Jump to content

AEW Dynamite - 10 април 2024

nWoHulkster

Recommended Posts

Suffer-H
18 minutes ago, Rainmaker said:

Тонката book-ва още един dream мач на следващия Dynamite:

Поредният "дрийм мач" без история и развитие. Докато продължават така, рейтингите ще са дъно, а залите ще са с 500 души публика.

• Upvote 3
Rainmaker
13 minutes ago, Suffer-H said:

Поредният "дрийм мач" без история и развитие. Докато продължават така, рейтингите ще са дъно, а залите ще са с 500 души публика.

Claudio е част от BCC групата, от която е и Danielson, срещу когото Ospreay има мач на Dynasty. Предполагам, че и Danielson ще се изправи срещу човек от Don Callis Family, което е точно в контекст с историята кой е по-добрият от двамата, като това беше причината и двамата да имат мачове срещу Shibata, както и срещу сходни съперници на миналото шоу.

Edited by Rainmaker

То това е дрийм мач, който ще гради другия мега ултра дрийм мач - така е в AEW, от перфектност вървим към съвършенство :cool:.

Който иска фюд с десет сегмента и един мач с basic moves накрая - за тая работа си има WWE. ТУКА Е АЛТЕРНАТИВАТА ЗА ИСТИНСКИТЕ ЕКЗАЛТИРАНИ ФЕНОВЕ НА ПРОФЕСИОНАЛНАТА БОРБА. :P

Може да сте тролове, но Тони Кан е на друго ниво!

nikolov933
1 hour ago, gboy said:

То това е дрийм мач, който ще гради другия мега ултра дрийм мач - така е в AEW, от перфектност вървим към съвършенство :cool:.

Който иска фюд с десет сегмента и един мач с basic moves накрая - за тая работа си има WWE. ТУКА Е АЛТЕРНАТИВАТА ЗА ИСТИНСКИТЕ ЕКЗАЛТИРАНИ ФЕНОВЕ НА ПРОФЕСИОНАЛНАТА БОРБА. :P

Може да сте тролове, но Тони Кан е на друго ниво!

То това ви беше.

На другото шоу ще си коментирате сами с големия разбирач рейнмейкър 😁

Айде, много ми се ще да си останем в тоя раздел само с хора като Рейнмейкър, Фил и БухалО и да си пишем нормални и адекватни мнения, а не да се занимавае само с троленето на хейтърчетата. :happy:

Тонката доста разчиташе на дебюти и важни съобщения, за да вдигне рейтинга. Сега вече позасъхнаха и трябва да претопля материал от преди година.

Тегави времена ги чакат. Свободния пазар не е това, което беше. От WWE надали ще изкопчат нещо голямо и очаквам в скоро време официално да запълнят и малкото пробойни. NJPW вече ги райднаха. В TNA има няколко интересни имена, но нищо, което да покачи интереса.

Самият Тони започна да уволнява тези на хранилка, вместо да чака да им изтекат договорите, както беше досегашната политика. За пръв път заговори за бюджета и как уволненията са били наложителни, за да освободи средства за предстоящия сезон. Предполагам става въпрос за изтичащи договори на AEW кечисти. Един от тях е Hook, чийто договор изтича тази година. Винаги се е твърдяло, че Taz иска сина му да отиде в WWE, тъй че е интересно как Тони ще потуши тези настроения.

Edited by neshev
Suffer-H
9 hours ago, gboy said:

Човек, това е много жалко. Хората се включиха да гледат заради CM Punk, кечист който дори не е част от компанията. Другата седмица като далдисат 30-40% ще го видим тогава Тонката дали ще туитва. Това си е Винс Русо буукинг отвсякъде - вдигаш шум, създаваш драма и рейтингите ти скачат за едно шоу, но нямаш с какво да я задържиш тая аудитория и гориш. Другата седмица ще е крах. 

• Upvote 3

Последните няколко седмици шоутата правят по над 850k~, от кога 100k boost са 30-40%?

Ама нищо, важното е да си пишем :rolleyes: 

Не знам как няма с какво да я задържи аудиторията, след като тази на AEW е една от най-лоялните такива и рейтингите са си горе-долу едни и същи от поне година. 

7 minutes ago, Smegma said:

Последните няколко седмици шоутата правят по над 850k~, от кога 100k boost са 30-40%?

Последно на 17 януари са имали над 850 хилки.

Скоро ще са твърдо под 800 хиляди, такава е тенденцията.

January 3, 2024: 801,000 viewers

January 10, 2024: 797,000 viewers

January 17, 2024: 891,000 viewers

January 24, 2024: 837,000 viewers

January 31, 2024: 818,000 viewers

February 14, 2024: 811,000 viewers

February 21, 2024: 828,000 viewers

February 28, 2024: 822,000 viewers

March 6, 2024: 779,000 viewers

March 13, 2024: 798,000 viewers (AEW Big Business)

March 20, 2024: 800,000 viewers

March 27, 2024: 747,000 viewers

April 3, 2024: 752,000 viewers

April 10, 2024: 819,000 viewers

Пусни и тези от преди година. Винаги са варирали между 750k - 950k, дори и когато Phill Brooks беше в компанията.

