Jump to content

Олимпиада ТОКИО 2020/21

HEIDENREICH

Recommended Posts

kabakov
6 minutes ago, HEIDENREICH said:

Нормално на фона на държавната политика за спорта от 30 години насам. 

Каква политика?(риторичен въпрос) Всичко е оставено на самотек, а самите спортисти се надпреварват да ебат или да ги ебат в студенстки град, кой по шантава преическа или татуировка ще си направи и подобни глупости...

• Sad 1

ring2.png.538ce23918992338276d662ac0e11f49.png

Контроверсиално мнение. Олимпиадите е време да се прекратят. Реално какво носят?

- Гигантски строежи, които после замират и загрозяват и природата, а и въобще цялостно са вредни (справка Атина, Рио, Сочи). 
- Колосални загуби (доколкото помня само Сидни 2000 бяха горе-долу на някаква печалба, но и там на ръба).

- Място за политизиране на спорта (руснаците хванати с допинг - хубаво, накажи ги доживотно, това със знамето и химна е чиста гавра? За коленичения и подобни демонстрации също, както и сега течащата драма какъв бил някакъв медалист на Иран, бойкоти и т.н.). 
- Всеки спорт така или иначе си има световно, континентално и пр. първенства. Олимпиадата е ирелевантна. 
- Повечето спортове там са яко тъпи за масовката. И не, не целя да обидя никого. И аз харесвам минимум 2 от тези тъпи спортове, но мисълта ми е, че за масовката таекуондото и стрелбата с лък не са интересни.

- Изсипва се там маса народ, която дори не участва в самите състезания. Треньор по стрелба, мъжа на тоя, жената на оня, чичото, стринката, президент на федерацията, секретар на федерацията, секретарка на секретаря…. Пък и тия дето участват… какво да кажем? И да ви подшушна нещо от кухнята - полетите до Токио повечето бяха през Катар. Бизнес класа. Ай честито дето се казва. Готин туризъм, хубаво е да се посети Япония, хубаво е да се повозиш с катарците, ама тия $$$$$ за България, нали….

- Ковид ситуацията ги прави още по-абсурдни. Човек не може да отиде нормално на море лятото без да мисли за тестове, маски, карантини и т.н., но човечеството много държеше да организира този бацилник. Потресаваща безотговорност. Същото е и дето редовно разни като Грета пилят колко било вредно летенето със самолет по работа, но да ходиш да придружаваш не знам си кого до Токио за олимпиада не е проблем.

Ако ще е олимпиада - да е в духа на древността - да е на доброволни начала, да се съберат да поиграят всеки както може да отиде и да не се влияе от световната геополитика. Ама понеже това няма как да стане, олимпиадите нямат място в съвремието. И айде, другите държави каквото искат да правят, но нашите туристи да си плащат пътя, не да слушам как повечето пенсионери били под прага на бедността, но великият ни спорт си има цяло министерство с бюджет, плюс федерации, комитети, изпълноми и още куп такива. Резултатите къде са?

Ааа чакайте,чакайте. Как няма държавна политика?! Прасен Кралев при медала на Антоанета Бонева нали написа как ГЕРБ е дало половин милиард за този медал 😂😂 Сигурен съм че физкултурния салон за 850 000 лв в Мадан е в основата на успеха на жената. Яд ме е само за Ментантъни Иванов,че се провали. При класиране за финал щяхме да четем как заслугата е на ГЕРБ и на построения басейн в Полски Тръмбеш.

HEIDENREICH

Интересно мнение , да видя с кои пунктове от тезата ти съм съгласен

- Гигантски строежи, които после замират и загрозяват и природата, а и въобще цялостно са вредни (справка Атина, Рио, Сочи). 

Най -вероятно да , подобен проблем имаше и със световните първенства по футбол където се строят 50 хилядни стадиони, които после седят празни( стадионът в Манаус в шибаната амазонска джунгла , което си е връх на идиотията). Бидейки българин и горд дружбенец обаче , не е като спортните съоръжения да са основната причина за презастрояване , поне не в нашата китна страна.

- Колосални загуби (доколкото помня само Сидни 2000 бяха горе-долу на някаква печалба, но и там на ръба).

