Jump to content

QATAR 2O22 - МЕГА ТЕМА

Radox

Recommended Posts

@MJ23 мисия невъзможна е да се спори с тия. Просто така са си вързали гащите с правилата им, че винаги ще ти изкарат точка еди коя си, според която еди какво си... Дори когато всичко крещи, че не са прави, ти изкарват малоумен аргумент от правилата им и тва е. Чувстваш, че си брутално прецакан и не е правилно, но няма какво да направиш. Преди време аз така, настоявах, настоявах, дори до телефонни разговори стигах и нищо. Бях играл някакъв арабски мач покрай миналата Коледа и както често става при тях, нямаха инфо от мача с дни. Бавиха се, бавиха се и накрая го маркираха като губещ. Казвам им, добре покажете ми инфото ви, откъде разбрахте, че така е завършил мача. Онзи отбива, отбива и накрая ми изпрати някакъв сайт с йероглифи?! Викам му, пич сериозно ли, тука от една седмица ми говорите за официални данни и ми изпращате това?? Казвам му, посочете ми къде се намира конкретния мач в тая цапаница, онзи естествено не може. Хрумна ми да ползвам гугъл транслейт и естествено, това което ми беше пратил нямаше нищо общо - мачовете бяха някакви стари от преди месеци и въобще не фигурираше въпросната селекция. Накрая ми писна и не се занимвах повече...

Иначе, Уругвай са си слабички. Още в квалификациите играеха слабо и ако не беше ефектът на новия треньор да вземат последните мачове, нямаше и да се класират. Честно казано, не заслужаваха дори. Имах някакви надежди, че ще се вдигнат на Световното да играят силно, но играта си продължава да е същата. Отборът не е обигран, има няколко добри футболисти, но няма сработеност и флуидност. Колкото и да ме боли да го кажа, Суарес, Кавани, Годин и още 2-3-ма не трябваше да бъдат викани. Трябваше още от средата на квалификациите да започне да се подготвя отборът, който ще играе на Световното без въпросните ветерани. Щяха да натрупат мачове и да се сработят, а не да гледаме кашата, която е сега. Заради Кавани и Суарес, Валверде е принуден да играе по-назад, което не му е силата, в Реал е машина, когато е изтеглен по-напред. В средата, заради Весино не играе Угарте, който прави супер сезони в Спортинг и за мен е 100х по-добър футболист. В защита също бих започвал с Коатес, вместо Годин, Араухо ако беше здрав също. С подобен тип промени, цялата схема на игра би се променила, но това трябваше да се започне по-отрано. Дарвин, трябваше да се налага като централен нападател с Валверде и Пелистри от двете страни. Сега прекалено много от силните страни на младите футболисти се жертват, заради ветераните. В Португалия има нещо подобно с Роналдо, но там поне той е един и пак се вижда как играта куца с него. Тук са прекалено много компромисите.

• Upvote 3

Спора сутринта може да се обобщи с 2 думи - пратиха ме да го д.хам . :D Преди КОВИД кризата изобщо не бяха така. Дори да нямаше проблеми, пак ти предлагаха компенсация само и само да си доволен. Сега съм сигурен, че и за 100 лв да беше - пак нямаше да платят нищо, камо ли за 5 цифрена сума. Питах ги 5 пъти - Вкарал ли е Бруно след залога ми? Да. И отговора беше - Ми да си играл да вкара 2+ гола тогава и ще го уредим на правилния коефициент. Значи аз явно съм длъжен да следя даден играч дали случайно не е вкарал вече гол или направил асистенция преди да играя? И аз в случая имам вина, че от Бета и Фифа са сменили голмайстора по време на срещата?

