Jump to content

WWE RAW XXX - 23 януари 2023

Recommended Posts

THE ENEMY

20230123_RAW_Legends_FC_Mon--7ec22514593

WWE Legends are set to appear as part of the historic Raw 30 celebration

The historic Raw 30 celebration will feature a slew of WWE Legends including The Undertaker, Shawn Michaels, Road Dogg, X-Pac, Ric Flair, Hulk Hogan, Jerry “The King” Lawler, Teddy Long, Ron Simmons, and Kurt Angle.

20230123_RAW_UsosJudgment_FC_Monday--c5f

The Bloodline to hold Tribal Court for Sami Zayn at Raw XXX

Weeks of tumultuousness and questionable decision making has caused dissension in The Bloodline. A wild Royal Rumble contract signing between Roman Reigns and Kevin Owens, left The Bloodline wiped out in the ring and Sami Zayn holding the contract.

Now, The Head of The Table and The Undisputed Universal Champion has decided to hold a Tribal Court and put Sami Zayn on trial for his recent actions. 

What will the final verdict be on The Honorary Uce? 

20230123_RAW_TheoryLashley_FC_Mon--4c474

Bobby Lashley set to challenge Austin Theory for the United States Title

After winning the explosive Six-Man Elimination Match, Bobby Lashley will finally get the opportunity to settle his unfinished business when he challenges United States Champion Austin Theory. Is Raw 30 destined to turn into an All Mighty celebration? 

20230123_RAW_BeckyBayley_FC_Mon--43c4e48

Becky Lynch to battle Bayley one-on-one inside a Steel Cage

It's safe to say that Becky Lynch is sick and tired of Bayley running here mouth about beating her, mostly due to the fact that the defeat came as a result of interference from Damage CTR.
In order to finally get The Role Model one-on-one, Big Time Becks has challenged her outspoken adversary to a match inside the dreaded Steal Cage. 

20230123_RAW_UsosJudgment_FC_Mon--5cba3c

Raw Tag Team Champions The Usos look to defend their titles against Damien Priest & Dominik Mysterio of The Judgment Day

The Usos have been simply dominant holding both the Raw and SmackDown Tag Team Championships. After battling their way through Raw's Tag Team division to become the new No. 1 Contenders to the The Usos’ Raw Tag Team Titles, however, Damian Priest & Dominik Mysterio of The Judgment Day are knocking on the door and are ready to show they represent the most dominant faction on the red brand. 

Доколкото четох са се осрали яко, и поради липса на ТВ време, са претупали финала и шоуто е завършило супер малоумно. Вярно ли е това?

35izpu1.jpg

10 minutes ago, Radox said:

Доколкото четох са се осрали яко, и поради липса на ТВ време, са претупали финала и шоуто е завършило супер малоумно. Вярно ли е това?

Да. Гледах на живо. Първият час беше без реклами, но после почнаха да се бълват едни и същи реклами през 1 мин.

The Olimpic Hero
19 minutes ago, Radox said:

Не.

• Upvote 2
  • LMFAO 1

UNDERTAKER*

Забавлявах се, имаше добри моменти. На Hulk не му върви, или ще обърка репликите, или мястото, или пък микрофона няма да му работи.

Това беше хайлайтът, добра носталгия ме жегна.

Spoiler

Edited by UNDERTAKER*
The Olimpic Hero

Най-силното нещо на шоуто разбира се беше сегментът с Bloodline. Чисто по история Sami Zayn заслужава да спечели Royal Rumble. Просто няма по-добре букнато нещо в WWE. И то говорим за дългосрочен, изпипан до всяка една подробност сторилайн със страхотна актьорска игра от всеки един замесен в сюжета. Zayn, Reigns, Heyman, че даже един Jey Uso успява да покаже не малко. Беше златно как мазният heel Paul Heyman обвиняваше жертвата Sami Zayn и в същото време по този начин се мазнеше на шефа Roman Reigns. Абе продължава да бъде феномен Heyman, някои казват, че е омръзнал, но аз ще кажа обратното. Roman Reigns беше на обичайната висота, а тук много блесна и Jey Uso, който защити Sami и изобщо всички я докараха до поредния невероятен сегмент от най-добрата история в WWE през последните 1-2 години. Затова казвам, че Zayn заслужава Royal Rumble, не за друго. Ясно ми е, че Cody Rhodes е по-голямата звезда, има по-добрата презентация и също е чудесен вариант за Royal Rumble, но чисто емоционално Sami би бил готин избор. Понякога и такива кечисти като Zayn е добре да получат момента на кариерата си на WrestleMania. В крайна сметка е и достатъчно over. Да, не е чак Daniel Bryan от WrestleMania 30, но пак ще се повторя, букингът е максимално добър.

