Jump to content

Избори 2021

BiZkiT

За кого ще гласувате в неделя?  

95 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

seekstah

Добре ве, братле, не смяташ ли, че твоето валютбетаджийство е безсмислено? Кво лошо щеше да бъде сега да сме соца, бета да е забранен и 2мата с тебе да берем домати? Няма ли да сме по-полезни на обществото с труда си вместо с простотия? 

jlny.gif

natopor4en
54 minutes ago, HBK_forever said:

Защото путката най-лесно смърди, когато не се мие. А путката на промиването на мозъци е немиеща се, тя се къпе само с помия от педерастките западни медии, които набиват едни и същи манипулации в главите на хората. Аз съм на 100 % съгласен с всичко, което казваш в този си коментар, а и с цялостната ти визия за състоянието на България, но мнозина няма да те разберат, най-много да те обявят за луд. Да не те ебе, един велик писател, няма да посочвам, дано майкопродавците поклонници на разни неолиберални педали, кланящи се на хенри кисинджър или други подобни помии, да разберат и да се сетят, та същият беше възкликнал: Лудите, лудите, те да са живи! Така че това е положението, човек трябва винаги да отстоява принципите си.

Точно така. Кажи им го. 

• Upvote 1

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

raquishi

Лично мнение - Помията в темата замириса яко, време е някой да изхвърли боклука. 

#Клоуздътред

• Like 3
1 hour ago, HBK_forever said:

Защото путката най-лесно смърди, когато не се мие.

Ти кога си виждал путка, че да знаеш как смърди? 

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

11 hours ago, seekstah said:

Добре ве, братле, не смяташ ли, че твоето валютбетаджийство е безсмислено? Кво лошо щеше да бъде сега да сме соца, бета да е забранен и 2мата с тебе да берем домати? Няма ли да сме по-полезни на обществото с труда си вместо с простотия? 

Е кой ви спира? Даже сега става доста тренди и като за хаштаг да се преместиш на село, "обратно към корените". Ако си софиянец 100% знаеш за какво говоря, сигурен съм, че познаваш хора, дето са си купили къща в с. Лозен и сега са над нещата и в Инста всеки пост им завършва с #happy #green_life #minimalism.

И сериозно, аз ти разбирам някои от вижданията и как искаш да се поизолираме от запада чисто културно, хубаво това, ама сериозно ли идеята ти за просперитет е да се наблъскат хората по нивите и кошарите и да минем на аграрен тип социализъм като от 20-ти век, през 21-ви? Ако искаш в България да се върнат заводи и въобще производството (което е хубаво, и аз го искам), не е ли по-правилният път да го правим модерно, да си създадем машини, ако щеш и роботи, които да "копат", а не просто да натоварим "грантаджиите", "метълите" и пр. групи, които за теб са превъплъщения на Сатаната и да им дадем по едно гребло? :D

Знам, че се интересуваш от Азия, знам и че знаеш кой е Дън Шяопин, за мен най-добрият лидер на съвременен Китай. Хем и отговорникът за цвиленето на принц Чарлз по Хонг Конг, демек унижил "Запада". Та виж той как ги е виждал нещата и как не е следвал сляпо написаното от Карл Маркс, ако искаш модерен социализъм трябва като него да се мисли. Не да се изкопира неговата система 1:1, но това критично мислене - да.

Казано с две думи - ако искаш соц, трябва да се мисли като Дън, а не като Пол Пот.

Edited by Loop
  • Upvote 2
  • Like 1
7 hours ago, seekstah said:

Прав си. И сега вместо крипто помия щяхме да събираме купони за хляб. Бул маркета ни щеше да бъде на Коледа, когато евентуално можеше да съберем някой друг биткойн за банан. Иначе няма нищо лошо човек щом харесва соца да отиде и да живее Беларус. Другаря Лукашенко ще ти се зарадва, средната заплата е към 800 лв, живот мечта!

пп - Дано и Химлер сега да се включи в дискусията, за да стане още по - приятно.

пп2 - @Loop , то като се върнем в соца директно си спираме Интернета, ти вече за Instagram говориш... Махаме телевизора, взимам си радиоточката от селото и готово.

Edited by MJ23
  • Haha 2
3 hours ago, MJ23 said:

пп2 - @Loop , то като се върнем в соца директно си спираме Интернета, ти вече за Instagram говориш... Махаме телевизора, взимам си радиоточката от селото и готово.

