Jump to content

QATAR 2O22 - МЕГА ТЕМА

Radox

Recommended Posts

The Big Red Machine

Ето че дойде време и за финалната осмица. Ето какво очаквам:

Хърватия - Бразилия

Бразилия си е фаворит, но няма да им е лесно. Хърватите може да не впечатляват чак толкова като игра, но са един от най-опитните отбори, все пак доста от играчите им играят от над 10 години заедно, именно затова успяха да стигнат до тук. Ясно е че хърватите ще се бранят повече. Въпроса е дали ще успеят да устискат дълго време, защото брязилците могат изведнъж да вдигнат много сериозно темпото, а повечето хърватски звезди са вече старички и нямат много скорост в тях. Бразилия е топ класа отбор, но има някои детайли които мен лично ме дразнят, като прекаленото циркаджийство и индивидуалзма на доста играчи, особено на Неймар който се опитва да мине през целия отбор на протовника. Като симпатии съм за Хърватия като предатавител и на Балканите, но мисля че Бразилия все пак ще победи.

Холандия - Аржентина

Доста напечен двубой. Тук може и до дузпи да стигнат. Холандия не ме впечатлява досега, но в защита играе добре, уплътняват добре зони и това може да затрудни доста аржентинското нападение. Аржентина след лошия старт, заигра много силно и очаквам пак да атакуват. Не съм фен на Холандия и като нация и като отбор, затова ще се радвам Аржентина да победи и смятам че са по-добрия отбор от двата, затова залагам на победа на Аржентина, и мечтан полуфинал с Бразилия.

Мароко - Португалия

Мароко са сензацията на турнира. Дали имат сили останали още обаче. Срещу Испания се браниха много дисциплинирано, но това им костваше и много усилия. Публиката ще е на тяхна страна поне със сигурност. При Португалия големия въпрос е Роналдо. Видя се че без него отбора играе по-добре, но Роналдо вместо да надъха отбора и момчето което го замести и вкара хеттрик той започна да се цупи. Еми сори, ама вече Роналдо няма тази скорост, играта му е доста предвидима, а когато играе статута му на суперзвезда задължава целия отбор да играе за него, да търси него и да разчита той да твори. Е, да ама не се получава. Като симпатии съм за Мароко, но не мисля че ще имат сили за нов подвиг и смятам че Португалия ше спечели с минимален резултат.

Англия - Франция

Топ мач. Много равностоен на хартия двубой. Англия играе добре и вкарва доста, макар и да играе защитно. Саутгейт винаги е бил консервативен треньор и предпочита сигурността да не допусне гол, пред това да излезе и да мачка. Със сигурност ще има някакво двойно покритие за Мбапе, което може и да разстрои играта на Франция. Атаката на Англия е добра и може да бележи голове не по-малко от тази на Франция, но защитата на французите ми се вижда доста колеблива и там може да е ключа за развръзката на този двубой. Именно затова смятам че Англия ще успее да спечели някак. Просто такова чувство имам.

Това е от мен като очаквания. Време да се наслаждаваме на решителната фаза от Световното.

• Upvote 2
THE GRIM REAPER

Предпочитам Англия да бие Франция. Иначе отново има риск да вземат купата. Англия след четвърт финала ще се оакат така или иначе.

Айде време е. Време е да подкрепя може би най - неприятната ми Европейска държава (редом до Полша и Чехия) и да закрият мощно Ментелесао и танцуващата им циркова трупа.

2 minutes ago, raquishi said:

Готови ли сте новошенгенците от Хърватия да станат полуфиналисти след ДРАМА с дузпи?

Още в редовното ще пратят бразилците да танцуват на Копакабана с 1 или 2 на 0.

19 minutes ago, MJ23 said:

Айде време е. Време е да подкрепя може би най - неприятната ми Европейска държава (редом до Полша и Чехия) и да закрият мощно Ментелесао и танцуващата им циркова трупа.

Бате, просто ми е любопитно защо Чехия и Полша?

10 minutes ago, Himler said:

Бате, просто ми е любопитно защо Чехия и Полша?

Няма конкретна причина, просто са ми неприятни. 

1 hour ago, MJ23 said:

Още в редовното ще пратят бразилците да танцуват на Копакабана с 1 или 2 на 0.

Хърватите и на нас няма да могат да вкарат като гледам, обаче и в защита са стабилни. Бразилия въобще не изглежда на отбора, който премаза ЮК преди само няколко дни.

THE GRIM REAPER

То и Испания не мязаше във всичките си мачове след първия това за което я мислиха, но... 

brayan_lotusrenault

Както и да завършат дузпите това момче Ливакович вдигна цената си с 100 милиона.

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

brayan_lotusrenault

Кур бе братя, кур за Ивайлр Ангелов, пет за Ментесао.

САМБА ИМА ЛИИИИ, ТАНЦА НА ГЪЛЪБА ИМА ЛИИИ

• Upvote 1
  • Haha 1
  • Wank 1

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

Много достойно представяне на Усташите. Когато играеш финал и четири години по-късно караш Бразилия да трепери до последно никой не го ебе за антифутбол. Борбен народ, с още по-борбен манталитет.

Сигурен съм че след 4 години ще извадят не по-малко тегаво поколение спрямо сегашното. 

• Upvote 3