Jump to content

MAFIA XV - Ден 3

Radox

Recommended Posts

КРАЙ НА НОЩ 2

През тази нощ беше елиминиран Price!

Той беше ... Мирен гражданин!

В играта има 14 участника, като за елиминация са необходими 8 гласа.

@neshev @kabakov @Farest @Dudley Jack Bauer @MJ23

@BAITO6O The Olimpic Hero @The Best @LightOne @hacky

@Loop @Mariyan01 @BiZkiT @Bobotsi Price @prenti

НАЧАЛО НА ДЕН 3

Крайният срок за гласуване е 22:00 часа на 10.10.2021!

• Sad 1

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

Според мен мафията са смятали, че задължително PRice има роля, щом Радокс го вкара допълнително, затова и беше елиминиран, чао приятелю, ще се видим в отвъдното и с теб. живота е кратък. :(

Тоя Олимпик сега предател ли е или приятел?

Топ заподозрени на мен са ми: Лууп, Дъдли и Кабаков. :)

LightOne

Смятам, че вчера на влака за Олимпик се качиха всичките мафиоти, за да бутнат задружно голяма и важна мишена.

Хората, които засега смятам да не пипам са hacky, Best, neshev, Baito6o и Dudley.

Все още не се е родила тази мафия, която да реши да заглушава другар още на първия си опит. Това, че Dudley толкова късно гласува, им дойде доста добре за параноята. Baito6o пък толкова истерично си изигра последните минути на първия ден с „почти“ проваления си вот, че чак смърди на гражданин. Не знам това защо не бе коментирано, а се фокусира изцяло на шутския му образ.

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

Четейки предишните постове на ОлимПИЙк, включително и АУДИ ЗАПИСА, прочитът ми е, че е ПРЕДАТЕЛ... предател за всички останали граждани. :) 

• Haha 1

Еми ташак. Няма какво да се сърдим, спечелихме един екстра член да смени румен, но явно мафията реши да се презастрахова, че е с роля. Можеше и по зле, ако не бе влязъл изобщо в сезона, щяхме да сме -2. Супер тъпо е, предвид това, че човека имаше желание да играе и не го оставиха, но квото такова.

За мен днес топ заподозрян е Дъдли, но ако решите ще пробваме и с Лууп. Подозренията ми към bizkit/prenti седят. За мен най сигурните граждани са neshev и Bobotsi, играят най - праволинейно. И за Дъдли бях на това мнение, но малко фалшивата реакция при заглушаването му ме разколеба. ЛайтУан също ми е съмнителен, неог никога не мога да го разчета, все едно пише някакво пише 13 годишно дете. :D Иначе имам и още един ИНДИКАТОР днес, който ако стане ще ползвам като улика, да видим.

3 minutes ago, hacky said:

Топ заподозрени на мен са ми: Лууп, Дъдли и Кабаков. :)

Стига бе, ден 3 и съм заподозрян Не може да бъде 🤣🤣🤣

Олимпик е менте. Толкова незаинтересовано игра, че няма накъде повече...

Прайс, явно е паднал жертва на късното му вкарване в играта.

ring2.png.538ce23918992338276d662ac0e11f49.png

Just now, kabakov said:

Стига бе, ден 3 и съм заподозрян Не може да бъде 🤣🤣🤣

Олимпик е менте. Толкова незаинтересовано игра, че няма накъде повече...

Прайс, явно е паднал жертва на късното му вкарване в играта.

Забелязвам коренна промяна от играта ти, имаш доста по-голямо самочувствие и в изказа си спрямо предни сезони, теорията ми е, че се опитваш да се откроиш като различен спрямо когато беше мафиот, от там ми се набиваш на очи.

Да пробваме последната дума на олимпийския мъртвен!

Глас за Loop.

С Олимпик тепърва ще го говорим след сезона и тогава надявам се ще обясни защо избра по мой адрес да блъфира с безумната роля. И защо толкова държеше да се вкопчи в играта, дори ако с този си ход засили друг гражданин към елиминация на следващия ден. Искам да го обсъдя с него какво точно му беше в главата, ама ще го оставим за после.

