Jump to content

MAFIA XV

Radox

Recommended Posts

The Olimpic Hero

Добре, @BAITO6O, сериозно, защо се записваш, когато влизаш само, за да наебаваш играта? Като не ти се играе, не се записвай. Сериозно, такива като теб трябва да са баннати от играта. Доктор си и не спасяваш никого през нощна фаза, за какво изобщо си говорим. Да се записват само хора, на които им се играе.

Честито на мафиотите. Нито съм саботирал играта, нито водещия. Не съм решавал форумни вражди, оставете филмиранията на Олимпик. Не ми се играеше кой знае колко и това е факт, но докато бях в играта положих усилия да съм активен, въпреки че от ден 2 имах температура и ми беше адски зле. Блъфа го направих, защото нямаше изглед мафиотите да ме махнат, а не бях в състояние да продължа да играя играта. Да се разправям с водещия да ме маха или просто да не пиша цял ден щеше да се счете като саботаж, заради това реших да стрелям в тъмното и да пробвам поне да хвана някой мафиот или да ме изгонят и да се свършва мъката.

• Thanks 3

Докопах си една мафиотска победа и аз след фиаското миналия път което се спретна.

За баланса - винаги съм обективен в мненията си и според мен на пръв поглед изглеждаше доста в полза на мафиотите баланса , но с развоя на събитията се видя , че не е чак толкова зле. Да , факта че Фарест беше Ловец и неговата елиминация общо взето ни спечели играта накрая е така , но имаше и момента в който аз можеше да си махна вота от него точно в последната минута и да напарвя нулев ден , но реших , че не искам да победя по този начин. 

Видя се и че започнахме доста зле , след като уцелихме Хаки и след това аз доста елементарно се издадох с реакцията си , че съм заглушен , но само МЖ написа че му е направило впечатление. Имахме късмет , че изгонихме Бауър през първата нощ и че успяхме да изгоним Бобоци в нощта в която е проверил мафиот и така си спечелихме още 1 ден. Нулевият ден също ни еба доста , защото имахме 2-ма гражданина на пангара , но никой не се изгони и това натежа доста. НО пък и гражданите си вкараха огромен автогол след като не повярваха на Хаки и някак си успяхме да избутаме вота към Светлината. 

За заглушителя не мисля , че е толкова небалансирано както Нешев спомена - за мен не е кой знае каква роля , защото реално заглушаваш през първите дни когато вота ще се събере при всички случаи. Мафиотския ловец ми хареса като роля , защото така жертваш един мафиот , за да елиминираш някой със силна роля примерно , което е win win и за 2-та лагера.

Сега и като мафиот виждам просто , че играта е много ключова в първите 2-3 дена , ако тогава няма няква информация или проверки на Шериф , то след това става доста трудно. Защото е лесно да се скриеш при 16 човека в играта , но няма как да се скриеш като са останали 9-10 човека и играта се решава. 

Въпреки че имаше някви съмнения към мен в началото , за себе си мисля , че играх добр еи си мисля , че не получих вот до последния ден и то беше от мойте колеги мафиоти. 

Относно блъфа на Олимпик - поздравявам го за това , тази игра трябва понякога да се играе и извън "Правилата" и дори и да не си прав е хубаво че има такива ходове . В случая беше прав и ако вота беше минал по някво чудо , то щяхме да сме -1 още на 2-рия ден , а Олимпик щеше да остане в играта и развоя щеше да е коренно различен. 

32 minutes ago, The Olimpic Hero said:

Добре, @BAITO6O, сериозно, защо се записваш, когато влизаш само, за да наебаваш играта? Като не ти се играе, не се записвай. Сериозно, такива като теб трябва да са баннати от играта. Доктор си и не спасяваш никого през нощна фаза, за какво изобщо си говорим. Да се записват само хора, на които им се играе.

Чичо памет лоша ли имаш е. 

Записах се Лятото и си мислех, ще цъкаме към краят на юли и началото на август, преди дългата ми отпуска и когато нямам много работа. 

После стана септември и е различно. То даже и затова натисках да се почне и по-рано.

Но от уважение към Радокс, не се отказах като пути и исках да съм си обикновен гражданин. 

Като видях, че ще съм доктор мани мани. Знаех си, че това е на лошо за гражданите. Но кво да правиш, рандум генератор. 

Пък и Мафията умря. 

На година по сезон стига. 

