Jump to content

WWE Elimination Chamber: Perth - 24 февруари 2024

Recommended Posts

Ако дедо ви Винс имаше все още контрол над буукинга с какво ли удоволствие би се изсрал върху главите на тия 52 590 австралийци в Пърт, правейки Nia Jax шампион в main event-a 💩🤠

Edited by Monteso

Две неща мога да откроя - Беки тотално беше заличена от Тифани откъм рекации, доста слабо като за уж топ babyface на женската дивизия. Очаквам и на WM публиката да подкрепя Rhea. 

Мъжкият мач - или маниаците тотално се разглобиха, или актьорската им игра беше уникално добра. Или и двете. През голяма част от мача мен ме болеше докато се трошаха по ринга и около него. Мисля си обаче, че Ренди действително изкарва със страшни мъки тези мачове, реакциите му не са пресилени, по-скоро са неподправени. 

Забравимо шоу, но си свърши работата - феновете си тръгнаха доволни от стадиона и билда за КМ продължи. Би било забавно да направят Роки срещу Коди в първата вечер вместо отборен мач, това вероятно никой не го очакваше. 

• Upvote 7

Всеки говори за Скалата да се кечи. Ок! Въобще възможно ли е? във форма ли е? холивуд не бяха ли му били ръчна след мача със Сина? Или вече това са стари неща.

Edited by Hachiko
  • Upvote 2
batistaheel

Джонка2, момче, къде си, Ливката пак я преебаха. :( 

Иначе доста предвидими победители и в двата чеймбъра. Учудвам се, че Лив Морган я третират като голямо име, втори турнир вече тя е сред последните елиминирани. Обаче момичето се раздава и стои добре до вече утвърдените големи имена като Бианка и Беки. И преди съм го казвал, искаше ми се Тифани да вземе този мач и на Манията да победи Рипли и да се утвърди като следващото голямо име. Едно на ръка не ми се гледа Беки срещу Рипли, второ, не ми се гледа и ново царуване на Беки, трето, Рипли се нуждае от победа срещу Беки, защото Беки е по-голямо име, четвърто, Риа Рипли направи дълго царуване и можеше да падне на тази КечМания за да издигне някое нова кечистка като Тифани, а не да пада от Беки, което ми се струва, че е много вероятно. 

При мъжете очаквано Дрю победи. Враждата между Ла Рицаря и Стайлс продължава и вече е ясно, че двамата ще се бият на Манията. Логан Пол като нокаутира Ортон, мисля, че си осигури противник за КМ 40 в негово лице. Обаче ме човърка мисълта ако Пънк не се беше контузил, той ли ще ше да вземе чеймбъра или Коуди? Дали Пънк не го гласяха за победител в мелето? А Дрю къде ще ше да отиде или по-скоро срещу кого? 

Рипли очаквано размаза Ная Джакс. Ако не бяха уволнили Ема, можеше тя да получи шот за титла срещу Рипли. 

Не ми се вярва Скалата сам да се бие с Кодуи. По-скоро мачът ще е отборен. Иначе защо Ролинс е толкова замесен в тази вражда? 

• Upvote 2
5 minutes ago, batistaheel said:

Пънк взимаше мелето и се изправяше срещу Ролинс. Както и Скалата рещу Рейнс. Роудс щеше да е във съвсем друга вражда, вече с кой не знам. Опции колкото искаш.

Това не е коментирано, но ми хрумна идея като Роудс срещу Щилян да бъде заложен куфара.

Edited by Hachiko

Все още никой не успя да ми обясни как, ако Пънкаря е трябвало да спечели RR, буквално минути след края на мача, вече бяха пуснали merch да отпразнуват победата на Cody. :lol:

5 minutes ago, neshev said:

Все още никой не успя да ми обясни как, ако Пънкаря е трябвало да спечели RR, буквално минути след края на мача, вече бяха пуснали merch да отпразнуват победата на Cody. :lol:

Това пък какво общо има? Обоснови се. Те имат 31212313321 мърча за всекви ситуации.

