Jump to content

MAFIA XVIII: Trifon Zarezan's Hangover (Официална тема)

ЧОТУДЕ

Recommended Posts

Just now, neshev said:

Бай Радух, каква е статистиката 20 поредни сезона да си мирен гражданин без роля? ;(

Е ти за всяка дума ли се хващаш? Да не мислиш, че премислям по 50 пъти всяка буква, което пиша. Не, не ме ебе, защото съм гражданин и не крия нищо. Да, вчера написах че 20 пъти подред съм гражданин, което наистина е почти невероятно, но ето че е факт. Днес пък казах, че понеже Socki е бил много пъти мафиот, сега за мен е трудно пак да се падне и какво? Да, има леко противоречие, но какво от това, просто не съм се замислил като съм го писал. Пиша това, което в момента ми е на сърцето.

Иначе леко се раздвижи деня, което е добре.

35izpu1.jpg

28 minutes ago, Radox said:

Е ти за всяка дума ли се хващаш? Да не мислиш, че премислям по 50 пъти всяка буква, което пиша. Не, не ме ебе, защото съм гражданин и не крия нищо. Да, вчера написах че 20 пъти подред съм гражданин, което наистина е почти невероятно, но ето че е факт. Днес пък казах, че понеже Socki е бил много пъти мафиот, сега за мен е трудно пак да се падне и какво? Да, има леко противоречие, но какво от това, просто не съм се замислил като съм го писал. Пиша това, което в момента ми е на сърцето.

Иначе леко се раздвижи деня, което е добре.

valeri-bojigol-bojinkata-bojinov.gif

Значи има логика да играем по принцип статистически и да гласуваме човека, който не е бил мафиот, такаимаме шанс да бумнем, това е човека Радокс

Почнахме ли вече със съюзите? 👀👀

@Farest, предлагам ти този път да направим обратното на всеки шибан сезон. Всеки път обсебваме играта с противоречивата си тактика и ебаваме мамата на гражданите, които не ни вярват. Нека този път да играем заедно. Аз съм гражданин, който просто му се играе. Не те знам какъв си, но хора като мен и теб обикновено ги шкартират само на дневна фаза, така че един глас по-малко си е от значение.

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

4 minutes ago, hacky said:

Значи има логика да играем по принцип статистически и да гласуваме човека, който не е бил мафиот, такаимаме шанс да бумнем, това е човека Радокс

Ако е наистина РАНДОМ, шансът за всеки е еднакъв. 

5 minutes ago, LightOne said:

Почнахме ли вече със съюзите? 👀👀

@Farest, предлагам ти този път да направим обратното на всеки шибан сезон. Всеки път обсебваме играта с противоречивата си тактика и ебаваме мамата на гражданите, които не ни вярват. Нека този път да играем заедно. Аз съм гражданин, който просто му се играе. Не те знам какъв си, но хора като мен и теб обикновено ги шкартират само на дневна фаза, така че един глас по-малко си е от значение.

Какво те мотивира този сезон най-накрая да играеш сравнително разбираемо? :D

Да отворя една скоба. Половината ден мина, даже повече, а все още двама човека - Dudley и jobber91 не са писали абсолютно нищо. Това ме кара да вярвам, че по-скоро са граждани, защото ако бяха мафиоти, щяха да са по-надъхани да пишат и все щяха да пуснат по някой друг пост. Поради това едва ли ще гласувам някой от тях двамата днес. Знам, че е леко малоумен довод, но поне е нещо, от което да започна да разсъждавам.

35izpu1.jpg

Още е твърде рано да ми се окачестява играта като "разбираема". Не бързай толкова. 😁

Мотивацията си ми е както обикновено - да си правя кефа.

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

Баси, с всеки изминал сезон, почвам да се съгласявам с логиката на хората, че не е лошо ден 1 да е нулев ден... Дъдли уж е сериозен играч, или по някаква причина няма достъп до нет/телефон/комп или е решил да играе скатавката от мафиотите. Някак си, се съмнявам да е второто.