Тука не съм следил приходи/разходи  , сигурно си прав ама ми е странно тогава за чий кур се избиват да кандидастват? Вярно престиж и прочее , ама една рептилска Кечмания носи (уж) десетки милиони на града за 1 уикенд, не вярвам да са само разходи.

- Място за политизиране на спорта (руснаците хванати с допинг - хубаво, накажи ги доживотно, това със знамето и химна е чиста гавра? За коленичения и подобни демонстрации също, както и сега течащата драма какъв бил някакъв медалист на Иран, бойкоти и т.н.).

Тук съм съгласен, гаврите с руските атлети и мен ме дразнят много, както и показването на гнусните севернокорейски мажоретки на зимната олимпиада.

Бойкотите на игрите в Москва и Лос Анжелис също са идиотщина , макар че тогава света беше друг . То и сега си ебаха мамата руско-американските отношения но не са се сетили да се бойкотират.

- Всеки спорт така или иначе си има световно, континентално и пр. първенства. Олимпиадата е ирелевантна. 

Тук остро не съм съгласен, това е единствената ти теза , ми звучи кухо и написана колкото да има провокация. Не само за нашата малка цвърцкава страна, дори за големите спортни нации, олимпийска титла си тежи. 

Ще дам пример в борбата /щангите/джудото - едно е да вземеш европейска , световна титла на първенства дето се провеждат на всеки 2 години, друго си е олимпиада. Тезата ти важи само за спортове като футбола и бокса , където най- известните състезатели не участват на игрите. 

Ако ще е олимпиада - да е в духа на древността - да е на доброволни начала, да се съберат да поиграят всеки както може да отиде и да не се влияе от световната геополитика. 

Това е красива идея , но утопия за мен, няма как да стане.

- Повечето спортове там са яко тъпи за масовката. И не, не целя да обидя никого. И аз харесвам минимум 2 от тези тъпи спортове, но мисълта ми е, че за масовката таекуондото и стрелбата с лък не са интересни.

И да и не. Изпуснаха юздите със стремежа да се набуат сума ти спортове в олимпийската програма  и да , наистина на много хора повечето не са интересни. Аз съм фен и гледам с интерес над 10 спорта както писах в темата по-нагоре , но го има и това. Бейзболът и крикетът са супер популярни в някои страни, за мен са ебаси досадата. Един мой съученик тренираше кърлинг, виках му ' Това е ебаси тъпия спорт бе, бутате ШИБАН КАМЪК С ДРЪЖКА ?! ' Не! Супер е забавно'

-Изсипва се там маса народ, която дори не участва в самите състезания. Треньор по стрелба, мъжа на тоя, жената на оня, чичото, стринката, президент на федерацията, секретар на федерацията, секретарка на секретаря…. Пък и тия дето участват… какво да кажем? И да ви подшушна нещо от кухнята - полетите до Токио повечето бяха през Катар. Бизнес класа. Ай честито дето се казва. Готин туризъм, хубаво е да се посети Япония, хубаво е да се повозиш с катарците, ама тия $$$$$ за България, нали….

И тук имаш основания- ето тая пишман бадминтонистка, някои лекоатлети, оня дебил преди години дето си утешаваше мъката с уиски и луканка. 

Обаче понякога стават изненади като със тая стрелкиня, Катя Дафовска и прочее  . Отделно е съвсем нормално един елитен спортист да отиде с треньор, масажист и прочее ( гледах Линдзи Вон бе повлякла цяла свита ), никой не ни е виновен че сме толкова бедни. 

- Ковид ситуацията ги прави още по-абсурдни. Човек не може да отиде нормално на море лятото без да мисли за тестове, маски, карантини и т.н., но човечеството много държеше да организира този бацилник. Потресаваща безотговорност. Същото е и дето редовно разни като Грета пилят колко било вредно летенето със самолет по работа, но да ходиш да придружаваш не знам си кого до Токио за олимпиада не е проблем.

