Jump to content

"Кой е убиецът?" - сезон 3

Recommended Posts

THE ENEMY

Кой освен охранителите знаеше, че на задния вход няма камери?

Въчко, ако искаш да ме убедиш, влез и ти в ролята на детектив, дай ми друга, по-добра версия, хайде! :wank:

• Upvote 1
ЧОТУДЕ
12 minutes ago, neshev said:

Въпрос към всички:

Синът на Въчко познавал ли е жертвата? 

Има си хас тоя мундарин да я познава и да тръгни с оная коза Димитринка. Напомням, чи почнах у тая фирма след кат сина ми са осра до ушити. Също така, за дисети път ви казвам, чи с дивойчито съм само на здравей-здрасти. Придизвиквам сички заподозрени да посочат идин идинствен случей, в който съм си говорил с нея.

• Upvote 1

signature.jpg.29946b3c224ddee66d0110c075d0d198.jpg

ЧОТУДЕ
4 minutes ago, THE ENEMY said:

Въчко, ако искаш да ме убедиш, влез и ти в ролята на детектив, дай ми друга, по-добра версия, хайде! :wank:

Малко ли питанки ви дадах за домашно? Тия "дай твойто мнение" сми ги чували. Предния път кат го дадох са оказа, чи наризити били пресни. Аз отде да го знам туй? Хубу, пресни били, убита е заранта, ко е прайла там в 5-6 сутринта, за трети път питам? Ся ми казвати, чи сти намерили нейн пръстин на задния вход. Аз отде да го знам туй? Ни зехти ли отпичатъци от пръстина? Мойта версия е, чи сигурно има схема с шефа, ама си немам идея кой го е извършил. Той нема да си оцапа ръцети лично. Не е случайно, чи той са е подложил на дитектор, чи не е посягал на дивойчито, но пиончицити му не. Аз немам никаква морална изгода или пичалбарство в смърта на туй клето дивойчи. Ни го забравяйти, абсолютно никъв мотив. А вий требва да го докажити. Нема мотив, нема начин, нема цел. Как изобщу мога да съм топ запудузрян, а истинския убиец да потрива дуволно ръцье?

• Upvote 1

HEIDENREICH
5 hours ago, neshev said:

Въпрос до всички:

Дайте най-добрият аргумент защо Вие сте невинни? 

Здравейте господа ушаци !

Малко съм възпрепятстван  днес, но ще отговоря на няколко въпроса.

Най-добрият ми аргумент е че нямам абсолютно  никакъв мотив. Защо ми е да трепя горката тъпа заспала путчица ? Нищо не ми е направило горкото добро девойче, това че не можеше да изпълни и най-проста задача в офиса не е причина за убийство.

Въпрос към всички:

Синът на Въчко познавал ли е жертвата? 

Не знам. Може да са се виждали но не съм сигурен.

То не остана какво да кажа освен да потвърдя твърдението на Анжела че никога не сме били интимни. Отказах да отговоря на този въпрос по лични причини.Никога не сме били интимни, но винаги съм искал да бъдем. Анжи скъпа ,ходя по курви, защото не мога да те имам теб, но без теб душата ми е празна и тези кифли си тръгват, без да оставят следа в сърцето ми.Не съм и признавал за чувствата си понеже ме беше страх че ще ме отхвърли , а и усещах че макар и привързана към мен , не ме обича по този начин.

Време е обаче да обява някои решения:

Анжи е с мен от самото начало, тя е единственият човек, който може да ме срине , но няма нужда. Тя е красива, богата жена , прекрасна в моите очи.

Не съм и предлагал партньорство във фирмата, понеже това не е достатъчно.

Тук правя анонс оттеглям се и и оставям целия бизнес на нея, определено си е заслужила всичко с пот, труд и усилия.

Аз имам нужда от малко почивка.

Последно помолих момчетата от монтажното студио да те снимат и да направят един клип за теб.

• Upvote 1
  • Haha 1

ЧОТУДЕ
6 hours ago, The Best said:

Въчко Гоцев реши да се подложи на детектор на лъжата. Ето на кои въпроси отговори пред той пред детектора:

Въпрос 1: Какви са взаимоотношенията Ви с жертвата?

Отговор: Само се поздравевахме, но имах добри впичатления - младо, красиво и лъчезарно дивойчи. Никога не бих й посегнал.

