Jump to content

ФИЛМЪТ ШИБИЛ 2021

zachervilii buzki

Recommended Posts

zachervilii buzki
Posted (edited)

За почитателите на българската история и киноизкуство филма Шибил ще бъде излъчен премиерно утре в 19 часа.Всеки регистрирал се безплатно ще получи линк към филма.100 000 българи ще могат да го гледат безплатно филма,като той ще бъде излъчен и в кината.

https://shibil.bg/ 

poster_SHIBIL_BG_12.05-min-692x1024.jpg

Edited by zachervilii buzki
  • Upvote 3
prenti
Posted (edited)

Трейлърът определено ме заинтригува, рядко гледам филми, особено български, но това бих го гледал. Продукцията изглежда на високо ниво, не като останалите български филми/сериали.

Edited by prenti
  • Upvote 1
zachervilii buzki
3 minutes ago, prenti said:

Трейлърът определено ме заинтригува, рядко гледам филми, особено български, но това бих го гледал. Продукцията изглежда на високо ниво, не като останалите български филми/сериали.

136 награди говорят красноречиво за успеха на филма излъчен на 6 континента в 49 държави да.

• Upvote 1
kabakov

То има ли толкова фестивали?...(ясно, че на 1 фестивал може да вземе няколко награди)

ring2.png.538ce23918992338276d662ac0e11f49.png

neshev

@teddy_hart това е нашата игра. :beer:

35 minutes ago, kabakov said:

Това ми се падна на матурата 2008-ма...

На мен на класно и едва вързах тройка. :(

• Haha 2
kabakov
Posted (edited)
6 minutes ago, neshev said:

@teddy_hart това е нашата игра. :beer:

На мен на класно и едва вързах тройка. :(

Добре че имаше 40 въпроса тест, че...

Магнетичната сила на любовта и на красотата в разказа „Шибил“ на Йордан Йовков - е кво да му пишеш на това...

Edited by kabakov
  • Haha 1

The Best
1 hour ago, kabakov said:

То има ли толкова фестивали?...(ясно, че на 1 фестивал може да вземе няколко награди)

Има хиляди фестивали по света, почти всяко градче си има филмов и музикален фестивал(макар не на всеки да се раздават псевдо награди), наскоро разбрах, че нашата държава се е отличила вече и с ЛГБТ прайд филмов фестивал, но се надявам на този фестивал въпросния филм да не е взимал никакви награди:D

Иначе сериозно, българското кино дръпна много в последните десетина години и наши филми обират солиден брой награди от международни фестивали. Убеден съм и съм готов да си защитя тезата, че България е в топ 50 на най-успешните държави що се отнася до филмови продукции. Уви, още сме далеч от топ 10-20, но в технически аспект не им отстъпваме по нищо. Имаме последна мода техника, много добри специалисти по визуални ефекти, страхотни каскадьори, специалисти гримьори и шивашки фирми, които шият абсолютно всякакви костюми. Не е случайно, че станахме предпочитана дестинация за блокбастъри от Холивуд и Боливуд, а също така нашите съседи от Сърбия и Румъния снимат тук, както и други европейски държави.

Основният ни проблем е, че нямаме подходящи кадри, които да обучават актьори, режисьори, оператори и сценаристи. Ето тези аспекти куцат много в българските продукции. Не само почти нямаме разпознаваеми имена, представители на тези професии, ами и нямаме подготвени учители и школи за създаването на кадърни кино дейци. Никакво старание не показва държавата, сякаш не иска да произведе успешни артисти.

Колкото до филма, приятно изненадан съм, че не са взели за главната роля Деян Донков или Калин Врачански, но са заложили на абсолютни дебютанти(даже по-големи анонимници от Мария Бакалова преди Борат), а също съм озадачен защо са подбрали толкова млади актьори за ролите. Все пак Шибил е бил широкоплещест космат мъжага, а тази новобранка със залепената изкуствена брада не ми вдъхва доверие. Сигурно ще му дам шанс на филма, стига да са следвали разказа на Йовков за може би една от най-силните любовни истории в българската литература, то няма какво да сбъркат чак толкова. Ако и режисьор и оператор не го играят "твърде_ арт" и актьорите не са рецитиращи дървета, може би филмът ще заслужи оценка над средната(върти ми се в ума едно 7-8/10)

ПП: Гледали ли сте класиката на българското соц. кино "Шибил"? Един от най-добрите български филми, по мое скромно мнение. Петър Слабаков и Доротея Тончева са трудна летва за прескачане. Ако не сте го гледали, гледайте го - заслужава си. Има го целия в youtube.

• Upvote 5
kabakov
3 hours ago, The Best said:

Ако и режисьор и оператор не го играят "твърде_ арт" и актьорите не са рецитиращи дървета...

Ей това най-много ме притеснява и то не само за този филм.

П.п. С всичко останало съм съгласен.