Сега каквото и да ви пиша очаквам някои да повярват, че Радокс наистина би вкарал толкова дебилна роля, която да разбира името на мафиот ПРЕДИ началото на сезона и която Олимпик отигра така (ден 1 много ми вярваше, ден 2 ме игнорираше яко, правеше се на махмурлия, пишеше за 18-годишната, половин час преди края ме "разкри" като мафиот докато беше събрал гласове за елиминация... как ви звучи, ама честно?).

Ако все пак някой иска да разсъждаваме и да мислим, предлагам да се насочим към скатавките днес. За мен изчистен е Хаки и най-простото обяснение е, че мафията се е нахакала да го стреля него. Иначе ако имаше доктор в първата нощ очаквам да пази себе си или някое голямо име като Олимпик или Нешев. Имам доверие на Нешев и The Best също, поне на този етап. Тях няма да ги гласувам, освен ако не направят голяма издънка, но не вярвам. Готов съм да гласувам за практически всеки друг ако видя аргументи.

Започвам деня агресивно, вече е време да падат картите. Глас за kabakov. Твърде дълго се скатаваше. В ден 1 го номинирах, после направих грешка и се метнах на влака за Бауър. В ден 2 му се размина, заради лошата игра на Олимпик с всичките пиянски истории, игнор, блъфирана роля и т.н. Но днес очаквам наистина да ме убеди, че греша. От активните най-много се съмнявам в Дъдли заради заглушаването, което дойде удобно в края на деня и в Бай Тошо заради тролското поведение.

Spoiler

Най простата истина (от моята камбанария, естествено): Мафията знае, че Румбакиса е гражданин. Обаче не знаят дали случайно няма някоя силна гражданска роля. Логическата връзка -> няма никаква логика те да искат да го връщат в играта, тоест би следвало да гласуват против и да се надяват още няколко човека да са отчаяни, да не им се играе и да подкрепят негативен вот. И така да не се включи заместник. И потенциално гражданин е аут, също потенциално - гражданин с роля е аут. Дотук трима човек си признаха, че са гласували против: Олимпик, Бест, Лууп (и май Лайта, но не съм сигурен дали правилно го разбрах, затова не го включвам тук). Твърде романтично и хубаво би било всички мафиоти да са гласували против и след това да тръгнат да се хвалят с това в темата. Но наистина не мога да си предствя как гражданин би гласувал против (това не значи, че е невъзможно да има и такива). При положение, че процентно е много по голям шанса Румен да е гражданин. 

Разбира се, не искам да играем игра извън играта и да търсим кой как е гласувал в допитването. Но те сами си го казаха в случая и аз не мога да се абстрахирам от това. Тоест за мен простичката логика е, че измежду Бест, Олимпик и Лууп е задължително да има мафиот, ако не и двама. И да замаскират гласуването си с 'против' като принципи, нежелание да играят много фази или несправедливост болидът да влиза в 30 обиколка. Ще бъда със стадото, пък и нека проверим теорията, че трудно се събирали гласовете.

Господа мафиоти? 

Глас за ХАКИ, се думка и чипира мафиотчето. 

Точете ножовете за Хаки и това е.

• Haha 1
Mariyan01

Бай Тошо сякаш тийзваше роля в края на деня или просто е тролил. Както някой написа горе елиминацията на Прайс е донякъде очаквана след като бе възможно да има роля и че повечето тук го смятахме за гражданин.

1 minute ago, hacky said:

Забелязвам коренна промяна от играта ти, имаш доста по-голямо самочувствие и в изказа си спрямо предни сезони, теорията ми е, че се опитваш да се откроиш като различен спрямо когато беше мафиот, от там ми се набиваш на очи.

След 4-5 сезона, нормално да съм по "нямахан", не мислиш ли?

А и, пак казвам, бях мафиот в един сезон, който завърши катастрофално за мафията. И тогава реших да блъфирам роля и сам се издадох в обясненията 😅

1 minute ago, Loop said:

Сега каквото и да ви пиша очаквам някои да повярват, че Радокс наистина би вкарал толкова дебилна роля, която да разбира името на мафиот ПРЕДИ началото на сезона и която Олимпик отигра така (ден 1 много ми вярваше, ден 2 ме игнорираше яко, правеше се на махмурлия, пишеше за 18-годишната, половин час преди края ме "разкри" като мафиот докато беше събрал гласове за елиминация... как ви звучи, ама честно?).

