Jump to content

BWC "Без Сценарий": Damyan Tangra

The Olimpic Hero

Recommended Posts

Добър разговор се получи. Танграта беше доста открит и отговаряше подробно на всички въпроси. Изненадах се, че вижданията му за кеча са традиционни. Очаквах да е някакъв зарибен инди маняк, а той реално се кефи на това, което повечето тук се кефим. :D И естествено, отдаде заслуженото на THE BIG DAAAAAAAAWG, THE TRIBAL CHIEF, ROOOOOOOOOOOOOOOMAAAAAAAAAAAAAAAN REIIIIIIIIIIIIIIIGNS, с което ми се издигна в очите.

Дано успее да пробие и след година две, когато вече е в някоя от топ компаниите, да даде ново интервю и да разкаже още неща. :beer:

Готино in ring име... жалко, че ако един ден отиде в WWE, най-вероятно ще го прекръстят на Генади Спасов. Поне в началото де, после ще е само Спасов. Затова да се цели в AEW!

Edited by Suffer-H

Ф.Н.Н.В.Ф.З.В.В.П.Н.Б.Р.С.

51 minutes ago, Suffer-H said:

Готино in ring име... жалко, че ако един ден отиде в WWE, най-вероятно ще го прекръстят на Генади Спасов. Поне в началото де, после ще е само Спасов. Затова да се цели в AEW!

Може и на Генчо.

Metzgermeister

Често наричам Деймиън Прийст Дамян Попов на майтап и никога дори не съм и подозирал, че съществува наистина кечист с такова име :D Същото беше и преди с Джон Сина и Иван Ценов. Както и да е, интересно интервю се получи. Винаги е интересно да чуеш как някой кечист шуутва и изнася информация от кухнята. Звучи като интелигентен човек и се изразява добре.

А дали някъде може да се намери мачът на неговия треньор с AJ Styles, за който стана въпрос? Иначе евала за интервюто.

The Olimpic Hero

Исках да отбележа някои неща от разговора, които много ми харесаха, чисто като мислене на Damyan Tangra.

- Мнението му за cheap heat-а. Дефакто е прав. Всеки обикновен човек може да докара cheap heat. Обаче чисто с кеч образа си да докарваш heat би трябвало да е по-майсторското и професионално нещо. Разбира се тук можем да опонираме на Damyan с това, което прави MJF в момента, но така или иначе има едно доста интересно и разчупено кеч мислене Damyan.

- Това, че един кечист трябва да се чувства комфортно и удобно в образа, който представя, а не че е задължително да бъде близо до човека в реалния живот.

- Иска да бъде Човекът с главно Ч. Би трябвало всеки да е с тази нагласа. Допадат ми подобни амбициозни хора.

- И разбира се кеч семинара, който подготвя за България. Това е отново е нещо, свързано с амбициозността. На теория това изглежда сравнително трудно за изпълнение, с оглед нагласата към кеча на българите в момента, но защо пък да не се получи. Важното е човек да опита да направи подобно нещо. Някак си, както Damyan го обясни, му повярвах, че е възможно да се случи.

LightOne

Евала за интервюто! Страхотно се е получило. Гостът беше изключително разговорлив и надъхан да участва. Интервюто се лееше плавно и нито за миг не ми беше скучно да Ви слушам. Дъмян си разкри де що мистерии от бизнеса, които може да изнесе. Просто разликата между Шон питащ Миро как си планират мачовете до Олимпик питащ същия въпрос Дъмян е от земята до небето. Може би това, че последният няма договор с WWE да пази кухнята, е факторът. :D

Най-накрая след толкова години (и десетилетия) и ние от форума (изключая разбира се nwohulkster) да разберем как се случват нещата от първа ръка извън скриптирани документалки. Много ме радваше как пичът си се обръща към водещия с "Олимпик", сякаш му е стара дружка от форума. Нямах представа какво да очаквам от госта и определено бях приятно изненадан и това, че е готин пичага, ще добави допълнителна причина да го подкрепя освен частицата гол патриотизъм.  

Всеки фен на кеча в България смятам, че следва бъде насочван към тази тема и това интервю. Дано и инициативата със семинара му се получи! 