Е не, тези, които визирам са други. Те са обичайно софиянци в групата 25-35 години, често са ИТ-та, които работят дистанционно (тук очаквам Радокс и Сикста да се включат с някой силен хейт), обичайно са от "градската десница", про-западни, или пък изобщо не се вълнуват от политика. Твърдо не са някакви жадуващи за съветския соц без интернет и подобни. Напротив, интернет им е трибуната да пускат сторита всеки ден колко хубаво е да живееш еко, био, зелено, да си изхвърляш боклука разделно и т.н. и колко са прости тези глупци, които все още не са извадили 300 000 евро или теглили кредит да си купят къщата в Лозен или в Делта Хил, а се пържат в панелката в Младост и ходят на работа от 9 до 5.

Парадоксално на фона на привидния либерализъм обаче, обичайно и при тях има разделение на ролите по пол - мъжът изкарва парите с кодене на лаптопа на верандата, а жената дондурка 2-те дечица из двора по цял ден, от време на време се снима как полива "градината", която е метър на метър, и много често тя има собствен бизнес - плете гривни от рециклирани материали (нарязани стари пуловери), които после продава в интернет по 29.99 лв. без доставката.

Не целя да ги нахуля прекалено, животът им не е толкова лош, а и аз споделям песимизма за природата, и аз харесвам и одобрявам имането на къща извън града, намирам програмирането за ценно и не бих го заменил с аграрно общество, но да - така описаната група става все по-голяма и по-голяма, а и малко досадна честно казано. Ще кажеш, че са отишли, заселили и активизирали икономически някой запустял район като Сакар или Видинско, а то просто... инвестирали в къща на хубаво и чисто място бетер до София и пак палят колата да си напазаруват от Метро или Лидл през 3 дни.

Edited by Loop
natopor4en
9 hours ago, seekstah said:

Е ти още малко ще кажеш и че криптовалутджийството е безсмислено. 😁 Глей Ко става тука. Биткойнови, Етериуми, Матичи това онова.... Няма слабо място в теорията. 😎нима имаш нещо против финансовите акули в света на криптовалутаджийството?

seekstah

Евалата, Лууп! Имаш доста широкоспектърен поглед върху света. 👍 Относно Китай, Сияопин и Маркс - съгласен съм, и аз съм за модернизъм и автоматизация, а от там вече и минимален базов доход. :) Не съм върл комунист, привърженик съм на Venus Project на Жак Фреско, макар че и него го водят за коми. Харесвам мисловната школа на Джиду Кришнамурти. За западните грантаджии и тези, на които им текат лигите за капитал, индивидуализъм и разврат , по-скоро искам да ги научим на труд леко по китайски reeducation модел. 😁 И нещо по тая тема - България е била аграрна страна преди "соца" да ни индустриализира или по-скоро народа с трудът си под опеката на комунистите. За тва "плача" днес, защото Запада никога не би го направил това за нас, те дори се сърдят за няква интелектуална собственост... Според моите виждания технологиите не трябва да се "патентоват", демек да се пазят от определен кръг елити, а точно обратното - трябва са бъдат достъпни до всички и да не се комерсиализира напредъка. Ако не се делим на бедни-богати, народи и тем подобни, нещо открито в САЩ може да се доразвие промерно от китайски учени и всички да усетим благата от технологията. Радвам се, че можем да водим положителна дискусия. Нарочно провокирам, за да мислим и разсъждаваме. От малък съм израстнал по западен модел, но просто вече забелязвам колко е лимитирана тази система. Соца е бил лош да, но според мен заради Желязната завеса и Студената война. Вярно за това вината не е само в САЩ, руснаците и китайците също са имали изроди като Мао и Сталин. Но пък в днешно време не ми харесва тоталното отричане от т. нар. Дайбългаристи и Айтита на система, в която и ние сме участвали. Иначе аз лично харесвам либералния модел от малък и винаги съм подкрепял Черните пантери, феминизъм, зелените или хипарите в САЩ. Друг е въпросът, че днес тези движения са използвани за политически цели и за това се изродиха в BLM, lgbt или Грета тунберг... Харесвам и патриотизма и традициите - можем да живеем в свят без граници и същевременно да си ценим традициите. Тук също има израждане с Proud Boys или Isis. Диалог, пичове, е нужен, а не крайности. 😁

Edited by seekstah
  • Haha 1

jlny.gif

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31393723.html

Страхотно обяснение, имало проникване в телефона, телефона го предупредил.. :D:D Добре че не беше преподавател по наказателно право, че не виждам как с такива обяснения ще има и едно спечелено дело.

kabakov

Абе Дългия да не се е договорил с ББ да си разменят калинки. По един и същи начин се излагат и едните, и другите.

