Jump to content

На този ден преди 20 години... NWA:TNA официално обявена

nWoHulkster

Recommended Posts

nWoHulkster
Posted (edited)

Момент за носталгия. Точно на 9-ти май 2002 г. новата федерация на Jeff & Jerry Jarrett беше официално обявена с долното медийно изявление и така на американския кеч пазар се появи нов по-голям "играч". Сега, 20 години по-късно, интересно е човек да хвърли поглед назад и да види как и с кои хора тръгна всичко. Бивш WCW световен шампион, бивша WWF/UFC звезда, кеч легенди, хардкор джудже, пуерториканска звезда с първия си шанс за изява в САЩ, обещаващ млад high-flyer, танцьорки, популярен кънтри певец и NASCAR шофьор. Доста интересен/разнообразен/еклектичен микс от хора, който реално още от самото начало загатна, че федерацията има мерак да бъде нещо по-различно от просто поредното ново инди. Обръщам внимание и че Dixie Carter също е налице - много хора не осъзнават, че тя беше част от компанията от самото начало, макар и първоначално само в PR роля.

iN DEMAND; J SPORTS & ENTERTAINMENT ANNOUNCE NEW WEEKLY PPV WRESTLING SERIES

4h4QNY6.jpg

NWA: TOTAL NONSTOP ACTION TO KICK OFF JUNE 19, 2002

New York, NY (May 9, 2002)... iN DEMAND LLC and J Sports & Entertainment, Inc (JSE), today announced a new weekly series of PPV wrestling entertainment events premiering on June 19, 2002, and continuing every Wednesday night for 52 weeks. The series will be available at a suggested retail price of $9.95 per telecast and represents the first weekly original programming available exclusively on PPV.

The new series will be called "NWA - Total Nonstop Action" and will feature nationally and world-renowned superstars from the National Wrestling Alliance (NWA), the oldest professional wrestling sanctioning body in the world. The NWA's heritage is the foundation for professional wrestling today, and this new venture repositions the NWA brand for the 21st century.

Appearing on initial programs will be top names such as, former World Champion Jeff Jarrett, former UFC Champion Ken Shamrock, NWA legends Dory Funk Jr. and Harley Race, hardcore midget Puppet, Puerto Rican sensation Apolo, and young high-flyer A.J. Styles. These top athletes, representing a diverse array of wrestling styles, will be joined by the luscious "TNA Girls" as well as other top free agent wrestlers from around the world who will be announced in the weeks to come. The live events will be held at various arenas and coliseums throughout the country.

In addition, superstars from both the entertainment and sporting worlds, as well as "infamous" celebrities, will make guest appearances on a regular basis to create this new, multi-faceted approach to wrestling entertainment. The first broadcast will feature country music superstar and CMA & ACM Male Vocalist of the Year, Toby Keith, and current NASCAR Winston Cup point leader, Sterling Marlin.

"Our show fills a void currently in the marketplace," said Jeff Jarrett, President of JSE. "With its fast paced storylines and Total Nonstop Action, we will give fans, as well as those who might have stopped watching wrestling in the past year, a new entertainment experience."

"Each show will be a spectacular, in line with the quality of programming expected from a PPV broadcast," said Jerry Jarrett, Chairman of JSE and a well known wrestling promoter and industry leader for over 35 years. "Because the storyline continues on a weekly basis, fans will want to tune in each week. It was important for us to offer this entertainment at an affordable price level. Viewers can obtain 8 hours of this original, high-quality entertainment on a monthly basis."

"This is a great opportunity for iN DEMAND, our MSOs and affiliates," said Daniel York, SVP Programming and Development, iN DEMAND. "With weekly consistency and an affordable price point, we expect the new series to appeal to wrestling fans, and are confident it will attract new fans to the category."

"NWA: Total Nonstop Action" will premiere every Wednesday at 8pm ET with an encore presentation scheduled for the following Sunday at Noon ET (time approximate). The Sunday broadcast will often serve as "lead-in" programming for iNDemand's recently announced NASCAR iN CAR ON iN DEMAND series.