Edited by LightOne

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

The Olimpic Hero
1 hour ago, LightOne said:

Всеки фен на кеча в България смятам, че следва бъде насочван към тази тема и това интервю. Дано и инициативата със семинара му се получи! 

Аз мисля да го пусна и в youtube интервюто. Може би ще направя канал на BWC, за да пускаме подобни неща. Ясно е, че самите кеч термини няма да са познати за всеки, но какво от това. Това си е интервю за по-големите кеч фенове.

Prince10
8 minutes ago, The Olimpic Hero said:

Аз мисля да го пусна и в youtube интервюто. Може би ще направя канал на BWC, за да пускаме подобни неща. Ясно е, че самите кеч термини няма да са познати за всеки, но какво от това. Това си е интервю за по-големите кеч фенове.

BWC инфлуенсъри!

• Upvote 1
  • Haha 2
nWoHulkster

Между другото, от любопитство реших да разгледам какво мислят американските кеч фенове за нашия човек (мненията са позитивни като цяло) и видях, че в един от по-популярните кеч блогове, този мач е доста високо оценен и затова реших да го изгледам. Опонентът на Damyan тук е "The Wrestling Genius" Daniel Makabe, който се слави като един от най-добрите инди техничари на ринга. Силен мач, определено. Техничните им стилове си паснаха добре. Мачът ми показа, че Damyan е готов да се изправя и срещу по-големи инди имена. Не че Makabe е някакво супер голямо инди име, не е, ама определено е име с добра репутация в инди средите, и Damyan не му отстъпи с нищо.

Иначе за интервюто с Damyan от първия пост нямам много какво да кажа. Добро! Хареса ми. Тук задълба в теми, в които не беше задълбавал в предишните негови интервюта, и това ми даде по-добра представа за него. Харесва ми как мисли и след това интервю респектът ми за него се качи с една идея по-нагоре. Евала и на Olimpic за добрите въпроси.

P.S. И да, препоръчах френския кеч точно, защото там могат да се видят най-различни технични хватки и движения, които според мен могат да се впишат много добре в образ като "The Mat Scientiest".

Suffer-H

Тая камера в ъгъла е страхотна... винаги съм искал да разбера какво е да имаш частична слепота. С какво ли въобще им плащат на кечистите в такива пропаднали компании? С купони за безплатен обяд? Тъжна работа... гледайки това видео, ми изглежда че нашия все още е много далеч от място в голямата игра.

Ф.Н.Н.В.Ф.З.В.В.П.Н.Б.Р.С.

The Olimpic Hero

Качено е и в Youtube вече. Да благодаря и на @ShiningWizard, който помогна за обработката на клипа:

Chicky Ricky
On 10/2/2021 at 2:11 AM, Metzgermeister said:

Често наричам Деймиън Прийст Дамян Попов на майтап и никога дори не съм и подозирал, че съществува наистина кечист с такова име :D Същото беше и преди с Джон Сина и Иван Ценов. Както и да е, интересно интервю се получи. Винаги е интересно да чуеш как някой кечист шуутва и изнася информация от кухнята. Звучи като интелигентен човек и се изразява добре.

Ама той е Дъмян бе, човек. 

• Haha 1
  • Sad 1
The Olimpic Hero

@Tangra, добре дошъл и като потребител във форума!

Пропуснах един въпрос, който исках да ти задам в подкаста, просто го забравих. Ще ти го задам тук в писмена форма.

Имат ли значение победите и загубите в кеча? И не пада ли моралът на един кечист ако е в серия от загуби? Въобще как точно стоѝ този въпрос на този етап от кариерата ти, защото кечът е странен спорт/бизнес, при който хем е добре да направиш така, че опонентът ти да изглежда добре, хем пък може би го има момента, при който ти идват мисли от рода: "Този човек сега не взима ли моя спот"?

The Olimpic Hero

Хубавото при Танграта е, че говори съвсем искрено, без увъртания и не изопачава нещата.  Отговорът на горния въпрос е красноречив пример. Отделно чисто е доста грамотен човекът и има интересно и разчупено мислене. Та няма как да не му станем фенове. Определено е приятел на BWC Damyan Tangra и ще го поддържаме през кариерата му.