Jump to content

WWE RAW XXX - 23 януари 2023

Recommended Posts

The Olimpic Hero

Още малко защо това е най-добрата история от години.

Публиката се кефи тотално на това, че Сами получава място и се доказва в heel стейбъл. Всеки път, когато верността му е под съмнение и Роман я поставя под въпрос, тълпата аплодира брутално, когато Сами получи одобрението на Шефа и вече примерно е "Усо" или пък е "оправдан от съда".

Това говори за голямата значимост на стейбъла Bloodline и колко престижно е да си в него, а пък бил той и heel стейбъл. 

Това подчертава и колко огромна персона е Роман Рейнс. Той е мафиотският бос, който е по-голям от живота.

И тук разбира се идва и невероятната актьорска игра от всеки замесен. Босът Рейнс, лукавият адвокат Хейман, верните и лоялни Усота и радващият се като малко дете, когато получи одобрение, Сами Зейн, който всъщност е babyface в heel стейбъл.

Гениално, шибано гениално.

11 hours ago, The Big Red Machine said:

Нелепо ми се видя легенда като Гробаря един вид да предава щафетата на торбата Брей Уайът. Първо че го би като кучка преди години, и второ Брей нито има физиката нито аурата да изглежда страшно или респектиращо, един вид че може да те свали на земята с един удар.

Радвам се, че го отбеляза. С тези расти е толкова, толкова нелеп, че чак е жалък. :D Дори не заслужава и за 5 секунди да дели един ринг с легенда като Тейкър. И като толкова много се радваме за Тейкър, също се изкефих на появата му, но нека си кажем истината - та той дори без да ходи към ринга обичайните му 10 минути, с мотор за няма и минута се задъха и щеше да припадне. :D Дано не го видим отново в кеч мач, че може да стане някой сакатлък.

А да - изключително щастлив съм, че не видяхме Голдбърг. Дано никога повече не го и видим.

Брей Уаят е една торба с говна, която освен това и вони на урина.

• Upvote 1
  • Like 2

35izpu1.jpg

the-show-off

От 2014 година не гледам кеч редовно, тоест от тогава съм casual, който следи само по-специалните събития като завръщанията на Пънк и Острието, както и мачовете на Логан Пол, но съм много приятно изненадан от някои от моментите и новите таланти, представени в RAW IS XXX.

Сегментът на The Bloodline беше страхотен. Нещото, което ме изненада беше колко бързо и лесно влязох в час с историята между Bloodline и Sami Zayn и колко добре беше разказана тя. Вражеските погледи на Рейнс и Соло към Сами бяха култови. Актьорската игра, присъствието и промо уменията на Рейнс са блестящи. Не знам през тези 9 години (в които не гледах кеч) какво се е случило с този човек, но резултатът е шокиращ. Пол Хеймън винаги е бил топ промо машина, удоволствие беше да си припомня на какво е способен.

Мачът за отборните титли напълно ме загуби след малоумното влизане на Сами Зейн. Като човек, който гледа UFC, където след контузия на боец, мачът мигновено приключва с победа за другия, "смяната" беше куриозно лошо решение. Фин Балър си личи обаче колко е обигран с тънките детайли като ядосаното хвърляне на якето си, след като съдията го изгони от зоната на ринга и с надъхването на Доминик по време на излизането им.

LA Knight е кечист, който виждам за пръв път в живота си, но буквално 30 секунди след като стартира промото си вече бях убеден, че този човек има огромен потенциал. Харизма, перфектната хийл арогантност, впечатляващи промо умения със сравнително edgy съдържание. LA Knight е откритието за мен в този епизод на "Първична сила" и със сигурност мога да заявя себе си като негов фен. American Badass гимика на Гробаря съм го изпуснал, но явно доста хора са марк-нали на този момент. Аз си спомням Гробаря с мотора от БТВ ерата, когато музиката му беше на Лимп Бизкит. За мен тази песен би създала по-голям марк-оут момент, но това си е мой проблем. Брей Уаят е един от най-уникалните кечисти в индустрията, радвам се, че се завърна в WWE и се надявам да продължи да революционира кеч жанра. 

DX по принцип са втръснали, но нямах против този сегмент. Трите Хикса беше забавен, както и Кърт Енгъл. 