Тук съм съгласен. И не толкова опасността от зараза с делта, бета гама , епсилон варианти. Просто тази олимпиада трябваше да се отложи/отмени/ даде на друга страна. Състезанията пред празни трибуни са супер подтискащи, тия маски навсякъде са супер гадни за гледане, не може да видиш как някой се радва. Вярно че се преебава 5 годишен олимпийски цикъл и сума ти атлети тренираха специално да са в топ форма  за това събитите , но просто дроп. Колкото и да има загуби, тук стъпиха на криво и това ще е най-гадната олимпиада в историята, хеле самите японци не я искат. 

Лонг стори шорт- ЗА олимпийските игри съм, имам сантиментални спомени , даже като 4-5  годишно  гнусно хлапе съм тичал с фенер у нас все едно е олимпийския факел , но тази олимпиада трябваше да се отмени .

23 minutes ago, HEIDENREICH said:

Тука не съм следил приходи/разходи  , сигурно си прав ама ми е странно тогава за чий кур се избиват да кандидастват? Вярно престиж и прочее , ама една рептилска Кечмания носи (уж) десетки милиони на града за 1 уикенд, не вярвам да са само разходи.

Ами основно защото се пълнят едни джобове на близки кръгове. Да, за държавата балансът е отрицателен накрая, но собственикът на строителната компания/компании, на осъществяващата охранителна дейност, на кетъринга и т.н., и т.н., заблажват доста. Нещо като с магистралите у нас. 1 метър асфалт го пишем 10 млн. евро. Държавата е на загуба, ама който трябва не е. Иначе за да съм коректен - Сидни е била на загуба като доколкото видях изчисленията са около 2 млрд. долара загуба. Има няколко, които са с малка печалба, но като цяло повечето игри са на огромна загуба. Особено стряскащи примери са Атина 2004 и Рио 2016 като специално гръцките гледам ги пишат и основна причина за фалита на държавата, дето ЕС ги спасяваше.

26 minutes ago, HEIDENREICH said:

Тук съм съгласен, гаврите с руските атлети и мен ме дразнят много, както и показването на гнусните севернокорейски мажоретки на зимната олимпиада.

Бойкотите на игрите в Москва и Лос Анжелис също са идиотщина , макар че тогава света беше друг . То и сега си ебаха мамата руско-американските отношения но не са се сетили да се бойкотират.

Има призиви да се бойкотират предстоящите игри в Китай от страна на САЩ, Англия и там няколко други западни съюзници. Ако това стане, бас ловя, че и китайците ще бойкотират игрите в Лос Анджелис и така. Пълна простотия, съгласен съм.

27 minutes ago, HEIDENREICH said:

Тук остро не съм съгласен, това е единствената ти теза , ми звучи кухо и написана колкото да има провокация. Не само за нашата малка цвърцкава страна, дори за големите спортни нации, олимпийска титла си тежи. 

Ще дам пример в борбата /щангите/джудото - едно е да вземеш европейска , световна титла на първенства дето се провеждат на всеки 2 години, друго си е олимпиада. Тезата ти важи само за спортове като футбола и бокса , където най- известните състезатели не участват на игрите. 

Тогава да не се организират тези европейски и световни в спортовете, в които няма смисъл от тях... тезата ми е същата. Гимнастичките и Илиана Раева са през седмица на някакво "европейско" или "световно" някъде си. Тогава не се ли губи смисълът от всички тия турнири и медали? Футбол и подобни защо изобщо трябва да ги има на олимпиада след като Меси, Неймар, Роналдо и т.н. не ги ебе за този турнир?

29 minutes ago, HEIDENREICH said:

Отделно е съвсем нормално един елитен спортист да отиде с треньор, масажист и прочее ( гледах Линдзи Вон бе повлякла цяла свита ), никой не ни е виновен че сме толкова бедни. 

Линдзи Вон не й следя спорта, но съм останал с впечатление, че е изкарала достатъчно, за да не разчита на спортното си министерство и да може да си плати на антуража да я следва. При това положение нямам нищо против. Но някакви нашенски туристи не могат да се сравняват с Линдзи Вон, Юсеин Болт и т.н. Като докарат техните приходи и успехи - тогава да ходят с антураж и да се броят за елитни, ок съм. А и за бедността - тя идва именно от това смучене и точене наред. Да, не е само в спорта, но е редно все от някъде да се почне. Ако плащам примерно 12 000 лв. данък на година предпочитам да отидат за пенсия от 1000 лв. на месец на един пенсионер, отколкото за 2 самолетни билета бизнес класа на мъжа на някоя дрисла дето финишира 50-та в малоумния си спорт. Може да звуча грубо, ама така е. И нищо няма да им стане на "елитните" ни спортисти ако се возят в икономична класа, дайте да не се правим на ударени.

