Jump to content

Mafia: All Stars II

Socki

Recommended Posts

6 minutes ago, Radox said:

Малко е рано за заключения, но специално с тоя пост, Jack Bauer ми замирисва на урина още от самото начало. Опипване на почвата, номинациите били нелепи, нямало информация. Jack Bauer ми е потенциален мафиот с тези писания, да се знае!

Именно мафиотите се опитват да се правят на обективни и на умиротворители в първите дни, че да свалят подозренията.

Тамън написа един уж смислен пост и веднага се насра със следващия :D 

Изключително рандън нападка, а и къде видя умиротворителни действия, просто отбелязвам какво съм видял досега?! Слаб филм :( 

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Така като гледам, този път ще има игра и няма да поемем хурката Ден 3, но този ден е ключовият. Ако дотогава хванем мафиот, сме в играта. Вече имам идея какво да гледам, този път мисля да съм с една идея по-потаен, да държа мафиотите на нокти, но обикновено тези планове отиват на майната си.

Ден 1 няма какво толкова да се каже. Нулеви дни, ако ще се пази Шериф, са ОК, но мен не ме блазни и грам да чакам Шериф и праскам наред.

С оглед на това, че за толкова време не сме ебали мафиот ден 1, при случаен избор би трябвало на 5-6 игри, поне една да ебнем такъв, говори че самият подход е грешен. Принципно играем на някакви въртележки и смяна на вотовете последно време, аз тръгвам на случаен вот. Боботси е ОК избор, ако е мафиот ще минава между капките. Затова и гласувах за него, на сляпо.

Добре ве, пак ли почваме с каране на кого риида е трябвало да послушаме в предишните сезони? Vintage сте.:D

Аз съм леко махмурлия в момента, ще си направя едно кафенце и ще се опитам да се посъвзема, след което ще изчета мненията по-обстойно и ще коментирар по темата когато се почуствам малко по-добре.:wacko:

6 minutes ago, THE ENEMY said:

Добре ве, пак ли почваме с каране на кого риида е трябвало да послушаме в предишните сезони? Vintage сте.:D

Къде ги видя тия караници? Аз директно казвам, че този път няма да има его и давам шанс на Чичо Митко от самото начало да търсим мафиоти заедно.

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

3 minutes ago, Radox said:

Къде ги видя тия караници? Аз директно казвам, че този път няма да има его и давам шанс на Чичо Митко от самото начало да търсим мафиоти заедно.

Чича ти Митя, ако е мафиот, ще му ловиш дедовия само. ;)

Затова ела при истинския ЛОВЕЦ на мафията. ;)

Just now, neshev said:

Чича ти Митя, ако е мафиот, ще му ловиш дедовия само. ;)

Така е, но засега съм поел този риск. Ще видим как ще се държи идните дни. Въпросът е обаче как да идвам при тебе, като ти бъркаш в торбата с куровете на сляпо, и се надяваш да хванеш путката? Не ти виждам логиката.

Всъщност, виждам ти логиката, но не ми се струва сериозно това.

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

Логиката е, че след като 16 сезона не можем да махнем мафиот в Ден 1, дори на случаен принцип ще имаме по-големи шансове. 

E, какво предлагаш, да ни навиеш всички да гласуваме за Бобоци сега, и до края на деня да не се пише нищо, и 12 часа да се молиме да е мафиот? :D 

То по тая логика най-сигурно ще е да махнем Olimpic, та барем има шанс да не му слушаме хвалбите как ни е НАДИГРАЛ, ако верно го уцелиме мафиот :D

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

Надявам се всеки да гласува и да видим какво-що.

Иначе Олимпик е ОК за гонене, но при него мисля, че ще можем да го хванем, ако е мафиот. Боботската, ако е мафиот и се закопае, ходи го гони. :lol:

Айде, стига толкова спам, нека да излязат и другите актьори на манежа, да видим какво ще избистрят. :ph34r:

Bobotsi: 1 глас (neshev)

neshev: 1 глас (LightOne)

Radox: 1 глас (hacky)

Не са гласували: The Olimpic Hero, Radox, THE ENEMY, Dudley, Prince10, ЧОТУДЕ, Price, Jack Bauer, Bobotsi, Farest, BiZkiT

За елиминация са нужни 8 гласа. Краен срок за гласуване е днес в 22:00 часа.

635682_orig.jpg

Тази тактика на Радокс аз си я ползвам от поне 3-4 сезона, но никога не съм тръгвал да я споделям. Бях убеден, че отстрани изглежда по скоро мафиотска и винаги насирах :)

Но общо взето и аз в Ден 1 на даден сезон си харесвам един човек и гледам да играя плътно с него. В един от сезоните бях си заплюл Нешев и накрая гризнах дръвцето. 

Слушах подкаста, взел съм си поука от Олимпик, ще гледам да пиша малко по разчетливо, не на един абзац. 