Сега да видим, ако наистина Фифа промени голмайстора на Роналдо, дали ще платят или ще ми кажат, че съм имал информация вече, че е Фернандеш, имал съм голямо приемущество при залога, знаел съм, че няма как да бъде губещ и т.н. и т.н. само и само да не платят. :D Но случая наистина ще го изпратя до регулаторите им, не знам ДКХ откакто мина към НАП, дали може да се пускат сигнали, но си имат и британски такъв, както и ще бъде разгласен масово. Пак казвам - ако Бруно не бе вкарал от дузпа, дори нямаше да им досаждам, а щях да си кажа - Ок, не стана тоя път. 

пп - За мен тук се вижда, че топката се докосва в косата му и гола трябва да бъде признат на Роналдо.

spacer.png

Edited by MJ23
  • Wank 1
THE GRIM REAPER

И тук не се вижда 😂. Няма и да се види. Без истински контакт с топката, не може да се брои нито като гол, дори и било като асистенция. 

21 minutes ago, MJ23 said:

Спора сутринта може да се обобщи с 2 думи - пратиха ме да го д.хам . :D Преди КОВИД кризата изобщо не бяха така. Дори да нямаше проблеми, пак ти предлагаха компенсация само и само да си доволен. Сега съм сигурен, че и за 100 лв да беше - пак нямаше да платят нищо, камо ли за 5 цифрена сума. Питах ги 5 пъти - Вкарал ли е Бруно след залога ми? Да. И отговора беше - Ми да си играл да вкара 2+ гола тогава и ще го уредим на правилния коефициент. Значи аз явно съм длъжен да следя даден играч дали случайно не е вкарал вече гол или направил асистенция преди да играя? И аз в случая имам вина, че от Бета и Фифа са сменили голмайстора по време на срещата?

Сега да видим, ако наистина Фифа промени голмайстора на Роналдо, дали ще платят или ще ми кажат, че съм имал информация вече, че е Фернандеш, имал съм голямо приемущество при залога, знаел съм, че няма как да бъде губещ и т.н. и т.н. само и само да не платят. :D Но случая наистина ще го изпратя до регулаторите им, не знам ДКХ откакто мина към НАП, дали може да се пускат сигнали, но си имат и британски такъв, както и ще бъде разгласен масово. Пак казвам - ако Бруно не бе вкарал от дузпа, дори нямаше да им досаждам, а щях да си кажа - Ок, не стана тоя път. 

пп - За мен тук се вижда, че топката се докосва в косата му и гола трябва да бъде признат на Роналдо.

spacer.png

Ясно ми е, че си се опитал да продаваш краставици на краставичарите. Обаче щом си решен да се разправяш с тях ако искаш им пиши, че Boylesports (голямо ирландско буки, всички британци ги знаят) правят жест към играчите си и плащат и двамата като първи голмайстор. (виж туитъра им). Евентуално да направят и те някакъв жест на добра воля. 

https://www.espn.com/soccer/portugal-por/story/4818955/fifa-tech-confirms-ronaldo-didnt-score-portugal-opener

Толкова около споровете чии е гола. :D Жалко, ако го бяха признали на Роналдо  можеше да се натисне 2.37 в бета за голмайстор на Португалия с идеята за кеш аут като го оправят, ама..

Много е забавна ситуацията от всички гледни точки.

От една страна на Роналдо, който иска всичко да е свързано с него. Човеко ако утре му предложат да му запишат головете от цялото световно, ще приеме веднага. Моето мнение е, че е е докоснал топката с няколко косъма, но и така да е, не трябва да се пише на него. То е смешно. 

От страна на Бруно пак е забавно. Той дори не е видял нищо, но днес е ПОТВЪРДИЛ, че Роналдо е ударил топката. Най-модерните камери не са го заснели, а Бруно го видя от тъча. :D Момчето просто не го ебе много за гола.

Медиите дето мразят Роналдо веднага си направиха 1000 мемета, а тия дето го подкрепят напълниха медиите с някакви скрийншоти и апели.  От страна на букитата пак е забавно. Според мен още има голям шанс да пишат гола на Роналдо и тогава всички ще се покрият и няма да платят нищо.

