Jump to content

Първата българска кеч академия (септември 2024)

Recommended Posts

maccheese

Тъкмо щях да го кача, тва си е нереална сума, извинявай.

2 hours ago, maccheese said:

Тъкмо щях да го кача, тва си е нереална сума, извинявай.

Реална е. Няма лъжа, няма измама!

Нереална за теб, истинските нагрухани алфа мъжкари, айтита, строители в Германия, сояджии от ПеПеДеБъ, това са им кинтите за закуска!!!

• Haha 1
ShiningWizard

260 лв на месец са окей сума, имайки предвид какви средства са хвърлили, за да се реализира такъв проект и най-вероятно е без компромиси. 

Edited by ShiningWizard
maccheese
40 minutes ago, ShiningWizard said:

260 лв на месец са окей сума, имайки предвид какви средства са хвърлили, за да се реализира такъв проект и най-вероятно е без компромиси. 

За теб може да са окей, това е сума за 9 седмици храна, нито един спорт няма такава цена,нито тренировки по бокс, нито квото и да е , това е тотален обир и за предния коментар, той да ходи у Германия и да си ги дава, нормални хора няма да ти дават 260 лв за кеч по никакъв повод. 

ShiningWizard

Ако видиш колко струва обучението в кеч училищата в Щатите и Великобритания, нашето е не по-различно и е стандартно като цена. Това, че ти се струва прекалено висока, не значи, че е абсолютната истина. Отново казвам, нека се има предвид колко пари се влагат за наемане на зала, треньори от чужбина, да им се плаща наема като са в БГ, има логика зад цената. Не е като да викнеш българин в България да ти преподава бойни изкуства в малка зала. Да, солена сума е, но донякъде филтрира тези, които няма да са толкова сериозни с тренировките. 

UNDERTAKER*

Какви 9 седмици... Ако ядеш само фураж, да. Иначе би трябвало да стигат, но не стигат, за съжаление #welcometobulgaria. Мен 70-80 лв грубо ми отиват за 4 дена, а не мисля, че купувам нещо кой знае какво, напротив - храната дори ми идва малко, но свикнах вече на такъв режим.

Таксите и аз мисля, че ще дойдат високи за БГ предвид, че таргета няма да е 35-40 годишен "чичак", който се предполага, че има вече някакви стабилни доходи, а деца/младежи. Но както и @ShiningWizard казва, това ти е теста, ако наистина е за теб и го искаш, ще намереш начин да се вместиш с бюджета ти. И на Танграта не вярвам да му е било по-леко в Щатите и се е налагало да работи на 3-4 места, за да си покрие само тренировките в началото, но такъв е животът ако си решил да ставаш кечист от 0-та. Вече всеки трябва да си реши за него дали вижда смисъл, защото е много вероятно да стигнеш в най-добрия случай до тяхното ниво и инди сцената, където пари не се изкарват, а работиш само, за да си правиш кефа и да изживееш мечтата си да бъдеш кечист. Вече има го и тоя 3-4% шанс да ти се получат нещата като при Миро, но да :)

nWoHulkster
Posted (edited)
43 minutes ago, UNDERTAKER* said:

И на Танграта не вярвам да му е било по-леко в Щатите и се е налагало да работи на 3-4 места, за да си покрие само тренировките в началото, но такъв е животът ако си решил да ставаш кечист от 0-та.

Тук ще добавя малко контекст към твоя коментар. Не знам точно какви са били цените, когато той е тренирал преди няколко години, но последните цени за кеч школата, където е завършил Танграта, са такива:

tr1.jpg.f7ca9f7793f22ebf1da00ef3a813b319.jpg

Така че да, със сигурност и на него никак не му е било лесно тогава като новоизлюпен емигрант да плаща подобни кинти за тренировки.

Edited by nWoHulkster
ShiningWizard

Каквото и да говорим, цената е оптимизирана спрямо стандартите за България. Знам, че на българина често му присяда като види три цифри в сметката, но такова е положението.

Edited by ShiningWizard
  • Upvote 2
9 hours ago, maccheese said:

За теб може да са окей, това е сума за 9 седмици храна, нито един спорт няма такава цена,нито тренировки по бокс, нито квото и да е , това е тотален обир и за предния коментар, той да ходи у Германия и да си ги дава, нормални хора няма да ти дават 260 лв за кеч по никакъв повод. 

Ти явно на никакъв спорт не си ходил. Преди години една тренировка по тенис беше 50 лв. И как 260 лв стигали за 9 седмици храна, ти само на ориз и картофи ли я караш?

UNDERTAKER*

Винаги са си били скъпи кеч тренировките. Сещам се за интервюто на Taker при Joe Rogan, където обясняваше за онзи, който ги е тренирал на времето. Мисля, че 2 хилки спомена, пак за някакъв период от месец-два, и говорим за 86-87, нещо такова. За ония години тва си е много пара. 

