Jump to content

WWE RAW - 18 март 2024

Recommended Posts

1 hour ago, Iron Sheik said:

Без име.jpg

Ще му се получи да озвучава патока Дафи.

20 hours ago, THE ENEMY said:

Стига ве пичове. Ная беше уволнена и едва ли щяхме да я гледаме отново в WWE, ако не беше ДИ ФАЙНЪЛ БОС. :D Убеден съм, че я върнаха заради него, вероятно Найомито също. Покрай всичко положително което идва заедно със Скалата, идват и като баланс некадърните му роднини и техните съпруги.:wank:

Имам чувството че "Камъка" ще бъде новият Винс Макмеън

• Upvote 2

Дрю си щрака с пръсти и след WM ще е по-легитимен шампион и в по-добра позиция от 4те шибаняка, които почнаха да отегчават публиката в опит да си билднат смешния отборен мач. :D 

Just a fan
52 minutes ago, ShwN said:

Дрю си щрака с пръсти и след WM ще е по-легитимен шампион и в по-добра позиция от 4те шибаняка, които почнаха да отегчават публиката в опит да си билднат смешния отборен мач. :D 

Сегментите им сами по себе си са добри, ама все едно всеки билдва някаква отделна история. Един път се засекоха заедно на ринга и това сигурно беше най-слабият момент от целия билд. Нямам съмнения, че мачовете ще доставят, имат време да доизчистят някой неща до WM, ама засега е по-слабо от очакваното.

Доста по-добро промо от Cody, отколкото това от миналата седмица. Видимо се чувства по-комфортно с work-натите shoot-ове, отколкото когато трябва да реве и хленчи. Никога не съм бил привърженик на подобни промота, но могат да бъдат направени добре. В случая, не мисля, че успяха да размият реалност и фикция. Не виждам с какво изтъкването, че Скалата e heel помага на историята, оставяйки на страни това, че Cody използва този момент да го нарече "asshole", за шока от това, че псува. В този ред на мисли, продължава тенденцията WWE да работят журналята, след като изтече информацията, че едва ли не, че хората в компанията негодуват, че Скалата псува, само за да може Cody да направи същото няколко дни по-късно. Също не бих казал, че помага на историята това изтъкване, че Скалата е част от управата и едва ли не е наредил на Cody да му отстъпи мястото си, което в тази ситуация прави Cody да изглежда като пълен путак. Би било чудесно, ако Cody все пак обърне внимание на опонента си за WM, Roman Reigns. По нищо не личи, че двамата враждуват и с абсолютно нищо не надградиха историята от миналата година. С присъединяването на Heyman към сегмента, нещата тръгнаха надолу. Heyman не ми изглеждаше фокусиран или адекватен, ланкаше се излишно, а шокиращото му разкритие, че Cody и Roman ще са лице в лице на SmackDown, вече беше обявено.

Сегментите между Drew и Rollins започват да стават еднотипни и има нужда да бъдат освежени, защото материалът им взе да се повтаря. Rollins е много по-силен на микрофона, когато е сериозен, и се надявам, че ще вървят в тази посока.

Jey и Jimmy има още доста да работят, за да издигнат враждата им до подобаващо ниво. Проблемът е, че фундаментът на тази вражда е сбъркан. Heel turn-ът на Jimmy Uso беше нелогичен и неиздържан. Не помага това, че Jimmy и Solo са редуцирани до това да го играят боксови круши на опонентите на Roman, докато Jey експлодира като популярност, след като напусна stable-а, тъй че има сериозна разлика в звездната мощ между двамата.

Историята между Chad Gable и Sami Zayn е интересна. Радвам се, че не заебават Chad Gable и все още съм на мнение, че той ще е човекът, който ще детронира Gunther. Но на този етап, няма много логика точно Sami Zayn да му отнеме титлата, защото предстои PPV в Берлин и предполагам, че ще искат да го държат шампион поне дотогава. SummerSlam е най-логичното място, Gunther да загуби титлата си.

ME беше на ниво и доста физически мач за Becky, няма и 20 дена преди WM. Nia продължава със силните изяви, откакто се върна, и дава силни заявки за това в даден етап да получи царуване с титлата. След като Becky мина през нея и Liv Morgan, евентуалните и опонентки, ако спечели титлата, намаляват значително. Може би затова обърнаха Candice като heel, но се съмнявам Becky да има дълго царуване, ако изберат нея за шампионка след WM.

