Jump to content

Без сценарий с neshev и Olimpic (Брой 79 - Интро, WrestleMania 37, Избори 2021, Covid-19, Въпроси от слушатели)

The Olimpic Hero

Recommended Posts

The Olimpic Hero

Представяме ви 79 брой на "Без сценарий с neshev и Olimpic", която включва:

Unscripted with neshev & Olimpic (Broi 79).MP3

- Интро или защо не сме правили "Без сценарий" толкова дълго време (00:01 до 09:00)

- WrestleMania 37 - Нощ 1 и очаквания за Нощ 2 (09:01 до 56:30)

- Пълен анализ на Парламентарните избори 2021 (56:31 до 78:05)

- Covid-19 и мнението на водещите за ваксините (78:06 до 84:20)

-Въпроси от слушатели (84:21 до края)

• Upvote 12
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Wank 1

THE ENEMY

Слави прави като The Young Pope. За разлика от него, не е светец чудотворец, но пък здравословно се спекулира, че може и да го догони от началото на втори сезон на сериала. :(

Днес по TV са давали неговата кандидат депутатка от по-миналите избори, която оказва се днес е депутат от ГЕРБ. В темата за политиката когато го редих за Кунева, Дилов и Росен Петров, ми казаха че всеки прави грешки. Еми тоя човек или е бах'ти наивника когото редовно го мамят хората около него, или се обгражда само с лицемерни изроди. И в двата случая не ме кефи идеята той да съставя правителство. Дори да приемем, че не е обвързана кукла на конци, другия вариант е да си въобразява, че разбира от неща, от които си няма никаква идея реално, в случая - политика.

• Upvote 1
The Best

Аз си мисля, че Слави няма да гради политическа кариера и влезе в политиката само и само да елиминира веднъж завинаги от нея Бойко. Уцели точния момент, беше дълго време опозиционно настроен, като действаше методично и последователно. Едва ли му се занимава с политика, по-скоро ще остави на негови хора да избират нови лица и експерти за евентуален кабинет, но това ще се случи едва след служебен кабинет на Радев, който да довърши мутренската организация на Борисов и респективно той да спечели втори мандат като президент(подкрепен от Слави, след като БСП се ослушваше и говореше за него уклончиво), може би дори срещу самия Борисов, което ще е финалният удар за Герб.

А фактът, че Трифонов почти не се явява да говори по медиите и ги игнорира показва зрялост, която аз лично не съм очаквал от него. Действа най-принципно, не се впуска в полемика, не прави отстъпки, не се занимава с пазарлъци като другите лидери. Каза само че поддържа исканията и вижданията си и следва конституцията. Ние толкова сме свикнали с медийните изяви на пишман политиците ни, че забравяме какво е естеството на тяхната професия. В чужбина телевизии и вестници не занимават гражданите си нон-стоп с популистките  изказвания на властимащите, защото те си вършат работата, за която са избрани тихомълком и не се дуят при всеки преувеличен успех, както не се и оправдават нелепо след всеки грандиозен провал. Полъхът на нормалност ми се услажда, дано Герб да си заминат скоро и всички тези включвания от джипката да бъдат преустановени, това ще бъде огромна радост за всеки нормален човек в държавата.

Edited by The Best
  • Upvote 4
Radox

Бестак, ти така си се филмирал с тоя Слаги, че вече го виждаш как ебава мамата на мафията на ГЕРБ, както и ти еба мамата ма мафията в селото ти.

• Upvote 1
  • Haha 3
  • Wank 1
  • Facepalm 1

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

hacky
11 hours ago, The Best said:

Аз си мисля, че Слави няма да гради политическа кариера и влезе в политиката само и само да елиминира веднъж завинаги от нея Бойко. Уцели точния момент, беше дълго време опозиционно настроен, като действаше методично и последователно. Едва ли му се занимава с политика, по-скоро ще остави на негови хора да избират нови лица и експерти за евентуален кабинет, но това ще се случи едва след служебен кабинет на Радев, който да довърши мутренската организация на Борисов и респективно той да спечели втори мандат като президент(подкрепен от Слави, след като БСП се ослушваше и говореше за него уклончиво), може би дори срещу самия Борисов, което ще е финалният удар за Герб.