• Upvote 2
1 minute ago, Hachiko said:

Това пък какво общо има? Обоснови се. Те имат 31212313321 мърча за всекви ситуации.

Викаш са принтирали 30 тениски, за всеки кечист. :D

Коментаторите натякваха по време на build-а, че никой не е печелил две години подред от Остин насам, тъй че това им е бил буукингът. Другото ми се струва тежък филм. Да, Пънкаря беше фаворит, еба си ръката и трябваше да комуникира с реферите дали въобще ще може да довърши мача или да правят рокада в движение. 

• Upvote 3
batistaheel
2 minutes ago, neshev said:

Какво има да му се чудиш, те ги направили тия тениски за всеки случай, резервен план, ако нещо се обърка. :D Ето виж, пушът на Дрю започна още преди Пънк да се е контузил и сега изглежда съвсем натурално той да се бие с Ролинс, но можеше да е другояче. 

След години ще разберем, евентуално, дали е имало промяна в плановете. 

• Upvote 4
11 minutes ago, Hachiko said:

Пънк взимаше мелето

Трипса бууква, не Винс. Този мит се роди само защото Пънк се контузи, а не защото има истина в него. И достоверни източници като Sean Ross Sapp потвърдиха, че планът е бил Cody да спечели. На него ли да вярвам или на теорията на Hachiko. :2funny:

Относно тениските: да, имат няколко варианта в случай, че се преебе планът.

• Upvote 3
1 minute ago, Hachiko said:

Син Рос Сап Моп, Пънк печелеше. Билда с Ролинс беше готов. 

Ми то и билда на Коуди си беше готов с Рейнс. А и има голяма дупка в логиката ти: Пънк е в RAW - там, където е Ролинс. Коуди също е в RAW, а Рейнс е в Смака. Нали... как ти се връзва Пънк да вземе мелето вместо Чеймбъра? :D 

И всичко това е преди Скалата да бъде фактор.

• Upvote 3
15 minutes ago, Yulian said:

Ми то и билда на Коуди си беше готов с Рейнс. А и има голяма дупка в логиката ти: Пънк е в RAW - там, където е Ролинс. Коуди също е в RAW, а Рейнс е в Смака. Нали... как ти се връзва Пънк да вземе мелето вместо Чеймбъра? :D 

И всичко това е преди Скалата да бъде фактор.

Ти още ли си във филма. Не се ли научи, че бранд сплит има 2-3 седмици :D . 

• Upvote 2
The-Resident-Ev!L
4 hours ago, Price said:

Мисля си обаче, че Ренди действително изкарва със страшни мъки тези мачове, реакциите му не са пресилени, по-скоро са неподправени. 

Горкия дано да се бие още някоя друга година...

Ама с тези болки, като в този мач не го виждам да изкара много много...

Edited by The-Resident-Ev!L
Todor Atanasov

Мъжкия chamber наистина беше брутален, изкъртиха се. Добри вражди се очертават за Wrestlemania. Logan Paul с удаволствие бих гледал как го пребиват 20 минути без да спрат, няма такова противно копеленце. Orton и според мен легитимно си го боли, едва ли му остава още много време на ринга. Styles така се е нацепил, направо е друг човек. Радвам се за Drew, трябва да взима титлата на Мания.

Ако Ренди изпитваше болки каквито успяваше да селва, това щеше да му е последния мач във WWE. Абсолютен уорк беше това. Аз не мисля че компанията би позволила на някой дори да се докосва до ринга с болен гръб. А и още повече, че коментаторите "подклаждаха" болките му. Абсолютно перфектно изиграно от него.

Edited by Ponetron
  • Upvote 6
1 hour ago, Ponetron said:

Ако Ренди изпитваше болки каквито успяваше да селва, това щеше да му е последния мач във WWE. Абсолютен уорк беше това. Аз не мисля че компанията би позволила на някой дори да се докосва до ринга с болен гръб. А и още повече, че коментаторите "подклаждаха" болките му. Абсолютно перфектно изиграно от него.

Първо на първо на момента щеше да има сигнал от съдията и щяха да го изнесат от чеймбъра за да не стане още по-лошо.