Другото, което най-много ми хареса от шоуто, бе появата на "American Bad Ass" The Undertaker и изобщо интеракцията му с Bray Wyatt и страхотния, страхотния на микрофона и като присъствие LA Knight, който буквално изпъква и цялото му излъчване крещи: Звезда! Яко напомня като стил с микрофона на The Rock и Stone Cold, нещо между двамата. Абе кефи много, дано да го забележат и да го пушват. Човекът може да бъде много, а пък макар и на 40. Нека не забравяме Batista, който бе звезда също на по-късна възраст в кеча.

Mariyan01

Сами Зейн трябва да спечели ръмбъла и да го измислят по някакъв начин да вземе едната титла на Роман, заслужава го само заради уникалната си актьорска игра. Усещам, че съвсем скоро Усотата ще предадат Рейнс и ще му костват едната или двете титли. Не гледам почти кеч, но когато видя Блудлайнът с техният вожд на екрана винаги ентъртейнат от тях и няма как да не продължаваш да следиш какво става около тях. 

American Bad Ass ми е една от любимите песни в WWE и нямаше как да маркна като кучка като я чух, особено след тийза преди нея, че Гробаря ще излезе като Мъртвеца.

• Upvote 2

Пуснах шоуто със залепен към "->" пръст, готов да го мина за 15 минути както обикновено, но като чух "Аз съм същински американец" и залепнах за екрана. Не знам от носталгията ли е, или вече сме се превърнали в мрънкащи пенсионери, но образите от кеча по бай Костово време, няма кой да ги мине никога.

Рейнс и братята мангасари доставят всеки един епизод, но ако Винс не продаде компанията на семейството на Дъ Айрън Шейх, се съмнявам някой да ги помни след 20 години по същия начин. В този ред на мисли, ако Ал Масур и ко. седят зад купуването на WWE, абсурд Сами Зейн да е шампион на нещо различно от българската Първа лига. Камо ли да спечели РР. 

Да му изям корема на Гробарчето. Заслужен тумбак си е пуснал. 

Edited by Ponetron

Този път се получи отлично, защото легендите получиха достатъчно време, но в същото време отделиха внимание и на активните им кечисти.

Историята със Sami Zayn е едно от най-добрите неща, които са правили от много време насам. Възнаграждава smark-овете, които разискват всеки един кадър от шоуто, но в същото време е достатъчно проста, за да бъде харесвана и от широката публика. Обикновено в истории, които smark-овете заклеймяват като някакви супер дълбоки, реално няма субстанция и е пълна с алогизми, за сметка на някакви абсолютно тривиални неща, които се предполага, че я развиват. Страхотна игра от Reigns, Heyman и Jey Uso. Особено Jey, който добави нова нотка в образа си и ще е интересно как ще се развия неговия персонаж, защото може би в даден момент ще бъде принуден да се обърнe срещу Sami Zayn.

За мен историята не е Sami Zayn бива изхвърлен от stable-а, печели Royal Rumble и става световен шампион. Историята е, че Sami Zayn е предаден от хората, които е считал за семейство, и се обединява с човека, който му е семейство, в лицето на Kevin Owens. Арката на Sami Zayn няма нужда от световната титла. Поне не на този етап. А и според мен се видя, че световни титли по заслуги не са най-удачното нещо. Макар, че тук не би било форсирано и грам.

Показателно е, че дават подобен segment на LA Knight. Писна ми всяка тема да обсъждаме Трите Хикса това, Трите Хикса онова. Просто вижте къде беше LA Knight при Vince и къде е сега. ОК, нормално е, всеки има пропуски, но поне Трите Хикса им дава някакъв шанс да станат over, вместо да ги забива в най-смотаните образи възможно. Беше як моментът, в който Taker предаде щафетата на Bray, но мамка му, толкова ли не можехте да го направите това, когато имаха програма и Bray му джоби като путка. :D Защо всичко трябва да е след събитието в тая факана компания.

