Jump to content

WWE Extreme Rules - 26 септември 2021

Recommended Posts

THE ENEMY

carte-wwe-extreme-rules-2021.jpg

Brands: Raw, SmackDown

Date: September 26, 2021

City: Columbus, Ohio

Venue: Nationwide Arena

MATCH CARD:

Extreme Rules match for the WWE Universal Championship

Roman Reigns (c) vs. "The Demon" Finn Bálor

20210910_ER_Match_RomanDemon_FC_Date--4b

Singles match for the WWE SmackDown Women's Championship

Becky Lynch (c) vs. Bianca Belair

20210903_ER_Match_BeckyBianca_FC_Date--a

Singles match for the WWE Raw Women's Championship

Charlotte Flair (c) vs. Alexa Bliss

20210906_ER_Match_CharlotteBliss_FC_Date

Triple Threat match for the WWE United States Championship

Damian Priest (c) vs. Jeff Hardy vs. Sheamus

20210920_ER_Match_PriestSheamusHardy_FC_

Tag Team match for the WWE SmackDown Tag Team Championship

The Usos (Jey Uso and Jimmy Uso) (c) vs. The Street Profits

20210909_ER_Match_UsosProfits_FC_Date--9

Singles match

Liv Morgan vs. Carmella

20210917_ER_Match_LivMorganCarmella_FC_D

• Upvote 3
  • 3 weeks later...

Картата е доста дропец. Roman срещу ДЕМОНА ще е сила, двамата имат доста добра химия. Becky срещу Bianca в истински мач, също ще е интересно, както и Uso-тата срещу The Street Profits. Другото не буди интерес в мен и изненадващо малко стипулации за gimmick PPV. 

• Upvote 3

Ще се радвам да видя Харди като шампион, не му отива да джоби. Интересно е дали образът на Демона ще бъде пожертван, няма да се изненадам Леснър или някой друг да се намеси. Не е нещо особено карда, но има предпоставки за големи моменти. Със сигурност ще добавят още някой мач. 

HeaDMaKeR™

Странен кард или one match show.

Вероятно гласят големи шоута за драфта и голямото шоу при арабите, заради това сега го дават по-полека, но действително като погледна картата на MITB и Summerslam, и тази тук силно си личи мързела и че това е някакво throw away PPV.

Аз нямам проблем Балор да загуби и да го маха този гимик за няколко години, хубав е ентрънса, но Балор да ходи в RAW и да е постоянен хийл или туинар е неговата роля.Дори може да направи някой нов Balor Club, или друг стейбъл, но не мисля че има особена драма в мача му срещу Рейнс.

Усотата срещу Профитите на хартия звучи добре, няма да се изненадам ако крайм тайм вземат титлите за около месец и да ги върнат на Усотата за враждата с New Day.Преспокойно можеше да им дадът някоя стипулация с тушове навсякъде или нещо подобно.

Тройният мач също не е зле, но отново няма драма от към победителя.WWE изглеждат инвестирани в шампиона, а не искат Шеймъс да бъде туширан отново (след като ще отиде на свежо в СД), ето за това вкарват и Джеф.От друга страна, троен мач им дава и малко повече свобода и може да се възползват от това че няма дисквалификации, все пак Extreme rules шоуто изглежда доста постно от към това.

Можеше да направят вражда Сезаро - Накамура, или Накамура - Зейн, можеше да изчакат с Едж - Ролинс за ППВ-то, дори WWE титлата не се защитава.Меко казано странен кард, сякаш последните 2 седмици се е пренаписал сценария за повечето вражди.

• Upvote 2

I wanted so badly to lie down next to her on the couch, to warp my arms around her and sleep.Not fuck, like in those movies.Not even sex.Just sleep together, in the most innocent sense of the phrase.But I lacked the courage and she had a boyfriend and I was gawsky and she was gorgeous and I was hopelessly boring and she was endlessly fascinating.So I walked back to my room and collapsed on the bottom bunk, thinking that if people were rain, I was drizzle and she was hurricane.

