Jump to content

UFC Fight Night "Song vs. Simon" - 29 април 2023

Recommended Posts

Картата е доста зле от към звездна мощ, но има няколко добри битки. ME ми е 50/50. Ядонг се е бил с по-читави опоненти и има повече опит в 5 рундови битки. В стойка има повече перспектива, а Симон има въпросителни около брадата му. Но все пак му давам предимство в борбата. Мисля си, че Ядонг ще бие, но няма да ме изненада и другия развой. 

Добра победа за китаеца, би трябвало да му донесе топ 5 опонент в следващата битка. Кофти за Симон, брадата му отново го предаде, но не и успя да задържи Ядонг на земя, което беше решаващото. 

Edited by neshev

Caio Borralho наистина заслужава вече някой от топ 15, че защо не и от топ 10. Пичът тотално доминира досега и доказа, че е много над нивото на прелимките или на случайните опоненти. Заслужава да е в класациите. 

Кортес-Акоста много зле. Тоя дундьо не мръдна грам откакто го взеха в UFC. Не е лош атлет като за дебелак, ама грам не може да се бие. Има бокс на прилично ниво и толкова. Де Лима се го би с 2-1 рунда (сиреч докато не му свърши въздуха) и това беше. Малко шутове, малко борба и айде. Въпреки това съм убеден, че Акоста дълго ще го мотат из прелимките. Просто е такъв боец, че ще може да прави победи и загуби там колкото си щеш. 

Trey Waters, шампионът на LFA с победа в дебюта си и то над непобедения Josh Quinlan - това беше по-интересно като резултат.

Общо взето приятна галавечер.