Хубаво е, че има хора, които все още се work-ват. Значи все още МАГИЯТА в кеча е жива.

The Olimpic Hero
14 hours ago, batistaheel said:

И преди съм го казвал, искаше ми се Тифани да вземе този мач и на Манията да победи Рипли и да се утвърди като следващото голямо име.

Много избързваш като фентъзи букинг. Тифани първо нека се запознаем с нея. Аз до преди 1 седмица не я знаех коя е. Да, направи страхотно впечатление в Елиминейшъм Чембъра, което е и най-доброто развитие за нея възможно към този момент. Новак, който веднага оставя следа. Обаче няма как да бие Рипли в момента и не трябва да бие Рипли в момента. Най-вероятно и Беки не трябва да бие Рипли на WrestleMania. Тифани след година-две ще дойде и нейния момент ако е постоянна.

При WWE тайтъл шотове се дават след много години или постоянство от даден кечист. Няма как тази Тифани да получи шот за титлата заради един мач, абсурд. Ще страда и мъчи доста докато се докопа (ако) за мач за титлата.

Роудс (просто пример), бая тукати и бой изяде за да се бие с Рейнс. Един път не фейлна с нещо.

Едит: Да не забравяме че се опитват да предложат и сложат най-големите мачове, които имат! И все пак е мега странно как тая Мания ще мине без Леснър :D .

Edited by Hachiko
  • Upvote 1
THE ENEMY

Световната федерация по гюреш (по Марадоната) предава на живо от Прът, Аустралия!:wank:

Използвам това интро, за да мога да обасня една теория която поставих тук още когато имаше големи вълнения около шоуто на WWE в Лондон и мераците да се провежда Мания там. Когато погледнете неутрално към това шоу в Прът, може да си представите как остатъка от света гледа на Уембли. Да, страхотен, голям стадион в Пърт, всичко изглеждаше грандиозно, но въпреки това си беше едно джоберско, провинциално шоу. Часовата разлика също се надявам винаги да бъде важен фактор, за да може Мания да си остане в САЩ, където и е мястото.

Та така, след като изяснихме, че критерият няма как да е много висок, продължаваме с Женския Чембър.

Селяците в Австралия сякаш през целия мач скандираха "Булшит".:D Не знам какъв им беше проблема (може би, че са шибани смаркове?), мачът си беше супер. Даже очакванията ми моите мацки Тифи и Лив да джобят като кучки, не се оправдаха. Тифани продължава да изпъква на фона на всички мацки, вече и извън NXT. Буквално следя развитието и от самия и дебют в NXT и това беше от онези случаи, в които виждаш нещо и му ставаш фен веднага. Мацката винаги е загатвала за огромен потенциал. В случая, това че е eye candy, че е супер атлетична и се старае наистина да прави впечатляващи неща на ринга, са все неща които играят в нейна полза, но според мен истинския чар идва от това, че към всичко това тя показва че е наясно с това колко важни са психологията и изграждането на образ, за да се затвърдиш като голяма звезда. Когато някой ден вдигне титлата, не забравяйте кой пръв ви каза, че Тифи ще бъде голяма звезда.:wank:

От останалите мацки, съм доста доволен от представянето и на другата ми любимка - Лив. Със сигурност не очаквах да стигне до финала на мача и да се представи толкова силно. Вижда се обаче, че явно и спонсорите имат желание да работят с нея (рекламата на кредитните карти), според мен продава и доста мърч. Личи си, че феновете и се кефят и по самите шоута. За съжаление, този тип буукинг към нея е насочен да я предпазва, но и не загатва да са подготвили каквато и да било програма за нея около Мания, която да я накара да изглежда като голяма звезда. Та този мини пуш е по-скоро временно явление, с оглед на идващите Джейд Каргил, Тифани, Беки...

