Jump to content

Джейк Пол срещу Нейт Диаз - 5 август 2023

Recommended Posts

Just now, gboy said:

То и в бокса е нулева - ясно е, че ще е поредният нагласен мач. 

Колкото беше и този с Томича Фюри? :rolleyes:

Томи Фюри все пак е младок с някакви бъдещи амбиции в бокса. Пък и има фамилия да защитава. За него си бях почти сигурен, че ако не друго, поне няма да ляга. На тия пенсионирани гладни емемейци им нямам вяра. Но и да не лягат, значи са бая зле. При всички положения, залагайте къщите на Джейк Пол.

Не мисля, че точно Нейт ще легне на Джейк. Точно па на Джейк няма как😂😂. А и Нейт си пуска удари които често си влизат точно както трябва. Нищо чудно да думне Пол

• 2 months later...

Абсолютно убеден съм, че мачовете на Пол-овците са нагласени. Никой не може да ме убеди, че легенди като Мейуедър, Андерсън Силва и прочее няма да ги сцепят за 5 минути. Видяхме какво стана, като Флойд отиде в Япония за демонстративни срещи. Все ми е тая кои са треньорите на ютубърите.

И тука са се уговорили, единствената ми надежда е, че Нейт ще дойде напушен на маймуна и ще прасне някой по-якичък десен. 

А това, че някои хора се ръсят здравата за тия мачове никога няма да мога да си го обясня. 

Е, с Мейуедър едва ли някой поставя под съмнение, че беше с предварително уговорен резултат. То се водеше и демонстративен мач.

За мачовете на Джейк и аз имам своите съмнения, но не съм напълно сигурен.

@VSB Стига, бе, човек - победи Андерсън Силва и на два пъти Тайрън Уудли, това е несериозно. Тия хора са машини. Вярно е, че са на годинки вече, вярно е, че бая са оставили на ринга и прочее, но са феноменални атлети и абсолютни изроди. Няма начин да ги бие някакъв ютубър, щото бил тренирал при добри треньори. Това е нелепица. 

Да де, ама ако е така, защо рискува с Томи Фюри в неуговорен мач? И там, макар че беше надигран, изглеждаше адекватно и не се посрами. Може пък да има някакви умения, 'ба ли му майката. По-скоро съм на твоето мнение, но давам някакъв шанс и на противното. За разлика от брат си, поне участва в редови мачове и отдава някакво уважение към спорта.

Явно си е повярвал :D Томи Фюри сам по себе си не е някакъв кой знае какъв боксьор. Има няколко победи срещу джобъри, това знаеш, че в профи бокса нищо не значи. Ако са решили, че могат да го бият от щаба на Пол, пуснали са го в истински мач и е станало каквото е станало. 

Доколкото знам доста пари са взели за срщата, явно е имало хайп.

Сега покрай Нейт Диаз не знам как стоят нещата - пак ли е шумотевица? ППВ на DAZN няма как да платя за тая клоуниада, а и без пари да беше - пак нямаше да си губя времето. 

5 hours ago, DanKolov said:

Сега покрай Нейт Диаз не знам как стоят нещата - пак ли е шумотевица? ППВ на DAZN няма как да платя за тая клоуниада, а и без пари да беше - пак нямаше да си губя времето. 

Именно. Просто изчакай до следващата сутрин и си го изтегли от Замундата. Аз така правя :)

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Само ако Нейт му е намлял шамарите :D Иначе няма да си губя времето да гледам някакъв спаринг, дето са се разбрали да не се удрят силно :laugh:

Не са нагласени битките на Джейк Пол. Просто си подбира съперниците, които включват предимно застаряващи MMA бойци. И колкото и добри боксьори да са били в контекста на MMA, боксът като чиста дисциплина е коренно различен от това, което се предлага в MMA. С Нейт Диаз няма да е по-различно. Слуховете са, че Нейт е трагичен на спарингите и изглежда в ужасна форма, тъй че предполагам идва да си прибере чека и каквото стане. Интересът към битката е слаб и продажбите вървят тегаво. 

Абе Андерсън Силва беше бил наскоро Хулио Чавес младши, не е като да му е чужд боксът.

Edited by VSB

Чавес-младши е тоталка по принцип. Кой знае на какво е бил напукан по време на тази битка. 

Паякът беше на 47 години, когато се би с Пол. На тази възраст вече може да си коренно различен битка до битка. 