32 minutes ago, HEIDENREICH said:

Тук съм съгласен. И не толкова опасността от зараза с делта, бета гама , епсилон варианти. Просто тази олимпиада трябваше да се отложи/отмени/ даде на друга страна. Състезанията пред празни трибуни са супер подтискащи, тия маски навсякъде са супер гадни за гледане, не може да видиш как някой се радва. Вярно че се преебава 5 годишен олимпийски цикъл и сума ти атлети тренираха специално да са в топ форма  за това събитите , но просто дроп. Колкото и да има загуби, тук стъпиха на криво и това ще е най-гадната олимпиада в историята, хеле самите японци не я искат. 

Тук не съм експерт по вирусология и биология, но бях чел логично звучащи теории, че това събиране на наистина много хора от буквално целия свят, всеки идващ с неговите си "варианти" на вируса и гени, прави потенциално катастрофална ситуация от гледна точка на възможни мутации. Ще видим ще се сбъдне ли това, наистина не разбирам, но звучи логично, че ако ще имаме някога супер-мутант на вируса, това е моментът да се зароди и да се разпространи на всички континенти.

Другото казано го приемам.

https://sportal.bg/news-2021072804473775477?fbclid=IwAR1dWs8GPankgp7kFVEOYOgz_ghGaR7KDnS3Ks810BArzK_RhEJbFhNRE54

Поставяш Олимпийски рекорд - не си доволен,защото не си подобрил световния.

Нашият Епитропов завършва 15 от 16 - Наздраве,поздрави на хейтърите.

Сбъркан манталитет просто. И обожавам като кажат - В какви ужасни условия тренират,а той си живее и тренира в САЩ. 😂

Тая Зечири паднала единия гейм 21-3. То някаква рандом жена от улицата да хванеш сигурно пак ще ги направи тия три точки. Екскурзия до Токио. 

kabakov

Тая си е перманентен турист където и каквото състезание да има:

https://olympics.com/tokyo-2020/olympic-games/en/results/badminton/athlete-profile-n1406626-zetchiri-linda.htm

Още един:

Калоян Левтеров (личен рекорд 1:56:57)плува в сериите на:

200 метра гръб – 1:58.96 минути   - 24-ти

100 метра гръб -     55.60 секунди - 37-ми

Edited by kabakov

Реших да гледам щангите, това момче Андреев беше голям фаворит за медал, след някакво ГМО от Китай, но просто вдиганията при изтласкването му бяха... пълен потрес. Не знам притесни ли се момчето, какво направи, но просто беше все едно за първи път вдига щанги. Чак се притесних по едно време да не си я изпусне на главата, толкова жалък опит беше. :D 

• Haha 1
kabakov

Някой да им каже на бг спортистите да си вземат психолог в щаба, че грам психика нямат.

Колкото и да са талантливи някои от тях, наистина психиката е в основата на провалите им. Жалко наистина. Естествено има и такива, при които не психиката е виновна, а са там на екскурзия и им е през уя, защото знаят, че шанс за медал нямат, ама поне ще плюскат на корем от държавната хранилка. 

kabakov
11 minutes ago, ShwN said:

...а са там на екскурзия и им е през уя, защото знаят, че шанс за медал нямат, ама поне ще плюскат на корем от държавната хранилка. 

Плуване, 99% от леката атлетика(само Демирева, ама едва  ли ще повтори предната олимпиада), Зечири, общо взето без 3 до 5 човека от делегацията имат/ха някакъв шанс за медал.

Браво на Миладинов и Стойка Кръстева. А Ментантъни Иванов свършиха ли му състезанията? Радвам се, че поне не се е удавил в басейна. Сега може освен прическа с кръговете да се изруси, така или иначе с друго няма как да чуем за него.