Bianca Belair е най-надарената кечистка в историята на компанията. Говоря за in-ring умения и атлетичност. Извънземна е.

The Miz мега много надъха публиката с краткото промо, което успя да сътвори и честно казано бях готов за повече Miz. Този човек е жестоко подценяван, също като Зиглър. Никога не ми е пукало за Кевин Оуенс.

Готина поява на Леснър. Лесно забравим мач между Боби Лешли и Остин Тиъри.

Стискам палци за епичен Royal Rumble.

Edited by the-show-off

Windham Rotunda е абсолютен гений и както вече стана ясно, правилните хора са го забелязали. Сегментът с Taker и LA Knight беше голяма сила. Дано оттук нататък кариерата на Bray Wyatt да върви само нагоре. Човекът го заслужава, защото е един от най-колоритните, мистериозни и психарски персонажи в кеча за последното дестилетие. И все пак, надявам се занапред да гледаме една идея повече Eater of Worlds и една идея по-малко The Fiend. Самият LA Knight също е феноменален. Винаги съм смятал, че на Eli Drake му трябва голяма сцена. Радвам се, че най-накрая я получава. Този човек има потенциал да е страхотен мейн ивентър, само трябва да му дадат шанс.

DX и на мен вече са ми втръснали, но пък Kurt Angle доста добре се вписа в сегмента и успя да го освежи, макар и с почти никакви реплики. Само Imperium не трябваше да падат от Rollins и джобърите, но като за юбилейно шоу, разбираемо добрите трябва да бият, то си е традиция.

Цялата история около The Bloodline е жестока, но в момента и всички, замесени в нея, играят на страшно високо ниво. Sami Zayn никога не е бил слаб в изнасянето на промота, обаче в комплектът с Reigns (който изведнъж дръпна много сериозно) и Heyman просто няма слабо звено. При The Usos все си мислех, че е достигнат таванът на развитието им като отбор, но и те стабилно дърпат нагоре. KO също е в един от най-силните етапи на кариерата си в момента. Очаквам предстоящият мач да е голямо зрелище. Абе в общи линии случващото се в WWE в последно време ми харесва.

Отдавна не бях гледал цял епизод на RAW, даже въобще не следя нещата от известно време с изключение на определени случки в последните седмици, но този път реших да изцяло видя какво се случва и останах приятно изненадан. Ясно е, че качеството бе повлияно от 30-годишнината, но най-важното в случая е, че доставиха. Публиката със сигурност доста помогна, защото обикновено дори и да се случи нещо готино, то атмосферата по 'трибуните' е умряла. Във Филаделфия, както винаги, нещата са различни. 

Гледал съм няколко сегмента на Eli Drake откакто си смени гимика и се превърна в LA Knight. Доста хубаво е, че от WWE му дават шанс, защото сегментите му са качествени. Очевидно грабва публиката.

Sami Zayn най-сетне може да бъде смятан за интересен персонаж, след като дълго време беше тотален средняк и не правеше никакво впечатление. Уж на пръв поглед много random решение да бъде включен в Bloodline стейбъла, пък взе, че се вписа перфектно. Донякъде си беше MPV-то на този RAW, тъй като и участието му в отборния мач беше топ. Преди време не вярвах, че ще има отново момент, в който ще се марква на Zayn, но ето че с един качествен буукинг всичко може да се промени.

Жените в това шоЛо общо взето бяха там, колкото да има някакво diversity. Абсолютно никаква полза от присъствието им. Уж steel cage мач, накрая получаваме тъпа атака над Becky. Много hype за нищо. Deville срещу Bianca си е тотален skip.

Солиден Main Event с изненадващ завършек. През седмицата гледах видеа на Lesnar в Тубата поради някаква причина, пък той взе, че се завърна. Хубаво е, че и той се отчете с присъствие. Предполагам, че следва да видим негов мач срещу Lashley, което определено одобрявам.

• 2 weeks later...

Еееее браво бе, истинският "big dog" се завърна! Но, наистина не беше нужен тоя пуш към Брей. Трябваше, по-скоро КЕЙН да излезе, и да завършат с двойно задушаващо тръшване. Зор им е на публиката за Брей, точно на юбилейното шоу. Дет се вика, Роман да беше излязъл по-добре щеше да е. 

• Upvote 1
  • Confused 1