Иначе, който сериозно си е навил да става кечист, това, което прави Танграта, е истински благодат, но за да го разбере човек, трябва да знае и другия начин, техния. Едно е, както казахме вече, да си емигрант (еле па извън Европа), да бачкаш като луд само за да си покриеш тренировката + най-основни нужди, друго е да ти дойдат тук на крака дет се вика и да те учат след работно/учебно време в уюта на собствения ти град, след което да се прибереш в собствения ти дом и да си почиваш на климатиче. За нещата, които ти помагат да прескочиш, тия 200 лв са нищо. Ако мислите, че да си вземеш билет за 1000 долара до Щатите, да намериш къде да живееш, какво и колко да работиш, да трябва да правиш тепърва кеч контакти и да започваш да тренираш, ще ви излезне по-евтино, добре.

Има и друго. За кечист не се тренира 5 или 10 години като в други спортове. Сравнително бързо ще разберете дали е за вас или не, така че опасността да хвърлите един вагон пари не е голяма. Ако ви се получават нещата, аз съм сигурен, че Танграта и другите ще са повече от радостни да ви дадат искрени съвети как и какво да правите, ако видят потенциал. От тези тренировки е ясно, че няма директно да излезете Randy Orton, но ще имате основата + евентуалните напътствия/контакти какви да са ви следващите стъпки, което никак не е малко, ако това ви е мечта и твърдо сте решили да пробвате.

baikiro

Тука има по-добри продавачи на булшит и от Танграта. Евала. :D

• Upvote 2

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Как въобще ще сравнявате цените на нещо САЩ с България? :D И тренировките по бокс там са много по-скъпи.

Цените са прекалено големи за нашите ширини и сравнени с останалите спортове, където месечните тренировки са обикновено под 100 лева и са водени от професионални треньори. Предполагам в началото ще има желаещи, които ще искат да се докоснат до това какво е да си кечист, някакви пенсионери като мен по-скоро, а след това ако не си намалят цените или не докарат Ледения да ги тренира предричам фалит :)

4 hours ago, Berbo said:

Ти явно на никакъв спорт не си ходил. Преди години една тренировка по тенис беше 50 лв. И как 260 лв стигали за 9 седмици храна, ти само на ориз и картофи ли я караш?

Тренировката ти за тенис е обиквнено 50 лева, защото е индивидуална или група от макс 5-6 човека(тогава е по-евтино даже) и плащаш и наема на корта.

• Upvote 2
UNDERTAKER*

Бъркате двата щата :). Всички тия спортове бокс, тенис, футбол, ски и т.н. можеш да ги тренираш цял живот и за здраве, ако не друго. Масово практикувани у нас са, нормално да са по-достъпни + евентуало има и някакъв шанс за реализация на местно ниво. При кеча, ситуацията е съвсем друга, нищо от горните неща не е валидно тук, малка подробност е и че не е баш спорт, не знам откъде тръгна това сравнение.

@hacky цените за кеч e нормално да ги съпоставяме със САЩ и чужбина като цяло, защото кеч в България няма. В края на деня евентуаната ти реализация ще е в чужбина, теб ще те тренират как да пробиеш в бизнес, който е там, не тук. Няма как да искаш тукашни цени за нещо, което няма реализация в страната, за момента. И за да не бъда грешно разбран, никой не твърди, че всичко ще е огромен успех и ще се извият опашки от желаещи да стават кечисти. Дори и да е така в началото, 95% ще се откажат, за което сте прави. Факт, не е за всеки. Продължението на историята на Taker по-горе е именно такава. Били са той и 20 човека в началото, седмица след седмица идвали все по-малко, накрая останал само той. Дори и треньора им бил духнал с кинтите :). Както се каза и по-горе, това по-скоро ще е за тези, които им е мечта да пробват с кеч и ще им се помогне да минат по малко по-отъпкан път.

Edited by UNDERTAKER*
  • Upvote 2
  • Like 1
Ponetron

Да отидеш да потренираш тенис с привтели може и да е 50лв, но питайте дядо Никола Пиронков и Енчо Чинков колко имоти, земи и картини е трябвало да продадат за да направи име внучката им Цветана Пиронкова. Това се опитвам се и Тейкър да ви обясни. Това не са тренировки за любители за след работа. Те ще искат да ви дадат началото на нещо което може да ви промени живота ако сте сериозни. Много ще забогатее Тангра като му дадете 50 човека по двеста лева.. Нема такъв измамник, бате..

baikiro
4 minutes ago, Ponetron said:

Да отидеш да потренираш тенис с привтели може и да е 50лв, но питайте дядо Никола Пиронков и Енчо Чинков колко имоти, земи и картини е трябвало да продадат за да направи име внучката им Цветана Пиронкова. Това се опитвам се и Тейкър да ви обясни. Това не са тренировки за любители за след работа. Те ще искат да ви дадат началото на нещо което може да ви промени живота ако сте сериозни. Много ще забогатее Тангра като му дадете 50 човека по двеста лева.. Нема такъв измамник, бате..

