Jump to content

AEW Collision и Rampage - 11 май 2024

Recommended Posts

Rainmaker

Очертава се това да бъде един от Collision-ите с най-голяма публика. :)

Available Tickets: 604

Current Setup: 6,821

Tickets Distributed: 6,217

Иначе отсега виждам три доста прилично изглеждащи мача, като не бих се учудил Ospreay да даде най-добрия мач на Lee Moriarty до момента, а и най-сетне ще се случи нещо около него и Strong. Copeland vs. KOR също си е интересен сблъсък - нещо, което преди години едва ли някой е очаквал, че ще видим въобще.

Posted (edited)

^ Мориарти и Оспрей ще напарвят супер добър мач, това съм почти сигурен. 

Което, трябва да отбележа, за мен НЕ Е правилно. И аз съм като @Rainmaker - и аз обичам предимно in-ring действието и това е едно от нещата, заради което ме кефи толкова AEW, НО в крайна сметка има някаква йерархия и докато Уйл е МЕ звезда, то Мориарти е джобър (даже не е лоукард, а си е чист джобър). В такива мачове съм напълно ОК да не се дава много офанзивна на по-малко оувър кечиста, а да си бъде скуошнат. 

Надъхан съм за МЕ-та, като е ясно, че Копланд ще запази, ама за там съм сигурен, че и двамата ще се раздадат до последно. Кайл Орайли само ще спечели от цялата история. Поне в моите очи се издигна много. Надявам се да си вземе най-накрая читави гащи, в тоя ред на мисли, че с тия изглежда ужасно :D ... 

Иначе е ясно, че сме тука заради LA MERA MERA :cool:

Edited by gboy

Rainmaker
Posted (edited)

Мда, аз не очаквам да им дадат повече от 11-12 минути, но не е нужно мачът да е толкова компетитивен, за да се получи добре.

Кофтито е, че и NJPW имат шоу в САЩ същата вечер и този път AEW ще ми останат малко на заден план. :D

Edited by Rainmaker

Image

На Трент ще му дадат една ТВ победа над някакъв джобър на Рампейдж. Макар че, ако не го бъркам тоя пич, си е забавен и ще направи шоуто. Не знам сега какъв му е гимика, ама пак е  на някакъв шантавел явно. 

Posted (edited)

Доста надъхващо видео за МЕ-а тая вечер :happy:. Мисля, че доста добре го издигат Кайл Орайли, ще е интересно докъде ще го добутат, но според мен си трябва да продължи фюда с Родерик Стронг след ППВ-то тоя месец. 

Edited by gboy

Rainmaker
Posted (edited)

Amount of wrestling this week:

#AEWRampage: 30 mins (50%)

#AEWCollision: 68 mins (57%)

#AEWDynamite: 52 mins (43%)

#WWERaw: 76 mins (42%)

#SmackDown: 42 mins (35%)

150 mins in 5 hours of AEW TV

118 mins in 5 hours of WWE TV

#NXT: 46 mins

#TNAiMPACT: 34 mins

#ROH: 27 mins

Или с други думи, Collision продължава да бъде шоуто за кеч. :cool:

Edited by Rainmaker
  • Upvote 2
  • Thanks 1
neshev
Posted (edited)
36 minutes ago, Rainmaker said:

Или с други думи, Collision продължава да бъде шоуто за кеч. :cool:

Доста смело в седмицата, в която RAW имаше Dragunov срещу Ricochet и Gunther срещу Sheamus. :lol: 

Edited by neshev
Himler
Posted (edited)

Отново много добър епизод. Перфектен баланс между  хубав кеч и  развитие на истории. 

Харесва  ми до тук как развиват Суорв. Боя се обаче, че  Браян Кейдж и джобърският му мини стейбъл няма  да могат да  бъдат издигнати дори и покрай него и Патриарха.:( Язък, че Кейдж е толкова нисък, при положение, че има такава мускулатура и добри умения на ринга. 