А фактът, че Трифонов почти не се явява да говори по медиите и ги игнорира показва зрялост, която аз лично не съм очаквал от него. Действа най-принципно, не се впуска в полемика, не прави отстъпки, не се занимава с пазарлъци като другите лидери. Каза само че поддържа исканията и вижданията си и следва конституцията. Ние толкова сме свикнали с медийните изяви на пишман политиците ни, че забравяме какво е естеството на тяхната професия. В чужбина телевизии и вестници не занимават гражданите си нон-стоп с популистките  изказвания на властимащите, защото те си вършат работата, за която са избрани тихомълком и не се дуят при всеки преувеличен успех, както не се и оправдават нелепо след всеки грандиозен провал. Полъхът на нормалност ми се услажда, дано Герб да си заминат скоро и всички тези включвания от джипката да бъдат преустановени, това ще бъде огромна радост за всеки нормален човек в държавата.

Каква зрялост е да се криеш като мишка, нормално е да излезеш и да направиш едно изявление по водещите медии. Пълен Путю, @LightOne е виновен  за дето го гласува. :(

Иначе, Асене, направи направо едно голямо парти в двора си, защо каниш само Радокс, защото ние не сме такива бизнесмени като вас ли. :( 

Edited by hacky
raquishi
12 hours ago, The Best said:

И какво добро ще донесе служебно правителство и втори мандат на Радев? Айде, махаме мафията на ГЕРБ, но кой идва на тяхно място, мафията на БСП-ДПС? Отново? А Слави да направи партия и да участва в избори, да е на второ място след ГЕРБ, и цялото това упражнение да е само за да "махне Борисов" звучи хипер несериозно. Най-малко Слави Трифонов може да си помислиш, че е някакъв борец за правда, че да прави такива неща за да "избави" България. Както и да е, следващите 12 месеца ще са интересни. Чакам да сменят химна с тайсън кючек.

THE ENEMY

Когато си лидер на втората политическа сила, а медиите те търсят с въпроси, ти си длъжен да отговаряш. Вече си обществена фигура и искаш, неискаш трябва, това ти е задължение, тук вече го няма правото на личен избор както когато си обикновено частно лице. Да се крият от въпросите на журналистите е похват който се използва от политици само в недемократични страни, а btw този модел в България го наложи Борисов. Да, той е постоянно по телевизиите, но само чрез клипове които са си ги снимали вътре в ГРЕБ или на някакви събрания пред купените медии, където говори каквото си иска и реално няма кой да го пита неудобни въпроси. С какво е по-различно това което прави в момента Слави? 

• Upvote 1
HEIDENREICH

Изслушах кеч частта, добре ви се получи. 

Имаше култажи като на чичо Митко"

Какво значи да удариш стената?

Еми значи , колега Олимпик, ДА УДАРИШ ШИБАНАТА СТЕНА, ТИ ШИБАН РЕТАРД ЛИ СИ ?

То нешев как не те удуши му се чудя, баси дебила.

С почти всичко което казахте съм съгласен, макар че подценявате техническите умения на огромния чушкопек, току -виж стане новият Брет Харт.

Ще изслушам политическата /ковид част с още по-голям интерес. 

• Haha 1

The Best
3 hours ago, THE ENEMY said:

Когато си лидер на втората политическа сила, а медиите те търсят с въпроси, ти си длъжен да отговаряш. Вече си обществена фигура и искаш, неискаш трябва, това ти е задължение, тук вече го няма правото на личен избор както когато си обикновено частно лице.

Ама то няма въпроси към него, още веднага го емнаха услужливите бойкови медии да дава обяснения. Човекът излезе с позиция, няма какво да се каже повече. Нито е спечелил изборите, за да е първа политическа сила, нито е готов да влиза в някакви коалиции с партии от статуквото. Благодари на избирателите си и когато му дойде редът ще върне мандата. Кристално ясна позиция. Какво криене виждате тук? Може дълго да обикаля като цветарка всички предавания в стил Марешки и да се пъчи колко много е постигнал, ама не това правят политиците. Медиите в момента се чудят как да го злепоставят, само по това може да се види колко дълбоко е бръкнал в душите на враговете си. Разбира се, след няколко месеца всички ще започнат да му се подмазват, даже и сега има определени журналисти, които подхождат доста внимателно и вече обръщат палачинката.