Радвам се, че братята Creed отново получиха шанс. Видимо след фиаското с Judgement Day, ги бяха пратили в кучешката колиба. Разбираемо, двамата са още млади и неопитни, но за мен таванът им е висок, особено на дългуча Creed. WWE продължават да имат огромен проблем с песните. Абсолютно забравими и безлични. Новата песен, която им сложиха, е тотал щета. Смешно е толкова богата компания да не могат да наемат по-качествени композитори. Мачът с Gargano и Ciampa беше класен и дано ги върне в микса.

CM Punk се връща другата седмица. Дадоха кадри от реабилитацията му, предполагам ще има някакъв сегмент с Drew и може би ще бъде вкаран в мача като съдия или enforcer.

Шоуто беше силно. Отборните мачове, изключвайки DYI и Creed-овете, не бяха запомнящи се, но промотата и сегментите бяха на ниво. 

• Upvote 2

Какво промо на Коуди Роудс! Ето това трябваше да покаже - зарязване на типичното за него джентълменство, щом от другата страна липсва такова. Скалата го направи на две стотинки в СмакДаун, но той си го върна с лихвите. Най-важното в подобни ситуации е фейсът да не изглежда смешно и да бива мачкан от хийла. Историята за този отборен мач става все по-интересна. Това е нещо нестандартно и уникално, такава смесица на програми между най-значимите лица на федерацията за главния турнир, поне аз не помня да сме виждали. Определено е нещо свежо, усеща се като такова.

Макинтайър продължава с набраната инерция и не натиска спирачки. Това, което ми харесва в неговия образ е, че той не е типичния хийл, здрависва се с феновете на първите редове, хвърля бъзици на ринга и извън него. Той говори нещата които мисли и те често представляват самата истина. Почти съм сигурен, че шотландецът ще си тръгне като шампион от Манията, могат да се възползват от това, че Ролинс участва в мач на първата вечер от турнира.

Програмата за ИК титлата крие неяснота - каква ли роля ще има Чад Гейбъл? След като раменете му не бяха приковани на тепиха миналата седмица, очаквах да завържат история върху това, но явно не е било нещо предварително планирано. Както Зейн, така и Гейбъл заслужават да детронират Гънтър. Също така за мен няма да представлява и проблем австриецът да запази. Това са тримата най-добри състезатели в мидкарда на РАУ, заедно с Джей Усо. Надявам се на един добър сблъсък, било то троен или едно в едно.

• Upvote 2
  • Facepalm 1

Марк на годината (2017); (2018).

THE ENEMY
11 hours ago, The Pain said:

Кефи ме като има реализъм във враждите, но не ме кефи да говорят за кеч термини като хийл или пък да говорят за сценаристите.

Достатъчно е да се спомене, че Скалата е в борда и е бил шокиран, че го освиркват, ама да казваш, че за това е решил да стане хийл е прекалено.

Абсолютно. Болката е един от пичовете в този форум който схваща много добре основни компоненти на кеча като цяло и никога не си вади мнения от задника, за което респект.:beer:

Като изключим тази тъпотия за хийловете (вместо просто да си каже, че Скалата е задник, никой нямаше нужда от цялата овертюра чрез която стигна до същността на проблема :D), това беше едно от най-силните промота на Коди от много дълго време насам. И не разбирам пичовете целия хейт по него, или по този тип по-драматични промота като цяло. Да, спор няма че профанския траш талк на Скалата е супер забавен, но не мога да повярвам, че нивото на аудиторията е толкова ниско, че да не може да се наслаждава и на по-софистифицираните сегменти като този между Коди и Хейман тук, или като цяло това което бяха в по-голямата си част всички промота/сегменти от историята около Блуудлайн и доминацията на Роман през годините. Изключително високко ниво на сторителинг, усещане все едно гледаш добър мафиотски трилър. Дори ме радват някакви такива неща, които повечето пичове тук се дразнят, като примерно това с кучето на Коди, където очевидно Коди прави препратка към Джно Уик, а в крайна сметка Джон Уик е един от готините модерни примери за качествен екшън. Може да се каже, че този буукинг е леко по-олд скуул, по-традиционен и може би наистина Атитюд ерата надгради всичко това исторически, вкарвайки повече персоналност и забавление. Но когато психологията е на ниво и историята е разказана добре, другото са подробности. Та и тук Коди надгради доста.

