Jump to content

AEW Dynamite - 17 април

Recommended Posts

GLLfYARWoAA1RWR?format=jpg&name=large

AEW Dynamite, Indiana Farmers Coliseum, Indianapolis, IN

Available Tickets: 337

Current Setup: 2,624

Tickets Distributed: 2,287

На шоуто за първи път ще се изправят един срещу друг Оспрей и Клаудио Кастаньоли. Оспрей ще се бори срещу съотборникът на Клаудио в BCC - Даниел Браян само след няколко дни на AEW Dynasty. Ето постера за дрийм мача :cool::

GLLffjtWEAA885Z?format=jpg&name=large

Голям мач ще има и в женската дивизия между бившата претендентка за пояса на Тони Сторм - Деона Пуразо и Марая Мей. Тука по всяка вероятносто можем да очакваме и поява на Тъндър Роса :wub:

GLN2YzVWMAAdNHi?format=jpg&name=large

Шоуто е последен Dynamite преди AEW Dynasty и се предполага да надъха за PPV-то тази неделя.

• Upvote 2

GLTYAU9XcAAjuui?format=jpg&name=large

Ако някой не е чул последния път МонетУ, ша я чуй ся :D 

---

По всичко личи, че идва и Тъндър Роса! :cool:

#тяНикогаНеЗагуби

🔥 Attention Thunder Army! 🔥 Brace yourselves for an epic showdown as the Dynamite storm hits Indianapolis at the Indiana Farmers Coliseum on APRIL 17, 2024, at 7:30pm ET! #ThunderRosa #AEWDynamite #aew

Available Tickets: 215

Current Setup: 2,624

Tickets Distributed: 2,409

Хората разбраха, че ще идва Тъндър Роса :wub: и се юрнаха да изкупуват 2624-те отпуснати места за go-home шоуто!!! 

-------

От компанията пуснаха някакво 20 минутно шоу за надъхване за Dynasty седмицата:

-----

Tony Khan believes Jack Perry got the "reaction of a superstar" at NJPW Windy City Riot following the airing of the CCTV footage of his altercation with CM Punk from All In London.

Джак Пери ще е следващият топ хийл в света на кеча, това е ясно :cool:

----

От Wrestling observer:

Report: Alex Shelley & Chris Sabin finalizing deal with AEW

MCMG могат да станат част от tag team дивизията на AEW :happy: И отсега ви казвам, че нямам търпение за мачовете им с Бъксовете, FTR и А ДАНО и с Lucha brothers и ми е през кура дали ще имат истории, дали няма да имат и т.н. Бууквай ги, адаш! :beer: ИСТИНСКИТЕ ФЕНОВЕ на професионалното борене сме с теб, еби ги марковете, пилей си парите на баща си, те са си твой!

----

И за финал от днешната AEW програма - уеър дъ бест ресъл - не забравяйте, че на шоуто ще присъства шампионЪТ Джоооооон Мокслииии ... 

GLN-2FQXwAUeL0f?format=png&name=360x360

1 Powerhouse Hobbs Def. Anthony Young Dark  
2 Skye Blue Def. Gema Dark  
3 Anthony Ogogo Def. Jon Cruz Dark  

Това са били дарк мачовете преди шоуто.

----

Иначе самият Dynamite беше страшно добър, почти нямаше нещо, което да се усеща като филър.

Със сигурност Joe vs Swerve e една от най-добрите вражди на AEW - много хубава, изчистена история, без кринджави моменти, без някакви излишни неща ... просто класическа кеч вражда с много сегменти, пребивания, мачове и прочее. Суърв ще я вдига на Дайнасти и това трябва да е неговият момент. Истината е, че пичът си разви потенциала напълно в AEW и от някакъв посредствен лоу кардър в момента може да е МЕ атракция  на почти всяко едно шоу в която и да е компания. Публиката му се кефи много, повтарят му фразите, музиката му е надъхваща и т.н., и т.н. Стана звезда за няколко месеца и се надявам да продължава така.