Говорейки за Трите Хикса, DX са тотално втръснали и ми писна да ги гледам за щяло и нещяло.  Все пак този път не раздаваха финишъри на Imperium, както обикновено се случва, и оставиха на активни кечисти да им свършат мръсната работа, тъй че всичко е точно. Gunther, както LA Knight, ще е човек, на когото ще се разчита.

Нямам нищо против да гледам Lashley и Lesnar отново. Имат да си наваксват за годините, в които не правиха тоя мач. Според мен завършекът беше добър. Дадоха още един голям момент на публиката, Theory запази, но Lashley не изглеждаше слаб. 

И дотук със силните неща. По принцип ми е смешно, когато хората започват да негодуват за женската дивизия, но е факт, че build-ът за RR е нулев, и заслужаваха повече внимание на самото шоу. ПОКИР турнирът е абсолютно втръснал и патерица, която ползват просто за да набутат някакви хора в segment.

Извън това, шоуто беше забавно, както се полага на А шолото на СПОРТНАТА ЗАБАВА. Поредната разпродадена зала, гледам са обявили рекорд за най-много приходи от продажба на билети от седмично шоу. WWE са във възход и имат добра инерция за WM. 

Edited by neshev
ЧОТУДЕ

След този Raw ми се вдигнаха надеждите, че LA Knight може да измъкне победа на Ръмбъла и да се превърне в новия Lord of Darkness. :cool:

Spoiler

Spoiler
Spoiler

YEAH

signature.jpg.29946b3c224ddee66d0110c075d0d198.jpg

HEIDENREICH

Чотудка, kriiiissss ти е бил фейспалм, ебаси срама, на твое място бих се самоубил.

Абе Ронда какво стана с нея откак Шарлът я би, да не си тръгна ? 

Аз като фен на кеча едно време се зарадвах много на шоуто,та дори и на турнира по покер 

Мамка му , тези старци са велики

Гробаря с мотора , ехххххх, върнаха ме в БТВ времето когато бях чаве на 11-12 години

Велико шоу

ЧОТУДЕ
10 minutes ago, HEIDENREICH said:

Чотудка, kriiiissss ти е бил фейспалм, ебаси срама, на твое място бих се самоубил.

Може би е фен на торбата с екскременти. Кристиане, призовавам те да дойдеш и да дадеш обяснение веднага!

signature.jpg.29946b3c224ddee66d0110c075d0d198.jpg

UNDERTAKER*

Не е точно по шоуто, но кога, ако не сега, да пусна това.

Първата поява на Undertaker на RAW след като се е завърнал предишната вечер на Judgment Day.

• Upvote 5
  • Thanks 1
HeaDMaKeR™

Първият един час е must see tv и може би най-добрия storytelling в кеч от много време насам.Хейман абсолютно притежава публиката и страхотни изцепки The shoulder block.. "Was an assassination attempt on the tribal chief" и Guilty as charged, което е PPV на ECW, Роман стоящ там като шеф на мафията, а актьорската игра е просто великолепна.Усотата са най-добрия отбор в света и няма кой да ми каже обратното.Джей Усо е един от хората според мен, които имат шанс и трябва да бият Роман.Рядко има сегмент в кеча, който така да те грабне и да го гледаш повече от веднъж, но тази история е толкова изпипана и приятна, че няма накъде повече.
След това отиваме към отборния мач, който се получи с една дума - ефектно.Силен кеч, драма и емоции.Общо-взето това, което се изисква от мач за титли.Наистина не знаеш кой ще спечели, дали Усото е контузен, и дали пък Сами като влезе няма да отнесе туша.Перфектно, брилянтно и Джей със Сами да държат титлите е силен момент.
Да след това момента с Гробаря както и мачът на Остин и Лейшли са също доста яки, но за мен това е най-силния последователен 1 час на Рау от години.Просто няма как да бъде по-добро.