Ако топката и имала контакт само с косата на Роналдо, гола си е на Бруно. Но пък някой прически, ако имат допир с топката биха и променили поне с малко посоката. Давам за пример Ел Шарауи, който имаше голяма четина с 50 кила гел. 

• Upvote 1
5 minutes ago, Farest said:

Ако топката и имала контакт само с косата на Роналдо, гола си е на Бруно. Но пък някой прически, ако имат допир с топката биха и променили поне с малко посоката. Давам за пример Ел Шарауи, който имаше голяма четина с 50 кила гел. 

Според мен топката очевидно се докосна в ПУТКАТА на Аналдо и голът трябва да бъде писан на него.

35izpu1.jpg

Цялата ситуация на Влахович на световното е доста бурна. В социалните мрежи се коментира, че обстановката в отбора е разстроена заради сексуален скандал. Твърди се, че именно Влахович е имал връзка със съпругата на вратаря Ваня Милинкович-Савич, а Неманя Гудел със София Милошевич, която е съпруга на Лука Йович.

😄

Тия сърбите се ебат у гърбо. Само майките не са си ебали още.

10 minutes ago, ShwN said:

https://temasport.com/бруно-фернандеш-чувствам-че-роналдо-д/

:D 

Батко Емджей, официално Фернандеш е вкарал гола вече. Изплатиха ли ти залога или са ти го войднали поради грешен коеф сега?

Отменен е, защото съм имал "преимущество" и съм знаел, че вече е вкарал. 😊😊

Като неутрален човек работещ в тази сфера, бета са си вързали гащите много стабилно, защото понасяха страшни загуби точно заради такива неща - хора които се опитват да ги измамят с лайв бетове при спорни ситуации. Смисъл не искам да те обиждам, но е ясно, че си се опитал да ги прекараш правейки залог с идеята, че от фифа са объркали и са дали гола на Роналдо първо. Смисъл в чата няма смисъл да спориш с тях, там са като роботи и просто копи пействат правилата и все едно си пишеш с робот. Опитай се да пуснеш някви оплаквания, даже те съветвам да звъннеш на английския телефон, щото с БГ трубадубарите да се разправяш е безмислено. 

brayan_lotusrenault
15 hours ago, Radox said:

Втора част на подкаста за Катар с Jericho, в който правим ПЪЛЕН АНАЛИЗ на изминалия втори кръг на групите на световното! Enjoy!

Супер ви се е получило шолото, на един дъх го изслушах.

Иначе и аз се замислих и наистина това световно освен, че е последното на цяло поколение футболисти Меси, Роналдо, Модрич и т.н е и последното нормално и от 2026-а почва ПОМИЯТА с 50 отбора в група от по 3.

Чакам с нетърпение следващия епизод, за да чуя и историята за Маг Фидан.

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

Златан Ибрахимович, цитиран от SoccerScenes, разкритикува реакцията на Роналдо, който очевидно се е опитвал да убеди всички, че голът е негов.

„Знаете кога сте докоснали топката… и знаете кога не сте. Най-срамното е да се забрави, че има камери, които ще разкрият истината. Ако това съм аз, тичам направо при Бруно Фернандеш и празнувам с него. Казвам му, че това е неговият гол и че не съм ударил топката, а не да се опитвам да привлека ненужно внимание от публиката. Това ясно показва, че той иска всичко да се върти около него и точно затова Тен Хаг го изгони от „Юнайтед“. Той просто е разстроен, че всички медии са насочени към Меси, който запази Аржентина жива на световното първенство. Сега той се опитва да открадне светлината на прожекторите от Меси и Бруно. Футболът не е за лъжци“, гневен е шведът.

Край на темата. Щом Ибра казва, закон е.