И тая вечер сегментите бяха страхотни с него и Джо - и интервютата, и сбиването накрая, и особено мега якият момент, когато Стрикланд стъпка цялата охрана :D 

---

Джон Моксли за едно нещо е прав - това е сигурно най-подценяваният кечист в историята. Винаги съм го смятал за най-добрият от The Shield, имаше моменти когато въртеше цялото шоу на RAW покрай него и то повече от добре. Дори с малоумните идеи на Винс, който искаше да го направи някакъв побъркан тъпанар, пак успяваше някак да извади максималното от тях. 

В момента се разцепва от мачове по цял свят, публиката му се кефи, в мега добър образ е и винаги, ама винаги се превръща в основна атркация на всяко едно предаване, като му дадат време. И тука промото беше мега яко, както и появата му накрая, за да спаси Кастаньоли. Наистина има в него това усещане за някакъв корав тип, което едно време имаше в Стив Остин. А ако гледаме DCF vs BCC тая година, аз ще съм повече от доволен. И май натам вървят нещата, като се има предвид, че явно Оспрей много, много скоро ще се махне от Фамилията, в която така или иначе никога не беше (но това е друга тема). 

Като се има предвид, че всъщност не съм гледал на живо нито nWo, нито DX, определено BCC е вторият най-голям стебиъл, на който съм жив свидетел, след The Shield.

---

Около женската дивизия нещата най-накрая са интересни. Имат два, ако не много добри, то поне повече от прилични сторилайна.

Много хора хейтят по появите на Моне, но мацката получава огромен поп всеки път, като се появи. Почти съм убеден, че след мача с Джулия ще има голяма вражда - или Найтингейл ще търне, или ще се върне Сарая ... нещо такова ще е , но ще се окаже, че оня кринджав сегмент с нея от миналото шо, дето пъшкаше на тъмно :wacko: ще е била пребита от някоя друга мацка, а не от Джулия.

La mera mera :wub: ще е последната и най-голяма перла в короната на Тони Сторм. Не вярвам да я детронира точно тя, Тони е твърде интересен образ (не, че няма да си маркна, ако стане) и мисля, че й гласят тежка вражда с Марая Мей, която като нищо може да си го откара и до Лондон.

Единствено не ме кефи Пуразо, която пордължават да бутат в мачове, че даже й дадоха и победа над Марая. Това беше отрватително решение на AEW - никой не го ебе за тая мацка, а на всичкото отгоре изглеждаше и отвратително. Хубаво, понапълняла е малко - поне да се олбече като хората. Тя и Тони Сторм бая е поналяла, ама се облича така, че да не й личи особено. 

Brody King & Julia Hart vs. Adam Copeland & Willow Nightingale - Тука е моментът да кажа, че това беше доста добро мачле, със сегментите след него и цялата история, която разказаха. 

---

Kazuchika Okada & Matthew Jackson & Nicholas Jackson vs. Daniel Garcia & PAC & Penta - това беше топ мач като за седмично шоу и не само, че беше много забавен, но и тотално хайпна мачовете на бъксовете и на Окада. На Бъксовете им ставам все повече фен и спокойно мога да кажа, че в момента са най-добрият отбор в света и едни от най-яките хийлове. Да в goofy гимик са и нон-стоп правят някакви кринджави работи, но всяка седмица покрай тях има нещо, за което да се говори. Тука беше култаж това, дето единия почна да коментира, както и това, че спряха видеото за бъксовете преди мача, че го бил монтирал Тони Кан :D :D :D . Да го духат интернет троловете, YB размазват!

Честно казано, заслужават си да вземат титлите и ако след това спретнат една тройна вражда между тях, MCMG и FTR, това ще си е дрийм фюд и мачовете ще са убийствени.

---

Orange Cassidy vs Shane Taylor - това беше малко филър, но първо, че имаше нужда и от нещо такова и второ, че Шейн Тейлър става все по-разпознаваем, хората му се кефят и пичът определено заслужаваше няколко минути и на Дайнамайт. Добър хийл е и има потенциал и за нещо по-голямо от лоу кардър. Фактът, че Браян Даниелсън направи мач с него на Кълижан, значи, че го харесват и имат планове за него. Мисля, че Тейлър съвсем скоро може да е един много, много приличен мидкардър.

Това, което не ме кефи - еми още един стейбъл. Разбирам, че в AEW имат два автобуса народ и все трябва да ги правят нещо, ама не е нормално всеки, който излиза, да има антураж от 10 човека с него. :wacko: Айде, Мориарти го знам, ама тоя другия не съм го виждал досега (или съм го забравил). 