• Upvote 6

I wanted so badly to lie down next to her on the couch, to warp my arms around her and sleep.Not fuck, like in those movies.Not even sex.Just sleep together, in the most innocent sense of the phrase.But I lacked the courage and she had a boyfriend and I was gawsky and she was gorgeous and I was hopelessly boring and she was endlessly fascinating.So I walked back to my room and collapsed on the bottom bunk, thinking that if people were rain, I was drizzle and she was hurricane.

John Green, Looking For Alaska

THE ENEMY

Доста добър епизод се получи като цяло. Имаше ги носталгичните моменти с появи на легенди в някакви кратки сегменти, типични за подобни специални епизоди, но нямаше някакви крайни идиотщини както друг път. Тук комедийната нотка беше покер турнирът, но дори той беше доста прилично буукнат, лек комедиен сегмент.;)

Имаше леки проблеми покрай това, че някои сегменти продължиха повече от очакваното, поради което отрязаха други неща, има слухове че жените са мрънкали яко и дори сестрите Бела са правили циркове и са отказали да участват, въпреки че са били бекстейдж. Едно от отрязаните неща е мачът между Беки и Бейли, твърди се че доста са взели от Бианка срещу Соня, май са рязали дори винетки с историята на женската дивизия.:D

LA Knight получава нечовешки реакции, за човек когото буук-ват като хийл/туинър.:D И като цяло в тази история има толкова много проблеми, че не знам дали искам дори да ги коментирам всички. Беше готино все пак да видим Тейкър с badass гимика, но т'ва с дебелака да шляпат Найт като джобър и след това да си шепнат, все едно Тейкър предава щафетата, за мен си е излагация. Те дори когато са заедно на ринга, още повече си личи контраста и как Брей е като карикатура в сравнение с това, което примерно беше Тейкър.

Не бих казал, че маркнах много на Броко, в момента е леко поизтъркан и се нуждае от ребуут. В тази вражда с Лашли, който и от двамата да загуби е яко преебан. Броко е по-големия стар пауър и ако искат да го ползват като атракция за големи ппв-та и в бъдеще има логика той да я вземе, но Лашли пък им е в активния ростер и би било малоумно за толкова години вече откакто се завърна, да не направят съвсем нищо с него и отново да джоби, при това на парт таймер. Общо взето не виждам win/win изход тук, още повече че и двамата влизат във враждата в не най-силната позиция в която са били в кариерите си.

И разбира се, най-силният сегмент беше този с племенния съвет срещи Сами на Bloodline. За не знам коя поредна седмица, тези хора са хайлайт-а на всяко шоу на което присъстват, при това не с друго, а с качеството на сегментите, на интеракциите и конфронтациите и актьорската игра. Сами наистина е перфектен и дори да не е такъв тип кечист който харесвам, не бих отказал да вземе мелето, с условието след това да се поназоба. До Мания има достатъчно време и той да заприлича на човек, дори да му го правят това като част от историята, как тренира като Роки за мача в някакви сурови условия и трупа мускулна маса. Ако не, да го духа!

Но е забавен пичът и публиката му марква, те и останалите в стейбъла работят много добре за това той да получава тези реакции, личи си че Роман също му е фен и иска да работи с него. Просто ГО НАПРАВЕТЕ ДА ИЗГЛЕЖДА КАТО ЧОВЕК и няма да има проблем.:beer:

• Upvote 4
The Big Red Machine

Нелепо ми се видя легенда като Гробаря един вид да предава щафетата на торбата Брей Уайът. Първо че го би като кучка преди години, и второ Брей нито има физиката нито аурата да изглежда страшно или респектиращо, един вид че може да те свали на земята с един удар. Ел Ей Найт почти не съм го гледал, но пича адски доставя на микрофона. 

Блудлайна изкърти. Сами Зейн обаче ще бъде предаден в даден момент. Поне логиката така сочи да се развие историята. Едва ли ще му дадат Ръмбъл при тая конкуренция, просто е доста надолу в карда. Не съм следил подробно Джъджмент дейа, ама явно Рея Рипли помпи Доминик, поне така ми изглежда.

Лейшли и Леснар ще се пробват отново, дано се получи, че нещо нямаха много химия в предишните си мачове.

