Jump to content

За или Против абортите в България?

Rise of Thunder

Recommended Posts

Rise of Thunder

Интересно ми е какво е вашето мнение по тази тема. Знам, че тук е BWC, но неко отговорите бъдат малко по - сериозни. 

• Facepalm 1

Напълно "за", даже трябва да е безплатна процедурата, без ограничение колко пъти, плащани ли са осигуровки на жената и т.н.

Edited by itzo1994

За, но ако има регулации както е в България и като цяло в повечето европейски държави (без Полша). Против съм и двете крайни мнения, които се сблъскват в момента в Щатите - едните да искат тотална забрана, а другите да настояват да може свободно и без значение от причината да се прави аборт дори в последните месеци. И двата лагера излъчват някаква нехуманна диващина по този въпрос.

Трябва да е разрешен в лицензирани медицински заведения и до определен период. С други думи българската уредба си е добра. Съгласен с Huskarl.

• Upvote 2

Категорично подкрепям мнението на Лупи. Текущото законодателство в България конкретно е може би идеалната среда. Има много причини за аборт, от келешлък от затруднения с бремеността, плодът да не показва признаци на живот, зачатие от изнасилване и т.н.

Не може единствения вариант да е разрешен аборт да е усложнение с бремеността и опасност за живота на майката. Защо насилената да е длъжна да износи и отгледа дете на насилника си?

В същото време и най-късно позволения аборт също е адекватен, с ужас разбрах че примерно в някои Щати е окей да направиш аборт в шестия(!) месец. Та има хора родени в този месец, а много повече родени в седмия(седмачета). Това вече е извращение, плодът е вече почти пълноценно бебе. По друг начин стоят нещата във втория месец например. 

Живеем в дяволски свят и за съжаление  някой път  жените са принудени да извършват този грях. 

• Upvote 1

Не знам, но мразя мъжете, които вместо да поемат отоговорнст, настояват жените, които са забременили да направят аборт, дори когато жените искат да запазят бебетата. Това е егоистично. След като ти е било хубаво, трябва да си поемеш отоговорността, дори да не искаш да се обвържеш с жената. 

THE GRIM REAPER

Ако същата активност се беше събрала на темата за кибер жените, дискусиите за забременяване и аборти щяха да са мираж в главите ви.

Rise of Thunder
25 minutes ago, THE GRIM REAPER said:

Ако същата активност се беше събрала на темата за кибер жените, дискусиите за забременяване и аборти щяха да са мираж в главите ви.

Тук говорим за реални неща, не за фантазиите на разни чикяри. 

THE GRIM REAPER
18 minutes ago, Rise of Thunder said:

Тук говорим за реални неща, не за фантазиите на разни чикяри. 

Ти не се навирай много в тая реалност, че току виж четирибуквената абревиатура ти почука на вратата. 

2 hours ago, THE GRIM REAPER said:

И как ще  правим деца, ако всички  минем на кибер жени? 

THE GRIM REAPER
57 minutes ago, Himler said:

И как ще  правим деца, ако всички  минем на кибер жени? 

Ако беше чел внимателно щеше да разбереш. Обяснил съм много ясно. Отделно ако ембрионът се брои за бъдещ човек, следователно трябва да се забрани и еякулацията извън путка, тъй като сперматозоидите също са потенциални човешки същества. 

9 minutes ago, THE GRIM REAPER said:

тъй като сперматозоидите също са потенциални човешки същества. 

По тази логика чесънът е чесново хлебче. 

4 hours ago, Hachiko said:

За! Едно е да искаш дете, друго е да искаш да бъдеш родител.

Би ми било интересно да напишеш в темата, ако имаш желание, какво имаш предвид като разлика. 

3 hours ago, THE GRIM REAPER said:

Ако същата активност се беше събрала на темата за кибер жените

То ти сякаш сам се отказа от нея и не си инициативен. Пък и звучеше като тролска тема. 

THE GRIM REAPER
11 minutes ago, Loop said:

По тази логика чесънът е чесново хлебче. 

Би ми било интересно да напишеш в темата, ако имаш желание, какво имаш предвид като разлика. 

То ти сякаш сам се отказа от нея и не си инициативен. Пък и звучеше като тролска тема. 

В грешка си. Копейкаджиите просто я бойкотираха заради десетките написани истини вътре. 

Edited by THE GRIM REAPER
22 minutes ago, Loop said:

При много двойки, обмислено или не се подвеждат, че трябва да имат в даден момент детенце, но вече когато това стане осъзнават напълно смисъла на "мега трудно е". Затова и повечето хора се провалят като бройка в отглеждането на дете. Причини бол.

За да искаш да си родител и то да осъзнаваш, че ще дадеш всичко от себе си за това същество е коренно различно от това "ами искам детенце". Ама къде отиваш и ти не знаеш.

Темата е широка, но фактите не лъжат. Провалени семейства, децата им пълни олигофрени и т.н.

• Upvote 2

За или против операциите на сърце? За или против спасяването след инфаркт? За или против клизмата? Това си е медицинска тема и решението трябва да се взима замостоятелно, а не чрез обществено обсъждане.

Естествено че съм ЗА аборта. Аз като цяло съм против това, повечето хора да имат деца като цяло.

Особено пък някакви келеши тинейджъри или студенти, които случайно са извършили белята, щото оня още не знае кога свършва, пък нали "с гума не е същото". Е много яно че тия пишлемета не трябва да стават родители. Айде веднага в клиниката!

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Цял живот са ме и учили и съм се учил, че хората трябва да могат да поемат отговорност от всички свои действия и решения. Това тук не прави изключение. 

При изнасилване, инцест или увреждане на плода/заплаха за живота на майката - нека е позволено. Иначе за разни тюфлеци, които не знаят кой е бащата или пък забременяват на 14 - нека си носят кръста. И естествено, тежки наказания за знайни и незнайни хорица, които ще започнат да дейсват извън закона. 

15 minutes ago, Price said:

При изнасилване, инцест или увреждане на плода/заплаха за живота на майката - нека е позволено.

Това исках да кажа с горния си пост.   При други причини си е чист грях. 

Едит: При изнасилване, ако може да се докаже, че случаят е такъв. 

Edited by Himler
21 minutes ago, Price said:

Иначе за разни тюфлеци, които не знаят кой е бащата или пък забременяват на 14 - нека си носят кръста.

Разбирам идеята за това всеки да си поема отговорност, но какво става с детето? То с какво заслужава да израсне с такава млада майка или без баща?

Ако ромка на 14 иска да си направи аборт, защото иска да стои в училище, а не да гледа малкия Асан, щеше ли да й забраниш?

Какво правим ако двойка използва презерватив, но въпреки това жената забременява? А ако мъжът излъже жената, че е свършил в презерватива? Ходи доказвай, че са те изнасилили тогава.

Има безброй много случаи, в които може да се стигне до бременност къде по невнимание, къде по чиста случайност или измама. Моята гледна точка е, че изобщо не трябва да се разглеждат причините, ако жената е решила да си прави процедурата, нека.