---

И ситгаме до нещата, за които не съм никак надъхан:

Джерико най-накрая го обърнаха хийл за кеф на тълпата, ама тоя фюд е ice cold към момента.

Генг бенг и тате гъз - най-тъпата вражда в AEW, дето се точи от цяла вечност ... Ако има нещо хубаво, то е, че май НАЙ-НАКРАЯ ще приключи. Джей Уайт трябва час по-скоро да започне да се развива като сингъл кечист и да видим защо е смятан за един от най-добрите в момента. Пичът се е доказал и заслужава да му се даде поне мъничко шанс за нещо.

За Кайл Орайли ми е все тая към момента, но приемам, че за лоу кард вражда става.

---

За МЕ-та няма много какво да се каже - топ, топ мач и е подарък за феновете, че е по безплатната телевизия. Съжалявам, но ако и това не се оценява - ми ебете се, явно не харесвате pro-wrestling-а, гледайте нещо  друго просто, защото по-добро от това не става. :dry: И история си имаше добра и всичко, но най-важното Уйл Оспри тази година е най-добрият в света и всеки мач му е злато. Наистина много искам да го гледам някой ден на живо тоя пич. Всичко, което прави е изродщина. 

Клаудио също много се раздаде и двамата направиха МЕ като за go-home show. Ето така си представям главните мачове на всяко едно предаване - наистина да има нещо по-различно, което да видиш.

Накрая конфронтацията между Оспрей и останалите от DCF беше много добра, макар де на акцентираха много на нея (което беше нарочно - трябваше да остане детайл), както и спасяването на Джон Моксли. Хубаво е, че обявиха МЕ-та на следващия Дайнамайт и му придадоха някакво значение. 

---

Далеч съм от идеята, че шоуто беше 10 от 10, но наистина беше много, много силно.

Няколко неща около шоуто:

В крайна сметка продадените билети са били ... Tickets Distributed: 3,012 . Което си е колкотоминалата година AEW са направили на това място, а именно - 3006. 

Хубавото е, че публиката беше и мега надъхана и реагираше на всичко, което се случва. Винаги е плюс за шоуто това. Аз лично, като тв зрител, предпочитам 1000 надъхани фена, които врякат като луди, отколкото 20 000 заспаляци, които дремуцат и осират всичко. 

Разбира се, трябва да се отбележи, че 3000 човека са далеч от желаната за AEW и все още се чувстват, като шоу, но което не ходят много, много хора. А, като имаш предвид, че WWE в момента разцепват залите, това само засилва усещането :( . 

---

Ако си мислите, че аз и @Rainmaker сме AEW маркове, какво ще кажете за тоя човек :lol: :

image.jpeg.88510ab0cb4f3c89bc99bb191f302323.jpeg

---

Много добър кадър, който направиха на шоуто и гледам, че става вайръл в твитеро:

---

Няколко снимки:

image.thumb.jpeg.9672c5b31eb45a3444c3155eb438299a.jpeg

следващия ми аватар на Роса :D

image.thumb.jpeg.40fd519346831a23a1623b8df4ae934a.jpeg

Острието и Сашка

image.thumb.jpeg.e43273a6c724a2d6c1693da6f622512e.jpeg

image.thumb.jpeg.45a26c4e9d0236614f0c92fcafa99493.jpeg

---

Обявиха няколко топ мача за Кълижън тая седмица, който ще е точно ден преди Дайнасти:
image.thumb.jpeg.9f9a7ac693e38e210c83ae7544bc3305.jpeg

То между продадени и раздадени има разлика. Изводите оставям на теб. :D 

Няколко неща от пресконференцията на Тони Кан за Дайнасти:

Khan said the winner of Bullet Club/Gold Acclaimed match Sunday will be the undisputed trios champions -- indicating a unification is indeed happening.

Asked about how Jon Moxley's schedule will change to his NJPW commitments and his influence on that schedule, Khan said it's Gedo's decision if it's defended in NJPW and it's a mutual decision if defended on an AEW show. He didn't give a direct answer, but said he was looking forward to working with NJPW on it.

Asked about the Nyla Rose/Oklahoma commission situation that arose yesterday, Khan said he was unaware of the issue, doesn't think they didn't anything wrong, and was disappointed by their stance. He said transgender people have rights and both he & the company stand behind Rose.