По принцип бих поставил под въпрос тази битка, но тази с Уудли? Много трудно ще симулираш подобен нокаут. Но да се върна на Паяка. Пичът си има пари, има си слава, за какво му е да урежда битки с някакъв Ютубър и чак да пада от него? По логичното обяснение е, че 47 годишния Андерсън Силва, който не е активен боец и не се занимава професионално бокс, беше победен в близка битка от 20 години по-млад опонент.

Бе много ми е странно влогър да бие ММА легенда, пък ако ще да е на 47, ама щом си рекъл ... може пък и така да е. :unsure:

Да бе, обсъждаме доколко е чужд боксът на емемейците, все едно Пол е закърмен с тоя спорт. Хората са бойци все пак, колкото и да е, от него би трябвало да са с по-добри основи. Каквото и да го тренират, съмнителна работа. То и Пънк можеше да разчита на топ подготовка, ама видяхме какъв емемеец стана от него, при все, че не е бил пълен лаик, имал е досег с бойни изкуства. Излиза, че Джейк Пол е някакъв феномен ебaти.

Пънк е посредствен атлет и отиде в UFC, след години прекарани в кеча, които допълнително го амортизираха. Джейк Пол е в пика си физически и е доста сносен атлет.

Боксът и MMA-ят са коренно различни дисциплини. Дори боксът в MMA няма нищо общо с чистия бокс. Много от техниките в традиционния бокс са неприложими в MMA. Стойката е различна, защото в MMA трябва да се вардиш от поваляния, ръкавиците са по-малки, съответно не можеш да блокираш ударите толкова ефективно, в MMA не можеш да подскачаш толкова лесно, иначе два ритника и си на задника ти. Клинчовете са различни, ударите са различни. Колкото и добър страйкър да си, това не значи, че автоматично ще си добър боксьор. Даже напротив, някои навици не можеш да изчистиш. 

Кой пък толкова е бил Джейк Пол? Борецът Аскрен, който е със сменена тазобедрена става. Борецът Уудли, който никога не е блестял с техника, просто блъскаше здраво деснячки, както всички добри борци. Андерсън му е най-добрата победа, но говорим за боец на 47, който е извън активния спорт. Не е толкова невероятно, че сносен атлет, който тренира само бокс ще бие застаряващи и амортизирани MMA бойци.

И не разбирам каква е конспирацията точно. ОК, искат да градят Джейк Пол, затова плащат на бивши ММА шампиони да му легнат. Приемам, че е възможно, макар че битки не се наговарят с такава цел, а в огромния процент от случаи се наговарят за да изгърбят буукмейкърите. И какво Джейк Пол си мачка и по едно време казват, айде стига ти толкова, пускаме те на истинския боксьор да те бие. Това ли е? :D Няма никаква логика или аз поне не я намирам.

• 3 weeks later...

Битката наближава. Слуховете са, че продажбите на билети са доста зле и ще раздадат доста билети за да напълнят залата. Привлякоха и ESPN да им дистрибутира PPV-то, заедно с DAZN, което също не е особено добър знак. Липсата на интерес го отдават главно на Нейт Диаз, който отказа да рекламира битката и като цяло му е през кура. Все пак спретнаха някакъв варгал на пресконференцията и може би ще скалъпят нещата, но за мен, след като Джейк Пол загуби, интересът към него значително спадна.

Иначе Дилън Данис, който е доста противоречив, лийкна съобщения между него и май вече бившия треньор на Пол, Шейн Моузли, в които Моузли в прав текст му обяснява, че ако иска битката с Пол, трябва да го играе контузен и разбит. :D Горе-долу това, което се знаеше за Пол. Пичът си избира бойци, които вече са разбити физически и може да победи. Предстои да видим Нейт Диаз към кои се причислява, но Пол би трябвало да бие тук. 

Ако с комшията ми се сбием за каса бира на сред улицата, ще съберем повече публика. Тея чекяри трябва да спрат да се излагат, и да опорочават бойните спортове :dry:

Бих посъветвал всеки такъв льольо, ако иска да се докаже в нещо - да отиде да играе бейзбол, скукър, или дори шах.

Бах ги в боклуците, гледам им физиономиите, и виждам едни путки, чакащи си хонорара.

Извинявай Нешев, прати ме за банани, ако прецениш, но ми омръзна от тези циркове..

Ако толкова лесно се раздаваха банове... :happy:

Както се пееше в една песен: "Казваш ми, не го прави заради парите? Все едно да продаваш картофи, заради тях самите". Всичко е пари. :)