Jump to content

Проблем с вайбър и получаване на съобщения

The Olimpic Hero

Recommended Posts

The Olimpic Hero

Планирам да си купя нов телефон. Преди ползвах Huawei P30 Lite, но се развали, както и да е. Планирам да си купя Nova Y90. Някой да е ползвал такъв? И ме интересува едно нещо, понеже ми е важно. Имах проблем с получаването на съобщенията във вайбър. Това не винаги, но понякога. Тоест понякога някои съобщения, поради някаква неизвестна за мен причина, ги получавах/виждах чак ако вляза в самата програма, което за мен е тъпо. Искам да ги получавам в реално време, без да трябва да вляза задължително в програмата. Някой друг имал ли е подобни проблеми с вайбър, някави решения и т.н? Да не би конкретно марката Huawei да има този проблем?

• Upvote 2

Отиди в Apps, намери Viber и мaхни battery saver опцията (при мен е на No restrictions). Когато не е на такъв режим обикновено се спират някои нотификации.

• Upvote 2
  • Thanks 1

Имам същия проблем на Huawei Mate20 Lite, но никога не съм направил усилието да проуча на какво се дължи проблема понеже ползвам Вайбър много малко. 

Не е от марката, а от агресивното “пестене на батерия” на Андроид. Отговорът на itzo1994 трябва да реши проблема за всеки с Андроид, който го среща. 

Има много писано по този въпрос във форума/реддита на Signal.

• Upvote 1
  • Thanks 1

Изобщо не си купувай никакви Huawei телефони без Google Play, защото трябва да си sideload-ваш приложенията. Много приложения ги няма в техния магазин. Плюс това можеш да изпиташ неочакван crash, замръзване на телефона за няколко секунди и подобни глупости. 

• Upvote 2
The Olimpic Hero
36 minutes ago, Chicky Ricky said:

Изобщо не си купувай никакви Huawei телефони без Google Play, защото трябва да си sideload-ваш приложенията. Много приложения ги няма в техния магазин. Плюс това можеш да изпиташ неочакван crash, замръзване на телефона за няколко секунди и подобни глупости. 

Това го осъзнах днес, когато отидох в магазина. Не го знаех, че не работят с google вече. Отказах се, разбира се.

Препоръчайте нещо в ценовия диапазон 400-600 лева.

• Upvote 2

Аз бих ти препоръчал Honor Magic 4 Lite или Honor X8. Honor-ите използват същия fork на Андроида като Huawei. Преди беше дъшерна компания на Huawei, но миналата година се отдели от Huawei и вече всичките нови телефони на Honor имат Google Play.

Кур за Хуйвей и Хонор. Имам една фитнес гривна (huawei honor band 4 май беше?) и откакто им спряха достъпа до Google Play всичко що им е софтуер си наеба мамата. То първо беше мъка да си сваля актуална версия на аппа, после не можеше да се ъпдейтва, после ми хвърляше грешка за меренето на кислород в кръвта, сега пък не ми работи функцията за измерване на съня - и всичко това е софтуерно, а не хардуерно, реално устройството си работи идеално. Та общо взето ги избягвай тия маняци.

От друга страна, от година и половина съм със (Xiaomi) Poco F3 - страхотен телефон, всичко 6, нищо, че е китайски. Взех го тогава за 665 лв., сега може и да е в бюджета, който си дал. Ако не е, то със сигурност разгледай опцията да си вземеш Poco, имат много модели и им слагат доста агресивна цена, за да се наложат.

• Upvote 2
3 hours ago, The Olimpic Hero said:

Препоръчайте нещо в ценовия диапазон 400-600 лева.

Потърси този модел, препоръча го легендата The Crow преди години.

Siemens A75 -  невероятен телефон но бързо се развали за жалост.

The Olimpic Hero
1 hour ago, HEIDENREICH said:

Потърси този модел, препоръча го легендата The Crow преди години.

Знаех си, че мога да разчитам на теб!

