Jump to content

MAFIA XVIII: Trifon Zarezan's Hangover - тема за записване и hype!

ЧОТУДЕ

Recommended Posts

On 1/21/2022 at 12:17 PM, hacky said:

Ще стане май свети валентин едишън.

Announcement: темата на сезона се променя на Trifon Zarezan's Hangover!

Untitled.jpg.6cffe6d78a174fa266602411f53c66c9.jpg

Явно трябва да има поне месец-два разстояние между сезоните, щото явно не се получават нещата...

The Olimpic Hero
38 minutes ago, kabakov said:

Явно трябва да има поне месец-два разстояние между сезоните, щото явно не се получават нещата...

Ще се сетите. Просто е абсурдно 1 седмица след края на предишния сезон, да се пуска хайп тема за нов. Два месеца е минимумът според мен. 

51 minutes ago, kabakov said:

Затова държах ако правим сезон да стане по-късно. Винаги играта се получава по-добре когато всички записали се са максимално надъхани, а не се събират 2 месеца.

Мен не ме бърка срока, просто такива сезони със странни  роли не са ми по вкуса. Ако беше стандартен отдавна да съм се записал, но Чотуде се е постарал доста, дано се съберат хора и уважат труда му.

Аз не мисля, че е абсурдно. Има хора, които отпаднаха след 1-2-3 фази в предния сезон и сигурно им се играе, както и такива, които не участваха. Има и такива дето не ги бърка, може пък и нови да се запишат. Пробвах, не стана, но аз съм написал, че сезонът може да започне след време и стартът е flexible. Все пак 10 човека се записаха, чакаме на четирима да им се преиграе и почваме. Ако пък не, най-лесно е да го cancel-ираме и това е. Даже може да стане традиция - 8, 18, 28... 🥲

Походът към Великден започва! 

Едно рамо за доброто старо време.

+1

#mafia6.5crewcheckin

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

8 hours ago, LightOne said:

#mafia6.5crewcheckin

Драснах на @gboy, ама се направи на жина. Явно не иска да измие срама от участието си в 6.5, където го разкри като менте. :(

Като цяло не съм се молил много като путинци. @Mariyan01 каза, че ще играе, ако е след 7-ми февруари и чакаме на @Price да му дойде кефа. На други май не съм писал.

Айде, нека поиграем. Дано и @gboy се навие - единственият, който напираше до последно да се гони мафиот в 6.5 сезон. Има потенциал да ебе мафиоти :)

3 hours ago, Price said:

Айде, нека поиграем. Дано и @gboy се навие - единственият, който напираше до последно да се гони мафиот в 6.5 сезон. Има потенциал да ебе мафиоти :)

Не иска. Използва оправданието с времето. 🥲 Но за момента имаме цели 6 участници от сезон 6.5. :)

Записани до момента (12/14):

1. THE ENEMY

2. Jack Bauer

3. kabakov

4. Enough*

5. Dudley

6. Radox

7. neshev

8. Farest

9. Socki

10. hacky

11. LightOne

12. Price

13.

14.

Няма ли да изпратиш покана към легендата на тази игра - вики миланов 🙁?

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

54 minutes ago, Jack Bauer said:

Няма ли да изпратиш покана към легендата на тази игра - вики миланов 🙁?

Не, но това ме подсеща, че бих искал и във втория ми сезон като водещ да видя дебютант и да изградя бъдеща звезда. Има доста големи имена в roster-a и ми трябва некой ДЖОБЪР. Отправям покана към един от добрите играчи в ПОСЛЕДНИЯТ ОЦЕЛЯЛ - @jobber91. Сега е твоя момент, ела да поиграем!

3 hours ago, ЧОТУДЕ said:

Не, но това ме подсеща, че бих искал и във втория ми сезон като водещ да видя дебютант и да изградя бъдеща звезда. Има доста големи имена в roster-a и ми трябва некой ДЖОБЪР. Отправям покана към един от добрите играчи в ПОСЛЕДНИЯТ ОЦЕЛЯЛ - @jobber91. Сега е твоя момент, ела да поиграем!

Благодаря за поканата, но тази игра ми е "тъмна Индия" и ще трябва да се образовам малко, преди да се запиша...

11 minutes ago, jobber91 said:

Благодаря за поканата, но тази игра ми е "тъмна Индия" и ще трябва да се образовам малко, преди да се запиша...

Спами

Гласувам за The Olimpic Hero

и ще прокопсаш. :) 

23 hours ago, jobber91 said:

Запиши се пък ще се учиш в движение, пък и другите ще помагат. Освен това имаш време да проучиш нещата, защото мисля сезонът да започне около 10-ти февруари. Хвърли око на предишни сезони, ако искаш. Иначе ето правилата:

1. В играта участват два отбора - Мирни Граждани и Мафиоти.

2. Всички играчи и специални роли ще бъдат разпределени на случаен принцип преди началото на сезона.

- Ще пиша лично съобщение на всеки играч, в което да ви съобщя точно каква е ролята ви в играта в последните минути преди началото на сезона.

- При елиминация няма да бъде оповестявано дали играча е имал специална роля. Всичко ще бъде разкрито след края на сезона.

3. Има две фази - дневна и нощна фаза и всяка от тях ще продължи по 24 часа. Началото и краят на всяка фаза ще бъде в 22:00 часа българско време.