Мачът на Блекпулците. и Топ  Флайт се получи много силно. И двата отбора имат  различни стилове, които  се смесиха доста добре. Летците ги виждам като следващият топ отбор в AEW. Промото на Даниелсон  след мача  не бе нищо особено, но поне  разви малко сторилайна, в който е замесен.

Адам Коупланд продължава с топ мачовете. Тоя човек на дърти години  ще подлуди Cagematch.:D

ФТР са ми любимият  отбор, но тоя сингъл мач на  Харууд щеше да ме приспи. 

Edited by Himler
Rainmaker

Много добър Collision. Размазах се от гледане на кеч този уикенд, но като цяло AEW продължават да правят яки неща на това шоу.

BCC vs. Top Flight беше екстра opener - постоянен екшън на ринга и просто работеха на висока скорост през цялото време. Top Flight продължават да ме радват в такива мачове и са наистина добър актив към ростъра на AEW. Интересно е, че после направиха някакъв tease между Danielson и Castagnoli, като вторият си тръгна от ринга по време на промото на BD, което иначе си беше добро.

Ospreay vs. Moriarty беше добър мач, с правилната дължина, като все пак Moriarty не беше изкаран като jobber. Междувременно Stormbreaker-ът се завръща като finisher на Ospreay, като и отново акцентираха на историята с Tiger Driver-а. Иначе и аз съм съгласен, че ще е хубаво да продължат враждата между Strong и O'Reilly, след като Roddy загуби титлата (на Double or Nothing).

При Swerve имахме логично продължение на нещата от Dynamite, продължават да го презентират като по-нетипичен babyface, което е готино. В момента реално води враждата сам срещу два стейбъла.

Daniel Garcia с рутинен squash, напоследък нещо ми се губи от екран, а беше понабрал инерция. Мисля, че е необходимо вече да му измислят някаква вражда след това PPV.

Dax Harwood vs. Tommy Billington беше още един добър мач, в по-несъвременен стил. Новият Dynamite Kid направи добро впечатление, а и е едва на 23 години и тепърва има да се развива, Тонката да го взима в ROH. Иначе ми е доста интересно тази седмица как ще се сработят Okada и Dax.

Adam Copeland vs. Kyle O'Reilly беше един от най-добрите телевизионни мачове в последно време. Много добре се сработиха, Copeland изкара някои силни захвати и за поредна седмица се раздава на ринга, което е наистина похвално. Много добре им се получиха сериите и всичко, като успяха да задържат мача интересен през цялото време. Наблегнаха и на това, че House of Black започват малко по малко да изкарват тъмната страна на Copeland, и е интересно какво ще се случи като развръзка, като със стипулацията с клетката мачът изглежда още по-добре. Иначе Kyle O'Reilly продължава да се представя също много добре от завръщането си.

Очаквано, но все пак разочароващи резултати за Collision тая седмица: 

May 11, 2024: 378,000 viewers

Rampage след това: 324,000 viewers 

Шоуто беше избутано по TBS, а на негово място по TNT пускаха плей-офите на NHL, които бяха и най-гледаното нещо по кабелната същата вечер. Имаше и голям мач от NBA по ABC (която им е една от големите телевизии) и той е събрал цели 5.6 милиона зрители. ESPN пък излъчваха UFC FN, който отбеляза 903 хиляди. Имало е и някакъв бейзбол по Fox. 

Така че се очакваше тая седмица цифрите да са надолу, иначе предаването средно си прави нещо като 450 хилки. 

---

За съжаление съм доста зает и все още не съм го гледал, но мисля да наваксам наведнъж тия дни с Дайнамайта. Изглежда е било хубаво шоу и не мисля да го мина само на скип. :D

• Upvote 3

Шоутата и двете наистина са били страхотни. Малко ми е трудно да гледам вече на Collision като на B шоуто, защото напоследък редовно е по-доброто предаване. Особено като прикачиш и един хубав Рампейдж, който идва като приятен час с доста добри неща от мидкарда.