За Пънк

Asked about whether CM Punk was telling the truth about covering his own medical expenses & whether they cover those expenses in general, Khan said they typically do for talent It didn't sound right to him that they wouldn't, but he would reimburse Punk if that was the case.

Asked about the airing of the All In footage, Khan said when the ratings came in, TBS called and told him good job and was happy with the performance as that's the most important metric. He said the rating is the no. 1 source of fan feedback for the network. He thinks airing it added a lot of intrigue into the tag team title match this weekend.

Asked if there was any situation in which he would step down as booker and let someone else take over, Khan said that no one lasts forever in any position. He said he's having more fun than ever right now. He takes things year to year and moment to moment. He says many wrestlers are loyal to him right now and he's going to do his best to pay them back.

Khan mentioned the $2 billion valuation by Forbes and says AEW is the most valuable sports startup since the AFL which eventually merged with the NFL. He said the media rights renewal is the most important for the company. PPV growth is also important.

Asked about a year-over-year (YOY) comparison for the first quarter, Khan said revenue is significantly up. They are running more events with Collision, some markets YOY are up, Revolution was one of their highest-selling PPVs ever, more PPV revenue, and increased rights fees contributed to that.

Rainmaker

Я, колко по-приятно било, като сме си само двама човека в темите. :D Доста силно шоу тази седмица, определено по-добро от миналата и AEW успяха да се справят добре след нажежената обстановка покрай всичко, което се случи. Просто двата часа излетяха и успяха да приключат силно преди Dynasty.

Доста ми хареса това, че Jon Moxley откри шоуто с една от най-великите титли в спорта. Промото му беше отлично. За самия Moxley - не очаквах, че ще се превърне в един от любимите ми кечисти за гледане, след като преди години от това, което бях гледал с него, въобще не бях фен. Просто беше тотално преобразен от G1 Climax турнира в Япония през 2019 и оттам нататък си изработи и си заслужи титлите и всичко, което спечели. Аз съм надъхан да видя какво ще има и в AEW, носейки IWGP пояса.

При миксирания отборен мач имахме добро продължение на историите и мисля, че това с атаката беше добре замислено и нещата се получиха се получиха по-интересно, отколкото щяха иначе. Появата на Mercedes Mone също беше нещо яко - като че ли силата ѝ е точно в такива моменти отколкото в промотата. По принцип не ми пука чак толкова за женската дивизия, но все пак е хубаво, че завързват някакви истории около Mone, Julia и Willow и е интересно какво ще се случи след Dynasty.

The Elite vs. Pac, Penta & Daniel Garcia беше много добър мач, с хубав екшън и малко build за Okada-PAC - хареса ми все пак, че нямаха кой знае колко интеракции, с което запазват интереса да ги видим за пръв път един срещу друг в понеделник. Young Bucks са си супер в heel-ска роля и си изиграха добре образите в мача. Малко неприятно, че Garcia трябваше да отнесе туша, но предвид участниците нямаше и друг вариант. 

Jericho на мен ми допадна като промо, но все още не съм много инвестиран в нещата му с Hook - хич не ми се иска да ги гледам един срещу друг на Dynasty, но все пак трябва да има и някой filler мач.

Mariah May и Deonna Purrazzo спретнаха приличен мач, после имахме и някакъв build за мача за женската титла, макар и там да не съм толкова надъхан.

Надявам се, че след това PPV Jay White ще има по-нормална програма, защото притежава уменията за нещо много повече отколкото вражди с Billy Gunn.

Orange Cassidy vs. Shane Taylor беше ок, единствено неприятно впечатление ми направи абсурдният завършващ ход на Cassidy в мача. После продължиха и историята с Trent с нещата след мача.

Хич не съм съгласен, че KOR vs. Strong е lowcard вражда. Двамата са супер таланти и преди бяха две от топ момчетата в ROH/indy сцената, а също имат и доста история помежду си през годините. Видео пакетът за мача им беше силен. Останалото около тях ще го коментирам в темата за Dynasty, предполагам, но съм надъхан да видя какво ще направят след няколко дни.