• Upvote 3

Пичуи, след по-малко от 2 часа почват РЕШИТЕЛНИТЕ двубои в групите. За да се намали шанса за цигански номера, двата последни мача във всяка група ще са едновременно и ще може да се гледа само един от тях. Ето кои смятам аз да гледам, мисля че е очевидно:

Група А - Макар че искам да видя погрома над резаците с 4-5 на нула от Холандия, ще гледам Еквадор-Сенегал, защото ще има директна интрига за класиране, като дори равният устройва Еквадор. Ще е доста динамичен мач надявам се.

Група B - Тук естествено ще се гледа очертаващата се ВОЙНА между Иран и САЩ, като отново на иранците им стига и Х, за да са пред тях в класирането. Колкото и да ми е интригуващ другият двубой между Англия и Уелс, няма да го гледам, просто защото Уелс няма как да бият с 5 гола разлика посмъртно.

Група C - Няма смисъл да коментираме - Аржентина-Полша ще е наблюдаваният мач тук, като трябва да стискаме палци джуджето да не чоукне и да не се осере за пореден път на голямата сцена. Задължителна победа ще трябва да гонят аржентинците, като Полша до момента обаче няма допуснат гол.

Група D - Леко тъпички са мачовете, но все пак естествено ще се гледа Австралия-Дания. За пореден път хикса стига на Австралия за почти сигурно класиране, стига Франция да не направят някоя цигания срещу сънародниците си от Тунис и да им пуснат победа с 2-3 гола. Предварителният фаворит Дания засега се осира яко и се съмнявам да се вдигнат във финалния мач. Още повече, че дори и да бият, потенциална победа на Тунис пак може да ги прати в кофата.

Група E - Ще гледам Германия-Коста Рика и ще се моля и на турските богове Коста Рика да додрапа до някакъв хикс и да изхвърли турчолята, но малко вероятно за съжаление. Япония също има шанс, като няма да се изненадам да врътнат някой Х с резервите на Испания. Реално на испанците не им е проблем да завършат и втори, защото и при двете положения на осминафинала ги чакат доста преодолими съперници - Мароко или Хърватия най-вероятно.

Група F - Естествено, че тук мачът ще е Белгия-Хърватия, в който всичко е заложено на КАРТАТА. Мароко едва ли ще се издънят срещу слабаците от Канада и може би ще вземат дори първото място в групата. Хърватите ако бият Белгия, те стават първи де, но по принцип и хикс им стига за да се класират. Белгия се осраха яко на това световно, реално все още имат някакъв илюзорен шанс за първото място, но трябва да бият Хърватия с разлика, което се съмнявам да стане с оглед на слуховете, че отборът е изпокаран и нямат вече никаква мотивация. Ако искат да продължат, им трябва както писахме или задължителна победа, или измъчен Х, но Мароко да падне с 2 гола срещу Канада, което ми е малко илюзорно да стане.

Група G - Бразилия превайлираха с относителна лекота тука и първото място им е на 99% сигурно, така че колкото и да съм фен на стила им, няма да гледам мача им срещу Камерун, в който не е изключено и да се лигавят и да паднат. Правили са го и преди. Ще гледам Сърбия-Швейцария, който се очертава да е яка борба на кръв. И тук хиксът стига на Швейцария за да продължи, а Сърбия ще гонят задължителна победа след издънката 3:3 с маймуните. Естествено непредиктабилността на мача се подсилва от това, че ще се млатят християни срещу мюсюлмани и ще си ебе майката.

Група H - В последната група ми е изключително трудно да реша и ще се опитам да гледам и двата мача едновременно. Първият защото съм фен на Криси и искам да му лапам, а вторият, защото е сблъсък изпълнен с жажда за мъст след 2010 - Уругвай-Гана. Суарес едва ли ще го пуснат, защото ще бъде пребит от ганайците, така че ще бъде голям въргала. И отново - само хикс стига на Гана, за да се класират, така че уругвайците които още нямат дори вкаран гол на това световно, ще играят на живот и смърт. 