More information about NWA: Total Nonstop Action will be available online at www.nwatna.com.

iN DEMAND, the nation's leading PPV & VOD provider, delivers television premiers of the best movies, championship boxing, mega-event wrestling, professional and college sports, plus original programming. iN Demand's 60-channel digital lineup also offers MLB Extra Innings, NBA LEAGUE PASS, WNBA Season Pass, NHL Center Ice and ESPN Full Court, 'NASCAR iN CAR ON iN DEMAND', plus half-hour start times for its top movies each month. The company's shareholders are AT&T; Broadband, L.L.C., Time Warner Entertainment - Advance/Newhouse Partnership, Comcast Programming Ventures, Inc, and Cox Communications, Inc. Further information about the company can be found on the Internet at www.indemand.com.

For General Media contact:
Dixie Carter, Public Relations contact for JSE
Trifecta Entertainment
615-254-3333

Joe Boyle at iN Demand
646-638-8206

For Wrestling Media contact: info@nwatna.com

И за да има темата и някакъв интерактивен момент, спомнятe ли си първият път, когато чухте за TNA? Или айде, ако не е първото чуване, поне първото гледане (сегмент, мач или шоу)?

В моя случай първото чуване беше горното медийно изявление или слуховете в месеците преди това. Не помня точно. Първото гледане със сигурност е бил някакъв кратък клип малко след началото на федерацията, който или съм свалял от едновремешните програми ала Limewire, или от култовия за тогава Sledgehammer кеч форум (култов заради медийния му раздел), или от един готин TNA фенсайт, на който уви не му помня точното име, но имаха добри репортажи от шоутата + снимки и highlight клипове. За онези години това си беше голяма работа. Не беше като сега да можеш да гледаш всичко в HD, че даже и на живо. Тогава дори и някакви едноминутни клипове с мизерно качество се намираха трудно. Първите изгледани TNA мачове не ги помня конкретно, но бърза проверка в списъка със старата ми кеч колекция ми показва, че са били през лятото на 2002 - AJ Styles vs. Low Ki (от 17 юли, за X Division титлата) и Ron Killings vs. Ken Shamrock (от 7-ми август, за NWA World Heavyweight титлата). Бива. Стабилно начало съм направил. Първото цяло шоу също не го помня, но е било някое от седмичните PPV-та през 2003 или в краен случай началото на 2004. Върти ми се някакъв много бегъл спомен, че и тогава имаше кеч торенти (което ми звучи странно сега, да е имало толкова рано, ама така го помня), но естествено с онзи мизерен интернет тогава нямаше как да свалям големи файлове. И тогава се появи един маниак от Холандия, с който впоследствие станахме аверчета, който почна да качва целите шоута в гореспоменатия Sledgehammer. И като казвам целите шоута разбирайте двучасово шоу сбито в 100 mb файл или нещо от сорта. :D Сега това звучи трагично, ама за тогава си беше перфектна оферта. Е, естествено, чакаш 5-6 и повече часа докато се свалят въпросните 100 mb, ама това е друга тема. :D Хубави времена бяха. Мизерийка си беше, но пък така човек се радваше супер много и на малките неща. Да се докопаш да изгледаш някакъв мач си беше събитие.

Edited by nWoHulkster
baikiro

За жалост един съученик ми каза и ми показа тази простотия. Каза ми нещо от сорта "Тия се кечат на шестоъгълен ринг и са много екстремни". Показа ми някакъв мач между Джеф Джарет и Райно в който само помня, че Джарет удари Носорога в главата с китарата си. Моля @nWoHulkster да каже от кой период е този мач.

И до ден днешен псувам този съученик, същият този боклук ми показа и някаква друга организация където се колиха вече с остри предмети и кървяха навсякъде, сигурен съм, че не беше TNA, но не помня как се казваше точно. 

• Haha 1
  • LMFAO 2

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

itzo1994

Гледах TNA за пръв път по Евроспорт някъде 2006-07 с коментар на Камен Петров. Мач/шоу не помня точно, но със сигурност беше нещо с Christian Cage.