Вкараха и интригата за СмакДаун. Остава най-важното предизвикателство до момента в цялата вражда, дали в тази директна конфронтация ще успеят да надъхат и да преместят спотлайта от Скалата отново върху себе си. Това е важно колкото за Роудс, толкова и за Роман. В такива моменти на помощ идва и Пол Хейман, който е гений и няма човек който е способен да им даде по-добри насоки. Честно казано, стискам им палци да успеят.:wank:

Този път Усотата получиха доста по-добър сегмент и най-накрая враждата им започна да придобива някакви интересни очертания. Все още смятам Джим за леко кринджав в този гимик, в който най-вероятно се опитва да изгради образ на психар. Проблемът е, че не му се получава.:(

Братята Крийд, които на хартия поне имат физическите данни (особено Юлий, Винс май наистина е бил обсебен от Римската империя, за да ги кръсти на Цезар и Брут:D). имат ужасно джобърски изглеждащ гимик. Тук направиха добър мач с ДЮИ, но като цяло никой не го ебе, докато не ни разкажат нещо интересно около тях и спрат да ги обличат като отбор по борба на 6 А Своге.

Пророкът в мен предсказа, че Гюнтер може да прокопса, когато се еманципира от кринджавите Империум и в момента наблюдаваме точно това. Колкото по-малко е свързван с двамата хомо джаброна и колкото повече набляга на добри промота, толкова повече и Гюни започна да прилича на човек. Дотолкова, че ми е симпатичен вече. За разлика от Зейн. Сами никога не е имал аурата на голяма звезда. Твърдях го дори когато всички пискаха, че не е детронирал Роман. Ако тези пичове още не са осъзнали колко грешаха тогава, жалко.

Контроверсионално мнение, но образът на Дрю е туу смарк за моят вкус. Почти целите му промота се състоят от това да остроумничи, да лафи за Пънк и да вдига вежди. Освен това има едно правило, че когато плешивото на главата ти е повече като площ от мястото върху което имаш коса, време е да бръснеш, брат. :( А Ролинс продължава да е абсолютен трайхард.

Не ми хареса мачът между Беки и Ная, доста дженерик усещане. И все пак маркнах накрая на конфронтацията между Рия и Беки.:wank: Две от най-кадърните и харизматични мацки в целия ростър, една срещу друга, беше си голям момент.:wank:

• Upvote 1
  • Thanks 1
  • Wank 1

Почти всичко до момента като сегменти и развитие на историята ни говори, че главната вражда е Роки срещу Коди. Нямам идея защо така го пишат, дано е дългосрочен план, и вярвам в това. Тотално обезличават Роман за сметка на засилването на образа на финалния бос, което според мен ще му вдигне значително акциите след като обърне фейс. Коди този път достави по-добро и не cringe промо. Само леко ме притеснява, че това ще отприщи Дуейн и отново тотално ще го погребе при следващата си изява. 

И аз съм фен на братята Крийд. Много потенциал има и в двамата, дано възможно по-рано ги разделят, а не да се чакат десетина-дванасет години, както с Усотата. Разочарован съм, че отново бутнаха безличните DIY, както и New Day. Никакви изненади в отборните мачове, супер предвидими резултати. 

Rhea продължава да получава по-силни фейс реакции от Беки. Не знам, не знам :lol:

Фен съм на Гюнтер. Печели мачовете си чисто, без намеси, без глупости. Тънките детайли в образа му като костюма при подписване на договор и това как захапа Сами, че изглежда нелепо по тениска и анцуг в официално събитие ми харесаха. Има какво още да даде като шампион. Не очаквам да я пуска на КМ. 

• Upvote 2
  • Thanks 1

Скалата има огромно его и просто няма как да слезе на нивото на хора като Cody, Rollins и Roman Reigns. Показателно е как, въпреки че е heel, въпреки че си върна класическата мелодия, излиза с "if ya smell" за лесния поп и казва точните неща, които да му извадят реакции. Тъй че или скачаш до неговото ниво или потъваш. Засега по-скоро потъват. За разлика от Cena и Punk, сегашните звезди просто не са екипирани да са конкурентни на Скалата.

Roman Reigns е мека Мария. В края на деня е "just a guy getting rich", по негови думи. Докато прибира чека, съмнявам се да се вълнува как изглежда в тази вражда. 