Edited by Radox

35izpu1.jpg

1 hour ago, brayan_lotusrenault said:

Чакам с нетърпение следващия епизод, за да чуя и историята за Маг Фидан.

Тя е супер малоумна, затова ще я кажа тук, за да не хабиме излишно ефирно време. Фидан получава "обаждане". Обаждащия се възкликва "ГОСПОДИН ФИДАН, ОТКРАДНАХА МИ КОЛАТА!". Фидан, без да се замисли грам, му казва "да, виждам, че вашата кола е открадната, в момента тя се намира в близост до площад Македония". 9 минути по късно, се обажда същия човек и с неистова радост казва "Да! Благодаря ви господин Фидан, намерих си колата, беше около Петте Кьошета! Благодаря ви, вие сте целунат от Господ!". След това има и друго обаждане, в което един друг човек казва "липсва ми пръстен". Фидан троснато му казва, че го е изпуснал зад нощното шкафче и да не смее повече да ползва свръхсилите му за такива тривиални простотии.

Пълна помия, ама нема кой да го бие по харизма, промо скилс, гимик и наглост. Ентъртейнър номер едно. Никога не съжалявам, ако го засека докато прецъквам каналите.

Ако бях програмен директор на БНТ, щях да го викам да предсказва мачовете.

2 hours ago, Dudley said:

Като неутрален човек работещ в тази сфера, бета са си вързали гащите много стабилно, защото понасяха страшни загуби точно заради такива неща - хора които се опитват да ги измамят с лайв бетове при спорни ситуации. Смисъл не искам да те обиждам, но е ясно, че си се опитал да ги прекараш правейки залог с идеята, че от фифа са объркали и са дали гола на Роналдо първо. Смисъл в чата няма смисъл да спориш с тях, там са като роботи и просто копи пействат правилата и все едно си пишеш с робот. Опитай се да пуснеш някви оплаквания, даже те съветвам да звъннеш на английския телефон, щото с БГ трубадубарите да се разправяш е безмислено. 

Абсолютен факт. При това не съм само аз със сигурност, а още хиляди по целия свят. За това и като им отправих запитване ми копи - пейстнаха един ферман за под минута, който обикновено биха писали около 10 минути. :D Преди години имаше много такива бъгове - забавяния на тенис на корт, на тенис на маса имаше с кеш аут бъгове, какво ли не. Наскоро имаше тенис на корт и примерно вече в късните геймове имаше граница над 7.5 двойни и те бяха вече 8. Сложих оувъра, станаха дори 9 , но пак ми отмениха. Същата ситуация като сега, но тогава сигурно съм го играл само аз и още максимум 5 души, а сега разчитах, че са много и публичността ще ги накара да не си правят лоша реклама.

@ShwN и аз това се опитах да им обясня. Ако приемем, че съм възприел, че Роналдо е голмайстор и играя Бруно Фернандеш, който след залога ми все пак вкарва гол наистина, аз каква вина имам и кого да псувам - бета или Фифа? Но ми казаха в такъв случай да съм играл 2+ гола и щели да ми платят на реалният коефициент, което е абсурдно, все едно вече съм знаел в момента на залога ми, че гола е на Бруно Фернандеш. :D Да, към този момент в сайта на Фифа вече даваха Бруно, но бета даваха Роналдо и такъв отговор идва малко нагъл.

THE GRIM REAPER

Сенегал с мега спокойната игра пак превъзхождат прототипа на Колумбия. Второто време да се надяваме на завършващ гол от Кулибали.

brayan_lotusrenault
34 minutes ago, THE GRIM REAPER said:

Второто време да се надяваме на завършващ гол от Кулибали.

Евала, шампионе

• Upvote 1
  • Wank 1

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

Приятен мач стана Сенегал-Еквадор. Също така, момчето дето коментира по Диемата е некъв нормален човек, което е доста свежа глътка въздух. 

• Upvote 2