Edited by BAITO6O
  • Haha 1

Еми готино си е да си мафиот мамка му. Да гледаш как 5 кавала се обвиняват и сипват един на друг, а ти да наливаш масло в огъня и да се хилиш отстрани си е супер. Изглежда сме орисани с чичо Дъдли да сме мафиоти след първото ни фиаско(КУР за байкиро) си го върнахме подобаващо. Опитахме се да вдигнем активността през последните 2 дена, но гражданите сякаш се бяха предали.

• Upvote 3

Само да отбележа, че имам победа с Бай Тошо, който мислеше, че съм мафиот дори след като Шерифът ме беше изчистил. В този сезон, след елиминацията ми, успехът на гражданите беше протоколен, след като им бях написал Пътя към победата преди да умра. Също така забелязах, че Олимпик се похвали със статистиката си, но това му е вече трета (3) загуба. За сравнение аз имам нула (0) поражения като Мирен гражданин и Мафиот. :)

• Like 1
  • Haha 2

signature.jpg.29946b3c224ddee66d0110c075d0d198.jpg

Доста добър сезон! Аз лично доста му се изкефих! За мен лично като мафиот играя доста по-добре, като гражданин също имам добър рийд, но от лигавщините ми като гражданин никой не иска да ме следва. 

Поздравявам и колегите мафиоти! Имахме добра химия и мислехме горе долу еднакво. 

Олимпик машинка и той! Перфе рийд, но просто когато се занимаваш с малки курвенца винаги е на зле. 

Да разкажа малко и за играта и къде се обърках малко. В мафиозо чата вечерта преди деня в който отпаднах се разбрахме да гласуваме за Дъдли. В деня вече почнаха към мен и Дъдли ме гласува веднага, веднага и аз го гласувах и той ми даде минус. Почнах да се чудя дали нещо не съм объркал, но в крайна сметка си казах, че и аз да отпадна пак е добре защото ще убия хаки. 

5 минути преди края на дену в който отпаднах написах, че Хаки ще ми липсва най-много от всички. Реших да се побъзикам малко, защото знаех, че като умра го взимам с мене. 

Та доста добър сезон на който и граждани и мафиоти се изкефиха. 

• Upvote 2
  • Sad 1

Реално нямахме шанс накрая, то и затова последните дни темите бяха по няколко страници.

Забавен сезон се получи, до края вярвах само на байТошо и хаки, явно с право. За съжаление обаче почти никой не се нави в последните два от дните да ме последва и да гласуваме друг човек в последния момент, с което щяхме да разберем по-ясно кои са мафиоти и кои не. Лошото в играта е, че хората приемат отделни потребители като авторитети, дори и те да са с тотално нулев рийд, а хора като мен, който участва за втори път едва ли не не ме бръснат за слива.

Ролите са прекалено наблъскани, нямам предвид като бройка, а че двама от играчите буквално са безсмъртни до края на играта. Личи си оувърбуукингът на Радокс.

Ходът на The Best - най-слабото в сезона, скрития Дъдли - най-силното.

По-бързите сезони биха били по-забавни за мен.

• Upvote 2

Сега малко по - подробно. Първо съжалявам,че първия ден инициирах импийчмънта на Бауър. Солиден играч,с хубава роля, но ужасна моя преценка. После продължи и към Бизкит, но в един момент ми стана ясно,че е гражданин. Извинявам му се зс леко по - агресивните провокации и препратки към миналия ни сезон, просто исках да се издаде ако е мафиот. Естествено бяха пълни глупости как е тотален лаик и с Олимпик сме му обяснявали като на дете как да играе.

Разкрих Фарест и се радвам, че ме послушахте. Както сам отбеляза винаги като мафиот е много по - сериозен и това го издава. Отделно от нищото като се появи на 3-4 часа с някой саркастичен коментар колко зле сме гражданите. Яд ме е много,че не убедих никого за Дъдли. Още като почна да насочва патерна спрямо неговия вот усетих нещо нередно. Отделно вече като реагира в ден 2 на заглушаванетп все едно е нещо фатално се издаде яко. Моя грешка,че след грешката с Бауър нямах възможността да агитирам за вот за него. Поздравления и за другите, Лууп доста успешно ме бе заблудил.

Приятен и забавен сезон, ако Соки промени датите за неговия ще се включа.

1 hour ago, BiZkiT said:

Лошото в играта е, че хората приемат отделни потребители като авторитети, дори и те да са с тотално нулев рийд, а хора като мен, който участва за втори път едва ли не не ме бръснат за слива.

По правилно нещо не бях чел. Евала.

