Jump to content

Копа Америка 2024

UNDERTAKER*

Recommended Posts

UNDERTAKER*

Извън играта и пристрастията ми, залагам, че тези ще я вдигат.

GQD7x-LWcAAxHcX?format=jpg&name=large

GQD7x-EWEAA-cBe?format=jpg&name=large

GQD7x-EXMAAQq-6?format=jpg&name=large

GQD7x-AWcAAEdSB?format=jpg&name=large

baikiro
16 hours ago, baikiro said:

@UNDERTAKER* като единствен гледащ и следящ този треторазряден турнир, да те питам, защо участват държави като Ямайка и Мексико, че пък даже САЩ са домакини?

Отговорете като хората бе, какво само биете фейспалмове... 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

UNDERTAKER*

Последната проверка на Аржентина преди КА, срещу Гватемала. Онези им откриват резултата, аржентинците се радват с тех :D Друго е да си уорлд чемп и над нещата.

baikiro

Какъв е тоя турнир на двете Америки, ве? 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

The Big Red Machine

Те САЩ и Мексико в последните 20 години откак гледам футбол винаги са си участвали на Копа Америка. Ама по-странно беше една година като участва Катар. Май и Япония са участвали. Явно ги канят за да има повече отбори на турнира и съответно повече мачове, че ако са само страните от Южна Америка, те са 10 на брой и интереса и броя на мачовете ще е доста по-малък. То като цяло открай време географията не се спазва твърдо в континенталните надпревари. В Европа от доста време например участват Израел или пък Казахстан дето големите им градове са чак до китайската граница…

• Upvote 1
baikiro
9 minutes ago, The Big Red Machine said:

Те САЩ и Мексико в последните 20 години откак гледам футбол винаги са си участвали на Копа Америка. Ама по-странно беше една година като участва Катар. Май и Япония са участвали. Явно ги канят за да има повече отбори на турнира и съответно повече мачове, че ако са само страните от Южна Америка, те са 10 на брой и интереса и броя на мачовете ще е доста по-малък. То като цяло открай време географията не се спазва твърдо в континенталните надпревари. В Европа от доста време например участват Израел или пък Казахстан дето големите им градове са чак до китайската граница…

Не ти е добър примера. Израел и Казахстан са си част от УЕФА. Играят квалификации и всичко. Тия страни "гости" не са част от федерациите. Това е все едно Бразилия или Катар да дойде като "гост" на Еврото. А това, че САЩ даже са и домакини допълнително сере на какъвто и малко престиж да е останал на това смешно турнирче. Те даже не могат да решат през колко години ще се играе какво остава за това кой ще домакинства или кой ще участва. Кур за Копа Америка!

Edited by baikiro

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

2 minutes ago, baikiro said:

Не ти е добър примера. Израел и Казахстан са си част от УЕФА. Играят квалификации и всичко. Тия страни "гости" не са част от федерациите. Това е все едно Бразилия или Катар да дойде като "гост" на Еврото. А това, че САЩ даже са и домакини допълнително сере на какъвто и малко престиж да е останал на това смешно турнирче. Те даже не могат да решат през колко години ще се играе какво остава за това кой ще домакинства или кой ще участва. Кур за Копа Америка!

ПОСЛЕДНИЯТ ТИ ПОСТ В ТАЗИ ТЕМА. МОДЕРАТОРЪТ Е ТУК И ЩЕ ВИ ИЗБАВИ ОТ СПАМЕРИТЕ И ЗЕВЗЕЦИТЕ. ИТС РИАЛ ИТС ДЕМН РИЪЛ!

Edited by neshev
UNDERTAKER*

Откакто правят отборите 12, Мексико си ги канят редовно (макар да не са в КОНМЕБОЛ, но са си част от Латинска Америка реално) и отдавна се приемат за редовен участник. За 12-ти отбор канеха или САЩ или друг американски отбор или някой съвсем екзотичен като Япония или Австралия. Сегашният формат с 16 отбора (изцяло от Америка) има шанс да си го оставят за постоянно, заради по-големия интерес + това, че турнирът се провежда вече на 4 години заедно с Еврото. Говореше се за някакво сливане с този на Северна Америка Голд Къп, което ще е най-добрият вариант за мен.

Финалният ростер на САЩ и на Аржентина.

GQCurNPW8AAgygn?format=jpg&name=large

GQHZ6CCXMAAWjoS?format=jpg&name=medium

UNDERTAKER*

Панама. Хосе Кордоба :wank: От тук до Филипините, САМО СИНИТЕ!

GQDqNUrXUAANVL4?format=jpg&name=large

kabakov
On 6/15/2024 at 9:16 PM, UNDERTAKER* said:

Последната проверка на Аржентина преди КА, срещу Гватемала. Онези им откриват резултата, аржентинците се радват с тех :D Друго е да си уорлд чемп и над нещата.

