Jump to content

Mafia: All-Stars III

Socki

Recommended Posts

Нулевите дни които направихме реално ни спасиха, иначе щяхме да сме загубили отдавна... 

• Upvote 3

Първо - Браво на Socki, че се организира и направи сезон на тази игра, която направо мислехме, че си е "изпърдяла пръдните", както казва един наш съфорумец. Благодаря му и за поканата, ако сезона бе почнал няколко дни по - късно щях да се включа. 

За самия сезон какво да кажа - пълна скука и отегчение за страничните наблюдатели. Голямо браво на Дъдли и ЧОТУДЕ, които спасиха гражданите, но това с нулевите дни отстрани погледнато е супер отегчаващо. Направо всеки сезон да го правим с по 2-3 първи нулеви дни, шерифа ако оцелее до тогава да ни изчиства няколко имена и печелим.

• Upvote 3

Ето и сезона от погледна на една врачка:

- Първо реших, че няма да се записвам да играя, но след като видях, че не могат да се съберат хора, то реших да се запиша за отбора и играх до колкото ми позволява времето.

- Поздравления, че Соки реши да пробва да организира при това мъртвило в мафия, но сезона беше отегчителен, хората нямат хъс и не им се играе явно.

А за играта:

-Това с нулевите дни колкото и гражданите по време на сезона да казват, че е минус, то е в техен плюс според мен, това не е първия път когато имаме поне 2 нулеви дни и двата пъти беше в полза. Първите дни по принцип се губят граждани, защото се стреля прекалено на сляпо, реално в  този сезон и в предния когато имаше 2 нулеви дни се доказа, че това е в плюс на гражданите и минус за мафията, която не получава безплатни убийства.

- Аз като врачка се зарадвах като получих ролята, естествено, не смятам, че съм супер велик в познаването и тн, имах и доза късмет, но проверката на Енеми ми дойде в главата още през деня смятах, че е мафиот, Прайс също така на втория ден ми изглеждаше 90% мафиот. Това добре, познах мафиотите 2/2 перфектно. До тук свършва перфектната ми игра.
Аз идиота не знам защо си наумих, че ще са 3ма мафиоти и 1 врачка, което щеше да е невъзможна комбинация. Затова и почнах да оставям разни тийзове, че съм шериф/врачка.
В деня когато влязах в мафиотския чат даже го казах там им казах точно това, че  това беше глупаво и че сега съм оставил следи към тях. Моята идея беше да блъфирам шериф както направих и да посоча и Енеми и Прайс като мафиоти, получавайки този сигнал те щяха да знаят, че съм врачката и да ми дадат сигнал, кой е третия. През дневната фаза щяхме да гръмнем някой гражданин, с фалшивата инромация от шерифа(аз), а при късмет те щяха да вярват и в бъдеще.

След като влязах в мафиотския чат осъзнах, че това беше глупаво. Тогава Прайс предложи стратегия да кажа, че съм тийзвал, че съм шериф да насоча мафиотите към мен да ме убият, за да спася истинския шериф. Втория вариант беше наистина да си блъфирам шериф, защото мислехме Радокс за шериф и плана беше ако той умре през нощта, да ползвам второто, ако не първото. Мен ме кефеше повече втория вариант, защото за мен победата не е на всяка цена, кефи ме да има интрига, да има шоу. НООоо след като гръмнахме  Радокс, аз прочетох поста на Соки по диагонал, само видях, че е мъртъв и не видях, че е ангел и е върнал Нешев, тогава публикувах поста, чесъм шериф и осъзнах колко съм тъп. Тук се радвам, че успяхме да убием истинския шериф, но това беше само печелене на време.

Така, че направих една супер игра и една потресаващо зле в един сезон на мафия, поздравление на гражданите и пак се извинявам на мафиотите от моя отбор. Евала на Нешев, че след връщането си успя да предположи, че съм врачка.

Накрая не писах последния ден с идеята някой да каже, че ще отпадна служебно  така или иначе и да пиша в последната минута, за да се спася, но това не се случи.

Играта е приключила курса. Пак казвам, че Мафия трябваше да мине на следващото ниво от към стратегия, блъфове, блайндсайдове и т.н. преди много време. За съжаление не се получи и вече направо е мъка да се чете и играе.

The Olimpic Hero

Не съм съгласен с @Prince10. Сезонът беше на една идея по-слаб, чисто от към писане, не толкова от ходове. Причината за мен е Световното първенство. Та странен за мен тайминг от Соки.

Аз бях в София през цялото време и играех само от телефон. В началото не ми се играеше много, но в един момент пак ми стана много интересно и добих желание за игра.

Курсът не е приключил, играта е необятна. Браво на @hacky за опита за ход, но имаше риск да има истински шериф. Обаче смелите и големи ходове са така. Понякога ще работят, понякога няма да проработят, иска се и късмет.