Claudio vs. Ospreay беше мачът на вечерта, не че и някой вероятно е очаквал нещо друго. Не се раздадоха като за последно, като имат и по-добър мач в себе си, но все пак нямаше как да се иска повече четири дни преди сблъсъка на Ospreay с Danielson. Някои от нещата, които направиха на ринга, бяха наистина красиви, като контри и изпълнения, беше яко, че видяхме и как Ospreay отнася uppercut във въздуха. Очаквана, но закономерна победа за The Assassin. След това имахме добро продължение на историята около Ospreay и Don Callis Family с възраженията му с атаката. Тоест, Ospreay иска спортсменска битка с Danielson, докато DCF искат да размажат BCC. За момента доста добре tease-ват напускането на Ospreay от групата, с тези неща, както и със спречкването с Hobbs след мача им наскоро. 

Swerve vs. Joe и за мен е топ вражда. Просто брутална химия имат двамата като образи и персони. Промотата/интервютата им в шоуто също бяха сила. Излизането на Joe с охраната беше яко bad-ass момент. Доста добра последователност имаше в последните шоута с двамата, хареса ми, че Joe пак си мачка и имаше последната дума преди PPV-то. Ако това е последният му Dynamite като шампион - смея да кажа, че се справи перфектно. Мисля да напиша направо и в темата за Dynasty очакванията ми.

• Upvote 2
  • Thanks 1

762,000 viewers (P2+)
P18-49 rating: 0.26

Current 2024-Q2 P2+ average (778,000) vs. 2023-Q2 (855,000): -9%

Доста сериозно дъно е рейтингът. Според мене тая година AEW ще има доста зор да удря 800-те хиляди. 

GLeyCcDbAAAzoEx?format=jpg&name=medium

Suffer-H
4 hours ago, gboy said:

Доста сериозно дъно е рейтингът. Според мене тая година AEW ще има доста зор да удря 800-те хиляди. 

И по-зле ще става. Въпросът е, колко още трябва да паднат, че да се събудят, да се вслушат в критиката която ги залива и да започнат да правят смислен продукт с дългосрочен буукинг? Под 700 хиляди? Под 600? 

Между другото, къде е туитът на Тонката за рейтингите тази седмица?

Edited by Suffer-H
  • Upvote 1
12 hours ago, gboy said:

---

Много добър кадър, който направиха на шоуто и гледам, че става вайръл в твитеро:

Аве не беше много добре да си показват сами колко им е празна залата:

image.thumb.png.f4dcfd445ef6cc4c8f3d3fdf3c033617.png

Suffer-H
20 minutes ago, hacky said:

Аве не беше много добре да си показват сами колко им е празна залата:

Обърни внимание във видеото, когато оператора излиза от публиката, изведнъж се забързва към ринга, за да скрие колкото се може по-скоро ъгъла от който се вижда празната трибуна. :D Толкова са жалки, че няма накъде повече.

Динамита беше 10/10.

Няма да е истински Дайнамайт ако Джон Моксли не открива шоуто, хах. Спретна страхотно промо , чак аз му изкефих. Със сигурност спечели интересът ми тъй като преди не правеше никакво впечатление. Има вече харизмата, промо уменията и определно се усеща като по-голяма звезда. Много е badass. 😁

-

Елита срещу PAC/Garcia/Penta беше просто 10 от 10 мач. Направо си беше за PPV. На ринга всичко се случваше толкова бързо че когато си отместиш погледа за 1 секунда се случваха 100 неща 😂 . Бърз мач, изпълнен със забава и много екшън. Кечистите толкова добре се connect-ваха и се чудя как няма нито един боч. Определено има подобрение откъм мачовете. PAC е толкова талантлив, той е направо злато и ме е яд че малко хора го забелязват. Окада в началото ми направи впечатление но е доста криндж и ми изгуби бързо интереса 😕

-

Микснатия таг-тийм мач беше много добре book-нат. Броди Лий започва да набира популярност и това ми хареса. Хареса ми как лека полека изграждат враждата между Броди и Адам. Хареса ми само как дадоха на публиката празни надежди че двамата с Уилоу ще спечелят но накрая стана обратното. Джулия е толкова недооценена от публиката. Заслужава повече внимание. 
-

Сегмента с Крис Джерико и Хуук беше интересен но не можаха да ме хайпнат особено за мача им на Династията. Трябваше накрая да има някъв въргал , или там нещо от тоя сорт. Ще го гледам но не очаквам мача им да е много добър, освен ако не включат някаква драма като например да вкарат Таз да бъде нещо като мениджър на Хуук и да му помогне да спечели мача защото всички знаем че Крис Джерико ще се опита да попеди по нечестен начин.