• Upvote 1
  • Like 1

Triple H (HHH)

Аз съм с Huawei P40 Lite от около две години. Когато го взех, не знаех, че е без Google Play. В началото беше тегаво докато му свикна, че няма всички приложения. Впоследствие магазина им за приложения App Gallery започна да се обогатява и все повече приложения да ги правят и за Huawei телефоните. А ако някое приложение го няма все още, от App Gallery те праща към трети сайт за приложения (обикновено apkpure). Така си изтеглих Among Us. 😀 Иначе и на мен Viber понякога не ми изкарва съобщенията веднага и трябва да отворя приложението, за да проверя имам ли нови. Мислех си, че е от "шибания ми телефон без Гугъл", но сега като прочетох, че и на твоя P30 с Гугъл прави същия номер, се замислям дали не е от самата марка нещо. Ще пробвам това, което itzo е казал. Дано да стане. Имам и Huawei band 4. Работи си без проблем. 

Свикнах на телефона, но понякога е доста неприятно, когато някое приложение не ти тръгва, защото си без Гугъл. Например Гугъл карти и трябва да го отварям през браузъра. Или пък Pokemon GO не тръгва, защото нямаш Гугъл Карти. Но там намерих решение - ходя с два телефона - играта е изтеглена на стария телефон, пускам hotspot на P40-то и хващам от него интернет. 😀

• Upvote 2

Аз съм също с Huawei P40 Lite. Има метод, на който можеш да си направиш Google приложенията да работят, но трябва да отделиш много време, защото трябва да downgrade-ваш до EMUI 10 + това ти трябва флашка, за да инсталираш и триеш многото Google компоненти (на Play Store и Services), които sideload-ваш. Просто ди изтегли Gspace. Това е емулатор, който има Google Play и можеш да си изтеглиш всяко приложение. Трябва да ти дам обаче apk без реклами, защото обикновената версия има много реклами.  

https://drive.google.com/file/d/1-0AA4ILxK1717tAVD5Ya9tb6n4nAHtrG/view?usp=drivesdk

Triple H (HHH)

Да, чел съм за този метод, но не ми се занимава честно казано. А и ме е страх да не прецакам нещо телефона. 

The Olimpic Hero
1 hour ago, Chicky Ricky said:

Той струва колкото половин бъбрек, чуек. 

Е, нали Radox живее в ЛУКСОЗЕН апартамент, чуек. Би трябвало и телефонът му да е ЛУКСОЗЕН.

• Upvote 1
  • LMFAO 1

@The Olimpic Hero Вземи си Xiaomi Mi 10T Pro 5G, няма да съжалавяш. Вписва се в ценовия ти диапазон, аз също си взех такъв и телефона освен че дисплея му не е amoled(но един от най-добрите ips lcd) кусури няма. Самсунг и хуавей станаха пълни боклуци и само комплексар би си ги купил. Refresh рейта му е 144 херца и е един от най-бързите на пазара, дори последния модел айкенеф е на 120. Като цяло отличен телефон който взех на МЕГА оферта втора ръка с оставаща гаранция за 400 лева, а телефона на външен вид беше като чисто нов от магазина. MIUI е отлична операционна система на базата на Андроид 12, има и много готини скрити екстри. Размера му може да е единственото нещо, дето да не допада на някой, но мен си ме кефи.

Edited by Sashundera

lkwXJe5.jpg.5a06844b755178ef83ae0880f640b225.jpg

Xiaomi forever! Бях 2 години с Mi Note 2, сега съм 2 години с Mi Note 10. 5 пъти по-евтини от смешните Айфоньи и с 5 пъти по-добри параметри. Първият още го ползвам за музика. Батериите им падат по-рядко и от Мароко.

Edited by ЧОТУДЕ

signature.jpg.29946b3c224ddee66d0110c075d0d198.jpg

За 500-600 лева ти препоръчвам Samsung A53. Аз съм с S21 Fe, който е малко по-скъп, но също е доста добър.