Когато застане на власт и има реално какво да се коментира или нещо е решил да направи(да влезе в коалиция, друго важно решение) тогава ще има какво да казва. Ако бях на негово място щях да изиграя картата "разочарован от слугинските медии на Борисов партиен лидер" доста по-умело, печелейки доверието на още гласоподаватели, защото наистина основните телевизии и големите вестници и сайтове обслужват нечистоплътно Борисов и това е ясно дори на чужденците в страната. Явно на него обаче не му се занимава и ще бъде само почетен председател на партията си, а Тошко Йорданов ще действа и отговаря на въпроси.

@hacky ти ще си спечелиш покана за парти на вилата ми, когато ми предоставиш мач реванш в предикшъна, че се оказа, че имаме огледални прогнози(дал си ги след мен и не съм имал времето да редактирам) и нямам и теоретичен шанс да те победя в мача за титлата:(

• Upvote 2
  • Haha 2
THE ENEMY

Асене, как знаеш че няма въпроси към него, да не си врачка? Дори станаха десетки тези които са му задали въпроси или са го поканили на интервю и не ти говоря само за журналисти на Нова, Стандарт и прочие, а за уважавани журналисти. 

От хора които са гласували за ГЕРБ, БСП, ВМРО няма да се изненадам да чуя подобно мнение, тези хора са свикнали и им е приятно да си живеят във форма на феодален строй където да ги тъпчат и да се отнасят с тях като с боклуци. Но ти да ми обясняваш, че било нормално политиците да отказват да говорят пред медиите, не съм го очаквал. :D

The Best

Я покажи въпросите на някой/и измежду десетките, които са му ги задали вече? Аз не съм попадал на такива. Разни като Недялко изскимтяват изплашено какво щял да прави, какво следва и прочее алабализми, когато всеки знае какво ще става оттук нататък - президентът ще връчи мандат за съставяне на правителство на Герб. Едва след това идва Слави, който вече заяви какво смята да прави. 

Има разлики между причините стоящи зад неглижирането на българските медии. Те са тенденциозни и отразяват избирателно. Поне повечето от тях. Точно изброените от теб партии заради това не се страхуват да обикалят от студио в студио - знаят си, че ще могат чрез удобни въпроси да поизчистят петната върху личността си. Аз друго ще те попитам - какво различно казаха Бойко Борисов, Корнелия Нинова, лидерът на ДПС и Христо Иванов след изборните резултати? Бойчето си говореше обичайните глупости, ръмжеше само лафоризми и заплахи, без да каже абсолютно нищо съществено, а и не го питаха нищо. Корнелия Нинова избра да запази мълчание и заяви само че няма да подава оставка като лидер на партията си, Христо Иванов обясни, че чака другите партии да излязат със становище(което също не е лоша тактика, всеки си измива ръцете както намери за добре) и едва тогава ще коментира, от ДПС заявиха само, че са доволни от резултата си и искат промяна, но пък тях никой не ги иска. Само Манолова и Марешки обикаляха(както винаги) по всички медии да говорят най-вече общи приказки и простотии и да олекват в медийното пространство, което може и да работи за тях, все пак електората им има афинитет към сеирите.

• Upvote 2
Farest

Слави постепенно си вкарва Х. Й в гащите с това мълчание и надменност. Хората искат да говори! Не да говори Тошко джудженцето, а да говори Славчо. 

THE ENEMY

Доколкото знам е отказал на Свободна Европа, както и на Бивол. Прав си, че пред такива медии не ходят и хора като Борисов, Нинова, Карадайъ. В доста престижен клуб влиза Слави. 

За Христо Иванов не знам, но Атанасов не е спрял да обикаля медиите. А и повечето лица свързани с партията които не получиха възможност от медиите, използваха профили в социалните мрежи за да изяват становище към ситуацията. Единствените които мълчат твърдо са ИТН.