4. В дневната фаза участват всички играчи и те могат да пишат свободно в темата. Всеки играч има право да гласува за един друг играч, който да бъде елиминиран от играта. 

- Не е задължително да има елиминиран в дадена дневна фаза. За елиминация са нужни над 50% от гласовете на играчите и ако мнозинство не бъде постигнато преди края на фазата денят се счита за "нулев" и съответната дневна фаза приключва без изгонен играч.

- Дори даден играч да събере необходимите гласове за елиминация фазата няма да приключи докато не стане 22:00 часа.

- Всеки който гласува за даден играч има право да си промени гласа за друг играч в рамките на фазата. Няма ограничение на броят пъти, в които можете да си сменяте гласа.

- Гласуването става по следния начин: "Гласувам за Играч А". Тоест трябва ясно и точно с удебелен текст да се вижда името на човека, за когото гласувате. Ако си сменяте гласа го правите по същия начин: "Сменям си гласа от Играч А на Играч Б".  Желателно е, когато гласувате да го правите на отделен ред, за да е по-лесно броенето на гласове.

- Няма максимална граница на мненията, които може да пишете през дневната фаза.

- Минималният брой мнения, който се очаква да пишете във всяка дневна фаза е 1.

- Ако даден играч не е написал нито едно мнение през дадена дневна фаза, той ще бъде автоматично елиминиран от играта независимо дали е гражданин/мафиот и независимо дали има специална роля или не.

5. През нощната фаза темата се заключва и никой няма право да пише в нея. В тази фаза мафиотите имат право да комуникират помежду си в таен чат, който ще бъде създаден от мен и да обсъждат тактиката си. Също така те ще могат да изгонят един играч в тази фаза.

- Ако мафиот бъде елиминиран от играта той ще бъде премахван от мафиотския чат перманентно.

- Мафиотите нямат право да ползват този чат през дневната фаза.

6. Мирните граждани не знаят кои са останалите мирни граждани. Мафиотите, които са доста по-малко на брой от гражданите, ще знаят самоличността на колегите си мафиоти от самото начало.

7. Двете фази ще се редуват докато единият отбор не постигне условието си за победа:

- За да спечелят играта, мирните граждани трябва успешно да елиминират всички мафиоти от играта.

- За да спечелят играта, мафиотите трябва да изравнят или надвишат своят брой с този на мирните граждани.

8. Всякакво редактиране на мнения в темата е абсолютно забранено! Четете си мненията преди да ги пуснете. Ако искате да добавите нещо го правете в нов пост. Понякога ако пуснете две бързи поредни мнения те ще се слеят в едно - това е ок и няма проблем. Само не редактирайте.

9. Ако бъдете елиминирани нямате право да пишете в темата! Също така нямате право да обсъждате играта в други теми и платформи като Чатбокс, Мирк, Дискорд и т.н. Това важи и докато сте активни в играта преди да отпаднете. Ясно е, че няма как да ви следя, но сериозно апелирам към сериозност и уважение към останалите играчи. След като отпаднете сериозно ви призовавам да не коментирате играта с никой друг. Дори ако сте двама отпаднали играчи не си пишете по тази тема докато не свърши сезона. Също така не реагирайте на постове в играта ако сте вече елиминирани.

- Всякакво следене на чужди профили е също забранено. Ако сте мафиот и се притеснявате, че някой може да ви види че сте активни в личен чат през нощната фаза ето какво правех аз в мафиотските си сезони - ползвах плъгина Auto-Refresh. Безплатен е и отваряте един таб в главната страница на BWC който да се рефрешва на всеки 10-15 секунди и след това отваряте нов таб с мафиотския чат. По този начин ако някой иска да види къде сте активни постоянно ще пише, че сте на главната страница на форума. Друг вариант е да се логвате в BWC анонимно.

10. Ако имате каквито и да било въпроси за правилата и като цяло регламента след началото на сезона ми ги задавайте на лично съобщение. Ако преценя, че отговора ще повлияе на играта ще го обявя в темата, за да го видят всички. Ако пък ме питате разни глупости от рода на кои са мафиотите просто ще ви игнорирам. Ще гледам участието ми да е минимално.

11. Краен срок за ползване на специални умения е 21:00 през нощната фаза. Това ми дава време да направя нужните подготовки и да напиша поста си за началото на предстоящата дневна фаза.

Мариян ме предаде и няма да играе. Познайте къде ще ходи господин мафиота.

Spoiler

В Италия, разбира се.

Така че остава едно последно свободно място и са пусками.

Записани до момента (13/14):

1. THE ENEMY

2. Jack Bauer

3. kabakov

4. Enough*

5. Dudley

6. Radox

7. neshev

8. Farest

9. Socki

10. hacky

11. LightOne

12. Price

13. jobber91

14.

jobber91 в МАФИЯ ми изглежда толкова нелепо, колкото този тиквеник в парламента..

gIEq4Pc.png

Ако някой иска да се запише в последния момент, ще му преостъпя мястото си. ;) Ако не - ще се постарая да съм максимално сериозен и да не насирам много играта.

Има някой, който може да играе след 14-ти февруари и евентуална специална изненада (завръщане) след 18-ти февруари. Ако останалите участници са навити да чакат, ще запълним бройката със сигурност. Ако не, просто се нуждаем от един участник и почваме на 10-ти. Няма да се моля на никого кат пути. :) 

Не мисля, че някой има против да чака. И без това нали го отложихме старта за Великден? 👀

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...