-

Мачът на Ориндж Касиди беше ок. След края мача беше интересното. Ориндж малко ми изглеждаше несигурен като излизаше сам на сцената (може би това е целта нз) , публиката му даде стимул и в крайна сметка се завърна “стария” freshly squeezed. Отново негъра Шейн. Много ме кефи тоя човек. Какви удари само.. чудя се как Ориндж се държи на крака след такива тежки удари от страна на Шейн. Пердаха му накрая беше ту мъч просто. Трент определено се превръща в един от най-мразените кечисти след това което направи. Публиката тъкмо се зарадва че ще спасят Ориндж и баам от нищото Трент се появява със стол и прекъсва хайпа на публиката. Беше много мазно, чак аз се раздразних. Определено си играе ролята перфектно и враждата между тях двамата се изгражда перфектно.

Евала ТК. Най-после ме накара да ми пука за женската девизия. 
Мача на Марая срещу Деона беше просто върхът. Напомни ми за мачовете Charlotte vs. Becky и беше почти 5-звезден мач. Друго нещо което забелязах в този епизод е че за пръв път от толкова време насам кринсжавата Тъндър Роса не беше кринджава. Сега е psycho Thunder Rosa 😀 . Надъхаха ме за мача им с Тони Сторм на Династия. Определено ше е интересен за гледане и ще има як бой.

-

И мейнивента.. 

Нямам думи за тоя мач. Брилянтен мач.. брилянтен. Уил Оспрей е нереален. Малко ми беше гадно за Клаудио тъй като той също се представи блестящо но публиката се кефеше повече на Уил. Заслужава повече чентове от това което получава. Този мач на Клаудио е може би един от най-хубавите му през цялата му кариера. Надявам се само Уил да не го правят Хийл защото не останаха почти никакви бейби фейсове на които публиката да се кефи толкова.

-

Освен Суърв Стрикланд. Топ бейби фейса на AEW и един от пиларите на компанията. Скачането от въжетата върху охраната беше един от топ highlights за всички времена. Като по филмите на марвел беше хах. Не ми се иска Самоа Джо да дропи титлата. Иска ми се Хангмен Адам Пейдж да му прецака попедата и накрая да гледаме още един решаващ мач между тях двамата. За съжаление няма да стане така както го мисля. Усеща се че Суърв ше стане първия черен световен шампион на AEW. После какво ще следва не знам. Същото като Коуди срещу Роман ще стане.

-

9.5/10 Динамит. Следващия Колижън също се очертава да бъде много силен. ТК като че ли ми чете коментарите и определено е вкарал по-голями звезди в шоуто а пък за мачовете не знам какво да кажа.. Нямам търпение. Харесваше ми атмосферата в залата макар с толкова малка публика от 2500 човека. Усещаше се като PPV. Според моите очаквания Dinasty ще бъде даже по-добро PPV от Revolution. Карда е много силен от към мачове и направо ще бъде брутално шоу. 

За рейтингите - имайте предвид, че каквото и да правят от AEW, рейтингите, като абсолютни числа, ще си спадат лека по лека и това е абсолютно необратим процес. AEW Dynamite в сряда вечер по кабелната е загубил единствено от Play-In турнира на NBA (ако някой не знае - това са едни от най-важните мачове за сезона, където се решават последните две места за плейофите). 

https://www.spoilertv.com/2024/04/tv-ratings-for-wednesday-17th-april-2024.html

Ето тука може да се види как изглежда общата картинка. 

http://www.thetvratingsguide.com/2024/04/wednesday-cable-ratings-41024-chucky.html

Това пък са от миналата седмица.

---

Така че някакви апокалипсиси на тая база не могат да се предвиждат, нито пък може да се очаква, че ще има повишаване в тия цифри, ако нещо се промени. Знам, че много хора поради някаква тяхна си причина искат да видят как AEW фалира, но ако сключат сделка с WBD тая година, аз не го виждам шоуто да спре още доста време.