Jump to content

"Форумен куиз" - сезон 4, тема за записване

Допитване до играчите  

15 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

The Olimpic Hero

Абе какво записване е гласуване в анкета ве, Асене. Това може да е само в твоята глава. Не съм ти чел правилата, не ме ебе. Имам други приоритети в момента, които не са свързани с форума.

The Best
Posted (edited)

Ясно съм написал в началото на първия пост в темата какъв е регламентът за записване в играта. Три реда са, как не си го прочел, не знам. Приоритетите включват Мафия явно, там си се записал без да се отписваш. Здраве да е. Но защо в моите игри тръгваш да участваш като не искаш и изобщо не четеш темите, пък гласуваш, идея нямам.

Edited by The Best
The Olimpic Hero

Шизофренията ми се обади, записвам се отново. Не, понеже един приятел разбрах, че ще играе и за това се записвам, за да го унижа в играта!

@TranceAddicted

The Best
Posted (edited)

Ама да не стане така, че да решиш друго след два дни и пак да прекроявам схемата, че ми писна вече:( И си дай трите силни теми, да не се налага да ти пиша и на лични.

Edited by The Best
The Best

Уважаеми участници и съфорумци, след изненадващото завръщане на Олимпик в играта, участниците станаха 14. Трябват ми още двама човека за четири групи от по четирима, без баражи и репешажи. Ще се радвам двама съфорумци да откликнат на това търсене и да се запишат за играта.

ПП: Вариант е да се намери и ко-водещ, който да измисли 40-50 въпроса за мен, за да мога аз да заема едното свободно място. Ако се намери такъв, той ще води срещите между мен и опонентите ми в групата.

ПП 2: @THE ENEMY и @natopor4en все още не са дали своите силни теми за играта. Могат да го направят на лични или в темата.

• Upvote 2
The Best

Господа участници, събрахме необходимата бройка. Специални благодарности на @neshev, @MJ23 и @HEIDENREICH, които попълниха бройката. На 20-и юли ще изтегля жребия за четирите групи, а самата игра ще започне на 1 август. Успех на всички 16 участника:beer:

Suffer-H

Moите силни теми са бай Ридли Скот, Мезе за уиски и BWC

Ф.Н.Н.В.Ф.З.В.В.П.Н.Б.Р.С.

natopor4en

Трилогията Кръстникът.

Втора световна война.

• Upvote 2

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

natopor4en

Кеч 😁 на баш Кеча дето е. На изкуфелият дърт рептил ВиниМак.

• Upvote 2

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

2 hours ago, The Best said:

Господа участници, събрахме необходимата бройка. Специални благодарности на @neshev, @MJ23 и @HEIDENREICH, които попълниха бройката. На 20-и юли ще изтегля жребия за четирите групи, а самата игра ще започне на 1 август. Успех на всички 16 участника:beer:

Благодаря за поканата. Не влизам в този раздел и не знаех за играта. Ще бъде забавно да св пробвам.

Бест отново показа как се прави,браво. Не като @Radoxда се мъчи да ни събира три месеца за мафия (биещо чикии човече).

The Best
Posted (edited)

576076606_Screenshot2021-07-18at13-44-34AdvancedRandomGeneratorsShell.thumb.png.ca831c8428a8e6956243baec2bae271e.png

Уважаеми участници, това е жребият за четирите групи. Във всяка ще има по четирима човека и те ще играят на принципа всеки срещу всеки. Във всяка среща ще ви бъдат задавани по десет въпроси, които ще са еднакви и за двамата съперници. Победител е човекът с повече верни отговори. На разположение за отговор на всеки въпрос ще разполагате с 15 секунди. Ако времето изтече преди да сте дали отговор, аз казвам "Стоп" и минаваме към следващия въпрос.

Програмата за 1 кръг на всички групи ще бъде качена на 27 юли, самата игра започва на 1 август. Групите бяха изтеглени с рандъм генератор и макар наглед големи съперници да се разминаха(като Бруталния и Топора, Олимпик и Съфъра и тн.), все пак тези групи крият много интересни срещи. Набива се на очи и "групата на смъртта", в която попаднаха вторият, третият и четвъртият от миналия сезон на куиза - Мецгера, Бруталния и Олимпик. Компания ще им прави Бизкит. Със сигурност поне един от тези фаворити на хартия ще отпадне в групите, тъй като само първите двама от всяка група продължават на 1/4 финалите.

Във втора и съответно в четвърта имаме по двама дебютанти - Радокс и Транс Адиктед във втора, и Райх и Ем Джей в четвърта. В третата група пък своя дебют ще направи Нешев. Интересна подробност е, че до момента във всеки сезон на куиза неизменно е печелил дебютант. Дали историята ще се повтори или някое от старите кучета ще съумее да спечели за пръв път играта? Предстои да разберем.

