Jump to content

WWE SmackDown - 12 август 2022

Recommended Posts

THE ENEMY

20220805_SD_MatchPreview_GuntherShinsuke

Gunther defends Intercontinental title against Nakamura

After earning an Intercontinental Championship match by defeating The Ring General’s ally in Ludwig Kaiser, The King of Strong Style will attempt to win back the title next week on SmackDown.

With Gunther looking as strong as he has been these past few months as Intercontinental Champion, Shinsuke Namakura will need to dig down deep in order to win the Championship for the third time. Nakamura will also need to be on the lookout for Kaiser, who will surely factor into the high-stakes match.

Can Namakura end the reign of Gunther and notch a third Intercontinental Championship win on his resume or will Gunther continue to sacredly defend the mat?

20220811_SD_MatchPreview_LivShayna_FC_Fr

SmackDown Women’s Champion Liv Morgan and Shayna Baszler to sign contract for WWE Clash at the Castle

Just three weeks ahead of their clash at the castle in Cardiff, Wales, SmackDown Women’s Champion Liv Morgan and Shayna Baszler will sign on the dotted line.

Baszler won the right to face Morgan after overcoming six other Superstars in a frenetic Gauntlet Match last week on SmackDown. Now, Baszler faces a weakened and vulnerable Morgan, whose arm was brutally mangled at the hands of Ronda Rousey, both during and after their title match at SummerSlam.

This is sure to be a must-see contract signing, as Morgan and Baszler are both known for their fire in the heat of the moment.

What will Morgan and Baszler say to each other just weeks away from WWE Clash at the Castle?

20220811_SD_MatchPreview_RaquelAiyah_Sho

WWE Women’s Tag Team Championship Tournament continues as Raquel Rodriguez and Aliyah battle Shotzi and Xia Li

The WWE Women’s Tag Team Championship Tournament began on Monday Night Raw when Dakota Kai and IYO SKY bested 24/7 Champion Dana Brooke and Tamina. Now, the tournament continues as Raquel Rodriguez and Aliyah take on Shotzi and Xia Li.

Shotzi and Li have been aligned for the past few weeks and may have an advantage as they have the most chemistry going into the match. 

However, Rodriguez brings incredible intensity and is coming off an incredible performance in the Gauntlet Match, wherein she pinned four other Superstars before losing to Shayna Baszler in the final match.

Who will progress to the semifinals of the WWE Women’s Tag Team Championship Tournament? 

Хикса малко прекали със завръщането на тия Hit Row. На никой не му пука за тези джобъри. Ако продължава да си зазръща хора както му падне, може да се получат някои проблеми в дългосрочен план.

Останалато шоу не беше нищо особено. WALTER и Накамура направиха добър мач и правилвият човек спечели.

Трябва да има повече интеракции  между Рейнс, Крос и Дрю. Те са способни сами да поддържат интереса към шоуто.

Hit Row имаха инерция в NXT, oбаче в главния ростър не им провърви, а после дойде и чистката. Дали е прекалил Хиксовете, според мен не. Трябва малко да се освежи таг девизията. С едни Усота и Стрийт Профитс.. До никъде.

• Upvote 3
HeaDMaKeR™

Hit Row са ултимейт джобърския тийм, нямат място в WWE, особено и без единствения им талантлив кечист, който буквални правеше стейбъла.От друга страна WWE наистина се нуждае от още 1-2 отбора, но точно тия негри са ми адски антипатични.

Гюнтер пръска! Гледам набляга се на мидкард титлите, сега в понеделник отново ще има US title match на Raw, но специално тук, даже Гюнтер заслужава да се бие на ППВ-то в Кардиф.

• Upvote 3

I wanted so badly to lie down next to her on the couch, to warp my arms around her and sleep.Not fuck, like in those movies.Not even sex.Just sleep together, in the most innocent sense of the phrase.But I lacked the courage and she had a boyfriend and I was gawsky and she was gorgeous and I was hopelessly boring and she was endlessly fascinating.So I walked back to my room and collapsed on the bottom bunk, thinking that if people were rain, I was drizzle and she was hurricane.