The Best

Ами, и хората на Слави говорят нон-стоп със зрители, отговарят на въпроси в своята телевизия, а останалите медии препечатват казаното от тях. Според мен Слави Трифонов не бива да го очаквате като ярко политическо лице, което да гради кабинет или да участва пряко в изпълнителната власт, защото няма капацитета необходим за това. Той за разлика от други лидери си го признава. Има свои хора, експерти в различни ресори, които дават мнения и интервюта. Засега наистина няма какво толкова да се каже. Всичко е под формата на хипотези и спекулации, с които дадените медии да запълват страници/екранно време. Разбирам, че не харесваш Трифонов и подхождаш от своята камбанария, но мнозина виждат иначе създалата се ситуация, която определени медии ескалират. Всеки си прави изводи, разбира се, аз съм положително изненадан до момента от Трифонов. Винаги има възможност да ме опровергае и да се изложи, но засега действа точно така, както е обещал.

• Upvote 2
THE ENEMY

Тук не си прав. Аз не съм казал, че не харесвам Трифонов по някакви си субективни причини. Никъде не съм писал, че е чалгар, че е простак или нещо от тоя сорт, защото това си е вече хейтърщина. Аз конкретно ти изброявам негови действия, които във всяка една нормална страна щяха да бъдат приети критично. В случая това че се крие. Ако пък продължава да комуникира с обществото единствено през своите медии, съвсем ще заприлича на Ердоган, Путин. Това са политиците които работят тихо. Ако пък е решил да оставя партията на Тошко, нека излезе и да го заяви. Докато не го направи, той е човекът който носи отговорност и който дължи отговори на обществото. 

• Upvote 2
Huskarl

Палче надолу за цялото медийно затъмнение около ИТН. Не мога да разбера как е пълно с антибойковисти, които отказват да видят приликите между действията на Борисов и на Трифонов. Единият говори от джипката, другият говори от 78-ми канал, който в момента е с платен достъп и кой знае изобщо каква гледаемост има. Лесно е да се изяваваш само от собствена платформа, от която няма да ти задават неудобни въпроси, всички ще са на твоето мнение и ще си спокоен, че няма да се сблъскаш с някой политически опонент. Съвсем друго е да идеш в масова медия и да се бориш с атаки от няколко фронта, както направиха повечето партии на тези избори. Убеден съм, че при подобни условия Тошко сценаристчено няма да се изказва толкова нагло и високомерно, както прави в 7/8. И, моля ви се, без тия „ми те всички медии са на Борисов и гледат само неговия интерес“ - тия мнения обикновено ги тръбят сектантите от Атака. Гледах повечето дебати по трите главни телевизии и като цяло журналистите се държаха на ниво, даже в някои случаи бяха прекалено нападателни.

От друга страна, няма какво толкова много да се изисква от Трифонов в момента. Реално ИТН ще трябва да се задействат чак когато ГЕРБ се откажат да правят правителство. Дотогава нямат какво толкова да говорят. Но поздравите към избирателите наистина трябваше да се направят малко по-рано, а не цяла седмица след изборите.

• Upvote 2
The Best
15 minutes ago, THE ENEMY said:

Тук не си прав. Аз не съм казал, че не харесвам Трифонов по някакви си субективни причини. Никъде не съм писал, че е чалгар, че е простак или нещо от тоя сорт, защото това си е вече хейтърщина. Аз конкретно ти изброявам негови действия, които във всяка една нормална страна щяха да бъдат приети критично. В случая това че се крие. Ако пък продължава да комуникира с обществото единствено през своите медии, съвсем ще заприлича на Ердоган, Путин. Това са политиците които работят тихо. Ако пък е решил да оставя партията на Тошко, нека излезе и да го заяви. Докато не го направи, той е човекът който носи отговорност и който дължи отговори на обществото. 

Той винаги е казвал, че не му се занимава активно с политика и че с това трябва да се занимават знаещи и можещи хора, просто застава с името си зад партията. Личи си, че не го харесваш, дали е заради исканията и вижданията му, ако не е заради самата му персона, не се наемам да кажа. Аз не съм му сред най-върлите фенове и не гласувах за него, защото го виждам като месия или човекът, когото искам за премиер. Така че моите искания и тези на приближените до мен хора(познати и приятели) за момента ги отстоява идеално и прави така, че дори други разочаровани от медийната клоунада на артистично настроените политици да се замислят и да го подкрепят. Губи ли доверие, защото не се появява в националните медии и не се тежкари като Бойко? По-скоро печели с този ход, но ако има разочаровани негови гласоподаватели, то те явно са искали от него да заеме директно нишата на Бойко. Такива най-добре да се ориентират към партията "Мутри вън!". Слави няма ресурс и желание да е като Борисов.