Детекторът не можа да установи с точност дали всичко казано е вярно, но е възможно твърденията да са истина.

Ни забравяйти, чи тук нема лъжа. :)

• Upvote 1

The Best

Край на ден 7, фаза 1(разпит на заподозрените)!

Време е детективите Враг Врагиев(The Enemy), Тошо Тошев(Baito6o), Нешо Нешев(neshev) да излязат със своето становище по случая. Имат на разположение 48 часа(по принцип се дават 24, но утре/днес е Великден) да изложат всички свои доводи в подкрепа на решението си и да се обосноват, колкото се може по-изразително.

Те трябва да отговорят на три въпроса:

1. Кой е убиецът?

2. Защо е извършено престъплението?

3. Как е извършено престъплението?

Христос Воскресе! Благодаря на всички за участието! 

• Upvote 2
  • The Best locked this topic
  • The Best unlocked this topic
The Best

Край на играта!

Детективите успяха да открият убиеца, но не съумяха да докажат, че той е виновен! Победител е убиецът Въчко Гоцев – ЧОТУДЕ! Другите победители са заподозрените, които успяха да докажат своята невинност и не бяха уличени като убийци.

Ето го и финалният списък с ролите:

1. Въчко Гоцев(@ЧОТУДЕ ) - убиецът! - спечелил играта и излъгал детективите!

2. Нешо Нешев( @neshev) - детектив, познал убиеца, но не успял да го уличи.

3. Враг Врагиев(@THE ENEMY) - детектив, познал убиеца, но не успял да го уличи.

4. Нестислав Пейчин(@Rise of Thunder) - заподозрян, доказал своята невинност.

5. Анжела Вилмирова(@Lemmon-714) - заподозряна и невинна в конкретния случай, но обвинена в убийство от детектив Тошев.

6. Тошо Тошев(@BAITO6O) - детектив, не успял да реши случая.

7. Болеслав Банков(@Bobotsi) - заподозрян, доказал своята невинност.

8. Роберт Щилянов(@HEIDENREICH) - заподозрян, доказал своята невинност.

Ето ги и становищата на детективите. Копирам ги дословно:

Neshev:

Spoiler

1. Кой е убиецът?

Въчко Гоцев

Мъст/завист. Убиецът е гласял жертвата за своя снаха, с което да успее да се измъкне от финансовите затруднения, в които е попаднал. След като е разбрал, че жертвата планира да се събере отново с бившия и мъж, той решава да я пречука. 

Двуетапно. Първо е ригнал тоалетната чиния, така че да се пръсне при натиск, после е довършил жертвата, когато е видял, че е още жива, въпреки множеството контузии.

The Enemy:

Spoiler

1. Кой е убиецът?

През цялата игра подозирах предимно Въчко, но в последния момент съм леко разколебан, защото поне за себе си не успях да наредя пъзела на 100%. В последния сезон в който бях заподозрян, основния проблем беше, че детективите почти отсъстваха от играта и се наложи част от участниците да влезем в ролята на разследващи, за да се задвижи случая. В този сезон по-скоро беше обратното и останах с впечатление, че те не могат да ни смогват на въпросите. И все пак не успяхме да изкопчим достатъчно информация за да наредим поне основни неща в случая, дори нямаше някакви предположения които да ни насочат нанякъде и се налага да работим до голяма степен на базата на събраните с жокер подсказки и най-вече да допълваме с фантазията си.

От една страна Чотуде беше сред най-активните в тази игра, което е похвално и ако е убиеца не знам дали заслужава да загуби. Имахме далеч по-контроверсиални участници, но самата позиция на заподозрян предразполага и да тролиш. 

Имах сериозни съмнения към Анжела и шефчето, но разкритието, че Роберто Баджов не е забременил жертвата, до голяма степен уби логиката ми в тази посока. Все още не изключвам да е имало женски ножици между колежките, или поне не виждам друга причина в показанията на двама от разпитваните да се говори за стърчащи колежки в тоалетната, тук автора за мен иска да ни подскаже нещо. Смела интерпретация от моя страна бе и че Анжела е дала венчалния пръстен на Жанет, но отново, ударих на греда да събера повече мотиви това да има нещо общо с убийството, дори да се окаже вярно.

Пръстовите отпечатъци които снех би трябвало да оправдаят Болчо, поради което се връщам на ГЕНЕРАЛА. 

