Jump to content

Европейско първенство по футбол 2024 (14.06.2024г - 14.07.2024г)

natopor4en

Recommended Posts

И какво излиза? Голямата Англия се кефи на полуфинали и четвъртфинали? :D Дано запазите Саутгейт и след загубата в Неделя. Тоя човек е злато за европейския футбол.

Те преди него до полуфинал не са стигали от не помня колко години. Май беш евро 1996, а преди това пак май 20-тина години пак имаха "суша".

Имат 1 титла - 66-та, два полуфинала на 1990 и 2018 на световни.

Имат 2 полуфинала - 1968 и 1996, и сега двата поредни финала на европейско.

Така че, да, кефят се на полуфинали, със Саутгейт и на финали. Преди него 1/4 финалите им бяха макса.

• Upvote 2

Ами такова поколение като сегашното не са имали сигурно от двадесет години когато бяха с Бекъм, Джерард, Лампард, Коул, Оуен, Кембъл. Дори сега са според мен поне два пъти по-добри. И се радват на 1/4 и 1/2 финал? Испания с най-силното си поколение взеха 2 европейски и 1 световна поред.

1 hour ago, Ponetron said:

Ами такова поколение като сегашното не са имали сигурно от двадесет години когато бяха с Бекъм, Джерард, Лампард, Коул, Оуен, Кембъл. Дори сега са според мен поне два пъти по-добри. И се радват на 1/4 и 1/2 финал? Испания с най-силното си поколение взеха 2 европейски и 1 световна поред.

Честно казано това поколение създадено основно от емигранти е доста прехвалено. Тези играят основно във Висшата лига, а английските отбори ги биха като тъпани в Европа тая година. И дори там почти никой не е лидер в клуба си. Този отбор няма лидер и определено няма голяма звезда тип Бекъм или Джерард. Същото може да се каже и за испанците до някаква степен и според мен причината тия два отбора да стигнат до финал се корени основно в това, че всички останали топ отбори бяха в ужасна форма на това европейско. Само немците играеха добре, но съдията им откъсна главата. На световното в Катар където нивото беше няколко класи нагоре, този отбор на Испания никога нямаше да стигне до финал преминавайки през Хърватия, Германия и Франция. А англичаните в това си състояние сигурно щяха да отпаднат още в групите.

Edited by Monteso
  • Upvote 2

Ама не сме 2022, а 2024. Хърватите бяха с, кажи речи, същия отбор от световното с 2 години по-стари. Бяха изнасилени и изхвърлени още в групата. Германия нищо не игра - има един мач срещу Испания и това е, добре че се добраха с мъка до равен, в последния мач от групата, че отиваха на Италия, които също бяха трагични, ама и там са калитари и не се знае какво щеше да стане. На кратко - всички на това първенство бяха с трагична форма освен Грузия и Турция, които оставиха доста добри впечатления, и, естествено, Испания, който дори в мача с Германия бяха по-добрия отбор.

Казах го на най-добрият ми приятел:

- Ако Англия спечели или по-точни и дадат да спечели Euro 2024...аз спирам да гледам Европейско първенство по футбол от тук нататък!

Не мога да ги понасям англичаните!Гледах им мачовете преди години единствено и само заради Бекъм!

Намразих ги още повече след измамата на Пикфорд по време на дузпите срещу Швейцария на 1/4 финала...а след снощи...ги мразя от дъното на душата си и за пореден път се доказа моето мнение,че Англия е СЪДИЙСКИ ОТБОР!

20 minutes ago, Scott Daniels said:

измамата на Пикфорд по време на дузпите срещу Швейцария на 1/4 финала

Измама? До колкото знам, поправи ме ако греша, не е забранено да си напишеш някъде кой на къде може да стреля дузпи? Каква измама е това?

• Upvote 2
15 minutes ago, Scott Daniels said:

Намразих ги още повече след измамата на Пикфорд по време на дузпите срещу Швейцария на 1/4 финала...а след снощи...ги мразя от дъното на душата си и за пореден път се доказа моето мнение,че Англия е СЪДИЙСКИ ОТБОР!

Каква е измамата на Пикфорд? Нито е първия, нито е последния вратар който ползва пищов и аз поне не съм чул да е забранено. Леман имаше листче на Мондиала срещу Аржентина през 2006, Тим Крул също редовно прави този номер.

Аз поне не виждам разликата между това да ги имаш написани някъде и това човек от щаба или съотборник да ти каже къде е най-вероятно да бият дузпа опонентите. Дори бих казал че вратаря да ги чете от лист е по-бързо, вместо да му шепнат на ухо и да се бави изпълнението на дузпата, за да се стресира изпълнителя.

The Big Red Machine

Каквото и да говорят за сегашното поколение на Англия, не може да хване симпатии като онова от 2002-2006 или дори отборите им от 90-те години. Играчи като Скоулс, Лампард, Джерард, Оуен, Бекъм, Кембъл или по-рано като Газа или Уодъл имаха почитатели навсякъде. Реално в началото на века когато съм бил ученик все още, почти всеки в училище а и не само подражаваше на онзи отбор на Англия редом до супер отбора на Бразилия с триото Ро-Ри-Ро. Сега с който и да си говоря за футбол никой не харесва Англия. Никой не съм чул да се възхищава на Хари Кейн, Букайо Сака или Фил Фоден. Само Белингам го признават някои. Като цяло в момента са най-омразния отбор. Първо откъм игра не са атрактивни, и второ като цяло нацията им си е доста противна и май не само в България мислим така като гледам. Дали на играчите им липсва харизма или треньора им ги кара да играят дефанзивно, въпреки огромния потенциал в атака който имат е обект на различни дебати. Истината за мен е, че Саутгейт като резултати ще остане като един от най-успешните мениджъри в историята на Англия, но като начин на игра си остава позор за футбола. 