HEIDENREICH
9 minutes ago, itzo1994 said:

Гледах TNA за пръв път по Евроспорт някъде 2006-07 с коментар на Камен Петров. Мач/шоу не помня точно, но със сигурност беше нещо с Christian Cage.

И аз , някакви половин часови предавания по Евроспорт  , не помня кое шоу излъчваха. Ей Джей Стайлс бе първият кечист който видях и изобщо не ме впечатли тогава. За разлика от него доста харесах Абис. 

Камен дойде свеж от бокса, хал хабер си нямаше от кеч, нито една хватка не знаеше как се казва и се опитваше да използва техниките от свободната борба. Култаж си беше..

Дали обаче това е изобщо първото нещо което съм гледал на TNA силно се съмнявам. Мисля че поне от 2005 съм им виждал неща,там серията мачове между Джо, Стайлс и Даниълс,  по-рано от това не съм сигурен но няма начин нищо да не съм гледал. Според мен Евроспорт започнаха с първите предавания на ТНА преди 2006, но не бих се заклел, нищо чудно да са давали шоута с голямо закъснение. 

• Upvote 2

BulletClub
1 hour ago, baikiro said:

И до ден днешен псувам този съученик, същият този боклук ми показа и някаква друга организация където се колиха вече с остри предмети и кървяха навсякъде, сигурен съм, че не беше TNA, но не помня как се казваше точно.

Най-вероятно става въпрос за CZW :D

nWoHulkster
1 hour ago, baikiro said:

Показа ми някакъв мач между Джеф Джарет и Райно в който само помня, че Джарет удари Носорога в главата с китарата си.

Това звучи като втората половина на 2005.

1 hour ago, HEIDENREICH said:

Дали обаче това е изобщо първото нещо което съм гледал на TNA силно се съмнявам. Мисля че поне от 2005 съм им виждал неща,там серията мачове между Джо, Стайлс и Даниълс,  по-рано от това не съм сигурен но няма начин нищо да не съм гледал. Според мен Евроспорт започнаха с първите предавания на ТНА преди 2006, но не бих се заклел, нищо чудно да са давали шоута с голямо закъснение. 

TNA започна по Eurosport през септември 2005, но епизодите бяха от март 2005.

• Upvote 3

Аз помня, че в периода 2002-2004 много играех EWR и подобни игри, в които book-ваш кеч шоута и от там киснех във форуми като EWBattleground и PromWars, та покрай тях и покрай игрите се бях горе-долу запознал какви федерации има извън WWE/WCW/ECW (японците и мексиканците грам не ме вълнуваха) и от там помня и аз като Фил легендарното чакане цяла нощ да се свали някакво ужасно видео да успееш да изгледаш нещо от федерации като CZW и WWA. Та споменавайки WWA, от там разбрах за Jeff Jarrett (преди това нямам спомен да съм го виждал в WWF периода) и от него индиректно веднага дочух и за TNA, но чак 2003-та като се регистрирах за първи път в нашия форум и видях Фил какъв фен им е :D им дадох по-сериозен шанс и помня 2004-2005 доста ги гледах. После взеха плавно да ми дотъпяват и да ги намирам за криндж опит да конкурират WWE и "едновремешния кеч", съответно тотално спрях да ги отразявам.

А федерацията с колещите се кървави пихтии 100% е CZW. От сегашната ми гледна точка и на тях кринджвам мощно, но 2003-та точно като се регистрирах в старото BWC първото ми написано нещо беше "Някой гледа ли CZW?". Бил съм на 15, със странен вкус за забавление. Тогава за мен Zandig, Nick Mondo и Wifebeater бяха бъдещето на кеча.....

nWoHulkster
52 minutes ago, Loop said:

Та споменавайки WWA, от там разбрах за Jeff Jarrett (преди това нямам спомен да съм го виждал в WWF периода) и от него индиректно веднага дочух и за TNA, но чак 2003-та като се регистрирах за първи път в нашия форум и видях Фил какъв фен им е

Loopster, годината ти е леко грешна. Регистрацията ми в BWC беше през 2004, така че няма как да си ме чел през 2003. :)