Само с него успявам да свържа цялата история в някаква последователна връзка, дори да нямам напълно неупровержими доказателства. От една страна, напълно възможно е, предвид че са му нужни кинти, някой да му е заплатил за да убие "туй дивойчи". От друга, напълно е възможно тя да е била любовница на синът му и това да е разорило семейството. Вече в темата обясних предположението си, че въпросния кон е бил блъснат от напрежение и от нервност. За мен тук най-патово за Въчко се оказа съвпадението, да не даде по-рано информация около този свой семеен казус, който в един от жокерите се появи като ключов за характера, а от друга страна името му да фигурира след обадилите се на самоубилия се Комнин, плюс потвърждението, че той носи вина за въпросната смърт на този свидетел. Така че смятам, че има общо със семейните драми и заемите и там се крие нещо повече от финансовата страна на въпроса.

Е тук има известна доза мистерия, според самия генерал става въпрос за бухалки и ножове, но поне според мен подобно престъпление изисква не просто да си планирал убийството, а и да изпитваш огромна омраза към жертвата. Моето мнение е, че именно тук се появява разминаването в стиловете. Аз примерно си представям шефчето и адвокатката ако бяха замесени, да беше изглеждало повече като случаен случай, или поне да е извършено по някакъв по-консервативен начин. Тези нарези придружени със силни удари, по-скоро изглеждат като отмъщение, на което са способни само мъжът и Въчко, ако сценария който наредих за него се окаже истина. Може би защото се включи по-късно в играта, но за Пейчин така или иначе не успях да намеря нищо и сред жокерите и сред показанията на останалите свидетели, поради което евентуално остава Въчко се е ядосал и е размятал бухалките и ножовете. Нямам по-добро предположение от това. Все пак ще повторя, че играта му бе достойна и независимо от всичко му стискам палци останалите детективи да са тръгнали в друга посока.

BaiTo60:

Spoiler

Анжела е килърката, ревност, потрошила е жертвата в банята с бой бой бой.

Ето какво всъщност се е случило:

Жертвата Жанет Пейчинова се е скарала с мъжа си Нестислав Пейчин, който е патологичен ревнивец и не особено приятен човек. Жанет е знаела, че е бременна, но не е казала на мъжа си, защото се е страхувала Нестислав да не ѝ посегне. Заради това е напуснала семейният им дом. Нестислав е ревнувал диво от нейния шеф – успешния бизнесмен и заклет курвар Роберт Щилянов, но без основания. Щилянов е оставил за Жанет важни документи, върху които да работи – да ги подреди и оформи, а след това да ги остави на адвокатката Анжела Вилмирова. Пейчинова е имала много работа и е решила да пренощува на работното си място, тъй като и без това е нямало къде да отиде.

Рано сутринта тя решава да хване първия тролей в 6:00 и да си потърси хотел, в който да отседне за известно време. Излиза през задния вход, за да не обърнат внимание охранителите на факта, че тя е останала цяла нощ на работното си място, това би породило клюки. В същото време Въчко Гоцев с неговата раздрънкана лада се е появил с мръсна газ, закъснявайки вече с половин час за поемането на дежурството. Решил е да паркира директно пред задния ход вместо на паркинга, за да съкрати пътя си до сградата и да може да смени по-бързо Диньо Комнин, който обикновено недоволствал, ако не бъде сменен навреме. Не подозирал, че по това време може да има хора там.

За зла участ, ладата на Въчко се врязала в тялото на Жанет Пейчинова, тъкмо излизаща от задния вход. При сблъсъка тялото и се удря в предното стъкло – напуквайки го леко, а краката ѝ избиват дясното огледало на колата на Гоцев. Охранителят се панирал – не знаел какво да прави, а залогът бил голям. Ако се обади на бърза помощ вероятно ще го опандизят, а така няма да може да помогне в изплащането на семейните дългове. В резултат на което апартаментът им щял да бъде конфискуван от банката, а синът му и двете му внучета да останат на улицата. Той не можел да допусне това.

Започнал трескаво да мисли как да се измъкне от напечената ситуация, в която изпаднал. Жанет не давал признаци на живот. Изведнъж той се сетил какво говорила адвокатката за нетипичната поза, в която Жанет дефекирала. В съзнанието му се родил брилянтен план. Да инсценира инцидент. Хванал тялото на жертвата и започнал да го влачи обратно към сградата. Държал я за лактите и по пътят нейната венчална халка се изхлузила. Въчко знаел, че последната врата до стълбите е тоалетната на първия етаж в ”Синестра профешънъл”. Камерите не хващат тоалетната, стълбището към задния вход и самия вход за удобство на работещите във фирмата.