John Green, Looking For Alaska

THE ENEMY

Не е истина каква cringe-ня гледах.:(

Факт е, че историята Рейнс - Крос - Дрю е сред малкото ставащи неща на шоуто. Имаш 3 харизматични бадас копелета които искат да сцепят от бой, а какво по-добро от това? В случая отсъствието на Роман е леко кофти, но дори и само с Усотата и без Хейман успяха да разкажат ок нещата. Минус е, че за втора поредна седмица не видяхме целия ентранс на Кариън, нито чухме най-култовата част от песента му - ПАДАЙ И СЕ МОЛИ, а това са нещата които са най-яки около него и които могат да надъхат публиката да му се кефи. Поне на Дрю май окончателно му махнаха тази малоумна играчка МЕЧА, че с него не мможех да го вземам насериозно.

За поредна седмица да гледам щетите от криндж буукинга на Хиксовете, направо ме кара да го съжалявам този човек.:D Все повече хора ще осъзнават, как гениялната идея да обърне Ронда хийл, но да я запази силна, като даде нечестна победа на Лив, беше мега епичен фейл по всички показатели. Ще напомня, че целия смисъл от коронясването на Морган за шампионка беше да се създаде нов топ бейбифейс в женската дивизия, който да замести Саша Банкс при евентуално нейно освобождаване. Какви са ефектите от буукинга на Хънтър? Първо, публиката почна да възприема Лив като чикеншит хийл и на всяко шоу да я унижава с чантове "Ю тап аут". И не, хийл търн няма да оправи нещата, защото единствения начин този хийл търн да има значение, беше първо Лив да направи успешен фейс рън, за да може да се изгради и да бъде наистина образ за който публиката ще им пука, че е направил някакъв търн. В момента дори да обърнат Морган, това ще е едно отчаяно обръщане на една джобърка, която най-вероятно с времето ще пропадне отново до лоу карда, особено с такива буукъри.:D

От друга страна, гласената да враждува с Беки Линч - Ронда, не само че провалиха тотално опитът за този хийл търн и вместо това публиката почна да я възприема повече като фейс от когато и да било, но май и мачът с Линч отиде тотално в канавката. За сметка на това сега се очертава тепърва да се чудят как да закърпват положението в женската дивизия на СД, след като абсолютно всичко което бяха планирали там, беше тотално осрано и замазано и май вече са наясно, че този кораб потъна.:lol:

Хит Роу са доста жалки джобери също. То не е реално как на всяко шоу Хънтър връща някакви тотални аутяги за които никой не го ебе. Хубаво там имат някакъв драг куин с тях, модерни времена сме. Викам си, може поне сега като почнат да правят промо да ме надъхат, но момента в който си отвориха устите на микрофоните и тримата изглеждаха като бавноразвиващи отвлечени от ростера на AEW и направо се хванах за главата. Това е пълен потрес, при положение че в сегашното NXT имаш маса талант чакащ да бъде извикан и промотиран, при това все млади и надъхани лъвчета, да връщаш такива утайки на обществото си е криминално отвсякъде...

Продължавам да смятам гимика на Гюнтер за криндж, грам не ме ебе за Шинске и не така трябва да изглежда картината за ИК титлата. И все пак, може би ще го добутат някак до ъпер мидкард Гюнтера, с тенденция да издигне някое от младите лъвчета в последствие, защо не Брони?

Тотален шибан криндж - това е мнението ми за епизода.

• Upvote 4

Това с Hit Row беше един добър жест, защото не им се даде никакъв шанс в главния roster и бяха уволнени безпричинно. Донякъде е положително, че Трите Хикса иска да пооправи малко взаимоотношенията на компанията с кечистите, макар че WWE не е благотворителна компания, не мисля, че този подход е най-удачният. Но все пак, SD има нужда от повече отбори. Hit Row са отбор и бяха популярни в NXT. Най-малкото, сега вече няма кого да винят, ако се провалят.

Drew McIntyre направи доста силно промо. Определено последните няколко седмици прави силни изяви и на микрофона. Мен Drew винаги ме кефи и нямам нищо против да го видя като шампион. Сега, когато разкара меча и роклята, ако наистина му върнат Broken Dreams, има потенциал за нещо епично. 

Хареса ми и промото на Kross. Както и това, че го дадоха как наблюдава Drew. Нещо по-различно от обичайното. За мен, пазят entrance-ът за самото PPV. Всъщност, това трябва да му е ролята. Да е атракция, да има мачове рядко и да градят мистика около него и Scarlett.