А иначе Promotion Wars 4 life! EWR за мен е по-добрата игра и през годините в нея вкарах мнооого повече часове от Prom Wars, но Prom Wars ми беше първият кеч booking симулатор и за един кеч фен тогава това си беше mind-blowing игра. Цъках я още преди да се появи TNA, най-вече с XWF. И винаги фалирах само след няколко месеца игрално време. :D

Между другото, наскоро излезе нова remastered версия на Promotion Wars: https://pwremastered.com/

• Upvote 3
baikiro
2 hours ago, Loop said:

А федерацията с колещите се кървави пихтии 100% е CZW. От сегашната ми гледна точка и на тях кринджвам мощно, но 2003-та точно като се регистрирах в старото BWC първото ми написано нещо беше "Някой гледа ли CZW?". Бил съм на 15, със странен вкус за забавление. Тогава за мен Zandig, Nick Mondo и Wifebeater бяха бъдещето на кеча.....

Това ще да е било, защото въпросният филмар ни караше да му викаме Сик Ник Мондо и разправяше как ще стане кечист като идола си и ще ги коли. :D 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Не съм следял TNA редовно. От дъжд на вятър съм си пускал нещо. Някой дебют на WWE звезда към тях. Иначе за първи път чух/видях за ТNA, 2005 или 2006. Прецъквах си каналите и по Европспорт гледам се кечиха Дъдлитата срещу някакъв отбор Канада. Че така. Дори се чудех какво правят там. Но тогава не бях запознат толкова много с кеча.

• Upvote 2
Metzgermeister

За първи път чух за TNA през 2007-2008 година и основно бяха лоши неща, като това, че са взе на запис в една и съща зала и на публиката ѝ се казвало какво да скандира. Отказвах да им дам шанс, докато не наеха Мик Фоли, на когото много марквах по него време, защото тогава гледах старите шоута на WWF от Атитюд Ерата и преходния период от 1997 година. Чух и че старите кучета са сформирали Мейн Ивент Мафията и това допълнително ми събуди любопитството, защото хем бяха познати лица, хем звучеше като интересен сторилайн. Първото шоу беше епизод на "iMPACT" от есента на 2008-а, който се падаше последният такъв на Крисчън Кейдж, на когото предлагаха да стане част от култовия стейбъл, но накрая отказа и го пребиха, още повече че дори споменаха как едно птиче им казало, че преговаря с WWE, а той после наистина се завърна там. Същата вечер Скот Стайнър стана официално петият член на Мафията. Зарибих се като цяло и за мен до идването на Хоган и Бишоф TNA предлагаха много по-забавен продукт от WWE, които точно бяха станали PG и шоутата им бяха адски сладникави и негледаеми, ако ще още ростърът им да имаше немалко звезди, които сега са вече в пенсия. Не разбирах и хейта по Винс Русо, защото всички сторилайни ми се струваха забавни освен онази простотия, дето Анджелина и Велвет вярваха, че Дафни е Сара Пейлин, а Били Гън два месеца не можеше да им каже, че не е истинската Сара Пейлин. Бях на мнение, че компанията си заслужава за гледане както заради старите кучета от WCW и WWF/E, така и заради собствените им таланти като Абис, Джо, Даниълс и Стайлс, макар че последният в WWE ми е супер безинтересен и след почти 10 години още не мога да му свикна, че е с брада и дълга коса :D Нямах дори нищо против, че на седмичното шоу промотата преобладаваха спрямо мачовете и даже си спомням един епизод, в който през първия час имаше само един кратък мач и всичко останало беше сегменти и промота. Незабравима драма беше и мачът между Стинг и Енгъл в празна зала (май бай Киро би желал кечът да представлява това :D ), когато МЕМ вече почваше да се пропуква.