В това време колегата му Болеслав Банков бил на третия етаж, използвайки шефската кафемашина, за да си направи питие. Диньо Комнин, още несменен, дремел на работното си място, както винаги. Използвайки, че никой не гледа, а шумната кафемашина работи, без много-много да му мисли, Въчко вдигнал тялото на Жанет, колкото се може по-високо и с все сила го запратил върху порцелановата тоалетна чиния, раздробявайки я на частици. В резултат на това Жанет Пейчинова получава множество прорезни рани от сблъсъка, а вече има и вътрешни наранявания от колата на Въчко. Тя умира от масивна кръвозагуба. Била е жива след катастрофата, но Гоцев бил под огромно напрежение и не забелязал. Той отишъл да смени спящият като пън Диньо, сякаш нищо не е станало, а по-късно през деня сам ”открил” жертвата и сигнализирал на полицаите.

По стара традиция в играта, поздравяваме победителят с тематична песен:

ПП: Очаквайте кратък коментар за представянето на всеки участник съвсем скоро!

• Upvote 2
The Best

Ще кажа и по няколко изречения за представянето на всеки един участник. Ще се постарая да бъда максимално кратък. Започвам от детективите:

Нешо Нешев – Нешката има нюх и се представя относително добре във всякакви форумни игри. Това, че има много загуби в тях е повод за бъзици, но човекът е сред най-активните и интересни играчи. Смея да твърдя, че той пръв надуши генерала като най-вероятен извършител и го погна сериозно. Защо обаче не изразходи повече жокери върху него? Това обрече шанса му да разреши случая, но беше много близо.

Враг Врагиев – Също потребител с традиции във форумните игри. Играл е в Мафия и форумния куиз и се е представял на ниво. Тук игра изключително балансирано и успя да познае убиеца, но за съжаление не можа да представи необходимите доказателства по случая, за да може да го вкара в затвора.

Тошо Тошев – Компенсираше широките промеждутъци на неактивност с много въпроси наведнъж и ми беше забавен в ролята си. Личеше си, че имаше нестандартни виждания и в крайна сметка не успя да открие убиеца, но ще се запомни с екстравагантността си.

Роберт Щилянов – Благодаря на Райх, че се съгласи да участва в играта след тенекията от Олимпик(защо, Олимпик…), а също и че бе толкова активен. Надявам се играта да му е харесала. Представянето му бе на ниво, влезе в кожата на персонажа си и успя да се оправдае, въпреки че по дефиниция богатите хора винаги са подозрителни. За справка можете да хвърлите око на първи сезон, където Кабака имаше подобна роля и не успя да се оправдае. Надявам се в някой следващ сезон отново да го видим с нова роля.

Нестислав Пейчин – Райс за пръв път участва във форумна игра и като дебютант се справи повече от добре, а в крайна сметка успя и да спечели. Не беше много активен през голяма част от играта и в резултат на това неговият персонаж остана по-скоро неразказан. Извади и късмет, че не беше много съмнителен за детективите и те не активираха почти никакви жокери върху него. А героят му бе рецидивист с много незаконни ”хобита” и със сигурност щеше да се поизпоти да дава обяснения за дейностите, които осъществява.

Анжела Вилмирова – Благодаря на Лимона, че се появи в играта и успя да изиграе ключовата си роля подобаващо. Около нея се въртяха няколко от основните сюжетни линии – видяла е Нестислав на спирката, а също документите, които жертвата Жанет е трябвало да остави на бюрото ѝ. Събитията не се завъртяха особено около нейната героиня, като това обстоятелство отдавам на изключително обсебващата игра на ЧОТУДЕ, който направи всичко възможно да спечели и в крайна сметка – успя на косъм.

Болеслав Банков – Бобоци дойде да спасява сезона на пожар и се справи със задачата си перфектно. Почти никой не го подозираше, а неговият герой далеч не бе света вода ненапита. Лъжеше за почти всичко – щастливото семейство с жената и децата, които го обичаха, а и това, че изобщо не е имал никакви нечисти помисли за жертвата. В този сезон той беше персонажът със специална задача – да направи всичко възможно неговият шеф да не бъде заподозрян. Това можеше да бъде възприето по-скоро като негатив за персонажът му и при определени жокери, изразходени върху него или дори поискани от самия него, той щеше да попадне в беда.