Opener-а беше хубав, а накрая промото на Даниелсън беше топ. Радвам се, че обясниха защо се включва във фюда. По-късно Клаудио кастаньоли обясни и реакцията си и беше едно от най-хубавите му промота, които съм гледал. Според мен си го гласяха за фюд с Еди Кингстън, но сега тия планове вероятно ще се променят.

Много интересен сегмент на Кристофър Даниелс с YB и като знам вече и продължението, мога да кажа, че всичко се върза перфектно. Много се надявам даже и да продължи в някакъв момент.

Уил Оспри с хубава победа срещу Мориарти, не виждам защо му е да бие и Шейн Тейлър другата седмица, ама ОК.

Даниел Гарсия, Дакс и Роса си взеха тв победи срещу някакви джобъри, което е повече от ОК, защото все пак искат да ги представят като звезди (пък било и мидкард) и трябва да записват по някой и друг W на екран. Пък и мачовете на Харууд и Тъндъра си бяха добри. 

Сегментите със Суърв си бяха топ. Много повече ми хареса тук отколкото на Дайнамайт (и тоя, и предишния) - изглеждаше като истинска звезда и всичко се получи органично. И аз съм на мнението на @Rainmaker - това не ти е обикновеният кеч фейс и точно това го прави интересен. Изглежда много повече като туийнър на моменти и сегментът със стола беше брутално добре направен. Накрая промото му срещу Кейдж беше най-силното му промо, което съм му гледал. Той срещу Джо и Адам Пейдж нямаше такива. 

МЕ-тът беше наистина топ мач като за безплатна ТВ. Това е едно от нещата, които много ме кефят в AEW - има мачове на тв шоутата, които се усещат като големи и значими, а не като просто хайп за някоя среща на ППВ. Орайли се справи добре, получи яко поп като местно момче и със сигурност много се издигна покрай Острието за отрицателно време. 

Дано повече хора са го гледали шоуто идните дни след излъчването му, защото си заслужава. И публиката беше много и яко надъхана :D, атмосферата беше впечатляваща.

-------

Рампейдж ме кефи, защото дават много свобода на мидкардъри и лоукардъри да си правят каквото намерят за добре. Имаше няколко хубави промота, като това на Адам Копланд и Кастаньоли, но останалото е просто лоукард парти :D . И си личи как всеки знае, че това му е момента и иска да блесне, защото далеч не всяка седмица ще му се отвори парашута за тв време, а в крайна сметка така хората си печелят парите. 

Далтън и Трент например точно така се раздадоха и стана доста прилична среща. На Трент Барета сега му е паднало да си гради името и видимо е нахъсан на макс. 

Лейди Фрост примерно също се опита да блесне (и успя). Защото й е ясно, че е далеч от големите звезди, и е там, за да джоби, но това е перфектна възможност за нея да изпъкне и утре да може да си уговаря по-лесно участия. 

Иначе, ако питаш мене, Лейди Фрост далеч повече заслужава спота на Дона Парузо. Мацката изглежда брутално, интересен и е гимика и на ринга е страшно добра с тия гимнастически движения. 

Появата на Тъндър Роса беше много яка - направи го и тоя фюд, нищо, че я забиха в трета глуха.

Моят приятел Баунти ХънтърО Браян Кейт :D се появи - кефи ме тоя пич и се радвам да го виждам от време на време. Винаги съм казвал, че джобърите трябва да имат интересен гимик, който от първия момент да ти става ясно какъв е и тука ситуацията е точно такава. Мачът беше миймче, ама това е друг въпрос ... 

Пак и Джони ТВ си е голям мач за мене, защото съм им фен и на двамата и беше марк аут момент за мене :) А и Джони направи мега якото мазно промо на Кълижъна преди това. 

Ектра шоута се получават и ако си кеч фен не виждам как може да не им се кефиш. 

• Upvote 2