Не ми хареса, че някакъв импромпту отбор от McIntyre и Riddick Moss бие отборните шампиони. Това никога не съм го разбирал в WWE и се надявам HHH да избяга от това клише.

ЛЪВИЦАТА НА СПОРТНАТА ЗАБАВА идва! Съмнявам се HHH да погреби изчадието си NXT и даже има възможност Nikkita и Zoey Starks да са "черния кон" на турнира и да стигнат до финала.

ГУНТАААААААААА. Няма как да не марквам, когато опонентите му тръгват да правят някакви flippy shits и ГУНТААААААААА просто им бие една пържола или ги рита в гърба. :D Култов маняк, сега като не мяза на торба с лайна е още по-вървежен в моите очи. Няма лошо да вдигнат малко престижа на двете midcard титли и добре успяха в видео пакетите да намекнат това, че шибани легенди, HoF-ъри и бъдещи световни шампион са ги държали. Но трябва и да засилят историите, не да е само мачове. Има някакви слухове, че Gunther ще има мач с Sheamus в Уелс, което одобрявам. 

Това с Liv е голямо мазало. В момента Ronda срещу Shayna изглежда по-вървежният мач. Харесва ми тази версия на Ronda, макар че колкото по-малко говори, толкова по-добре. :lol:

Ок шоло, гледа се лесно, имаше няколко добри промота, мачовете не бяха плачевни. Още липсва "must see" елементът, но засега все още ентусиазмът по ЕРАТА НА ТРИТЕ ХИКСА все още не е отминал. 

• Upvote 1
  • Like 1

Още от Смака преди SummerSlam, когато Drew и Sheamus се счупиха от бой, мислех да пиша за положителната тенденция в WWE в буукинга на седмичните шоута, но така или иначе сега ми остана време, а и впечатлението е окончателно затвърдено след тази седмица. Махнати са някакви уникални криндж сегменти, от които те е срам да гледаш кеч пред други хора (тип Maximum male models), а се залага повече на кеч и по-реални промота. Всяка седмица има нещо, покрай което да се държи хайпа и да се чака с интерес. Дори самият сегмент с Maximum male models тук беше супер кратък и се използва колкото да започне някаква интересна история с двамата латиноси, които си бяха пълни джобъри преди, но сега при новото управление не се знае на къде ще поемат нещата. При Винс сигурно щяхме да гледаме 5 минутни "дефилета" (или както там се наричат) още 2 месеца и накрая щяха да бъдат махнати от екран без никакво обяснение.

Kross не съм го гледал преди в NXT, впечатлението ми от него беше само като за джобър с червена маска, с която Винс го унижаваше. Тук промото беше уникално силно, хареса ми как нареше Roman и Drew "the chosen ones" - препратка към миналото на Drew и към реалната ситуация, в която Roman си беше дълги години избраника на Винс. За хората, които не го знаехме, тук с това промо се изтреля окончателно в main event-а.

Ронда най-после получава свободата да бъде това, което е. Лично на мен винаги ми е била противна, изкуствена и с ужасни промо умения, но сега поне е гледаема. Харесва ми как са махнали изкуствените реакции и сега усещането е много повече като спортно събитие. Според мен оставят публиката да реши за Лив и Ронда дали да са фейсове или хиилове, което го одобрявам. Изкуственото форсиране на това някой да е хиил или фейс за мен е нещо от миналото и колкото по-противоречиви образи има, толкова по-реално и интересно е. Хареса ми и интеракцията с Шейна, която за първи път в главния ростър е релевантна. За съжаление Лив остава на заден план и ако не измислят спешно нещо интересно покрай нея най-добре да дропи титлата и да я изпратят в лоу карда известно време, поне година, преди да я реабилитират.

Повечето от женските отбори в турнира е ясно, че са изкуствено създадени, но това е наследството на Винс, с което Хиксовете трябва да работи. Яко е, че идват някакви нови лица от NXT - една дебеланка и една прилично изглеждаща женска, за които ми е любопитно да видя как ще се развият. Надъхан съм за една по-раздвижена женска дивизия. Вижда се, че ще има и пострадали от смяната на властта - за Лейси Еванс явно нямат нищо предвидено.