В предишните му сезони я имаше като проекто-роля. Беше я кръстил СВИДЕТЕЛ, мисля. :rofl:

Иначе, ако Олимпик не е бил ТАЙНАТА роля, то има голяма вероятност да е още в играта. И малко или много, от този играч зависи и твоето оцеляване. Защото, логиката е да следваме Олимпик, дори при ясната възможност да е бил отново ПИЯН СЪМ, МОЙ, ЗАЛЯН СЪМ, МОЙ. :(

4 minutes ago, BAITO6O said:

Глас за ХАКИ, се думка и чипира мафиотчето. 

Точете ножовете за Хаки и това е.

Единствения гражданин, който няма нужда от нощна протекция и може да умре само през деня, ти решаваш да ме убиеш, какви са ти доводите? :D

За мен Олимпик с играта си ми бие много на врачка. Както казах, той с тази игра и да е мирен гражданин, ни пречи.

За момента Дъ Бест малко ми падна в очите счаст от коментарите си, другия е Лууп, който обаче може и дае просто жертвено агне от Олимпик.

До тука най-изчистеният гражданин ми е Хаки като президент и бих играл с него. 

Mariyan01

Ако гласуваме Лууп и се окаже гражданин, Олимпик ще държи първите две места за Най-малоумни отигравания в Мафия, което си е плашещо. Чак ми стана интересно сега и бих подкрепил вот за Лууп.

Гласовете към момента
(в играта има 14 участника)

kabakov (1 глас) - Loop

Loop (1 глас) - hacky

hacky (1 глас) - BAITO6O

Не са гласували:  neshev, kabakov, Farest, Dudley, MJ23, The Best, LightOne, Mariyan01, BiZkiT, Bobotsi, prenti

За елиминация са необходими 8 гласа!

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

5 minutes ago, neshev said:

Иначе, ако Олимпик не е бил ТАЙНАТА роля, то има голяма вероятност да е още в играта. И малко или много, от този играч зависи и твоето оцеляване. Защото, логиката е да следваме Олимпик, дори при ясната възможност да е бил отново ПИЯН СЪМ, МОЙ, ЗАЛЯН СЪМ, МОЙ.

Така е, но познавайки Радокс тайната роля по-скоро е нещо с възможност за експлозивен ход тип директно убийство (ловец и подобни). Аз се надявам да имаме шериф (въпреки че в ден 1 предположих, че Радокс не е сложил такъв, заради HARD историите, още си го мисля това), който да ме е преоверил и да не ме остави да се мъча цял ден утре да ви навивам и да губим 1 ден... но от друга страна дори и да има шериф и да ме е проверил не знам дали е най-удачно да се разкрива във втори ден, когато в най-добрия случай ще е ударил 1 мафиот. По-скоро ако има и ме е проверил се надявам по-фино да го подскаже или да обърне вот.

@LightOne

А price, душата, гласувах да останеш, защото не искам да ти правя сечено.  Ако беше някой друг, щях да гласувам против. #bros

Би ли ми обяснил това твое изказване? Поне на мен, а предполагам и на ВСИЧКИ, Радокс ни е написал, че има участник без никове, без имена, без нищо. Как ти реши да оставиш Price,а ако е бил друг си щял да гласуваш против? Откъде ти точно знаеше, че участника е Price?

Отделно с това #bros , 

От една страна съм против да се вкарва участник от втори ден и да се променят външни обстоятелства, директно влияещи на играта.

От друга страна, не бих забил кинжал в гърба на Price.

#brosbeforemafia

Опитваш се да тийзваш, че сте масони или?

Другият вариант, който ми хрумна и може да го измъкне само главата на Радко е - какъвто и човек да изгоним - да изписва, че е мирен гражданин и реално заради това да е труден сезон, щото не могат да се хванат патерните.