Аз съм надъхан за Коледния сезон от @Radox. Да се съберем поне 12 човека, а ако може и 16 и да се мятаме. Има почивни дни, ще можем да играем повече. Съветът ми към Радокс е само да дава пауза на играта на самата Коледа и на Нова година, за да не се получават такива случаи като с Фарката в единия ден. Така че да се мятаме, момчета!

Да, принципно Радокс ни беше филмирал, че е шериф с някакво изказване след отпадането на нешев, че поне бил сигурен че шерифът е още в играта. След това пък когато Хаки се качи на вота за Олимпик, а Радокс си махна гласът, се филмирахме че Радокс е проверил хаки и знае че е мафиот (беше готов да го гласува и през деня), поради което вече взехме решение да убием шерифа и да правим грандиозния ход с фалшивия шериф.:D 

Там вече планът беше ако са се случили някакви усложнения, хаки да пасува и да се прави на луд, но той вече обясни, че се е объркал. Но аз поне не мусе сърдя, то отчасти и аз имам вина, че въобще го нищих този план и бях направил изчисления какви и колко дни ни стигат за да бием, евентуален план кого ще гоним играч по играч и цифрите излизаха идеално, просто при активация на ангел, поява на истински шериф, операцията трябваше да се прекрати, но к'вот такова.

Всъщност дори след разкритието на Чотуде щяхме да имаме шанс, ако нешев не беше върнат от Радокс. Просто щяхме да жертваме Прайс в случая и съм уверен, че при една добра игра отново имахме сериозен шанс да бием. Просто първо нешев след завръщането си, а след това и Дъдли пое щафетата от него, но те като цяло успяха да вникнат по-дълбоко в играта и да поведат гражданите към победата. Сега, няма да играя на кой е по-по-най, но за мен това бяха водещите играчи на гражданите, макар и други да имаха добра игра. Просто Радокс беше добър ангел, а Дъдли и нешев добри аналитици, като Дъдляка направи и добър доктор, макар че там за нас играта вече беше почти приключила и неговите докторски ходове само заковаха ковчега. Олимпик имаше добър усет като цяло, но си личеше че е разсеян и не е вложен максимално, което и мафиотите използвахме максимално срещу него. 

Относно нулевите дни, по мое мнение единствено първият е нормално да бъде оставян нулев умишлено. След това те по-скоро пречат на гражданите и в някои от коментарите тук значението им силно се преувеличава. Това което спаси гражданите са успешния ангел, успешните нулеви нощи и пропуските в нашата игра, но със сигурност не и нулевите дни.

И накрая искам да благодаря и на своя мафиотски партноьри. Прайс смятам че игра доста добре, хаки също, макар втория да беше възпретятстван от лични задължения по време на сезона и да не можа да се отдаде напълно, но пък без него вероятно изобщо нямаше и да имаме сезон.:beer:

Аз за момента си вземам почивка от бъдещи сезони на играта. Не бих цъкал коледен сезон, но пък ако има интерес към гимик сезони водени от мен и си намеря подходящ ко-водещ, може би към фервуари мога да намеря време да проведа нещо по-разчупено, което се надявам да надърви повече играчите и да хване повече активност, но т'ва за момента е далеч във времето и е по-скоро като пожелание.

• Upvote 2

Да се включа и аз с леко закъснение. Честито на гражданския отбор, абсолютно заслужена победа. Радокс изигра перфектнатия ангел. Накара ни да го изгоним в нощна фаза, което е основната идея на тази роля. Направи нулев ден с Олимпик, което е бонус към представянето му. Олимпик от своя страна много наеба мафията с това спасяване на Фарест. Отделно това за мен беше един от най силните му граждански сезони. Шерифът ЧОТУДЕ също достави и ме разкри, иначе подозирам можех да дотикам доста напред в играта под радарите. Нешев и Дъдли пък от своя страна четяха доста добре играта и вероятно щяха ни ебнат и без помощ от шерифа. 

Комбинацията от толкова силни граждани и несполучливия рисков ход на Хаки постелиха играта да приключи толкова бързо. Иначе вероятно щеше да стане доста по завързан сезон. 

