Jump to content

За "Мишките и хората", или докога ще търпим мишките да са повече, а хората - все по-малко?

Dragonheart

Recommended Posts

Здравейте отново от мен, Уважаеми зрители и колеги!

Отварянето и смисълът на тази тема се посвещават на нещо, което ми беше пратено точно преди 1 час. Ако някой от вас го е гледал по-рано през годините - нека ми се извини, но когато съм го открил, тогава го повдигам като въпрос. Става дума за два репортажа на телевизия БТВ, проведени в нейния сутрешен информационен блок - "Тази сутрин". Да, точно така! Пиша точно като шлифован журналист, за да се види колко наистина ПОВЕЧЕ съм от мнозина "истински" такива! Повтарям - "истински", поставено в дебели кавички!!! А именно - г-н Петър Бакърджиев и г-н Антон Хекимян. Единият е познат като водещ на спортните новинарски емисии, а другият - като такъв на самия блок. Както и да е! Фокусът, върху който следва вниманието ни да бъде съсредоточено, е мненията на тези господа по отношение на спорта, наречен "професионална борба" и функциониращ като такава, особено на Бакърджиев. Като изгледате сами двата налични видеоматериала, ще се убедите колко, действително, тревожно и ниско е културното, умственото и емоционалното ниво на българската телевизионна аудитория. Само че то, уважаеми гледатели, не е такова поради факта, че ние си го изграждаме по този начин. СЪВСЕМ НЕ!!! Напротив, то бива съзнателно манипулирано и превръщано в този си облик от страна на провокативните и търсещи сензация на всяка цена медии за хляб и зрелища на изкукуригалия и опростачен от наличие на такива народ, неосъзнаващ, че това се случва с него именно защото се интересува от подобно материйно поле на интереси. Та, да започнем с първия клип. Г-н Петър Бакърджиев, чиято фамилия достойно си отговаря и на плешивата глава, приличаща досущ на казан тенеке, но също и на вътрешното съдържание на последната, изрично заклейми любимия нам (и не само, но и на поколения хора по цял свят) спорт - кеча, наричайки го "бутафория", "занимания за хора, които "трябвало да са прочели сигурно много книги през живота си"" и ред още други цветущи и чудно изфабрикувани от гениалното му мислене високопарни умотворения. Хекимян пък, като типична мишка, само му пригласяше с жалък смях или казваше допълнителни отгоре на досега казаните глупости, като и двамата си личеше, че абсолютно не са в час с материята, която обсъждат. И поради тази причина аз ги питам "Господа, защо, АДЖЕБА, обсъждате нещо, в което хич ви няма и сте пълни батали?" Не че ако ги попиташ, ще успеят да ти отговорят, но карай там - за бройката да става! Но това не е най-фрапиращото. Най-фрапиращото е, когато започват да рефлектират върху персоната на АЛЕКСАНДЪР РУСЕВ - единствения българин в съвременния кеч, човекът, направил какво ли не, за да сбъдне съкровената си мечта и, най-вече - мой съгражданин от града на легенди - Пловдив! Не само, че изобщо не са в час - нито с това какво представлява спортът, нито с това как представлява федерацията, нито с това какъв е неговият образ и роля там...Ама - лай, кучка, та оттатък!!! Явно е по-важно да говорим за ефективно запълване на ефирното време, отколкото да предоставяме наистина качествен продукт за аудиторията си от телевизионни зрители...

Във втория клип, вече, става още по-напечено. Гост на тези двамата "гениални" журналЯ е не кой да е, а самият админ на най-голямата онлайн кеч общност в България - Българското кеч общество, г-н Димитър Костов. Не че знаят кой е, но ми направи впечатление, че почти през цялото времетраене на разговора двамцата (и най-вече Бакърения Пешко) го прекъсват, стремейки се жалко да вкарват компетентност в контекст на темата, но не осъзнавайки, че единственото, което постигат, е само да се "издигат все повече и повече в очите на СЛЕПИТЕ", като се излагат още повече. А човекът си е направил труда всъщност да бъде гост точно защото се е ЗАСЕГНАЛ съвсем резонно от видната им наглост и иска да им обясни колко са ограничени индиректно именно чрез разкриването истинския замисъл на кеча и какво, въобще, е това животно. Всичко им каза меко казано впечатляващо и им натри носовете по най-добрия възможен метод. Но се боя, че едва ли ще си вземат поука от нещо, защото просто толкова им е дал Господ Бог.

Като заключение, Дами и Господа, искам да задам следния въпрос - Защо, по дяволите, невежеството и не само невежеството, а и ОЧЕВИДНОТО НЕЖЕЛАНИЕ то да бъде отстранено барем като ти каже някой друг или някои други как реално стоят нещата, биват така съзнателно и отвратително въвирани в полезрението на нормалните хора? Самият аз, който съм толкова млад, но кеч гледател и почитател от толкова години, съм много по-наясно не само с това, но и с толкова много въпроси от вече изградени и работещи на важни места и отговорни професии "личности", за които поне се ПРЕДПОЛАГА, че следва да притежават ерудираността и достойнствата, присъщи на самия статус на мястото, заемано от тях! Не е ли срамно? Не ме е яд, че са против кеча. Всеки има пълното право да бъде "за" и "против" каквото си иска, но да раздава квалификации и епитети както му скимне, наляво-надясно - моите уважения, няма да се разберем! И затова призовавам всички от вас - НЕКА СЕ БОРИМ СЪС ЗЪБИ И НОКТИ, КОГАТО СЕ НАТЪКВАМЕ НА ПОДОБНА БЕЗЦЕРЕМОННОСТ И ЛИПСА НА ЕЛЕМЕНТАРНА ВИСОТА - КАКТО ПРОФЕСИОНАЛНА, ТАКА И ЛИЧНОСТНА! ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ - В ПРИЛОЖЕНИТЕ ВИДЕОКЛИПОВЕ! БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО!

Искрено ваш колега,

Denkata 'Dragonheart' 66