• Upvote 5
THE ENEMY

Сина също потъна. Единствения който стоеше равностойно беше Пънк. Тук големите прилики са, че сякаш в Скалата имаше респект тогава, защото докато стоеше с него на ринга, той осъзнаваше, че това е новото голямо нещо (така изглеждаше наистина тогава, после знаем какво стана и защо не стана точно така). Сега аналогията с Коди не е много по-различна (макар че тогава Скалата си скуашна Пънк накрая:ph34r:). Честно казано, голямата разлика от сега и тогава е, че тогава Скалата беше просто парт таймер и сякаш не беше толкова инвестиран колкото е сега, когато е в борда и когато самия СЕО на ТКО му е личен агент и приятел, на когото освен това е донесъл страшно много пари. Скалата в момента изглежда като малко дете, чиито родители са му купили целия магазин с играчки, супер ентусиазиран е и иска да си играе максимално с всичко и видимо се забавлява.:D

• Upvote 4
18 hours ago, THE ENEMY said:

Единствения който стоеше равностойно беше Пънк. Тук големите прилики са, че сякаш в Скалата имаше респект тогава, защото докато стоеше с него на ринга, той осъзнаваше, че това е новото голямо нещо

Скалата и торб… аа Пънк седят нелепо и неравностойно дори в едно изречение, камоли очи в очи на ринга.

Коуди най-накрая с добро промо и нахрани Скалата както си трябваше. Даже бих се изкефил още да го беше солил като work, ама явно решиха, че ще дойде твърде много вече. 

И аз съм съгласен, че си трябва повече да се засичат на ринга участниците в тая вражда, ама това е положението - Скалата не можеш да го мъкнеш на всеки RAW, той пак добре, че за Смак-овете идва. 

В тоя ред на мисли, надявам се шоуто петъка да е добро и да видим нещо малко по-нестандартно от обичайното пребиване на фейсовете от хийловете чрез измама. 

• Upvote 2

HBK_forever

Адски силно промо на русата жена Коди Роудс. Голям фен съм му, въобще програмата им със скалата кърти отвсякъде,  изотзадзе също! По мой АНАЛиз , предстои изключително интригуващ сблъсък на мания, даже два- както на отборния , такахи на индивидуалния мач. Коуди и машина,  това е ясно, но и скаличката е силен. Доста силно промо от Азис, показа защо заслужава световната титла и ще ю вдига, след като тушира тарзан,  прабозал с таратор румбата рейнс.  Хареса ми агресията и амбицията в бате Коди роудс, но тора трябва да бъде изключение да се споменава и да се превръща във фокус на промото/визирам braking the keyfabe артикулирането/. Трябва да се пазяТ подобни като съдържание промота за адски мега редки случаи, веднъж в годината, така че хем да бъде яко, хем да се съхранява в дългосрочен план шибания кейфей. В случая обаче всичко си беше на място и се получи добро продължение на историята,  но отново фокусът ва вниманието  е върху Коуди и Скалата,.а не враждата на първия с Рейнс. Надявам се дя видим и нещо по този въпрос, иначе то е ясно,че нещата отиват скоро към една епична битка на Коуди със Скалата. Допада ми цялостната картинка, а именно - еч Скалата е адски инвестиран в случващото се, че се старяе на макс, че е забавен, иновативен, старомоден дори когато трябва, но и доста нови елементи вкарва, супер активен е в шоута и тн. Скалата е на първа линия на плажа,  бейби! Едва ли някой е очаквал подобна активност от Великото едно /ths great one/ през 2024г! 

• Upvote 2

[center][size=6][b]NO! NO! NO![/b][/size][/center]

Sashundera

Баче Коди много обича да говори за пишки деба :) 

• Haha 1
  • Wank 1

☝️30.08.2020 - 07.04.2024☝️

HBK_forever

И аз обичам да говоря за пишки. Недевственяците не ги засърбява и не червят бузки, когато някой говори за кокс

Извън горното, враждата на Коеди със скалата се развива перфектно. Трябва обаче коди да я вдига титлата на света след победа над циганин рейнс и после да върти мач и сторилайно със скалистия. Защото сега не се връзва особено как постоянно двамата се джафкат,  а всъщност мачът е между коди и циганина

Edited by HBK_forever

[center][size=6][b]NO! NO! NO![/b][/size][/center]

Hachiko

Противоположно на останалите мнения, грам не ме кефи идеята да се използват в промота както в случая с Роудс. Пълен ташак и отчаян ход.

Не знам какво е нахранил Скалата, да, сеира е пълен и ми допада. Но са двама клоуни, това е.