Очаквах повече за юбилея, доста претупано ми се видя. Поне се понадъхах за Ръмбъла, вкарали са стар пауър и имам надежди да не стане като миналогодишния боламач.

Metzgermeister
3 hours ago, ЧОТУДЕ said:

Може би е фен на торбата с екскременти. Кристиане, призовавам те да дойдеш и да дадеш обяснение веднага!

На мен пък преди години ми даде минус на пост, в който хранех Накамура. Спокойно, момчето не е уцелило плюсчето - при толкова много даване на репутации нормално е от време на време да се обърка, а и в крайна сметка е сигурно последният потребител от форума, който ще спечели награда в категория "Най-конфликтен потребител" :D 

На мен юбилейното издание ми хареса. Целият първи час беше посветен на The Bloodline - един дълъг, но забавен сегмент, последван от мач, който да те държи на нокти до край. Наистина става интересно, защото не очаквах Усотата да се застъпят така за Сами. Същевременно Соло видимо не е съгласен с тях и ще е верен на Роман до края. Очаквам направо да се разцепи на две този стейбъл - Сами и близнаците от една страна и Вожда, Мъдреца и Сикоа от другата, особено ако Сами спечели мелето. Подкрепям и THE ENEMY в това, че е време Зейн да се обръсне и подстриже - вече не е хийл и докато клошарският му вид се връзваше с персоната на Фидел Кастро 2.0, сега по-скоро го дърпа надолу.

Беше голяма изненада, че Гробаря се появи с мотора. Мамка му, защо не започна да го прави още преди десетина години? Мечта ми беше да го видим един ден в някакъв хибриден образ, дето хем си излиза с мотора и говори нормално, хем от време на време прави разни свръхестествени помии, като да се телепортира или да кара лампите да угасват. Уви, трябваше да чакаме чак до последния му мач, при това точно срещу безличен опонент като Стайлс, за да го видим такъв, тъй като образът му от 2004-а беше почнал да втръсва още около 2010-а. Странно беше, че не каза нищо, но легендите дроуват дори само с появата си, стига да не е чак всяка седмица. Не знам сега дали не тийзнаха потенциален мач с Уаят - от Тейкър не очаквам да участва повече в стандартен мач в кеч ринг, но не бих изключил да го видим пак в някакъв cinematic match.

DX е нормално да втръснат на някои, защото за разлика от другите кечисти в пенсия те не се връщат отникъде, тъй като повечето от тях си имат задкулисните длъжности и през цялото време са част от компанията малко или много, дори да не ги виждаме в ефир ежеседмично. Без Били Гън е малко странно, но затова пък отново беше време да приготвим спойлер таговете за завръщането на

Spoiler

Шон Уолтман 👀

Доста ни изтролиха с това, че така и не получихме мач между Бейли и Беки - винаги ми е странно, когато билдват нещо и го обявяват седмици по-рано, а то не се състои. Ако не друго, не бях надъхан за този мач, така че не се сърдя, но тези, които са си купили билет специално заради него, сигурно са се почувствали прецакани.

Очаквах Брок да се завърне и да конфронтира Лейшли, но винаги ми е странно, когато някой коства титла на човека, с когото враждува, защото ако му се изрепчи след мача, може да го предизвика за титлата. Брок си е Брок обаче и за него мидкард титлите не важат, така че при него може да приемем, че е над нещата. Ей, адски лъчезарен човек е - когато се появи така ухилен и на мен ми става весело, защото знам, че някой ще бъде размятан :D 

Появата на баче Брок ме изненада много приятно, и как направи ф5 на Теорията върху Лейшли, за да бъде туширан:D

А Тейкър следващия път като дойде искам да излезе с Rollin! Както 2001 по Бтв, и Робин Кафалиев викаше ГРОБАРЯ! ТОВА Е ГРОБАРЯ! И после с преправен глас: "НА РИНГА ИЗЛИЗА С ТЕГЛО 150 КИЛОГРАМА -ГРОБАРЯ. При което аз и приятелите ми обсъждахме, че не е възможно Гробаря да тежи 150 кг, стигайки до извода, че обявяваното тегло на всички кечисти се завишава. АААА липсват ми тези безгрижни години!

Защо правят такива шоута, само да ме депресират колко съм дърт.