• Haha 3
kabakov

Иванов е с 29-то време... Това му беше - 100 и 200 метра Бътерфлай. Такива с големи усти най-ги обичам. Мълчи си, излагация после е по-малка. Миладинов с 6-то време - това си е супер представяне. Реално е напълно възможно да хване и финал.

Дори си е спечелил серията. А класиране на финал е огромно постижение. Нещо като Ивет на 100/200 метра преди контузията. За мен такива участия са равностойни на медал.

kabakov

Антъни Иванов: Схванах се, нямах мотивация 

"Не знам колко ми бяха първите 50 метра, но към края на вторите започнах да се схващам. Явно не сме уцелили точно подготовката, но затова винаги има други състезания. Гледаме напред към Европейското първенство в малък басейн. Гледам и към следващия олимпийски цикъл", каза още Антъни Иванов. 

"Мисля, че на 200 метра можеше да се представя по-добре, виждайки сега как беше на 100. Психологически не бях както трябва, от толкова очаквания, че ще продължа напред, нямах адреналин, мотивация за първото плуване. Ще гледам да не се повтаря повече”, добави Иванов.

Мамин сладък.

• Haha 2

1 minute ago, kabakov said:

Антъни Иванов: Схванах се, нямах мотивация 

Исках да победя, ама нямах желание.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

34 minutes ago, kabakov said:

"Не знам колко ми бяха първите 50 метра, но към края на вторите започнах да се схващам. Явно не сме уцелили точно подготовката, но затова винаги има други състезания. Гледаме напред към Европейското първенство в малък басейн. Гледам и към следващия олимпийски цикъл", каза още Антъни Иванов. 

"Мисля, че на 200 метра можеше да се представя по-добре, виждайки сега как беше на 100. Психологически не бях както трябва, от толкова очаквания, че ще продължа напред, нямах адреналин, мотивация за първото плуване. Ще гледам да не се повтаря повече”, добави Иванов.

Мамин сладък.

Не го познавам това момче, но гледам добре върви по пътя на батковците си Гришо, Кубрат и Божинов като лексика и оправдания?

Григор и Кубрат поне са били в Топ 10 някога. Обидно е за тях да ги сравняваме с този филмар. :D 

Тихомирчо със сигурност няма шанс, не знам какъв хайп се създава около него, Крокодила Габриела пак ще гони Джокович да "каже нещо на български". Стискаме палци на Миладинов за класиране за финал, както и на Антоанета Костадинова. 

На бокс Стойка Кръстева има огромен шанс за медал. 5 коефициент е да стане шампионка, а съперничката и 26, надявам се да бие без проблем.  При евентуален полуфинал за съперничките и коефициентите са 13 и 15, така че силно се надявам букитата да са прави и да е на финал. 

• Upvote 1
The Olimpic Hero

Габито пък мен ме кефи, има нещо перверзно в нея, има приятно личице. Иначе чисто спортно, мисля че има шанс за финал. Личният ѝ рекорд за сезона е 14.42, които биха я докарали евентуално на финал, ако пак ги скочи.

Тонито за мен е 100% на финал, където ще вземе медал, защото просто в момента е в топ форма.

Миладинов също ще е на финал, вероятно.

Останалите отпадат.

Та аз виждам трима класирали се напред и трима отпаднали за утре.

The Olimpic Hero

Оттук нататък ще ме слушате какво говоря, защото прекалено много разбирам от спорт, а каръкът си отиде. 

Миладинов е на финал с 4-то време, което е огромно постижение за българското плуване. Първи финал на Олимпийски игри в плуването от 33 години насам. Това момче има огромен потенциал и в следващите години ще печели медали за България. 

Тони Костадинова пък буквално ги размаза във втората част от квалификацията, като стреля феноменално и влиза с първи резултат във финала, който е след няколко часа. Тук даже ще си позволя още по-смела прогноза. Тони Костадинова днес ще стане Олимпийска шампионка! 

• Sad 1

3 hours ago, The Olimpic Hero said:

даже ще си позволя още по-смела прогноза. Тони Костадинова днес ще стане Олимпийска шампионка! 

Не си човек!

• Haha 2