John Green, Looking For Alaska

Тройна заплаха си е мач без дисквалификации и стига да искат, това може да се изиграе и като типичен хардкор мач. От тази гледна точка също има логика Харди да бъде добавен в мача, човекът все пак е екстрийм легенда, а стига да има желание, може би ще достави отново и някой друг по-откачен спот. Макар че вече е на възраст, а и не се знае колко е мотивиран да се раздава, при положение че буукингът му е ужасен и WWE го играят все едно грам не ги ебе за него.:D

• Upvote 2

След турнира Джеф Харди не беше вкаран, за да джоби, а напротив Шеймъс изяде туша. В мача между Демона Фин Балър и Рейнс имаше интригуващи ситуации особено към края, мнохо ми хареса как се върна към жувот и щеше да спечели мача ако не беше този финал, който за сметла на всичко беше нещо невиждано досега и прецака много, ако не беше това с въжетата, според мен хеймън направи нещо Рейнс щеше да бъде детрониран! 

Очаквано ебаха Балъра, че да си има там обичайното Леснър с женската прическа вс Рейнс. Заеби, дебютираш му нови сили и пада като кучка.

Edited by Hachiko
  • Upvote 1
  • Haha 1
  • Facepalm 1
HeaDMaKeR™

Доста слаб финал, който нито накра Рейнс да изглежда като животно победило Демона, нито помогна на Балор да изглежда силен, а напротив - изглеждаше като идиот.А това как почна да се гърчи като червен беше fiend type shit.Толкова ли беше трудно да направят един здрав мач с near falls, намеси, бой в публиката и накрая просто Рейнс да победи?

• Upvote 4

I wanted so badly to lie down next to her on the couch, to warp my arms around her and sleep.Not fuck, like in those movies.Not even sex.Just sleep together, in the most innocent sense of the phrase.But I lacked the courage and she had a boyfriend and I was gawsky and she was gorgeous and I was hopelessly boring and she was endlessly fascinating.So I walked back to my room and collapsed on the bottom bunk, thinking that if people were rain, I was drizzle and she was hurricane.

John Green, Looking For Alaska

В това шоло:
- кукла умря и публиката и благодари.

- Фин Балор получи суперсили от музиката си.
- въжетата просто решиха да се счупят и току що възродилият се демон не успя да превъзмогне този bump.

💉💉💉

Шоутата на WWE от последните две години най-добре да ги зачисляват директно към вселената на DC. Това хем ще обясни защо са толкова дебилни шоутата, хем ще обясни защо само Шеймъс и Роман Рейнс(макар и с леко карикатурни образи) изглеждат като нормални хора на плакатите за турнира, а всички други изглеждат като косплеъри/циркаджии. Имам чувството, че бай Зак Снайдър ги режисира тия помии с Демонката Харли, случайния симбиот, плачещата "девица", богът на ацтеките и кралете от гетото на Готъм. Чакам да включат голата Чародейка, да оплакнем окото поне.

10 minutes ago, The Best said:

Шоутата на WWE от последните две години най-добре да ги зачисляват директно към вселената на DC. Това хем ще обясни защо са толкова дебилни шоутата, хем ще обясни защо само Шеймъс и Роман Рейнс(макар и с леко карикатурни образи) изглеждат като нормални хора на плакатите за турнира, а всички други изглеждат като косплеъри/циркаджии. Имам чувството, че бай Зак Снайдър ги режисира тия помии с Демонката Харли, случайния симбиот, плачещата "девица", богът на ацтеките и кралете от гетото на Готъм. Чакам да включат голата Чародейка, да оплакнем окото поне.

Еми прав си. Всичко започна през 2016-та, като Мат Харди и Джеф въведоха синематик мачовете, дори AEW го правят. Не е лошо, ама е cringe на моменти.

