Jump to content

UFC 262 "Oliveira vs. Chandler" - 15 май 2021

Recommended Posts

Jack Bauer

Очаквам Чандлър да МАЧКА!

Сега сериозно, този мач е доста близък и всичко може да стане, но мисля че страйкинга и мощта на Чандлър ще надделеят. Не е изключено Оливера да го хвоне неподготвен и да го свали, а и неговия стайкинг също не е за подценяване, но Чандлър ми изглежда и много по увереният по-боец. Очаквам стабилен мач, ако продължи по-дълго може би претендент за MOTY. КО-мейна също е стабилен, тоя мангал не помня да съм му глудал друг мач, сигурно е бил от тия дето ги скипвам принципно, но Тонката е ненормално копеле, та от него не очаквам слаб мач. Очаквам победа за него.

Не очаквах Джакаре вече да го бутат в прелимките, вярно че залезе последните години, ама чак па толкова. Човека на над 40 е все още топ атлет и голямо име в MW. Ваната и Андреа Лий са достатъчни имена да привлекат внимание към прелим карда, можеше мача на Джакара да замени първия мач от Мain carda с тези анонимници.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

15 hours ago, Jack Bauer said:

КО-мейна също е стабилен, тоя мангал не помня да съм му глудал друг мач, сигурно е бил от тия дето ги скипвам принципно, но Тонката е ненормално копеле, та от него не очаквам слаб мач. Очаквам победа за него.

Дариуш е много, много добър боец. Това, че досега не го пускаха в големи мачове е друг въпрос, но е ненормално добър. На пресконференцията се държа супер достойно за разлика от Тони, който се държа като абсолютно леке. Даже се опита да се прави на дискриминиран, защото бил мексиканец ли, нещо такова и Дариуш му каза, че това е тъпотия - че той бил роден в Иран, дошъл си в Америка и не е имал никакви проблеми с това. Освен това му посочи, че и Канело е Мексиканец, пък точно заради това е един от най-добре платените бойци. Супер адекватно се държа, така че съм за него, заслужава да се издигне. 

“You f*cking said no, I’m going to be real. You got this sh*t handed to you. You got Dana White privilege.”

Even UFC president Dana White had a laugh at Ferguson’s line.

Ferguson then continued to point at race as a determining factor regarding his own title aspirations, which he has seemingly left behind as he moves forward in his UFC career.

“Dana was right – he said timing is everything,” Ferguson said. “It wasn’t meant for me to have the title. I would have gave everybody a chance, right? I’m f*cking awesome. No, absolutely f*cking not.

“These guys are going to try to keep the title away from me as much as they can. I’m Mexican. It doesn’t matter if you’re color up here or not but I’m made with American parts, too, so let’s f*cking go.”

Е, гледайте на 21:36.

neshev

Бахти, като си гледал Canelo и Saunders преди седмица, тия маняци ти изглеждат като някакви абсолютно дървари, които мятат балтии като откачени. :D

Ясно, че MMA и бокс нямат много общо, но имаше осезаема липсва на каквато и да е движение с глава и при двамата. Chandler може много да съжалява. Първият рунд имаше добър шанс, но се подлъга да търси размени на земя, а там Oliveira е прекалено опитен. И Chandler се хвърляше с всички сили, което му еба кардиото. И във втория рунд, нещата се обърнаха. Oliveira пресира и тук не му даде шанс да се възстанови. Страхотен обрат, не само тази битка, а като цяло и през кариерата му. Oliveira често се е предавал в тегави ситуации, но изглежда е преодолял този проблем. Но гледайки и двамата, според мен след Khabib, титлата ще се сменя често. Сериозни пропуски има Oliveira, които ще бъдат експлоатирани. 