С Енеми имахме интересни идеи за развитието на играта, но и нас ни изненада перфектната врачка, която още във втория ден ни беше намерила. Дано пак се засечем в един отбор в някой следваш сезон (след 15 години, примерно) ;)

Заслужена победа на зеления отбор, просто бяхте много добри, момчета. Не ме е яд, че изгубихме в този сезон. Такива загуби дори са приятни, за разлика от онази, в която бях мафиот с Химлер и Джобера :happy:

• Upvote 3
2 minutes ago, Price said:

Да се включа и аз с леко закъснение. Честито на гражданския отбор, абсолютно заслужена победа. Радокс изигра перфектнатия ангел. Накара ни да го изгоним в нощна фаза, което е основната идея на тази роля. Направи нулев ден с Олимпик, което е бонус към представянето му. Олимпик от своя страна много наеба мафията с това спасяване на Фарест. Отделно това за мен беше един от най силните му граждански сезони. Шерифът ЧОТУДЕ също достави и ме разкри, иначе подозирам можех да дотикам доста напред в играта под радарите. Нешев и Дъдли пък от своя страна четяха доста добре играта и вероятно щяха ни ебнат и без помощ от шерифа. 

Комбинацията от толкова силни граждани и несполучливия рисков ход на Хаки постелиха играта да приключи толкова бързо. Иначе вероятно щеше да стане доста по завързан сезон. 

С Енеми имахме интересни идеи за развитието на играта, но и нас ни изненада перфектната врачка, която още във втория ден ни беше намерила. Дано пак се засечем в един отбор в някой следваш сезон (след 15 години, примерно) ;)

Заслужена победа на зеления отбор, просто бяхте много добри, момчета. Не ме е яд, че изгубихме в този сезон. Такива загуби дори са приятни, за разлика от онази, в която бях мафиот с Химлер и Джобера :happy:

Добре де, аз да ви питам, защо решихте да ме убиете в оная нощ? По принцип исках да оставя леки съмнения, че съм шериф и да ви предизвикам да ме гръмнете, а накрая като спасих Олимпик, имах 2 цели - първата да го спася в буквалния смисъл на думата, защото тогава мислех, че е гражданин и второ, да ви накарам да ме убиете, щото с този контроверсиален ход исках да помислите, че няма шанс някой да ме пази, както и стана. Е, в крайна сметка успял ли съм, или по някакви други съображения ме свитнахте? :D

35izpu1.jpg

@Radox Ами ти се правеше на шериф, даже имаше един много контроверсиален пост от типа на "Няма как еди кой си да е шериф, гарантирам ви". И идеята беше, че в мафия винаги някой загатва някакви неща, прави се на ударен, блъфира и тн. Докато ние мислехме, че опитваш да казваш директно нещата такива, каквито са. И съответно ние да се филмираме, че се лигавиш и блъфираш. Един вид - той едва ли не казва в прав текст, че е шериф, тоест няма никакъв шанс наистина да е шериф и няма да го бутаме. И накрая да ни го наместиш с 200. Та в крайна сметка затова те елиминархме, това ни беше логиката. 

Първо, да благодаря на Мафията – с убийството ми на нощна фаза си осигурих последното парче от пъзела и попълних Мафия Бингото! Да знаете как ми увисна ченето, като си видях името. Бях се примирил, че никога няма да бъда убит нощем, защото съм лесен за бране денем, но и това доживях.

И много навременно убийство бих добавил. След фиаското на втория ден, силно се бях надъхал за новия ден – готвех се да разплитам възела на основната ми четворка заподозрени. Един измежду Jack/hacky и един измежду Price/Чотуде. Те ми бяха най-съмнителни след първите два дни. За моя изненада се оказа, че съм и на прав път, защото във всяка от двете двойки имаше мафиот плюс прикрит шериф.

Радвам се, че се оказах прав в прочита си, че Олимпик няма да убие нешев на първа нощ (поне този сезон). По същата логика щом си видях името, веднага ми светна потвърждение на заподозрените ми. Задължително само някой между Price или Чотуде можеше да е замесен, а в профила за другар, който да се съгласи на убийството ми, ми оставаше hacky. Интересно, че макар логиката ми да се оказа напълно погрешна, то крайният резултат не се промени. 

Виж за Enemy не подозирах докрая. Поздрави за което. Поздрави на hacky за безпрецедентно бързата Врачка. Поздрави, разбира се, за отличната докторска игра на Dudley и за успешния шериф Чотуде, който успя да хване червеното в критичен момент. Имаме си и първия успешен Ангел. Добре, че не съм от обидчивите. :D

В крайна сметка, типичния сезон – играта вдигна адреналина през ден 3 и 4 и ми беше интересно да следя. Ще е добре да уталожим метата с постоянните нулеви дни. За първия ден, хайде ок, но за следващите вече става не само досадно, но и нечестно спрямо баланса. С такава „тактика“ играчите най-лесно се „обезверяват“, да не говорим и за публиката. 

Поздравления и на Соки за сезона. Смятам, че играта все още има живец и имам желание да участвам в следващ сезон. Все пак трябва да дадем шанс на Радокс все някога да играе мафиот! :D 

• Upvote 2

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

The Olimpic Hero

Докато не сме забравили сезона, да напиша по няколко думи накратко за играчите:

Мафията:

@THE ENEMY- Според мен не игра много добре. Това е в моите очи, може би, защото го надуших. Твърде арогантен и твърде очеваден ми беше на мен. 5.5/10.