• Upvote 2
  • Wank 1

Ако тея неща ставаха в ТNA преди години и в AEW сега, някой хора щяха да изцапат екрана, подобно на дедо Мелцер, ама нали дедо Винс ги прави значи е дроп.

ring2.png.538ce23918992338276d662ac0e11f49.png

В която и федерация да стават - остават си евтинджос копи-паста от империята за милиарди на бог Кевин Фейдж и други комиксови филми. Ама така е в живота - едни взимат всичко, а други копират някакви готови идеи и ги вграждат за без пари, задоволявайки се с трохите. Ако така продължава, Дисни до десет години ще изкупи кеч федерациите, само за да ги закрие впоследствие:D

Edited by The Best

Гледайки Алекса и края на мача й, както и Фин Демона - как да се сърдя на хората, които ни се подиграват, че гледаме кеч. WWE е абсолютна дебилщина! Тези два мача, са мачове за дебили. А краят на шоуто беше мега зле. Демонът тъкмо получи нови сили, сигурно от ада и едно падане от въжетата го прекърши....хахаххахаха Сигурно някой Ангел е скъсал въжетата. Може да очакваме мач между Демонът Фин и Ангелът Роман Рейнс.  Адът срещу Рая. Ще е епично, нямам търпение да видя Роман с бели пера. Може и Скалата да се намеси в тази вражда като Феята на зъбките. Вече знае какво е да си фея.

Към това като добавим и че единият шампион е по-комичен и от дисни ченъл, танцува като бавноразвиващ се и си слага пениси на главата и палачинки в гащите - картинката добива трагичен вид.

Edited by Storm
  • Upvote 1
  • Haha 2

А някой може ли да ми даде линк към клипче, в което се вижда как Големия И си вади палачинки от гащите? Виждал съм да вадят от кутия, но от гащите... струва ми се, че това е просто бъзик и не се е случвало. Но ако е истина - искам да видя този криндж:D

• Upvote 1
  • Wank 1
Iron Sheik

Очакваме троен мач между Рейнс, Демона и техническото лице, което оправя въжетата на ринга 😅

• Upvote 1
  • Wank 2

На мен пък ми хареса финала между Рейнс и Балър. Демона получи сили накрая, подобно на Гробаря или Хоган. Точно преди да довърши Рейнс въжето поддаде, което беше достатъчно да разсее Балър и Рейнс да си направи финишъра след което да го бие. Чисто кейфеб няма нищо чак толкова странно. Едва ли не изглеждаше, че Рейнс го победи с късмет, което предпазва образа на Демона и напълно се вписва в гимика на Роуман.

Кеча малко или много си е един и същ, затова е хубаво да се опитват нови неща. Може да не е нещо невиждано, но създава разнообразие.

Турнира може би беше силен за стандартите на wwe,но в сравнение с последния епизод на Dynamite е направо скучен,а и мача на Punk в Rampage беше по-интересен от първия. AEW>wwe.

Chicky Ricky
15 minutes ago, ivoc66 said:

Турнира може би беше силен за стандартите на wwe,но в сравнение с последния епизод на Dynamite е направо скучен,а и мача на Punk в Rampage беше по-интересен от първия. AEW>wwe.

Ама сигурно всеки от тук гледа второстепенното шоу на инди федерацията AEW, която имат по няколко 5+ звездни мача на седмица. Даже Мелцър от време на време си удря по една ръчна.

Хейтът към финалът на МЕ мача със сигурност е пресилен. Да, аз също не съм голям фен на решението, но още със започването на самата вражда беше ясно, че компанията се вкарва в сложно положение.

Ето как стоят нещата, поне от моята гледна точка. Фин Балър вече не е този джобер когото могат да гаврят където си поискат, защото от една страна той е доста уважавана фигура бекстейдж, а от друга малоумния гимик да се драска с боички и да нахлупва мопа на главата, аз може и да не го харесвам, но се продава добре, а се вижда че и залите му реагират положително, това не може да се отрече. И WWE е в позиция, в която ще се опита да убеди Балър, че има по-голяма изгода да остане при тях, отколкото да бъде поредния one hit wonder в AEW и е ясно, че и това е игра. Цялата презентация на образът му в момента показва едно отношение, че на WWE им пука за него, нещо което не сме виждали от години. Освен това Фин е и BFF с Хиксовете, което не винаги е атестат, че ще бъдеш нещо голямо в компанията, но общо взето като погледнем историята, подобни хора се ползват с някакви протекции и адвентиджи.