• Upvote 2
Jack Bauer

МЕ беше лудница. Чандлър го хвана в гилотина и си викам, край, после направи грешка и даде гърба и си викам е тука е края. После се върнаха на краката и Чандлър забоде брутален удар с койго го свали, бях убеден че тук всичко приключав, но изтърва момента. Очаквах че във втърия рунд силата на Чандлър ще надделее, но Оливейра показа пак че е добър навсякъде. Бях си за Чандлър, но Оливейра цялата история на бразилеца е много вдъхновяваща, като се има предвид през какво е минал, та се радвам, това е пример за човек който не се предава и си е заслужил мястото. 

Тонката много зле. Изключително кораво копеле със силна воля е, че не тапна, но се усеща че вече не е същия. Тотална доминация от страна на мангала, със сигурност ще следя по отблизо кариерата му напред.

Барбоса и Бургос направиха много добър мач, такъв нокаут със забавяне не бях виждал досега :D 

Не съм гледал прелимките, но видях че Джакаре паднал здраво, поредната легенда която според мен скоро ще си ходи от UFC. Антонина Шевченко също е паднала, очаквам Андреа Лий да е следващия претендент, особено сега като би сестрата на шампионката. Или евентуален №1 contender match vs Lauren Murphy

• Upvote 1

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

От проспектите снощи Tucker Lutz показа, че има бъдеще. Човекът направи успешен дебют в компанията и даде заявка, че има място там. Още повече, че е едва на 26 е тепърва ще гони добрите си години. :beer:

Другото важно, че Jordan Wright се върна след първа загуба в кариерата си и записа победа с нокаут в първия рунд, което е добре за кариерата му. При втора загуба щеше да се обърнат нещата за него, а той е от добрите проспекти в MW дивизията. 

Антонина Шевченко ... еми, явно добрите гени са отишли при сестра й. :unsure: Лий беше с три поредни загуби преди тоя мач, не знам колко по-добър опонент трябваше да й предадат. Материал за прелимките си е Антонина и това е. Единствено е интересна с това, че е сестра на шампионката. 

На Джакаре още не съм му гледал мача, но при него е ясна работата. Велик беше, жалко, че не можа да се добере до титлата (и то не по негова вина), но годинките си казват думата явно.

----------

Тони Фъргюсън си е легенда за мен, но и неговото време свърши. Все още е луд, все още е кораво копеле и съм сигурен, че не са много хората, които могат да го победят, обаче очевидно на най-високо ниво не може да се справя. Бенеил отдавна е елит, пренебрегваха го досега, но това не го правеше по-малко боец. Стискам му палци да има големи битки, че и той не е първа младост вече, но с това поведение на културен и интелигентен човек не знам докъде ще го докара. Очевидно се продават простаци и отворковци, които подскачат като ебани петли на пресконференциите. И снощи го освиркаха, защо? Защото Тони му обеща, че ще го slam-не, а накаря се оказа, че точно Дариуш го вдигна във въздуха и го флясна на земята като тесто за козунак. 

Честно казано, Тони най-много искам да го видя срещу някой като Ник Диаз, та поне купон да става.

А за Оливейра се радвам много, ако някой заслужава тая титла, то това е той. Правеха се, че не го виждат години наред, въпреки, че мачкаше опонент след опонент. Отличен боец, който много отдавна UFC трябваше да налагат, а не чак сега да се сетят за него. После пак ще реват, че не правел  пари - ами как да прави, като до оня ден не се обелваше дума за него. Дано да държи дълго пояса и да прави такива хубави мачове. 

Чандлър е много мощен боец, но все още съм малко скептичен, че е шампионски материал. Ще е интересно сега дали Дайна ще тръгне да го ребилдва или ще го погребва. Един МЕ на някой FN с Пол Фелдер ми изглежда като много як мач.   

• Upvote 1

П.С. Сега гледах мачът на Джакаре Соуса - не е за хора със слаби сърца това :wacko: Fuuuuck, ръката му се чу как се чупи ... Мисля, че това беше за Джакарето. Ще повърна. 

• Sad 1