Забавен сезон, определно ми достави най много кеф от всички досега, макар че гадната Мафия ме изплющя веднага :)

Честито на победителите! За мен Мариян беше най добре покрития мафиот и нямаше да го гласувам, ако бях в играта. Бях убеден, че задължително един от него и Дъдли е мафиот, и със сигурност щях да играя срещу Дъдли, но не ми се вярваше, че и двамата са заедно. Заслужи си я тая победа след мъката в първата нощ на седми сезон. А Dudley пък винаги ми е кеф да го следя в Мафия, този човек всяка роля я играя добре. Макар че в края вече го бяхме надушили всички, но в крайна сметка това няма значение, изигра си играта перфектно. 

Яд ме е за кавалщината на Олимпик, който откъм разчитането на мафиоти беше брилянтен, обаче в Отвъдното, а не в играта. Ако се беше задържал повече, може би щяхме да имаме по големи шансове за победа.

Иначе на мен вече играта не ми е чак такава тръпка и сравнително по трудно се навивам да играя, но сезоните на Радокс са ми някак по на сърце и ми харесват точно поради причините, поради които го критикуват някои играчи. И затова се надъхах яко като започнахте, усещах якия купон. Поне за мен водещият и сезона доставиха, вече има сравнително повече шанс да се навия и занапред да играя. 

Интересен факт - това е първият сезон досега, в който мафията губи ДВАМА мафиоти, но въпреки това печели игратта.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

Тъй, завърши и този дълго хайпен сезон на Мафия. Ето моите размисли и страсти. Както  писах и през сезона, влязох с едничката цел да видя как протича пустата игра, когато си гражданин без роля (бях убеден, че друго рандум генератора няма да ми даде). Не бях подготвил никакви филми, никакви стратегии, просто да се пусна по течението и да усетя пулса на играта. Еми, след толкова мрънкане колко било скучно да си гражданин без роля, аз пък мога да контрирам, че си направих кефа отново. Изобщо не ми беше проблем пълната липса на информация като сляпо гражданче. И без вътрешна информация придобих поне половината картинка за сезона.

И в отвъдния чат си го казах, познах трима мафиоти, провалих ден на мафията и kabakov е зелен – еми ще си го броя като успешен сезон въпреки победата на мафията.

Прав е Bizkit относно авторитета, защото този фактор много ми повлия при безумно нулевия рийд на neshev. Не стига, че ме заблуди да се доверя за гражданската игра на Dudley и Mariyan, ами и ме шокира с набелязването ми като мафиот, при положение че нямах общо с мафиотския си сезон с него. Едва в последния ден почнах да се съмнявам поне за Mariyan, че neshev твърде лесно го чисти, а Mariyan се издаде през деня преди последния си пост. Farest игра твърде различно, но това на прекалено малко души им направи впечатление. Radox писал нещо за чаршафи от моя страна, при положение че този сезон ми беше коренно различен и съм писал точно един чаршаф на края на четвъртия ден. Dudley бе мафиотът, който успя да ме заблуди. Пренавих се, че първият заглушен не е мафиот и оттам си го вкарах твърде лесно зелен. Накрая обаче, ако бях жив, то просто не оставаха други освен него и Mariyan за мафия. Baito6o го разгадах още от ден първи, че е гражданин. И в сезона го написах, социалната игра е не какво смислено да напишеш, а така да го напишеш, ако ще и небивалици да са, че да те разгадаят за гражданин. Аз определено видях граждански реакции у доктора, но пък той прекали впоследствие с персонажа си и услужи повече на мафията.

Това, което следва твърдо да се отбележи, е великолепната ни стиковка с kabakov на ден трети, където лекинко положихме средняка и провалихме плановете на мафията, като вместо да се нападнем един друг, заедно показахме отборна гражданска игра и захапахме мафиот, но останалите бяха твърде заслепени, за да можем да обърнем играта. Това че двете жертвени агнеца се разгадахме един друг, макар и само за този един ден, си е забележително събитие в историята на мафията за иначе неориентираната гражданска игра. Надявам се, че сме изяли солидна доза попържни в мафиотския чат след това.

Аз в крайна сметка отказах да играя по свирката на мафията и така и не гласувах по техен сигнал, което се оказа нож с две остриета и именно неподчинението ми бе използвано от Dudley за плана си. Единствено изгоних the Best, но тогава да припомня, че ме нямаше за финалните два часа на деня, когато стана ясно, че е гражданин, иначе щях да си оттегля гласа.