Хората си пуснаха Dynamite, за да гледат build-up за Dynasty, тези екстра 100к са разни клошари като теб и Olimpic, които не следят продукта, ама са жадни за драма. Във всеки случай не са 30-40%.

37 minutes ago, Smegma said:

Пусни и тези от преди година. Винаги са варирали между 750k - 950k, дори и когато Phill Brooks беше в компанията.

Хората си пуснаха Dynamite, за да гледат build-up за Dynasty, тези екстра 100к са разни клошари като теб и Olimpic, които не следят продукта, ама са жадни за драма. Във всеки случай не са 30-40%.

Бухал, стига филми, ела на правилната страна в WWE!

15 hours ago, Suffer-H said:

Повечето от тук наистина не следят AEW и почват вече да си правят заключения че нямало история в мачовете и тн.

Клаудио е част от BCC заедно с Даниелсън. Оспрей и Даниелсън ще се бият на Династията. Това не ви ли говори нещо? Това е много обичайна практика в кеча и история има, не е като да е някакъв рандъм мач и има реална причина двамата да се бият. Мачът вероятно ще бъде 5-звезден и Оспрей ще попеди което ще доведе на Даниелсън още една причина за да иска още повече да попеди в мача му срещу него. Трябва да си голям хейтър на AEW за да не оцениш такъв дрийм мач. 
Колкото до рейтинги, Динамита винаги си е държал между 800 и 900к дори когато CM Punk е бил в AEW. 

Edited by Morty

Че то всеки в AEW е част от някаква фракция. Това е най-мързеливата история възможно, при условие, че Ospreay отново ще е в някакъв напълно предвидим 20 минутен мач.

Rainmaker

Предполагам, че ако видим непредвидим десетминутен мач с намеси и нападения, IWC-то ще е по-доволно.

Това си е спортно презентиран мач на Dynasty, не знам какво искате.

Edited by Rainmaker
6 hours ago, Suffer-H said:

Човек, това е много жалко. Хората се включиха да гледат заради CM Punk, кечист който дори не е част от компанията. Другата седмица като далдисат 30-40% ще го видим тогава Тонката дали ще туитва. Това си е Винс Русо буукинг отвсякъде - вдигаш шум, създаваш драма и рейтингите ти скачат за едно шоу, но нямаш с какво да я задържиш тая аудитория и гориш. Другата седмица ще е крах. 

От друга страна, като се замислиш, Тони Кан си прави рейтинга на гърба на човек, на който не плаща една стотинка. ;) Пънк хайпна AEW в интервюта при Хауани, а не WWE - нито фюда си с Дрю, нито КечМания, нито нищо. И сега с едно сегментче от десет секунди AEW си вдигна интереса и рейтингите благодарение на него абсолютно безплатно. Реално Пол Левек плати на Пънк, за да промотира друга компания и да върти цялото IWC около случващото се в нея. 

----

Цифрите на AEW за тая и за миналата седмица са абсолютна победа. В момента е кечмания сезона, Скалата участва в шоутата на WWE, абсолютно целият интерес беше прикован с месеци в случващото се там. И вече започва да се усеща една умора след часове и часове кеч, особено тая седмица, където в рамките на четири дена (от петък до понеделник) имахме продукция от 12+ часа.

На тоя фон се предполагаше, че AEW тотално ще сгъва цирка тия седмици и никой няма да им обръща никакво внимание - МЕ звездите им са в бокса, Стинг вече се пенсионира, шоута са изместени за 2 часа сутринта... трябваше да ударят минимума отвсякъде. Е, да ама не стана - Кълижъна по нощите беше гледан от обичайните зрители, Дайнамайт тая сряда също. Единствено Рампейдж наистина пострада - това е. 

Така че откъм цифри AEW си оправи нещата за тая седица отвсякъде, каквото и да мрънкят хейтърчетата. Въпросът е как ще продължат от тук нататък - ако продължат с кринджавите истории ще се сринат според мен, на никой не му се гледат тия глупости всяка седмица. Ако е било нещо еднократно - не мисля, че ще има проблем. 

П.С. Тая глупост с "историята" за всеки мач пак някой я пусна на много умните фенове в интернети сега раеват за всеки мач на Дайнамайт. Все едно мачовете на RAW или на Смака всичките са с история и изграден фюд зяд тях. Ми това е седмично шоу, борят се кечистите от ростъра, кво по-нормално от това. 

Hachiko

Е какви рейтинги се вдигат. Нали после пак ще падат. Освен ако не почне да вади и други бекстейдж неща и да продължи да се излага.

Нито троля, нито нищо. Това е самата истина. Нямам нищо против AEW, хубаво е да съществуват.

Почти всички мачове в RAW и SmackDown обслужват дадена история. В AEW, много от мачовете спадат в графата "мечтани" мачове, които съществуват в изолация. За това усещане допринася това, че Тонката залага почти изцяло на чисти финали, без намеси, което го ограничава допълнително.