@Price- Беше ми тотално 50 на 50, което може би не е толкова лошо. Щях да се чудя до последния момент какъв е. Нямаше късмет с проверката на ЧОТУДЕ. 6/10.

@hacky - Добри проверки и рисков ход, който хем проработи, хем не проработи, поради наличието на истинския Шериф. Риск печели, риск губи. 7/10.

Гражданите:

@neshev - Силен беше след завръщането си и анализираше добре. 7/10

@Radox- Също силна игра от Radox. Спаси Олимпийския герой и успешно изигра ролята си на Ангел и върна neshev в играта. 7.5/10

@Jack Bauer - Игра добре и беше от правилната страна на вота, за разлика примерно от kabakov. 6.5/10

@ЧОТУДЕ - Добри проверки, добър Шериф. Намери мафиот и даде мирен гражданин в лицето на Jack Bauer. 7.5/10

@LightOne - Сякаш игра твърде малко, за да бъде оценяван.

@Farest - Отсъстваше през повечето време. Не беше добър, но не беше и ужасяващ. Принципно може повече. 5/10.

@Dudley - Доста силен Доктор с обичайно добър рийд и добри анализи. 7.5/10

@kabakov - За мен лично най-слабият гражданин. Беше постоянно от грешната страна на вота. 4.5/10

@The Olimpic Hero - Игра добре, добър ход при спасяването на Farest и надуши THE ENEMY. 7/10

В обобщение ще кажа, че гражданите видимо бяха много силни и в този си звезден състав надиграха мафиотите. ЧОТУДЕ, Radox и Dudley изиграха страхотно ролите си, а neshev, The Olimpic Hero и Jack Bauer ги подкрепиха много стабилно.

• Upvote 3

24 minutes ago, The Olimpic Hero said:

@kabakov - За мен лично най-слабият гражданин. Беше постоянно от грешната страна на вота. 4.5/10

Факт. Не че другите ми сезони са силни, ама тука просто бях мега зле...

• Haha 2
On 11/21/2022 at 1:15 PM, THE ENEMY said:

Първите дни винаги са тегави.:D Почнаха се и филмите и криптираните постове. Факт е, че за лайтуан е пълен филм да му имам доверие с подобна, всеки път когато играем заедно му обяснявам едно и също, но той си знае. Последния път дори беше някакъв шибан гражданин със специална роля, но просто когато играеш по този начин, малко или много мафията намира начин да го използва срещу теб. В други сезони сме гледали много пъти пък подобна игра да се маскират мафиоти зад нея, защото в даден винаги идва едно "аве никой мафиот не може да играе толкова шантаво и да привлича вниманието", да но се е случвало реално и дори им се е разминавало и на тоя етап не мога да го отпиша като вариант. 

И разбира се, виждаме обичайните лигавения "Аз съм гражданин без роля", дето примерно Радокс го спами всеки сезон до момента, но никой не си прави илюзии, че ако се е паднал мафиот, ще вземе да напише нещо друго.:D

Нешката почва агресивно, но той се изучи. Първите му мафиотски сезони бяха леко дроп, но после и той стана изпечен измамник, но като цяло се надявам да не се е паднал мафиот, защото първо, винаги манипулира голяма част от играчите все едно е шибан хипнотизатор, което ако е мафиот ще ни ебе майката, но ако е гражданин би било от полза това му умение, и второ - има нюх принципно и се рови до край. 

Олимпик тепърва очаквам да настъпи по-здраво, че да мога да го разчета по-добре.

Хаки винаги ми е бил тегав за анализиране, един от хората които имат много еднаква игра независимо дали са мафиоти или граждани и като цяло са убедителни. Не прави някакви грандиозни неща като мафиот, но винаги е супер ефективен.

Т'ва са ми за момента анализите върху по-големите имена. Ще чакам вече и Пилето да се разпише повече, а и другите пичове. Джак Бауер примерно помня в Ел Президенте какъв стелт направи, Дъдли и Кабака са опитни играчи, Прайс честно казано май не му помня играта от предишни сезони, възможно е да не сме се засичали или и мен ме тресе вече алцхаймера, а Фарката каквато и роля да има, ще доставя със силни one liner-и както винаги, в това съм убеден.:D

On 11/21/2022 at 1:22 PM, hacky said:

На мен са ми съмнителни хора, които вадят дълги анализи още през първи ден, което значи или, че яко си изсмуква от пръстите нещо или знае повече от нас, знаем кои знаят повече от нас гражданите..

Реално това е поста, с който надуших Енеми, не знам дали някой е чел чак ден 1, може би не, но после се усетих, че не трябва така да издавам хора, които спроед мен са мафиоти . :D