@Huskarl телевизията му е безплатна от миналия месец. Можеш и ти да я гледаш, ако желаеш. Още в изборния ден той благодари на хората гласували за него през фейсбук профила си. Използва профила си в социалните мрежи за целта. Нещо, което е правено от доста други известни личности. Хората вече алманасите си публикуват през фейса, както и предизборните лозунги, какво остава за обръщенията:D

• Upvote 2
hacky
26 minutes ago, The Best said:

@Huskarl телевизията му е безплатна от миналия месец. Можеш и ти да я гледаш, ако желаеш. Още в изборния ден той благодари на хората гласували за него през фейсбук профила си. Използва профила си в социалните мрежи за целта. Нещо, което е правено от доста други известни личности. Хората вече алманасите си публикуват през фейса, както и предизборните лозунги, какво остава за обръщенията:D

И да е безплатно, все пак е тяхна и там може да видим само режисирани интервюта, докато месията, героят, спасителя нс клета майка България се крие да застане пред друга медия за мен не е нищо повече от ББ. Никой не може да ме убеди, че това мълчание е признак на зрялост и е добър ход.

• Upvote 2
The Best

Няма проблеми, аз не целя да убеждавам никого в този форум. Пък и ти вече си бил убеден от друг политик явно, чел съм ти мненията на тази тематика. Целта ми е непредубедените хора тук, ако има такива, да се замислят и по-трудно да ги правят на балами. Сега всички пискат срещу Слави без реално да има защо. И гербаджии, и фенове на Дбг., и поддръжници на ВМРО, бесепари и прочее, и прочее. Това показва колко здравословен в политически аспект е фронтът срещу Слави. Някакъв безпредметен и алогичен сбирщайн.

Впрочем, не получих линк към някакви екзистенциални въпроси на които Трифонов не е отговорил. Само дезинформационни полуистини се леят в темата за форумния подкаст, но пък и това не е кой знае какъв проблем за мен. А режисирани интервюта по 7/8 няма. В момента тече предаване на живо по 7/8(не му знам името, защото не следя редовно програмата), в което директно се включват зрители, а и не само - журналисти, доктори и адвокати, поискали да попитат нещо специфично, излизат с имената си и се води качествена дискусия. Не режат никого - за пръв път виждам такова нещо аз лично. И не се случва за първи път по тази телевизия. Доста неудобни неща се казват и от двете страни, като дори се включват хора, които мразят Слави и партията му и директно псуват в ефир(навяват ми спомени за предаването на професор Вучков такива моменти). Демокрация в най-чиста форма, поне такова е моето виждане.

Edited by The Best
  • Upvote 1
  • Haha 1
Radox
1 hour ago, The Best said:

засега действа точно така, както е обещал.

Не помня да е обещавал да е насрана путка?

• Upvote 2
  • Like 1
  • Wank 1

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

The Best
7 minutes ago, Radox said:

Не помня да е обещавал да е насрана путка?

Разни хора, разни идеали, разни зависимости и впечатления. Аз по същия начин категоризирам действията на Борисов след изборите:D

• Upvote 1
hacky
58 minutes ago, The Best said:

Разни хора, разни идеали, разни зависимости и впечатления. Аз по същия начин категоризирам действията на Борисов след изборите:D

Кой ти коментира ББ в момента, даже коментираме, че двамата са еднакви, ето ти го доказваш, стигаме до заключението, че и двамата са насрани путки?

The Best

Логически погледнато няма от какво да насере Слави. Освен ако не се готви да прецака избирателите си и да се съюзи с досегашните си врагове, но не вярвам да го направи. Съществува и вариантът да е наистина болен, но по-скоро мисля, че наистина не му се занимава и е оставил всичко в ръцете на своята така наречена "редколегия". Просто от всички останали политически лидери той и Мая ми се виждат най-малко изплашени и притеснени(но Мая говори странни неща на моменти). 

• Upvote 2