Когато дойдоха Хоган и Бишоф още беше забавно, макар и "Genesis 2010" да не ми хареса никак поради това колко мудни бяха мачовете и да му сипах доста в коментара си за него тогава, но постепенно интересът ми започна да спада. Преди 5 години Пречупения Мат Харди беше епичен гимик обаче. Официално спрях да гледам миналата година, защото най-сетне си имам постоянна работа и не ми се гледа толкова много кеч, а и освен две-три нокаутки не остана нищо, което да ми държи интереса - за мен в момента компанията е ни повече, ни по-малко generic indy федерация, пълна с безперспективни джобъри и не е останало абсолютно нищо от тази обещаваща компания, която започнах да гледам преди почти 15 години с надеждата, че ще задмине скучния тогава продукт на WWE, които, ако следваха същата логика, сигурно щяха да са се прекръстили на RAW Wrestling :D

• Upvote 4

teddy_hart

Започнах да гледам TNA на 31-ви декември 2005 година!Бяхме се събрали в братовчедите ми и по едно време малкият ми братовчед каза:

- Искате ли да гледаме кеч?Има едно кеч шоу в което едни кечисти се бият на едни шестоъгълен ринг!

Ние с малкият ми брат веднага се съгласихме и браТчеда пусна Eurosport и започна шоуто iMPACT!

Помня,че главният мач беше между AJ Styles и Samoa Joe за X-Divison титлата!Мачът беше страхотен,а Joe спечели титлата!

След този мач аз станах фен на AJ Styles и след това редовно гледах шоутата по Eurosport!

Но за жалост TNA ЗА МЕН УМРЯ В МОМЕНТА В КОЙТО се появиха Hulk Hogan и Eric Bischoff!Те двамата убиха TNA!

• Upvote 3

[size="4"]Ric Flair - "If you want to be the man, you got to beat the man!"[/size]

jobber91

Помня този сегмент, с български коментар по Евроспорт. Камен Петров нарече Кевин Неш - Дизел, сигурен съм!

• Upvote 2
neshev

Съдейки по първия ми TNA пост в този форум, вероятно първото ми шоЛо е било Hard Justice 2006, като оценявам иронията, че препратката ми никнейм, с който е регистриран този акаунт, е hardcore_maniac. :lol:

Но реално не е първото ми шоЛо това, гледам отпреди, но кое е първото ми TNA шоу, нямам си на идея. Имам само добри спомени от тези години, като млад прохождащ умен марк. Форумът беше доста по-различно място от сега, всичко бяха надъхани за кеч и цинизмът още не ни беше обзел. Да не казвам какви ФОРУМНИ ЛЕГЕНДИ пишехме всяка седмица. :happy:

TNA за мен са единственият наследник на WCW. Компанията си имаше своя чар и си гледах шоутата с кеф. Това, което им изигра лоша шега, извън кофтите бизнес решения през годините, бяха очакванията, че TNA ще бъде ясна алтернатива на WWE, но много я приемаха за нейна по-евтина версия (WWE Lite дето е лафът :D). Заради това имаше ясно изразена прослойка от фенове, които отчаяно искаха компанията да се провали. Нещо като сега с AEW, с обърнати роли. 

Кога всичко си еба путката майчина? За мен, когато Dixie прати бай Jeff Jarrett да си ходи. И с идването на пиявиците Hogan и Bischoff, всичко си еба путката майчина. Загуби се чарът на компанията с две думи. Идентичността. И досега не могат да си я върнат, а и като гледам не искат. Новият режим смениха името и се разграничиха от провалите на предишното. Феновете ги няма, атмосферата я няма, дори хейтърите ги няма вече. Компанията си крета, но таванът им е много нисък в момента.

Добри ППВ-та бол, но за мен едно от най-запомнящите се беше Final Resolution 2009, едно от последните шоута, преди Hogan да дойде. И Desmond Wolf срещу Kurt Angle, и AJ Styles срещу Christopher Daniels бяха топ мачове и истории. 

Сега следя чат-пат, пускам си някое друго седмично шоу и PPV, но не съм инвестиран особено. Не съм фен на Scott D'Amore като главен сценарист и визията му е прекалено инди за мен. Пък и самата компания няма ресурсите да подписва топ имена и да прави спектакъл, на нивото на WWE и AEW, което е едно от най-важните неща за мен.

• Upvote 5