И вече нямаше как Рейнс да си загуби титлата и се опитаха да измислят някакъв шано контроверсиален финал на мачът, в който и двамата да извлекат максимума като образи. От една страна "Демонът" да остане едно страшилище, което да изглежда супер силно и като МЕ атракция и занапред, но от друга Рейнс да продължи царуването си. Това с въжетата, в случая за мен има някаква логика само ако се окаже, че е било план на Хейман/Роман, някакъв калкулиран капан, който да използват като резервен вариант за да преебат Фин, в случай че помощта на Усотата не свърши работа преди това. И от тази гледна точка ми е интересно как ще развият историята, защото е рано да се съди и определено има вариант в който всичко това да изглежда ужасно, но има и такъв в който да го обяснят и това да развие сторилайна добре. Ами ако Хейман не е говорил по телефона с Брок, а с някой който му обещава да му помогне да преебат Фин по този начин? Така че има вкарани кукички, които могат и да извадят този финал от калта, но ще видим какво ще направят. 

Другото важно в шоуто:

- Мисля, че това е поредно шоу на което се тийзва фейс търн на Боби Лашли. Вече няколко пъти му се случват такива "случайни" конфронтации с други хийлове, което очаквам постепенно да доведе до така очакваното му от мен обръщане. :wank:

- Много добър отборен мач направиха уличните паралии срещу кръвната линия.:wank:

- Лили умря!:wank: Дали това ще бъде край на този кринджав гимик, или дедо Винс усещайки че Хелоуин наближава е измислил нова, още по-малоумна кукла/играчка която да продава на малоумните чавета които му гледат шоЛото? 

Лив Форевър си спечели мачлето срещу Кармела, пък макар и да ги набутаха в кикофа.:wank:

- Надеждите ми да видим интересен троен мач за ТИТЛАТА НА САЩ с един хардкор гимик, се оказа пълна илюзия. Джеф Харди също така е в отвратителна форма, на няколко пъти ми изглеждаше неадекватен на ринга, но не в смисъл на надрусан, а по-скоро че е мнооого out of shape, а вероятно се оказах прав поне и за мотивацията му.:( Поне Деймиън Прийст изглежда наистина като шампион за когото на Винс му пука.:wank:

И въпреки това, цялостно остана усещането за посредствено PPV, използвано по-скоро като шоу с което да си бийлднат Крал Джул при арабите.

Chicky Ricky

btw гърченето на Балър и финалът на мача наистина са мега криндж... ухилих се до уши 🤣. Не може така аутистко да бъде Майкъл Коул OH MY GAADD THE DEMON IS RESURRECTED, THE DEMON IS RESURRECTED 😂😂. Но за нищо на света няма да гледам AEW.

Когато пуснаха червените фенери и музичката на Balor, стана рядка бозица. През 2021, подобни образи изглеждат нелепо, колкото и да е шоу за деца, камоли когато почнат в самите мачове да вкарват подобни елементи. Краят не беше скандален, макар че се надявам да обяснят някак си защо сглобката се прекърши, например Heyman я е rig-нал. Но по принцип не съм фен на подобни мачове, където и двамата не могат да си позволят да паднат, затова гледат да ги спасят с подобни booking решение. Същото беше и с Bianca и Becky. И двете нямаха как да загубят, затова правят DQ финал, който винаги е разочароващ, дори и да имаме завръщане на Sasha в случая.

Jeff Hardy за пореден път доказва, че продължава да е един от най-over хората в компанията и се надявам да му дадат един финален run със световната титла. Пичът е огромен.

Big E с The New Day е голяма стъпка назад и изглежда като напълно транзитен шампион. Трябваше да му променят образа, пичът да играе соло и да го утвърдят като голямо име. Изненадвам се, че тушира Lashley, обикновено преди реванша гледат да засилят heel претендента. Макар, че идва draft и може би идеята е Lashley да напусне "територията". Omos го градят доста добре за момента. Предпазват го и изглежда като атракция. Занапред ще е много полезен.

Uso-тата са най-добрият отбор в момента. Пичовете нямат слаб мач, просто е тъпо, че в WWE, отборната дивизия не е градена по-сериозно и трябва да правят мачове с едни и същи. Дано draft-ът донесе нещо добре и за тях.

Надявам се, че с това ще отпишат този образ на Alexa и ще я видим в ново амплоа следващия път.

PPV-то не беше лошо, честно казано, и публиката беше надъхана. Но нямаше усещането за грандиозност и изглеждаше като пълнеж преди draft-а. 

• Upvote 3