Взех си и поука и от предни сезони. Без много завъртяни и усукани изречения. Кратко, сбито и ясно. 

В Ден 1 мафиоти не търся, тъпо е. Просто гласувам или със стадото, или срещу хора, които не мога да разчитам.

Джак Бауер винаги ми звучи мафиот (както и аз на него, сигурен съм). В повечето случаи грешим и двамата, освен в онази разгромна победа на гражданите. Тогава наистина беше мафиот той. 

Фарест също винаги е с потенциал с простотиите си да дотика напред и накрая да стане съмнителен в особено неподходящ момент. 

Бизкит ми е играч тип MJ - все ми е пълна мъгла и не знам какво да мисля за него. 

Не съм фен на нулеви дни. Това са 3 имена, срещу които бих гласувал днес по гореспоменатите причини. 

21 minutes ago, Price said:

Тази тактика на Радокс аз си я ползвам от поне 3-4 сезона, но никога не съм тръгвал да я споделям. Бях убеден, че отстрани изглежда по скоро мафиотска и винаги насирах :)

Но общо взето и аз в Ден 1 на даден сезон си харесвам един човек и гледам да играя плътно с него.

Аз я споделям, именно защото когато се заяви открито може да се получат по-добри дискусии със съответния човек относно вотовете. Само че баче Олимпик го няма никакъв да каже какво мисли за предложението ми. По реакцията му ще мога да си направя смятам доста добри изводи дали е мафиот или гражданин ;)

Иначе до тука нямам особени наблюдения, защото почти всички се лигавят като дебили. Все пак, Jack Bauer с откриващия си пост продължава да ми е адски съмнителен. Neshev със своите стратегии и обяснения ми бие силно на гражданин. Едва ли може да го изиграе това. За останалите нямам идея засега. Olimpic може би също е гражданин все пак, защото винаги когато е мафиот, пише малоумни чаршафи за откриващ пост. Сега леко странно почва.

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

^ Би ме изхвърлил, просто щото съм ти труден за рийд. :D Заради такива като тебе сме на такова дередже.

Аз не мога да обещая голяма активност, просто защото Мафия е изчерпана игра във форума и ми е тотално безинтересна.

Ще се опитам да помогна, но положението ще е колкото имам желание. Иначе всеки сезон едно и също човек, сега пак започваме така. За да се развият малко нещата ще дам глас за Bobotsi.

Нищо изненадващо няма да кажа, някакво дежа вю. Но нешев и Радокс тръгват супер странно в играта. Не че не са го правили и друг път, но сме го говорили това и друг път - а именно, най-много помагат на мафията граждани, които зорлем се държат подозрително и я прикриват добре. 

Имам своята позиция по въпроса какво трябва да се направи днес, но искам да видя реакцията на повече хора към ситуацията и коментарите до момента, преди да се впуснем в такива дискусии.

Bobotsi: 2 гласa (neshev, Prince10)

neshev: 1 глас (LightOne)

Radox: 1 глас (hacky)

Не са гласували: The Olimpic Hero, Radox, THE ENEMY, Dudley, ЧОТУДЕ, Price, Jack Bauer, Bobotsi, Farest, BiZkiT

За елиминация са нужни 8 гласа. Краен срок за гласуване е днес в 22:00 часа.

635682_orig.jpg

The Olimpic Hero

Първо ще коментирам поста на Radox, по-късно ще изчета по-детайлно и останалите неща от тази сутрин.

Няма как да повярвам на Radox от първи пост, че е мирен гражданин, абсурдно е. Няма как да кажа веднага: "Готово Radox, и аз ще играя с теб". Той сега горе-долу заявява това за мен. Понеже съм имал добър рийд, решил, че ще ми се довери напълно и ще играем заедно. Някак си не ми се връзва напълно това. Дано е така, но за да повярвам на Radox, ще трябва много повече време.

Още нещо за Radox. Той досега не се е падал мафиот. Сигурен съм, че когато се падне или ако се е паднал сега, задължително ще иска да направи много силен сезон с големи отигравания, защото е огромен фен на играта, също като мен. Готино е да правиш големи ходове и големи отигравания. Този начален пост на Radox, ако е мафиот, е заявка за това. Там където призовава шериф да не си хаби патроните, аз ако съм шериф бих проверил Radox точно през Нощ 1. Просто това си е най-филмарският пост в Ден 1 до този момент, за мен е задължителна проверка на шериф.

Та ще поживеем, ще видим, както се казва. Нещата, които казах в подкаста са абсолютно така, но няма как в Ден 1, без да сме си прочели и по един пост, да даваме заявки как ще играем в играта до края с един човек. За да се открием мирните граждани е нужно известно време - ден, два поне. Не става това с магическа пръчка. Хем трябва стилово да се открият някои неща, хем трябва да се види и вотът. Хайде в Ден 1, даже и да изгоним мирен гражданин, това не значи нищо, но след Ден 2 вече ще се видят някои неща повече.