Също да поразсея малко мита за медиума и чата на отвъдното, че това така и не се е коментирало. Всъщност аз поне не съм сигурен доколко тази роля можем да я броим като успешно реализирана. От една страна hacky получи великолепния блъф за президента и мъртвият шериф за първи път успя да отстреля мафиот от гроба си. Кой знае какво е било през главата на Bobotsi от ентусиазма да разбере името на мафиот, след което веднага да бъде сломен с убийството му и изведнъж 24 часа по-късно да има как да разкрие безценната си информация. От друга страна чатът на отвъдното бе прекалено тих. Не бе прав Loop в предположението си, че Olimpic е едва ли не обсебил чата. През нощната фаза играчите я да напишат едно-две мнения, я не, като доста от умрелите имаха почти никаква активност и чатът се поактивизира едва с влизането на neshev. Hacky често обясняваше как отвъдното било решило еди какво си, но такава организация изобщо нямаше. Hacky сам трябваше да си избира кое да си хареса от няколко (и то малко на брой) предложения, но не като някакъв общ съвет. Смятам, че за ролята на медиума се изискваше повече участие от умрелите играчи, които да помагаме, а не да приемем, че след като мафията ни е убила, то играта е свършила за нас.

Единствено съжалявам, че може би трябваше малко повече усилия от страна на гражданите в деня на моето убийство. Не се напъвах чак толкова, защото смятах, че в смъртта си все още имаме шанс за обръщалката, а то се оказа, че моята смърт е била решителната за сезона и оттам насетне нещата са предрешени.

И все още остава един последен achievement за отключване – мафията да ме убие през нощта. :D

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

7 minutes ago, LightOne said:

Прав е Bizkit относно авторитета, защото този фактор много ми повлия при безумно нулевия рийд на neshev

Верно ли? :D Като гледам мощно си се набивал на граждани и не успя да разчетеш Асен и Олимпик. Играта не е само да търсиш мафиоти, а да търсиш и граждани, приятел. :beer: 

Иначе какво е било в отвъдното няма значение, важното е като си в играта. Все едно аз да се бия в гърдите, че в ОТВЪДНОТО разкрих Farest. То самото отвъдно беше някаква пародия, когато влязох имаше 5 страници на кръст. Важното е какво правиш докато си в играта. 

Това за авторитетите е леко глупаво, защото нито вие знаете аз дали съм гражданин или пък обратното. :D Тъй че как се очаква някой да следва сляпо друг. Всеки си дава гласа, ако бях такъв АВТОРИТЕТ, нямаше да ебете Асен и Олимпик, а ти Светлине щеше да изхвърчиш още Ден 3. :wank:

Някои хора казваха , че мафията е умряла. Да , няма как да имаме сезони всеки месец или през два месеца , но по 2-3 пъти в годината си мисля , че е напълно нормално да играем. 

Забравих да поздравя и Радокс за създаването на сезона , сигурен съм , че отнема доста време да се направи всичко и да се изпипа. 

15 hours ago, Farest said:

веднага и аз го гласувах и той ми даде минус. Почнах да се чудя дали нещо не съм объркал, но в крайна сметка си казах, че и аз да отпадна пак е добре защото ще убия хаки. 

Къв минус е приятел :D 

Това не го разбрах.

В ден 4-ти съм посочил Loop, Farest и захапах Mariyan, макар и не толкова твърдо, колкото трябваше. На ден трети разгдаването на гражданина kabakov се оказа ключово за нулевия ден. Така че за какво изобщо е отговора ти в тази посока? Че не съм успял изцяло да разплета целия сезон ли?

А за отвъдното изобщо не се бия в гърди. Казвам за себе си как е протекла осмислянето на играта ми. То ако нямаше отвъдно, нямаше и на кой да го напиша преди края на сезона. Сега поне има свидетели, че не си го измислям post factum. Това не води до никакво биене на величие от моя страна.

И нормално, когато възприема някого за гражданин, да следя съответно как вижда останалите играчи и къде имаме допирни точки.

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

Ако мафиотите не са елиминирани с твоя вот или не си довел до тяхната елиминация, няма абсолютно кой си разкрил и кой не. :beer:

И чисто граждански, ако не си успял да се изчистиш на останалите граждани, си се осрал мощната. Но здраве да е, тепърва ще те ТОРМОЗЯ в тази игра. :wank:

Ше дам моя скромен, не особено ПЪЛЕН анализ.

