Jump to content

FANTASY FOOTBALL DRAFT - ИЗБОР НА ФУТБОЛИСТИ

Recommended Posts

The Olimpic Hero

Щефан Ефенберг и Красимир Балъков.

The Big Red Machine

Избирам големия бразилски плеймейкър - Зико. Така съвсем разширих бразилското ядро в състава си.

Другия ми избор е Майкъл Оуен. Кариерата на Оуен за жалост бе съпътствана от постоянни комтузии, но в началото и той бе истинска машина за голове.

Just a fan

Клаудио Джентиле и този фантастичен, този невероятен Жулиано Белети.

On 8/9/2022 at 2:35 PM, THE ENEMY said:

Когато толкова добър играч остане неизбран в такъв етап от играта, няма какво да направиш, освен да го откраднеш. Абсолютна голова машина, освен това играч със стил. 

Първият ми избор е Раул Гонзалес. Ще си позволя да цитирам Енеми тук. 

За вратар избирам легендата на Ман Сити Брет Траутман! Вероятно повечето от вас за първи път чуват за този човек, затова ще ви разкажа историята му накратко. Определено си заслужава.

Брет е роден през 1923 г.  в Бремен, Германия. През 1941 г. се записва като доброволец в Луфтвафе с мечата да стане пилот. Поради липса на средно образование става парашутист. След три години служба е повишен в сержант и през 1944 е изпратен на Западния фронт където очаква Десанта в Нормандия. През февруари 1945 е сред неколцината оцелели при бомбардировката на Клеве.
Останал без поделение, Брет решава да се прибере в Бремен. Тъй като не разполага с документи за уволнение от армията, по пътя той избягва срещи както със Съюзниците, така и със собствената си войска за да не бъде разтрелян като дезертьор. През март 1945г. е пленен от американски войници. Брет избягва успешно, но почти веднага е пленен отново, този път от Британската армия.
Изпратен е в лагер за военнопленници в Белгия, а по-късно е прехвърлен в Есекс, Англия, където остава до 1948 г. След разпускането на лагера, той е освободен и решава да продължи живота си на Острова.

Докато е в затвора Брет редовно играе футбол. Първоначално играе като халф, но заради контузия се преквалифицира като вратар. През 1948 г. заиграва за аматьорският Сейнт Хелсън Таун, където талантът му се забелязва от Манчестър Сити и година по-късно той подписва за тях. От начало феновете на отбора се противопоставят на трансфера, заради миналото му, като дори се организират многохилядни протести. След серия от добри мачове, отношенията на "Гражданите" и Траутман се затоплят.

Най-култовият момент в кариерата му идва на финала за ФА къп през 1956 г. срещу Бирмингам. 15 минути преди края при резултат 3 на 1 в полза на Манчестър Сити, Траутман скача в краката на противников нападател, за да хване ниска топка. При сблъсъка коляното на нападателя попада във врата на Брет и го чупи! Като по чудо той не само че оцелява, но и довършва мача, защото по това време смени не са позволени! Замаян и със замъглен поглед, едва стоящ на краката си, той прави няколко спасявания докрая и дори е избран за играч на мача! Три дни по-късно когато отива на лекар, докторът му казва, че един от разместените шийни прешлени е притиснал счупения и така като по чудо Траутман е оцелял. Този инцинт печели и прякора му: "Мъжът с 9 живота".

За цялата си кариера Брет Траутман изиграва над 500 мача за Ман Сити, като на бенефиса му има близо 60 000 човека по трибуните. Сами се досещате, че такива цифри не са били обичайните за отбора по онова време. :D

Считан е за един от най-добрите вратари на времето си, но не изиграва нито един мач за Германия, защото било забранено в отбора да играят легионери.

Въпреки че в много сайтове е класиран в топ 20 на вратарите за всички времена, аз не го избирам толкова заради футболните му умения, колкото заради легендарният му статут. Човек с неговото минало е способен да вдъхнови отбора ми в трудните моменти, а и след като знам какво е преживял, знам че никога няма да се предаде! Този вратар никой изтрел не може да го уплаши.

Ето и видео от злополучният мач:

@Suffer-H Ти си

съфър-е как може Валдес, бе човек, и аз съм фен на барса ама тоя...

@MJ23 ти си.