Само че Бобоци е ветеран в тази игра и е участвал във всички досегашни сезони и умело подбра времето да използва жокерите си и да се оневини тактично. Това е и първият човек в досегашните сезони, който изпълнява специалната си задача – да бъде алиби на шефа си и същевременно да не загуби играта. Припомням, че в първи сезон Кабаков изпълни своята специална задача, но не успя да спечели, а във втори сезон Нешката спечели, но не изпълни специалната си задача.

Въчко Гоцев – Големият победител в сезона, макар и не чак толкова убедителен като предходните двама. Явно играта вече е в такава фаза, че съвсем скоро детективите ще постигнат своята първа победа и ще разкрият случай. Това можеше да се случи още в този сезон, но уви – никой не обърна внимание на странната игра на ЧОТУДЕ в първите два дни. Човекът се беше уплашил сериозно да не бъде разкрит и изпорти жокер още във втория ден на разследването. При това с небивало оправдание – пътувал за работа(по сценарий в 5:30 сутринта към центъра) и блъснал… КОН? Хем закъснявал, но карал бавно, а конят му изскочил изневиделица върху капака на колата, счупил му дясното огледало, напукал предното стъкло и паднал със счупени крайници?!? Не стига това, ами и се обадил на циганина Зюмбюл. Какъв епичен човек трябва да си, за да избереш циганин да е фалшивото ти и без това алиби? Наистина достави изключително много с играта си и направи сума грешки в хода ѝ, но все пак съумя да победи.

Лъжеше като за световно и съвсем резонно породи съмнения в детективите, че не е с всичкия си. Само че Въчко беше напълно адекватен. Решението на ЧОТУДЕ да изиграе по този атрактивен начин един стар, депресиран меланхолик със семейни проблеми е нестандартно, но му свърши работа.

Време е да задам и няколко въпроса към участниците, към тези, които биха искали да играят в следващи сезони и към тези, които четат и се падат своего рода публика.

1.      Трябва ли да има рандъм генератор за разпределяне на ролите в играта? Видяхме, че в този сезон Енеми и Нешев се паднаха детективи и се справиха добре, но ако бяха заподозрени те щяха да са също толкова активни и може би щяха да разкажат персонажите си по-добре. Може би рандъм генератора не е удачен за тази игра и е възможно в следващ сезон да попаднем на неактивни детективи или заподозрени със съществени задачи за случая.

2.      Трябва ли детективите да работят в екип или е по-добре да продължат да се изявяват всеки за себе си? Ако са в екип, те ще могат да си споделят информацията, която са намерили, но също така ще бъдат с ограничено количество жокери, а това също ще окаже влияние за решаването на случая.

3.      Трябва ли участниците да са повече от 7-8 на сезон? По принцип мога да разширя обхвата на историята и да вкарам странични персонажи – семейство и приятели на заподозрените, свидетели, съдия, различни видове детективи и тн. Но смятам, че така ще се размие сюжета, а и тъй като се стремя всеки да има съществена роля в случая, ако някой е неактивен, това ще се отрази пагубно на сезона.

Надявам се, че сте останали доволни от третият сезон на ”Кой е убиецът?” и той е задържал вашето внимание. Отворен съм за всякакви въпроси и уточнения, ако нещо не ви е ясно.

• Upvote 1
HEIDENREICH

Чакай бе. Нали двама от трима детективи го познаха че е той? Защо тогава е победител?

Иначе поздравление на Чотудката, разсмя ме с малоумията си и то много пъти.

Аз се представих що -годе добре, но съм разочарован че героят ми излезе същият дръвник като мене и не можа да свали мацката. Да се еба и милионера :( . 

• Upvote 1
  • Like 1

The Best

Не е достатъчно само да го посочат, а трябва и да се обосноват - да познаят начин на извършване на престъплението или поне причината. Не успяха и с двете...

• Sad 1
Lemmon-714
2 hours ago, The Best said:

1.      Трябва ли да има рандъм генератор за разпределяне на ролите в играта? Видяхме, че в този сезон Енеми и Нешев се паднаха детективи и се справиха добре, но ако бяха заподозрени те щяха да са също толкова активни и може би щяха да разкажат персонажите си по-добре. Може би рандъм генератора не е удачен за тази игра и е възможно в следващ сезон да попаднем на неактивни детективи или заподозрени със съществени задачи за случая.