изравнителния гол е уникален :wank:

UNDERTAKER*

Да беше само изравнителния. Задни ножици, спасявания, греди... Да почва вече истинския футбол, не като снощи тия дървари ме измъчиха :D

UNDERTAKER*
Posted (edited)

Връщам си думите за Ямайка, че няма да са последни. Леон Бейли се е счепкал нещо с треньора и няма да е част от отбора.

В селекцията на Перу е легендата Паоло Гереро, който е на 40! Ах защо не са извикали и другата легенда, само 5 години по-възрастния Клаудио Писаро...

GQJ0nDDX0AA_3GX?format=jpg&name=large

Мигел Алмирон и Хулио Енсисо ще дърпат Парагвай.

GQI-ohIXsAA32Sz?format=jpg&name=large

Edited by UNDERTAKER*
Rainmaker

Истинските сикота няма да спим, за да гледаме турнира. :)

За пръв път откакто гледам, и се излъчва по нашите телевизии, което е чудесно. Определено си струва да си купите пакета.

• Upvote 1
UNDERTAKER*

Чувството си е точно като едно време, нищо не бие тая футболна романтика да гледаш Световно/Копа Америка по БГ телевизия. Макс спорт си я имам целогодишно, в договора ми към булсата е, така че не се е налагало специално да взимам пакет. Канадците направо ги изпускат досега:wank: 

• Upvote 2
Rainmaker

Аржентина заслужено си взеха мача. Дано гледаме и само такива и нататък, спокойно резултатът можеше да бъде с няколко гола отгоре и за двата отбора, като и канадците със сигурност надскочиха предварителните очаквания. На Меси обаче нещо не му беше ден, поне направи асистенция.

• Upvote 1
Ponetron

Аз мачовете в групата ще ги пропусна сигурно, но после в елиминациите се включвам. Сега гледах хайлайти от първия мач... Еми американците знаят как се прави шоу. Просто всичко изглежда по интересно в техните ръце. И отразяване, светлини, програма. Просто в пъти по-силно от това какво би направила всяка южноамериканска държава. От друга страна, 71к човека на стадиона в Аталанта. Световното 26-та е в добри ръце. 

• Upvote 2
The Pain

Гледам съставите за Копа Америка и според мен тя е тотална противоположност на Европейското.В Европа има силни халфове,централни защитници, които играят много добре с топката и също бекове, които и те играят като халфове.Това се дължи на факта, че всички топ отбори в ШЛ и първенствата искат мега контрол и владеене на топката.За това нападателите са пълен пачи хуй.

В Копа Америка пък нивото на защитниците и особено на халфовете е ЖАЛКО.Само като гледам халфовете на Бразилия и ми се реве.От друга страна, крилата и нападателите са на много високо ниво и са това, което трябва да са и което аз лично искам да гледам.

За това и Реал Мадрид ибат наред вече 10 години-хем имат Тони Кроос и Модрич, хем имат Вини и Родриго.

9MLnN5Y.gif

UNDERTAKER*

Супер беше мача и атмосферата. Обаче трябва да се мисли нещо за тая часова разлика. Да беше само тоя турнир, лесно, да дремне човек следобeд, ама то като се почне от сега, та до утре заран. Божинката, Банда Банда, Лео Меси и т.н. :D Не знам как ще е.

UNDERTAKER*

Тази нощ не можах да гледам мачовете :( изгледах хайлайтс преди. Кефя се на Венецуела, дано прогресират от групата и дано се класират за следващото Световно. Останаха единственият отбор от Южна Америка, който никога не е участвал и сегашното поколение им е най-добрият шанс. Вече на 1-2 пъти са близо, дано най-накрая успеят за САЩ 2026.

Днес/нощес обаче ще се мобилизирам за мачовете. Хубавото сега, е че следващите 2-3 дни мачове от Еврото има само от 22:00, така че има време за малка почивка.

Май няма голям шанс Капитан Америка и вярното му куче Юнус Муса да поведат янките към мечтан триумф? 😭

• Haha 1
UNDERTAKER*

Мен ми бяха от силните фаворити преди Колумбия да ги бият 5-1 :D Още са ми донякъде де, не ги отписвам.

После очаквам 80 хиляди екзалтирани тексаски фена на AT&T и стабилен погром над Боливия. Съдията ще е италианец, бтв, Маурицио Мариани, така че предполагам познава добре Капитан Америката, Кристиан ПулисиК 10m6hBvX93fqWMe942OabfYfZqVka08BEJOtYOwa1SFVYbPvvp95SdtCWd02GsjUDTZ0W8nEeS1H4tJIWcpOIMC2y8uydAyhwgFabUPI9mAZRuEpeON2Z-X6P9Pn7-dNr5_lSLu8gdWAaR7vaiZFDLMsnxnYTQib