Не ми харесва как почваш, Olimpic. Ако си гражданин де.

Веднага типичната ти тотална параноя. Всеки път едно и също - Radox не е бил мафиот досега, сега вече има голям шанс да е. Това във всички сезон до един го казваш! Ми не, не съм мафиот за пореден път. Socki пак се изгаври с мен със своя РАНДУМ генератор. Хвани се стегни и дай да играем заедно, без параноя поне един път. Ако съм МАФИОТ, ще имаш време да ме елиминираш в Ден 3-4, но не посирай сезона още в първия ден.

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

The Olimpic Hero

Ама чакай ве, ти в първия си пост казваш как ще играеш с мен, защото с магическа пръчка решаваш, че съм мирен гражданин. Какво очакваш да ти кажа: "Да, добре, г-н Радокс, няма проблеми, и аз ти вярвам на 100%". Няма такива филми, както казах, ще поживеем, ще видим. Тотално 50 на 50 си ми, но с добавката, че поведението ти е странно, няма как да не е. Затова казвам, че си за проверка от шериф на този етап. Тук няма никаква параноя, направил съм тотално логичен анализ на поста ти и всеки един друг нормален играч може да го потвърди това. Ето, @THE ENEMYсъщо го е забелязъл. Тоест тук една такава реакция на THE ENEMY, много повече ми изчиства него като мирен гражданин на този етап, отколкото да те изчистя теб заради този твой пост. Понякога много дребнички детайли или нюанси могат да изчистят някого.

Just now, The Olimpic Hero said:

Ама чакай ве, ти в първия си пост казваш как ще играеш с мен, защото с магическа пръчка решаваш, че съм мирен гражданин. Какво очакваш да ти кажа: "Да, добре, г-н Радокс, няма проблеми, и аз ти вярвам на 100%". Няма такива филми, както казах, ще поживеем, ще видим. Тотално 50 на 50 си ми, но с добавката, че поведението ти е странно, няма как да не е. Затова казвам, че си за проверка от шериф на този етап. Тук няма никаква параноя, направил съм тотално логичен анализ на поста ти и всеки един друг нормален играч може да го потвърди това. Ето, @THE ENEMYсъщо го е забелязъл. Тоест тук една такава реакция на THE ENEMY, много повече ми изчиства него като мирен гражданин на този етап, отколкото да те изчистя теб заради този твой пост. Понякога много дребнички детайли или нюанси могат да изчистят някого.

А дребничкия детайл "шерифа задължително трябва да провери Radox" дето го повтаряш във всеки пост тебе изчиства ли те, или по-скоро гледаш да отложиш неминуемата проверка върху теб поне с една нощ? ;)

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

The Olimpic Hero

Ми да ме проверява и мен ако иска Шерифа, аз нямам проблеми с това. Който е Шерифът, има си глава на раменете, да си мисли какво ще прави. Аз споделям аз какво бих направил ако съм на негово място.

9 minutes ago, The Olimpic Hero said:

Тоест тук една такава реакция на THE ENEMY, много повече ми изчиства него като мирен гражданин на този етап, отколкото да те изчистя теб заради този твой пост. Понякога много дребнички детайли или нюанси могат да изчистят някого.

На мен реакцията на ВРАГЪ по-скоро ми биеше на "знам, че сте граждани момци, но трябва да пробвам да засиля вота към вас". 🤔

3 minutes ago, neshev said:

На мен реакцията на ВРАГЪ по-скоро ми биеше на "знам, че сте граждани момци, но трябва да пробвам да засиля вота към вас". 🤔

И аз съм на това мнение, честно казано.

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

The Olimpic Hero
Just now, neshev said:

Ами ще видим и ти какъв си и дали си искрен в реакцията, която представяш за него. Всеки има различни реакции, ако си мирен гражданин, реакцията, която представяш за него, е искрена в твоите очи. Аз съм мирен и моята реакция, която представям, е искрена в моите. По този повод ще ти кажа какво пише Doyle Brunson в книгата си (за тези, които не го познават, легендарен покер играч). Едно от основните неща е, че първото ти чувство за дадена ръка е най-доброто и трябва да следваш него. Тоест след това като почнеш да се колебаеш и да се чудиш дали да платиш или фолднеш, по-скоро последвай първоначалното си чувство. Тук това може да се пренесе по-скоро по отношение на стилови рийд. Ясно е, че тук, когато си мирен гражданин, е нормално в Ден 2, Ден 3 да си променяш мнението, ако видиш, че вървиш по грешен път. Обаче чисто за разчитане на стил/писане/рийд, без да си гледал вотинг патърни, може и да е ОК правилото на дедо Дойл.