2.      Трябва ли детективите да работят в екип или е по-добре да продължат да се изявяват всеки за себе си? Ако са в екип, те ще могат да си споделят информацията, която са намерили, но също така ще бъдат с ограничено количество жокери, а това също ще окаже влияние за решаването на случая.

3.      Трябва ли участниците да са повече от 7-8 на сезон? По принцип мога да разширя обхвата на историята и да вкарам странични персонажи – семейство и приятели на заподозрените, свидетели, съдия, различни видове детективи и тн. Но смятам, че така ще се размие сюжета, а и тъй като се стремя всеки да има съществена роля в случая, ако някой е неактивен, това ще се отрази пагубно на сезона.

1. Не, конкретно за детеквитите не смятам, че трябва да бъдат определяни на случаен принцип, а да се избират хора, за които се знае, че ще бъдат активни и ще играят логично, а няма да използват играта като поредната възможност да се правят на интересни с малоумните си лафчета. Нешев и Енеми се представиха идеално в ролята.

2. Да, задължително трябва да си имат общ чат и да работят в екип. По този начин за тях ще е много по-удобно да стигнат до крайна версия за случилото се, като навържат цялата история и фактите, които излизат в процес на игра. Също така финалната версия ще е по-точна и няма да има големи разминавания, както са били досега.

3. И да, и не - зависи от историята. От една страна ще стане още по-сложно за детективите, когато има повече персонажи, а както се вижда и сега не е много лесно. От друга пък ще е интересно второстепенните герои да бъдат именно близки на заподозрените и да имат за цел едновременно да защитават някого, и да се опитват да насочват разследването към друг. И пак казвам, много зависи от самата история, тази примерно беше подходяща да има повече герои, предвид факта, че е се развива в обществена сграда и заподозрените бяха шефове/колеги/семейство, докато в предишния сезон нямаше да се получи толкова добре, заради ограниченото пространство и само семеен мотив.

@The Best, пропуснал си моето предложение. :D 

• Like 1
HEIDENREICH

1. Не

2. Да работят в екип

3. Може да пробваш ама трудна работа. Ако всички са неактивни ще стане тегаво

• Upvote 1

The Best
34 minutes ago, Lemmon-714 said:

@The Best, пропуснал си моето предложение. :D 

Не съм, това ще бъде сигурно нововъведение без необходимост от допитване, и то още от следващия сезон в играта:) Всеки участник ще трябва да оприличи персонажът си на даден човек/известна личност и да постави нов аватар на профила за период от една седмица, докато тече играта. 

HEIDENREICH

И една препоръка.

Времетраенето на фазите не ми хареса. Дневната фаза , през която са разпитите е твърде къса и е лесно да бъде пропусната ( Лимончето в първия ден, аз в последния ) , за сметка на това нощната фаза е излишно дълга , още повече че детективите нямат общ чат. Аз мислех че имат и работят в екип. 

• Upvote 1

ЧОТУДЕ
4 hours ago, The Best said:

Въчко Гоцев – Големият победител в сезона, макар и не чак толкова убедителен като предходните двама. Явно играта вече е в такава фаза, че съвсем скоро детективите ще постигнат своята първа победа и ще разкрият случай. Това можеше да се случи още в този сезон, но уви – никой не обърна внимание на странната игра на ЧОТУДЕ в първите два дни. Човекът се беше уплашил сериозно да не бъде разкрит и изпорти жокер още във втория ден на разследването. При това с небивало оправдание – пътувал за работа(по сценарий в 5:30 сутринта към центъра) и блъснал… КОН? Хем закъснявал, но карал бавно, а конят му изскочил изневиделица върху капака на колата, счупил му дясното огледало, напукал предното стъкло и паднал със счупени крайници?!? Не стига това, ами и се обадил на циганина Зюмбюл. Какъв епичен човек трябва да си, за да избереш циганин да е фалшивото ти и без това алиби? Наистина достави изключително много с играта си и направи сума грешки в хода ѝ, но все пак съумя да победи.

Лъжеше като за световно и съвсем резонно породи съмнения в детективите, че не е с всичкия си. Само че Въчко беше напълно адекватен. Решението на ЧОТУДЕ да изиграе по този атрактивен начин един стар, депресиран меланхолик със семейни проблеми е нестандартно, но му свърши работа.