Светулко каква ти е логика, баш с Фарката да искаш съюз? Това че сте били обсебвали предишните сезони, много изсмукано от пръстите седи.

@Himler, предлагам ти този път да направим обратното на всеки шибан сезон. Всеки път обсебваме играта с противоречивата си тактика и ебаваме мамата на гражданите, които не ни вярват. Нека този път да играем заедно. Аз съм гражданин, който просто му се играе. Не те знам какъв си, но хора като мен и теб обикновено ги шкартират само на дневна фаза, така че един глас по-малко си е от значение.

Нешев, поне смени нещичко на копи-пейста, мама му стара. Аз поне се постарах за креативност все пак, мързелив трол! 😅

34 minutes ago, neshev said:

Ако е наистина РАНДОМ, шансът за всеки е еднакъв. 

Което е грешно мислене, преди 1 година същата дискусия тръгнах да я коментирам с Олимпик, но той е слаб по математика и затова се отказах.

Да обясня на кратко - всяко хвърляне на монетата шанса да се падне ези или тура е 50%, обаче ако гледаш честота на падане последователно на една и съща страна на монетата се смята по съвсем друг начин, за да сметнем 2 пъти поред какъв е шанса да се падне една и съща страна то шанса е 0.5*0.5 = 0.25 или 25 процента. 
За да се сметне какъв е шанса монета да падне всеки път на една и съща страна то шанса е 0.5 на степен 10, а това е 0.0009765625 или иначе казано по малко от процент.

Да се върнем на мафия. ако средно в играта има 16 играча и средно по 3 мафиота на игра, то шанса при всяко теглене някой от нас да е гражданин е 80%.
Радокс не е бил мафиот 7 сезона, този сезон му е 8. Значи шанса да е гражданин сега е 80% на 8 степен, което е 16 процента. Иначе казано, шанса Радокс да е мафиот статистически е 84 процента!

Убедих себе си да върна на Радокс!

The numbers don't lie!

Е, какво, ако метнеш 20 поредни пъти ези, какъв е шансът да метнеш ези на 21 път? Ако монетата е честна, шансът си остава 50/50.

Само, че при мафията, монетата доста пъти не е била честна, оттам се появява този филмец, че Радух всеки сезон е мирен. :D Тук вярвам, че монетата е честна и няма шашми. Демек Радух, по презумпция, е 70% и горница гражданин.

Вече, може би е по-интересно да се анализира, ако Радух е мафиот как би го изиграл, знаейки, че е ебан, чисто поради тази психологическа причина.

Искам само да спомена, че в предишния сезон, когато АЗ правих такива сметки с номерата на играчите бях "НАДУШЕН" и "ИЗОБЛИЧЕН" от Олимпик. Ако ще цъкаме по същата линия нямам нищо против да мятам Хаки.

635682_orig.jpg

Аз никога не съм се падал мафиот в истински рандъм генератор. Тук не броим този на Олимпик, който ме беше изтеглил Кръстник. Радокс поне се е падал Врачка веднъж. 

Иначе за математиката Хаки не е прав. И аз не съм силен там, но преди време бях чел книга на някакъв американски учен точно за вероятностите и процентите и той наричаше мисленето на Хаки с термина - заблудата на комарджията. :D

Btw, THE ENEMY обича да гласува за случаен човек в ден 1 и рядко си сменя гласа до последно дори този играч да има само неговия глас. В сезон 4 той беше мафиот с мен и Бобоци и гласува за Бобоцката в ден 1. Това, че днес гласува за мен (гражданин) ми е tell, че е мирен. Нека играем заедно и се абстрахираме от параноята. Алианс - аз, Radox и THE ENEMY и закриваме сезона в ден 3.

635682_orig.jpg

Някой да вземе да прочете и преразкаже Теория на вероятностите и да почнем да смятаме, а?!