И като споменах Беки, напълно заслужил победител в този мач. Линч е най-голямата звезда в женската им дивизия и най-добрата на микрофона, с огромна разлика пред всички. Винаги е успявала да е супер интересна и това заслужава огромен респект. Четох, че имало някакви секти от смаркове в IWC, които са наострени срещу нея, но това са шибаните смаркове, същите които си вярват, че Пол Левеск може да бууква нещо друго, освен масажите на Стефка.:D

Нямам търпение Беки да я вдигне отново на Мания, бих маркнал стабилно.:beer:

Мъжкия чембър

За мен този мач не беше буукнат добре. Първо, разочарован съм, че вместо Найт да детронира Логан Пол на Мания, ще го занимават с Ей Джей Стайлс. Да, победата му изглежда логична в тази вражда, но да вдигне US титлата срещу един от най-големите хийлове в компанията щеше да бъде много по-грандиозен момент.

Аз самия не съм толкова хайпнат около Логан Пол. Пичът има данни, но това да е определян като най-голямото октритие на WWE ми е too much. Силно преекспонира и спами движенията си, с което пренасища мачовете излишно и отнема от усещането, че се случва нещо важно на ринга. Освен това, подобни флипи-флопи стилистики са нещото с което модерния кеч не може да бъде надграден, понеже това е нещото което правят всички инди (а и вече за съжаление и не само инди) джобери. Когато се появи някой 1,90 висок, нацепен, млад брауър, който може да прави пауър бомби и да изнася промота, това е нещото което наистина би изглеждало като голямо събитие за съвременния кеч.

Дрю е ОК победител, макар че вече ми идва леко лузърско как спами тази тениска с Пънк, все едно е някакъв джобър, който най-голямото му постижение в живота е, че контузи 50 годишен чичак. Мен поне не ме ебе особено.:D Така или иначе мачът им с Ролинс на Мания ще бъде далеч от главните атракции (особено ако видим и Скалата срещу Коди), но квото такова.

Най-голямата звезда закрива шоуто, а в Австралия това е Рия Рипли.:wank: Това бтв, също е мацка която още в NXT твърдях, че я чака голяма кариера. Продължавам да твърдя и че тя е най-голямата звезда и най-важен образ в Джъджмент Дей. В началото имаше проблеми с изнасянето на промота, но с времето се научи и вече е стабилна и там. Напълно заслужаваше този спот в родината си, изглеждаше наистина грандиозно и победата и. Ная си е некадърна свиня, но все пак тук си изигра ок ролята на монстър хийл, който да бъде прегазен от бейибейса. 

Въпреки слабата карта и ниските залози в мачовете, се получи напълно ОК междинно, провинциално шоу преди Мания. Бива.

tripitime.jpg

30 minutes ago, THE ENEMY said:

Линч е най-голямата звезда в женската им дивизия и най-добрата на микрофона, с огромна разлика пред всички. Винаги е успявала да е супер интересна и това заслужава огромен респект.

Затова ли вади нулеви реакции на последните няколко шоута :(

• Upvote 2
THE ENEMY
1 minute ago, Price said:

Затова ли вади нулеви реакции на последните няколко шоута :(

Смятам, че това е някаква моментна мода. Няма как с времето уменията и харизмата да не надделеят. Сега, напълно възможно е и аз да гледам субективно на нещата, защото за мен, чисто като зриител Беки винаги ми е била едно от най-интересните неща за гледане по шоутата. Но пък и процентът на случаи в които усещането ми не ме е подвеждало си е стабилно висок, така че ще видим в крайна сметка какво ще се случи. Може би ако все пак продължат тези реакции, Линч ще обърне хийл. Но за мен няма значение, достатъчно кадърна е да продаде и двете версии успешно.

Какви нулеви реакции, като entrance-ът и получи най-добрата реакция, от всички участнички в мача, и публиката се изкефи на победата и? :lol:

На седмични шоута също получава добри реакции. Промотата и на моменти са яко кринджави, но така се получава като трябва да имаш интеракции с половин дозина кечистки. Всъщност, причината Tiffany да е толкова популярна още от самото начало е, че именно Becky я представи на основната им аудитория и направи програма с нея в NXT. 

Вече за промота, много малко хора вадят реакции само със съдържание. Извадете например ентрансът на Cody и лесният поп с <името на града> "What do you want to talk about?" и не оставаш с много. 

• Upvote 2