонация (името на момчето в съня ми), при което той зяпна в почуда. После като се заговорихме, се оказа, че имаме много общи интереси. След като се прибраха в града, от който са, продължихме да си пишем, дълго време поддържахме връзка, но чисто приятелски.Не се сещам за конкретно чак толкова шокиращо нещо в интернет, но съм съгласна с Поли, че хорската глупост и ограниченост не спират да изненадват. Разказът на Светльо за неговата “находка” по-скоро ме разсмя, понеже ми прозвуча като типичен момичешки smut. Притеснителното в случая е, че е съдържание в интернет, което може да попадне в неправилните ръце. Иначе имам спомен, че като бяхме малки, с приятелките ми черпехме подобно вдъхновение от теленовелите.Последно, но не на последно място: поздравления за самия @LightOne , който успя да надговори цели две жени на едно място, като постигна и немислимото - да го слушат с интерес. Историята с гълъба е култова, а тази с вземането на изпита само доказва, че правилно си избрал професията “йорист”. Признавам си, че ако бях на мястото на момичето от Варна, по всяка вероятност нямаше да ти отворя вратата. Надявам се случката да ти е послужила за урок, че когато чуеш “Не”, значи е “Не”, без значение дали те е излъгала за причината. Разказът ти за fandom войните носи огорчение, но от днешна гледка точка не съм толкова изненадана, че в интернет хората могат да си намерят и измислят всякакви причини за конфликт и разделение. Похвално е, че това не те е сломило да продължаваш да се занимаваш с това, което обичаш. Always outnumbered, never outgunned
June 3Jun 3 2 hours ago, IriS said:В най-зловещия си сън много реално усещах как черна сянка влиза в стаята ми, докато спя, и започва да ме души. Нямам идея от какво беше провокиран този сън, но усещах все едно се случва наистина и ми отне време да го осмисля и да се отърсяТова звучи като sleep paralysis:Sleep paralysis is a state, during waking up or falling asleep, in which a person is conscious but in a complete state of paralysis. During an episode, the person may hallucinate (hear, feel, or see things that are not there), which often results in fear. Episodes generally last no more than a few minutes.It can recur multiple times or occur as a single episode. Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!
June 4Jun 4 8 hours ago, Jack Bauer said:Това звучи като sleep paralysis:Там е работата, че не бях парализирана, движех си се съвсем нормално, но усещането за задушаване беше много истинско. Always outnumbered, never outgunned
June 4Jun 4 11 minutes ago, IriS said:Там е работата, че не бях парализирана, движех си се съвсем нормално, но усещането за задушаване беше много истинско.Повече креватни движения. Помага!
June 4Jun 4 Aз преди бях описал това в темата на Асен, но имах супер гнусно усещане. Преди 20 години давах нощни смени като сотаджия, почти всяка вечер спях на обекта като пор и сънувах че идва дежурният да ме провери, джипът му спира пред обекта , а аз не мога да мръдна . Будех се с големи усилия, с разтуптяно сърце и плувнал в пот. Реално за 2 години нито веднъж не ме хванаха да спя , макар че съм излизал по време на проверка с гуреливи очи и отпечатък от възглавница на бузата, но този сън го сънувах няколко пъти и ми се разказа играта.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.