Майната му.

В навечерието на най-очаквания турнир съм много доволен от предоставената продукция, не скипнах нито една секунда от шоуто, което за мен е рекорд.

Да си пожелаем един незабравим Royal rumble, и нека във Федерацията да има повече звезди като LA Knight, заради които part time феновете като мен да очакват с нетърпение всяко следващо шоу.

Никъв шанс Зейн да спечели мелето. Чисто от кей фей стори, те усотата сами ще влезнат на ринга и ще го изфърлят.

Лично мен би ме изкефил по-различен вариант, който също няма големи шансове да се случи, нещо ти Ейсес енд ейтс, както Були Рей го направи в ТНА преди време. Да коства ся на ръмбъла титлата на Роман и да пусне супер мазния хийлски поглед, преди да му забие ножа в гърба, после в няколко поредни епизода да пускат на час по лъжичка(подобно на Лейси мирижливите цици Еванс)  и да обясняват как,кога и къде са планирали всичкото това нещо в името на над 20+ годишното си приятелство с Оуенс и че им е писнало от Блъдлайна. Нещо като враг отвътре или подобно.

Но да, от месеци насам тая история е най-интересното в кеч средите. Дано не го осерат накрая

Edited by yaripim
  • Facepalm 2

3kuoda.gif

Chicky Ricky

Брей Уайът малко да отслабне, че прилича на пълнена пуйка с тези плитки и тоя ring gear.

batistaheel

Това шоу изкърти отвсякъде. Евала на Зетя. По принцип такива юбилейни шоута имат по един, два добри сегмента, останалото е филър, но тук нямаше слабо и нищо не съм скипвал. 

DX по принцип са втръснали, защото често се появяват, но добавянаето на Кърт Енгъл към сегмента го направи оригинален и забавен, като Олимпийския медалист напомни на първия си образ в WWE, времето преди да си изгуби косата и стане по-сериозен. Появата на Теди Лонг и обявяването на отборния мач също си е класика и добра препратка към старите времена. Радвам се, че точно Гънтър излезе да се конфронтира с DX, този човек мога да го слушам с часове, просто има жесток акцент и думите му тежат. 

Появата на Гробаря с моторетката също беше много яко. Макар че в съзнанието ми аз Гробаря винаги ще го свързвам със синьото шоу, то реално от 2002-а чак до пенсионирането си се причисляваше към ростъра на СмакДаун. Когато е с този образ за мен няма по-силен от Гробаря на микрифона. Ще ше да е яко да се конфронтира с Рицаря на микрифона, но пък явно не е искал да краде от спотлайта на Брей Уаят. Като говорим за Брей Уаят, за мен пичът си и легитимен. На мен точно с тая дълга коса и брада си прилича на психопат садист. Определено не бихте се ебавали с такъв човек, ако го виидите на живо. Пък и реално си изглежда като рокер - дълга коса, дълга брада, татуировки, бирено шкембе, може би за това Гробаря му отдаде уважение. :D 

До колкото разбрах при женския мач в клетка Беки Линч е трябвало да вземе победата и после Контрьорките да я нападнат, но са им отрязали от времето и за това видяхме по-скоро сегмент отколкото мач. Така е по-добре отколкото Бейли пак да пада. 

Соня Девил си е красива жена, мамка му, има и присъствие и добра актьорска жена, може да е джобърка, но получава екранно време, което пак е по-добре, отколкото хич да не получаваше време. 

Сегмента с Блъдлайн си беше класа. И аз подкрепям идеята стейбъла да се разцепи на две. Джей би бил силен лидер. Сами ако не беше толкова мършав сигурно щяха да го издигнат до световен шампион. 

Теорията продължава да трупа победи и така за сега рейнът му се очертава да е много силен. При появата на Брок Леснар залата скочи на крака. Мамка му ще ше да е много яко ако направят тройна заплаха между Лашли, Леснар и Теорията за Щатската титла на ръмбъла или по-следващия турнир. Брок Леснар в борба за Щатската титла - нечувано и невиждано. Теорията запазва някак си, а враждата между Леснар и Лашли продължава до КечМания, където да кулминира в Адската клетка. 

• Upvote 2
  • Thanks 1