Добре, ами дай му ги ти бе. Нека промени твоя живот. Като гледам никой от тукашните адвокати на този scam artist не се е засилил да ходи при него да му променя живота. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

Ponetron
8 minutes ago, baikiro said:

Добре, ами дай му ги ти бе.

Ма аз съм в трийсетака и освен да спамя тук, си имам и работа. Не се представям на 40 да подскачам из Мексико или Япония. И без това вече ме боли кръста. Чесно казано бих ги платил за да видя какво е, защото за нас е нещо екзотично и има адреналин. Цената не е нещо нечувано. Вие сте против продукта или Тангра да вземе парите?

baikiro
2 minutes ago, Ponetron said:

Ма аз съм в трийсетака и освен да спамя тук, си имам и работа. Не се представям на 40 да подскачам из Мексико или Япония. И без това вече ме боли кръста. Чесно казано бих ги платил за да видя какво е, защото за нас е нещо екзотично и има адреналин. Цената не е нещо нечувано. Вие сте против продукта или Тангра да вземе парите?

Аз се кефя на Танграта, че хъсълва и пробва да завърти някакъв бизнес и да направи пари от някакви овце в родната си страна. Няма нищо лошо в това. Против съм това да не казвате нещата както са и да го представяте като нещо, което прави за да "сбъдва мечти" и от добро сърце. Естествено, че той така ще го представи, така се прави бизнес. Обаче защо вие го повтаряте като папагали? В този форум сме си свои, нека си казваме нещата така както са. 

• Upvote 2

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

ShiningWizard

Вие май забравяте, че Дъмян НЯМА да е перманентен треньор в това начинание и те ще се разменят постоянно. Той не определя цената и най-вероятно тази “надценка” е съобразна с разходите и от останалите треньори. Изкарахте го ебаси схемаджията, едва ли би си позволил да остане тук повече от 2 седмици.

Сега, колко кадърни са останалите треньори - може само да гадаем и драскаме, щото не сме ги гледали в WWE, TNA и AEW (ergo,не стават, по наша преценка). Не са ги обявили, но предполагам ще се окажат хора с повече опит и различен, по-смислен подход към тренировки. 

Edited by ShiningWizard
  • Upvote 2
Ponetron
5 minutes ago, baikiro said:

направи пари

Чакай, чакай. Това е съвсем друго. Винаги става въпрос първо за пари, но това важи и в двете посоки. Както Дамян няма да го прави безплатно, така и ако предложа на 10 човека от тия дето го плюят да им платя курса, ще отидат на драго сърце и ще пускат и фотоси тука. Никъде не съм казал, че го прави само с добри намерения, но и не съм съгласен, че курса трябва да е по-евтин. Той вкарва ноу-хау, което в тая държава знаят още двама-трима максимум. Няма как да ти го пусне на народни цени.

А и @ShiningWizard e прав, нито той ще е тук през цялото време, нито ще прибира всичките пари накрая. Но ако това нещо потръгне, и тримата ни кечисти имат достатъчно връзки да го разширят. 

baikiro
1 minute ago, Ponetron said:

Чакай, чакай. Това е съвсем друго. Винаги става въпрос първо за пари, но това важи и в двете посоки. Както Дамян няма да го прави безплатно, така и ако предложа на 10 човека от тия дето го плюят да им платя курса, ще отидат на драго сърце и ще пускат и фотоси тука. Никъде не съм казал, че го прави само с добри намерения, но и не съм съгласен, че курса трябва да е по-евтин. Той вкарва ноу-хау, което в тая държава знаят още двама-трима максимум. Няма как да ти го пусне на народни цени.

А и @ShiningWizard e прав, нито той ще е тук през цялото време, нито ще прибира всичките пари накрая. Но ако това нещо потръгне, и тримата ни кечисти имат достатъчно връзки да го разширят. 

Други се оплакваха от цените, аз нямам никакъв проблем с това. Момчетата трябва да ядат. :D Аз ако бях него/организаторите щях да пробвам дори още по-скъпи цени и да издоя марковете докрай.  

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

The Olimpic Hero

Към края на месеца Дъмян Тангра в интервю за BWC ще разкаже повече за академията. Ако имате нещо да го питате, задайте тук въпросите си.

• Upvote 2

Има ли какво повече да се каже по темата относно цената, освен това :lol:

Няма налично описание на снимката.

5 hours ago, The Olimpic Hero said:

Към края на месеца Дъмян Тангра в интервю за BWC ще разкаже повече за академията. Ако имате нещо да го питате, задайте тук въпросите си.

Питай за промокод за членове на BWC.

ShiningWizard
11 hours ago, hacky said:

Питай за промокод за членове на BWC.

След тази хранилка трябва да ни направи голяма отстъпка. 

Edited by ShiningWizard