Edited by The Best

Реших да прегледам стария сезон, за да придобия поне малка представа с какво се захващам. Направи ми впечатление следния въпрос:

В обединената ВТБ баскетболна лига не играят отбори от държавата:

А) Русия - Metzgermeister

Б) Чехия

В) Полша - Nabonid

Г) Финландия

Ако говорим за чисто исторически план отбори е имало и от четирите държави. Ако говорим за последния провел се сезон, то от изброените държави няма отбор от Финландия. От Полша са Зельона гора, които вече си станаха традиционен участник, от Чехия са Нимбурк, които също играят там от години, а от Русия е пълно с отбори. Няма да промени победителя, но тук погрешно е дадена точка за Набонид.

• Upvote 2
The Best
Posted (edited)

Да, гледал се е последният сезон. Някои въпроси изискват логическо мислене, други залагат на метода на изключването. Обаче има и 9-10, в които може да съм допуснал леки неточности при самото формулиране на въпроса, както в този случай. Трябвало е питането да е следното: "В обединената ВТБ баскетболна лига към момента не играят отбори от държавата:". И е допусната грешка в сметките, също така, ама никой не ме е поправил и така е останало, за съжаление.

ПП: Вече съм измислил над 200 въпроса за куиза. Остават ми още толкова и ще приключа:D Надявам се до 30-и да смогна със задачата.

Edited by The Best

Дори и така да е отговора отново е грешен и трябва да е Финландия. Зельона гора си играят по спомен поне последните 5 години.

https://en.wikipedia.org/wiki/2020–21_VTB_United_League

Сега забелязвам, че и Нимбурк ги няма, така че в случая правилни отговори трябва да са Чехия и Финландия.

The Best
Posted (edited)

Да, съгласен съм. Случва се понякога явно да бъркам в самото съставяне на въпроса. Ако това се случи в куиза и сега - уведомете ме и ще сменя въпроса. По правилник не трябва да има въпрос с два възможни верни отговора, така че това си е грешка на водещия тук.

Edited by The Best
The Best
Posted (edited)

Време е да обявя програмата за 1 кръг в играта:

Група 1:

@Brutalnia - @The Olimpic Hero

@Metzgermeister - @BiZkiT

Група 2:

@TranceAddicted - @Jack Bauer

@Radox - @Bobotsi

Група 3:

@neshev - @ShiningWizard

@THE ENEMY - @dadoktor

Група 4:

@HEIDENREICH - @natopor4en

@Mariyan01 - @MJ23

ПП: Мачовете ще се провеждат в мирката, като няма да ви се налага да си правите регистрации или да си губите времето с излишни прелюдия. Просто влизате от тази тема като цъкнете на бутона "Старт".

Играта започва на 1 август, а вие можете да се уговорите със съперниците си за удобно време, в което срещата помежду ви да се проведе. Не забравяйте след като се уговорите да ме уведомите, за да съм на линия и да проведа мача. Обикновено съм свободен след 17ч. до 00ч. Ако се случи да не съм свободен, аз ще ви уведомя в темата. Още не съм измислил всички въпроси за куиза, тъй като ме изненадахте с доста разнообразни теми и ми отне малко повече време от очакваното да формулирам въпросите. Остана ми да измисля само 30 въпроси още, ще го направя в следващите дни, след което предстои най-трудната част за мен - разбъркването на всички 400 въпроса с рандъм генератор, за да няма нищо нагласено дори в изтеглянето на въпросите за всички срещи. Знаете, че съм перфекционист. Пожелавам ви да се забавлявате с четвъртия сезон на форумния куиз:beer:

Edited by The Best
  • Upvote 1
  • Wank 1
HEIDENREICH

Извинявам се отсега на бъдещите си съперници, но ще бъда на разположение след 22,30 до полунощ и така съм до средата на август. Ако това е проблем за тях и водещия ме сменете с някой друг. 

The Best
Posted (edited)

За мен няма да е абсолютно никакъв проблем, а доколкото знам Топора и Ем Джей също са нощни птици. Нека кажат и те, съществува вариант и на опонентите ти да им задавам първо въпросите, а след това в удобно за теб време - и на теб. Няма да е нарушение на правилата, защото отново само аз и съперникът ти ще знаем какви са били въпросите, а той няма никаква полза да ти каже верните отговори, защото така ще го победиш в мача:D

Edited by The Best
Bobotsi

След като победих Radox във финалa на "ПОСЛЕДНИЯТ ОЦЕЛЕЛЯЛ", очаквам нова лесна победа. :cool:

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...