Вече се вижда, че на всяко шоу ще има значими мачове. Този път беше интерконтиненталната титла. В понеделник ще има силен мач за US титлата. Харесва ми как надъхват с история на титлата, както и свободата, с която се изразяват коментаторите. За Рикошет май казаха, че се бил "wrestle"-вал от 10 години тук в WWE. Този нов, нормален подход, при който не сме третирани като деца или пълни дебили, го приветствам. ОК беше шоуто, не беше нещо уау, но е факт, че не се сещам за нещо, от което тотално да искам да се оплача. Дори Хиит Роу са ми неутрални - не ги знам от NXT и тепърва ще се види дали ще допринесат с нещо. На пръв поглед - публиката им се изкефи на появата.

• Upvote 2
  • Like 1
batistaheel

Ето за това Зетя е велик, ето това това ми харесва в неговия букинг. Всеки кечист има образ и получава време. 

Не знаех, че женските титли са овакентени, с това май умират всякакви шансове да видими завръщането на Саша и Найоми (е аз за Саша се надявам де :D). Трябва да призная, че от нищо сформираните женски отбори са добре подбрани и интересни. Ракел и Алия могат да бъдат един чудесен отбор, като RVD и Kane. Ракел е силна и голяма, а Алия е малка и симпатична. Шотси и Зия също будят интерес, две азиатки събрани заедно. Ако ги задържат тези отбори, съм оптимист за бъдещето на женската отборна дивизия. 

Лив става все по-жалка, а Ронда си върна обичта на публиката. Хареса ми интеракцията между Шейна и Ронда. „Ти се предполага, че си убиец“. Ронда каквото и да прави и дали е добра или лоша, винаги ще ми е любимка. Има си харизма жената. Страхотно беше да видим истинската Шейна Бейсзлър в действие, че и промо изнесе. Къде при дедо Винс тя ще ше да получава екранно време. 

От ентранса на Скарлет направо настръхнах. Самата интеракция между Дрю, Скарлет, Усотата, побоят зад кулисите, промото на Крос. Трябва да кажа, че вече съм в лагера на феновете на Карион Крос, а СД ми е любимито шоу. Искам още такива интеракции, ето за това Зетя е велик. А Скарлет е невероятна путчица. 

Гюнтер се предполага, че е нацистки генерал или нещо подобно. При всички случаи е интересен кечист, чиито мачове не мисля да пропускам за в бъдеще. 

7 minutes ago, batistaheel said:

Не знаех, че женските титли са овакентени, с това май умират всякакви шансове да видими завръщането на Саша и Найоми (е аз за Саша се надявам де :D).

Според е доста вероятно да ги видим в Уелс да конфронтират новите шампионки Dakota Kai и Io Sky.

Забравих да спомена за МАКСИМАЛНИТЕ МЪЖКИ МОДЕЛИ и евентуалното включване на Los Lotharios към stable-а. Всъщност намекнаха за това, че Max Dupri скоро ще бъде изхвърлен и вероятно ще бъде представен отново на публиката. 

• Upvote 1
  • Wank 1

Пускам си разни подкасти от време на време и някъде от около седмица се говори, че Саша и Наоми са подписали с wwe(изчакват точния момент да ги върнат на екран.

Дано не направят същата грешка както при Пънк. Абсолютно баламското му завръщане срещу Сина. Преди да ги върнат на екран нека новите шампионки направят една защита. Нека им се даде мъъъничко време да изглеждат легитимно срещу Саша и Наоми когато му дойде времето. 

• Upvote 2
natopor4en
4 hours ago, batistaheel said:

Гюнтер се предполага, че е нацистки генерал или нещо подобно. При всички случаи е интересен кечист, чиито мачове не мисля да пропускам за в бъдеще. 

Къв нацистки генерал пък е тоя тулуп. Не. Просто Кеча му дават типичният дженерик образ на немец, при това чуждестранен хийл. Да гледа лошо и строго. Да раздава команди. И да има лакеи, които го боготворят. За жалост подобни гимици са доста ограничени и поставени в рамка, за едно бъдещо развитие на образа. Разбира се винаги могат да го обърнат фейс и да клати гъз и чупи стойки с неграта от НюДей. 😁😁

slammy.gif slammy.gifslammy.gif