Бях доволен че за пръв път ми се падна гражданска роля, при това силна. За съжаление имах ужасен късмет, с това че в 21.00 MJ реши по неква причина да скочи агресивно на мен, хващайки се за това че не съм агресивния играч от предни сезони. Бях намекнал в един предните постове че приключвам за деня, защото реално нямаше как да пиша последния час, но за мое съжаление се беше подхванал влак за мен в последните минути и нямаше как да се защитя. Но, това е положението.

Бях доста изненадан когато бях поканен в чат от Радокс - Отвъдното, стори ми се оригинална идея, а и Хаки е достатъчно добър играч да се възползва добре от ролята, което и направи, веднага се подсигури с ролята на президента която му бях разкрил. Като цяло Хаки направи за мен максимума който може да се извлече от тази роля. 

Ще си призная, че не ми беше особено интересно да следя какво се случва в дневните фази като вече бях елиминиран, по същата причина поради която и не чета сезони в които не участвам - скучно ми е, хвърлях набързо по едно око за да дам някакво мнение в нощните фази, но определено не бях от особена полза за отвъдното след Нощ1. От това което видях, гражданите бяха тотално надиграни през повечето време, имаше лъч надежда след 2 мафиотски елиминации, но просто дойдоха с една идея по късно. Трябваше просто гражданите да послушат Хаки за Loop когато ми каза, че шерифа го е разкрил, но по някаква причина това не се случи. Може би този един ден забавяне можеше да се окаже решаващ, но както и да е.

Просто не разбрах скептицизма на гражданите към хаки, просто тази роля е прекалено абсурдна, че да не е истина и да не го последват. При всички случаи добра игра на мафиотите, определено бях силен отбор, Тошето много ме забавляваше, невероятен кавал, напълно безполезен за гражданите, ама поне забавляваше с абсурдните си постове :D

Силно подозирах Дъдли последните няколко дни от това което четох, но просто в отвъдното нямаше голям натиск за него в дискусиите.

• Upvote 2

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Поздравления за сезона. Беше си забавен и Достави със сигурност. Щом вечер ви четях от стоянката...

Иначе силна игра на Мафията, гражданите пак си ебаха майката от много его.

Тоя ход дето като си гражданин и те гонят в края на деня и блъфираш роля е най-тъпото нещо, не е лошо да спрете да го правите. 

Малко ме е яд, че не се включих въпреки, че Радокс ми се молеше кат пути.

На Коледния сезон мисля да ям свинско в офиса и да играя мафия докато изкарвам двойния надник.

50 minutes ago, OyeaH said:

Поздравления за сезона. Беше си забавен и Достави със сигурност. Щом вечер ви четях от стоянката...

Иначе силна игра на Мафията, гражданите пак си ебаха майката от много его.

Тоя ход дето като си гражданин и те гонят в края на деня и блъфираш роля е най-тъпото нещо, не е лошо да спрете да го правите. 

Малко ме е яд, че не се включих въпреки, че Радокс ми се молеше кат пути.

На Коледния сезон мисля да ям свинско в офиса и да играя мафия докато изкарвам двойния надник.

Няма да е същото без ИБАЧА, МВП-то на предния коледен сезон

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Момчета, благодаря ви, досега плаках от трогване. Изключително доволен съм, че на всички им е харесал сезона и че имаше яко entertainment с леко комедийни елементи в него. И аз съм доста доволен от това как се получи. Имаше интрига, и ако бач Митко не се беше "напил като мърша" в Ден 2 може би щеше да бъде много по-различен развоят. Мафията бе изключително силна, но все пак успя да победи чак в Нощ 7, така че не може да се каже, че сезонът е бил пълен скуаш.

Но все пак, най-важното от сезона е, че се възроди интересът към Мафия след последните тихи месеци и че доста хора пишат, че са надъхани за още сезони. Щом вече кажи-речи запълнихме програмата до Сезон 20, това значи, че нещата са добре. Все пак от около година тотално я бяхме заебали тази програма, лол. Очертават се силни месеци за форумната Мафия :beer:

Edited by Radox

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

On 10/20/2021 at 3:24 AM, ЧОТУДЕ said:

За сравнение аз имам нула (0) поражения като Мирен гражданин и Мафиот. :)

Припомни ми какво стана в края на Сезон 9?

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

14 minutes ago, Radox said:

Припомни ми какво стана в края на Сезон 9?

Ти промени правилата на сезона по средата. А и бях Врачка, не Мафиот или Гражданин. :)

Edited by ЧОТУДЕ

signature.jpg.29946b3c224ddee66d0110c075d0d198.jpg