1 minute ago, Socki said:

Btw, THE ENEMY обича да гласува за случаен човек в ден 1 и рядко си сменя гласа до последно дори този играч да има само неговия глас. В сезон 4 той беше мафиот с мен и Бобоци и гласува за Бобоцката в ден 1. Това, че днес гласува за мен (гражданин) ми е tell, че е мирен. Нека играем заедно и се абстрахираме от параноята. Алианс - аз, Radox и THE ENEMY и закриваме сезона в ден 3.

Баси тва искам да го видя.

6 minutes ago, Socki said:

@Radox колебая се между LightOne и neshev. Кажи кого да мятаме при рибите?

Еми това са сравнително добри играчи, които ако са граждани ще е тъпо да ги елиминираме сега, защото после може да са ни от полза. Аз съм по-скоро за някоя от скатавките.

3 minutes ago, Socki said:

Алианс - аз, Radox и THE ENEMY и закриваме сезона в ден 3.

Да бе, и ако един от вас двамата е мафиот, ще ни се ебе мамата тотално :D Не на мене тия. По принцип бих направил алианс с вас за момента де, но не бих гласувал neshev в Ден 1 със сигурност. Ако се "консенсусирате" за някоя от скатавките, съм с вас иначе.

35izpu1.jpg

Както казах нямам много време да чета и анализирам внимателно,но явно пал ще правим грешката да анализираме рандом генератора и да се опитваме да взиаме решения с кристалната топка  гадаеки какво е  било в главата на водещия.
@neshev ти и олимпик сте еинствените хора с кото не бих играл заедно,защото и двамата не мога да ви хвана никога какви сте. Ще трябва да мине малко време за да  се реша евентуално на такъв риск.

Радокс все още не бих го гласувал, тъй като тръгна твърде смело за човек, който не е бил никога мафиот.

Абе кви статистики кви пет лева, вие ебавате ли се. Тва стана като ковид кризата в която, викат математици за топ експерти за справяне с пандемията. Аре по -сериозно. Не мисля че Радокс може да бъде разчетен на тоя етап, точно защото това че всеки път е гражданин при него се привърва в running gag и всеки сезон започва по един и същи начин. Ако не беше започнал с първия си пост да се оплаква че е мирен гражданин без роля, щях да го заподозра повече.

Не приемам аргумента че мафиотите щях да са по-инвестирани в играта, просто на всеки се налага по някаква причина да не влиза за дълъг период от време. Дъдли принципно е активен играч с каквато и роля да се е паднал, така че просто приемам че няма възмжност да влезе досега (освен ако не е пукнал от ваксината :ph34r:)

Нямаме добър избор за вот в първия ден засега. Аз лично все още ще си държа на джобера, просто няма добър вот в момента. Единствения на който бих се качил без да споря e Lightone, защото начина му на писане ме товари :D 

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

5 minutes ago, Jack Bauer said:

Нямаме добър избор за вот в първия ден засега. Аз лично все още ще си държа на джобера, просто няма добър вот в момента. Единствения на който бих се качил без да споря e Lightone, защото начина му на писане ме товари :D 

Джобера като гледам има немалък шанс сам да си замине служебно, ако наистина не пише до края на деня. Така че за мен е безсмислено да си опукваме с него вота днес. За LightOne бих се навил в краен случай, но въпреки всичко продължавам да съм на мнение, че трябва да гласуваме за някой от по-слабоактивните и съответно по-малко полезните ако са граждани. Кои са те за момента? Ами според мен Farest, Price, Himler, kabakov, може би донякъде Enough*. Абе не знам сложно е, много е сложно. Но хора като ENEMY, neshev, Socki, hacky поне засега не бих ги пипал както казах, защото все пак са колоритни играчи и ще допринесат за качеството на сезона. Плюс това са доста ценни, ако са граждани.

35izpu1.jpg

Шерифъ и гаджето му имат общо 3 проверкиа, а пък бъдат блокиране работата съвсем отече. Не мисля, че можем да очакваме кой знае колко от тях. Водещият яко е рязал като е мислил ролите...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...