Jump to content

AEW Collision - 24 февруари 2024

neshev

Recommended Posts

Rainmaker

Нелош Collision тази седмица, с цели седем мача.

Powerhouse Hobbs и Sammy Guevara направиха много добър No DQ мач, с някои фантастични spot-ове. Guevara е тотална откачалка да прави такива маневри на B-шоута като swanton bomb-а от стълбата върху масите. Едва ли имаше какво повече да се иска от телевизионен мач.

BCC с добро backstage промо. Тук отбелязвам и мача на FTR, който като цяло беше стандартен tag match, като след това дръпнаха силно промо за сблъсъка на Revolution. Мачът другата седмица с BCC с/у FTR и Kingston се очертава доста силно. 

Bang Bang Scissor Gang и другите няма да ги коментирам, разочароващо е в какво са забъркали Jay White, top gaijin-ът в NJPW допреди напускането си.

Malakai Black и Bryan Keith спретнаха добър мач, който, доколкото разбрах, е първият singles мач на Black от 2022. Като цяло на мен ми е интересен за гледане и се надявам по-често да го виждаме самостоятелно, като мач между него и Mark Briscoe не звучи зле. Неприятното е, че опонентът му отново загуби и наистина не знам дали ще получи нещо по-смислено скоро.

И главният мач, който за хората, които са наясно кой е Akiyama - си е тотален dream сблъсък. Danielson срещу идола на Eddie Kingston. Първо, отбелязвам backstage промото на Danielson по средата на шоуто, което беше стабилно, както и промо пакета за мача:

Мачът определено беше добър, просто винаги е супер яко да гледам Bryan Danielson срещу японски легенди като Akiyama, Nagata, Suzuki. В случая не бях гледал Akiyama от години, но за възрастта си изглеждаше достатъчно добре на ринга и не разочарова. Хубав grappling, захвати и strike-ове в хода на мача, включително фокуса от Danielson върху крака на Akiyama, както и някои силни моменти като едновременния опит за busaiku knee от двамата. Post-match-ът беше доста забавен с това как двамата първо се ръкостискаха, после Danielson показа среден пръст на Eddie, Akiyama му заши шамар, Danielson тръгна да се извинява и да се ръкостиска пак с Akiyama, но го изрита под пояса. Определено очаквам мача на PPV между Danielson и Kingston с интерес. 

• Upvote 2