28 minutes ago, The Big Red Machine said:

Реално в началото на века когато съм бил ученик все още, почти всеки в училище а и не само подражаваше на онзи отбор на Англия редом до супер отбора на Бразилия с триото Ро-Ри-Ро. Сега с който и да си говоря за футбол никой не харесва Англия.

Ами аз до скоро бях в училище и много хора се кефехме на Фодън, Кейн, Сака и Белингам. :D Тезата че са ментета я чувам все от по-възрастни хора, като @baikiro например. Според мен отбора има чар, точно защото не бяха фаворита в нито един мач досега, но показаха че имат необходимото за да спечелят. Тръгне ли си Саутгейт пък, с правилния заместник ще дойде времето и на английското joga bonito

Edited by Bobotsi

Истината е,че Англия може да стане европейски шампион само чрез измама и съдийска помощ...а измамата я видяхме срещу Швейцария, а съдийската помощ я видяхме снощи!

На финала всичко (измама и съдии) ще е с Англия срещу Испания!Дано Испания успее да победи...

56 minutes ago, Bobotsi said:

Ами аз до скоро бях в училище и много хора се кефехме на Фодън, Кейн, Сака и Белингам. :D Тезата че са ментета я чувам все от по-възрастни хора, като @baikiro например. Според мен отбора има чар, точно защото не бяха фаворита в нито един мач досега, но показаха че имат необходимото за да спечелят. Тръгне ли си Саутгейт пък, с правилния заместник ще дойде времето и на английското joga bonito

Няма как да сравняваш Фердинанд, Тери, Скоулс, Джерард, Лампард Бекъм, Рууни със Сака-Мака, Фоудън-Моудън.. Аз лично като бях малък симпатизирах на Англия заради Бекъм. Предполагам, че повечето набори, които са симпатизирали на Англия е било заради определен футболист, а не заради нещо друго. 

Edited by Beks
  • Upvote 1
1 hour ago, Bobotsi said:

Стига троли ве... не били фаворити в нито един мач. Срещу Сърбия, Дания, Словения, Словакия, Швейцария и Холандия ли не са били фаворити? :D 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

The Big Red Machine

Англия бяха фаворити във всеки един мач. Преди началото на първенството бяха и според букмейкъри и анализатори фаворит номер едно за спечелване на шампионата. 

4 hours ago, Beks said:

Няма как да сравняваш Фердинанд, Тери, Скоулс, Джерард, Лампард Бекъм, Рууни със Сака-Мака, Фоудън-Моудън.. Аз лично като бях малък симпатизирах на Англия заради Бекъм. Предполагам, че повечето набори, които са симпатизирали на Англия е било заради определен футболист, а не заради нещо друго. 

Както казах...аз гледах мачовете на Англия заради Бекъм!

1 hour ago, MJ23 said:

Бекъм винаги е бил по скоро един перфектно изграден медиен продукт, отколкото някакъв футболист от огромна класа.

Не съм съгласен!Бекъм доказа,че е класен играч!

Англия да спечели в неделя ще е черешката върху тортата на това безинтересно и скучно първенство. Но не е изключено да стане, и то по най-гадния сценарий - случаен гол "Белингам" или дузпа "Кейн", и след това паркиране автобуса пред вратата за остатъка от мача. Англичаните имат силен отбор (разбирай играчи), но футбола, изповядван от тоя сухар Саутгейт е повръщня. Да не говорим, че ако Англия спечели ще има с години да слушаме фукане и превъзнасяне от английските таблоидни паразити...

Единственото, което имам против Испания да станат отново шампиони е доминацията на Реал и Барселона в европейските клубни турнири през последните години. Просто малко много идва... а и не съм голям привърженик на испанския стил на игра.

Любимите ми отбори - Германия и Холандия - са точно според поговорката "хвани единия и удари другия", т.е. пълна скръб. Маншафта няма добър треньор, добри играчи, а за лидер(и) изобщо да не говорим. Лалетата имат добри играчи, но Куман не става и отбора като цяло играе апатичен и без стръв и вдъхновение футбол (къде си, бате Марко?)...

13 minutes ago, assenort said:

е доминацията на Реал и Барселона в европейските клубни турнири през последните години.

Предполагам визираше само Реал? Защото децата родени при последния успех на Барселона в Европа вече имат бал за завършен 4 клас.

1 hour ago, assenort said:

доминацията на Реал и Барселона в европейските клубни турнири през последните години.

Я пак?! Барса от 2016 не е реален фактор в EKT...

Edited by kabakov

Едно трябва да им се признае на робинзоновците, до тука всичките им победи в елиминационната фаза са с обръщалка, а не с 1 на мъка с някой ранен гол и бавене на време след това.

Edited by Monteso

1 hour ago, assenort said:

доминацията на Реал и Барселона в европейските клубни турнири през последните години.

Живи и здрави да са фашистките ни братя, че покрай тях ни преписват и на нас доминация. :D