Suffer-H

Какво се хилите и се чудите бе? :D Шибани резерви са, писна ми да ги мисля, попълвам си бройката просто.

Ф.Н.Н.В.Ф.З.В.В.П.Н.Б.Р.С.

Suffer-H
Just now, kabakov said:

За резерва дори и Перукан е по-добре...

Какво значение има, особено за вратар, който никога няма да види игрово време? Сега да не ми кажете, че и резервите са фактор и трябва да ги пускам в определен момент? Дори не е задължително да избираш резерви, можех да спра след 11 играча и треньор, всичко след това е пълнеж.

В защита взимам великия Чезаре Малдини. А в нападение - героят на Италия от СП 1982 - Паоло Роси.

@BAITO6O твой ред е. Пожелавам ви приятна 24 часова почивка от играта. :) 

5 minutes ago, Suffer-H said:

Какво значение има?

Всичко е за сеир и бъзик с Валдес. Все тая иначе.

Честно казано правилата на играта ги научавам в движение. :D Дори не знам резервите какво общо имат и дали ще влизат в игра, но съм съгласен, че са за пълнеж. Оценяването поне при мен мисля да бъде следното:

11 точки разпределени за титулярите по пост

2 точки за треньора и 2 за резервите, общо 15 за да има победител като гласуваме и за да бъде максимално честно и обективно, а не изцяло фенски или тролски. :D 

46 minutes ago, MJ23 said:

Честно казано правилата на играта ги научавам в движение. :D Дори не знам резервите какво общо имат и дали ще влизат в игра, но съм съгласен, че са за пълнеж. Оценяването поне при мен мисля да бъде следното:

11 точки разпределени за титулярите по пост

2 точки за треньора и 2 за резервите, общо 15 за да има победител като гласуваме и за да бъде максимално честно и обективно, а не изцяло фенски или тролски. :D 

Отбор без резерви няма хаха. Иначе поне при мен ако двата титулярни отбора ги намирам за равностойни, ако единият има по-силна скамейка това би натежало при гласуването. 

Доста добра точкова система си измислил, може да ти я открадна, когато гласувам. :D

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Сериозно ли ще си давате някакви точки и ще гледате пост по пост? Идеята е да се оцени целият отбор. Не да се гледа просто класата на футболистите, а замисъла за тактиката на играча който ги е избрал, баланса на отбора и дори характерите на играчите ако щете. Да не говорим, че при различните схеми може да няма две еднакви позиции на играчи за да им правите съпоставка. Ако беше така играта, щяхме на всеки рунд да гласуваме между два футболиста и да си даваме точки.

Вкарайте малко въображение, идеята е създаването на отборите да е максимално реалистично.

• Upvote 2
  • Like 1
7 minutes ago, Bobotsi said:

Вкарайте малко въображение, идеята е създаването на отборите да е максимално реалистично.

Няма как да е реалистична, като се избират играчи в един отбор от 50-60-те години, заедно с такива от 2000+. Футболът е тотално различен.

53 minutes ago, kabakov said:

Няма как да е реалистична, като се избират играчи в един отбор от 50-60-те години, заедно с такива от 2000+. Футболът е тотално различен.

Това е така, затова съм написал "максимално". И точно защото е различен футбола може да се използва като стратегия да не се взимат динозаври а по-съвременни играчи които всеки е гледал.

Edited by Bobotsi
Suffer-H

Не знам пичуе, аз лично съм по-голям привърженик на самия драфт, отколкото на това което следва. Ще гласувам в мачовете, но не очаквайте някаква кой знае каква обективност или разсъждения от мен. Отсега ви казвам, че ще гласувам за футболистите, които харесвам или поне съм симпатизирал малко или много... освен ако не са от отбора на Олимпик, който трябва да изхвърчи веднага заради корупция! Колкото до моя отбор, аз нямам претенции за успехи, въпреки че имам най-добрият състав, несъмнено! 

• Upvote 4

ЧОТУДЕ
20 hours ago, Bobotsi said:

За цялата си кариера Брет Траутман изиграва над 500 мача за Ман Сити, като на бенефиса му има близо 60 000 човека по трибуните. Сами се досещате, че такива цифри не са били обичайните за отбора по онова време. :D

Ми те и до ден днешен не са.

signature.jpg.29946b3c224ddee66d0110c075d0d198.jpg