Темата с рейтингите и гледаемостта е пределно ясна. AEW записват спад и в двете категории. Затова се гледат трендове, а не единични рейтинги. Тепърва ще разберем дали сегашния продукт ще отблъсне допълнително роящата се аудитория. 

image.png

image.png

@Suffer-H , така ги направи за смях, че на Джак Пери се свършиха тениските вчера ;) 

Ако не беше той, сега НИКОЙ нямаше да говори за AEW, всички погледи щяха да са насочени към WWE и към КечМания. Благодарение на глупостите му сега това е тема номер едно в интернет и се коментира във всеки един влог или подкаст и всеки туитва по тоя повод. Дори звезди на WWE. Никой не говори нито за Коуди, нито за Роман, нито за предстоящия смак. Джак Пери в момента е топ име и стана такова за една вечер.

Така че като говорим за професионализъм и клоуни ... 

kabakov

gboy-ка, и жена му на Тонкича (ако има такава) не му го налапва така човек. По-спокойно, ще се задавиш от толкова дълбоко поемане в гърлото...

@kabakov - човек, аре престани да ме псуваш, моля те. На никой тука не съм си позволявал да обяснявам кой чий кур лапа и чий мъде поема в гърлото или в някое друго отверстие. 

kabakov

Издъни ли се Тонка с тоя запис, който нищо не показа - издъни се. Дъни ли се с великите си анонси, ала Дикси Картър - дъни се. Какво му е толкова трудното да се признае това и да не се носи вода от 10 кладенеца, за да се изкарава, че едва ли не е направил нещо велико...

• Upvote 2

@kabakov не те карам да си съгласен с моето мнение, просто те моля да спреш да обясняваш че лапам нечий кур или гълтам нечии мъде. Не мисля, че съм обидил някой и ми е доста тъпо да ме псуват по тоя начин. 

Rainmaker

Коментирам си най-сетне нещата от шоуто:

Като цяло Dynamite-ът тази седмица беше стандартно телевизионно шоу, за мен със сигурност по-слабо от някои от предишните седмици, но като пълен пакет не чак толкова лошо. Просто цялото внимание пада там, където не трябва, за което, разбира се, от AEW сами са си виновни, тъй като никой не ги е карал да излъчват материалите по телевизията и да разтеглят неща, които вече са минало. Още повече, че както хората, които сме по-навътре в материята, знаем, една масивна част от IWC-то е идиотизирана, шизофренична и прочие и чака точно такива издънки от компанията, за да ги обяви пред фалит. Както и да е, нека да си продължа по същество.

Joe vs. Swerve за момента се развива супер като вражда, хареса ми как започнаха и свършиха с акцент върху двамата. Атаките от Swerve в началото, а след това и в края на шоуто определено успяха да продадат желанието му да вземе отмъщение от миналата седмица. 

Penta vs. Copeland беше добър мач, но за мен леко проточен и просто нямаше нужда мач между двамата да продължава 20 минути. Иначе Copeland показа някои интересни неща на ринга, както вече се каза назад в темата, като наистина се радвам, че е мотивиран да направи силен престоя си в AEW, а не просто да си прибира чека. Дано успеят да намерят място за Penta в някоя програма, защото заслужава доста повече ефирно време.

Shibata с телефонния преводач е култово, както и комплимента му към Renee. От самия мач след това останах изключително неприятно изненадан, че той отнесе туша. Хубавото е, че са уредили мач между него и Lee Moriarty на Collision, в който непременно трябва да вземе победата.

Промото на FTR беше добро и наистина точно. Повече няма какво да се каже. 

Ospreay не трябваше да отговаря директно на Хънтър в ефир. Че изказването му беше малоумно - беше (и нека не се заблуждаваме с идиотщини, че Хънтър не го е споменал, след като беше ясно, че визира него), но ако държеше да даде отговор, се прави извън шоуто за мен. Иначе пак вкара добра енергия след това, хайпвайки мача с Danielson, хареса ми как изтъкнаха и това, че Danielson има предимството на земята, в technical game-а, което е единственият начин да победи Ospreay.

Okada направи още един squash мач, после angle-ът с PAC, Young Bucks и FTR беше добре направен и се постави build за мачовете. За момента съм доволен от Okada в AEW, остава да изнесе и първия си невероятен мач на PPV-то.

Пъшканията на Mone бяха едно от нещата, на които съм се смял най-много в последно време. :D Не знам дори в коя графа да го сложа, но беше entertaining със сигурност. Явно ще го карат само със сегменти до Double or Nothing.

Joe vs. Rhodes се получи добре за main event - Joe си мачкаше през по-голямата част, но все пак и Rhodes вкара някаква офанзива и завършекът не беше чист, което дава възможност да продължат мини-историята му за един мач за титлата на някой Dynamite. Вече след това коментирах нещата със Swerve, чудя се дали няма да сложат някаква стипулация на мача им предвид това, което видяхме в последните шоута с веригата и останалото.

Edited by Rainmaker
  • Upvote 3