Нали това беше целта - да е толкова абсурдно, че да ми повярват. :D И сработи, никой не се осъмни за това с коня. А иначе до половината на играта наистина си мислих, че героят е отивал на нощна. Тук трябваше да споменеш, че аз не разбирах как работи играта почти до края, особено жокерите, които трябваше да търся в предни сезони как са използвани, за да ми стане ясно. Като първи път, без да знам за какво става на въпрос, съм доволен от себе си. За мен беше най-важно да влезна максимално в кожата на героя и мисля, че използвах сигурно 95 процента от информацията, която ми беше дал, а тя никак не беше малко. Другите попрескачаха доста въпроси, но явно са нямали време. Да си кажа честно не успях много-много да вникна в гимиците им, само основните щрихи. Може би Райх щеше да е най-подходящ за ролята на генерала и също щеше да е култов. Добра идея е да пускаш и това, което си ни пратил след края на сезона, за да видим кой как го е изиграл. Генералът имаше особеност, че е много зле откъм правопис, така че каквото можах свърших от тая гледна точка. Обаче когато писах от от телефон той понякога ми поправяше грешките и се получаваше манджа с грозде. Иначе заради тоя тъп гимик още ми излизат някои грешни изписвания като предложения. :D Иначе в началото бях насран, че ще ми проверят колата и затова измислих историята с коня (това показва колко не съм разбирал играта). Имах и готова история как съм влезнал набързо в кенефа и съм се спънал в нея и подпрял на тялото, ако ме питат за отпечатъците. Просто да се паднеш баш убиеца в дебюта си е тегаво и аз си представях развитието на сезона по съвсем различен начин. Иначе детективите се справиха доста силно, реално да се познае това с Ладата е много трудно. Благодаря и на @The Best за сезона.

Edited by ЧОТУДЕ
  • Like 1

The Best
27 minutes ago, HEIDENREICH said:

И една препоръка.

Времетраенето на фазите не ми хареса. Дневната фаза , през която са разпитите е твърде къса и е лесно да бъде пропусната ( Лимончето в първия ден, аз в последния ) , за сметка на това нощната фаза е излишно дълга , още повече че детективите нямат общ чат. Аз мислех че имат и работят в екип. 

За съжаление няма как. През огромна част от деня съм зает и не мога да модерирам темата и да следя случващото се. Ще ми трябва заместник водещ, а и не съм сигурен през деня колко от останалите играчи биха могли да бъдат активни, особено в делничните дни. Според мен през нощта всички сме максимално свободни.

Bobotsi

Получи се добър сезон и мисля че участниците се представихме на ниво.

Аз нямах намерение да участвам първоначално и трябваше набързо да се запозная със сюжета, но мисля че се справих с ролята си.

Детективите стават все по близо до победата, очаквам следващият път вече да им провърви.

Поздравления и за @The Best, за добрия сезон и интересната история. Този път всичко с правилата беше ясно и нямаше дупки.

За следващият път предлагам детективите да могат да обменят инфо и да са с по малко жокери. Би било хубаво и ако фазите за разпит са малко по-дълги, за сметка на другата фаза. Сега нямах много време, но въпреки това гледах да съм активен. Не разбирам играчите които се записват и после никакви ги няма. Надявам се следващите пъти да няма такива.

С удоволствие бих участвал пак и призовавам повече OG потребители да се включат. :beer:

• Like 1
Rise of Thunder

Като пълен дебютант във форумните игри, аз самият се учудвам колко добре се представих. Да, приемам забележката на Асен, че играх леко пасивно, но това беше нещо като стратегия (ако въобще мога да го нарека така). Точно заради визитката на загрубял рецидивист, реших, че ще съм на топа, а и все пак бях съпруг на жертвата. Трябваше ми време да свикна с този формат, понеже все странях от такъв тип игри, понеже съм тъп и трудно мога да измисля нещо забъркано.

Относно въпросите на водещият:
1. Подкрепям Лимона тук. По - добре детективите да са нормални хора, а не олигофрени, които ще се правят на вървежни.
2. Честно казано, предпочим да се работи в екип. Просто защото синхронът се руши на моменти. 
3. Не. 8 човека са напълно достатъчно да се играе играта. 

Благодаря на @The Bestза добре проведената игра. 

• Like 1