• Facepalm 1

ring2.png.538ce23918992338276d662ac0e11f49.png

The Olimpic Hero

Едно към едно са ГЕРБ и ИТН, просто не е реално, но вече даже не ми се коментира политиката. За пореден път пихме вода, примесена със сперма.

raquishi
38 minutes ago, The Olimpic Hero said:

Едно към едно са ГЕРБ и ИТН, просто не е реално, но вече даже не ми се коментира политиката. За пореден път пихме вода, примесена със сперма.

На някои толкова им хареса, че си поръчаха второ подобно питие, ако може с повече сперма, и чадърче за цвят. 

kabakov

Проекто вътрешния министър, май май ще отече в канала. Три сигнала за прагиатство има вече. Вярно, книгата му е изданена преди 5-6 години и всичко, май е загубило давност, но е показателно за това, че ИТН просто не си проверяват хората.

• Facepalm 1

THE ENEMY

През годините ГРЕБ станаха символ на участието на бездарни, фанатизирани селяндури с комсомолски уклон в управлението, получаващи високии позиции само заради племенната си принадлежност, признак на абсолютен примитивизъм. Сега Слави реве как всички искали постове и зарад това не му подкрепят кабинета. Ами не, посредствен учиндолецо, не те подкрепят защото на въпросните постове ти издигаш още по-бездарни шматки и селяндури с нулева експертиза от предишното управление, което си е постижение. На нормалните хора им писна това да е нормата.

Като иска експертен кабинет, нека да си извади главата от задника и да търси извън гъзолизачите около ИТН. ГЕРБ 2.0 никой не иска да гледа.:wank:

• Like 3
kabakov

Обяснявах аз, че и тея ще са същите като старите, ама не, бил съм заклет гербаджия....

• Facepalm 1

kabakov

Айде и бъдещия регионален

ен министъри"изгърмя", той пък с връзки с Алексей Петров, Миро Найденов и КПКОНПИ.

natopor4en

Абсолютно не виждаме какъв е проблема да свързват едно лице с доказан професионалист и прагматик като Доцент Доктор Алексей Петров. Един от малкото истински специалисти в сферата на националната сигурност и дългогодишен научен преподавател.

Виж връзките със свинята Миро Найденов да вече проблем. Кофти е да се свързва името ти с доказан корумпират и диверсант като Мирчо Свинята.

• Upvote 1

11 hours ago, kabakov said:

Обяснявах аз, че и тея ще са същите като старите, ама не, бил съм заклет гербаджия....

Е не си ли?? :D

То това, че си прав по първата част не изключва втората.

21 hours ago, seekstah said:

те дори се сърдят за няква интелектуална собственост... Според моите виждания технологиите не трябва да се "патентоват", демек да се пазят от определен кръг елити, а точно обратното - трябва са бъдат достъпни до всички и да не се комерсиализира напредъка. Ако не се делим на бедни-богати, народи и тем подобни, нещо открито в САЩ може да се доразвие промерно от китайски учени и всички да усетим благата от технологията.

Това е утопично и го знаеш. Тук е издънката на красиво звучащия теоретичен комунизъм и защо той на практика не може да съществува. Защото човекът е мързеливо прасе и егоист по природа и ако няма материален стимул, няма и да усети нужда да си "дава зор". Дали чистият капитализъм е най-правилната и етична формула за този материален стимул е въпрос на дебат. Или примерно китайският социалистически капитализъм на Дън. Или идеята за наградите в рая на буквално тълкуващите религията си. Всеки със собствените си предпочитания. Отделно и че противопоставянето и наличието на враг носи много технологичен напредък. Ако няма враг, хората няма да имат този стимул да разработват междуконтинентални ракети, от там няма и да има космически пътешествия. Давам го за пример, защото състезанието за космоса между СССР и САЩ едно време е изцяло благодарение на ракетните технологии на фон Браун и Корольов, чиято първа и основна цел е била "как да закараме ядрен снаряд до врага".

Но красиви слова като "дайте да работим всички заедно за благото на всички" е ясно, че няма как да виреят. Единствено ако някога постигнем т.нар. технологично singularity в изкуствения интелект и той може да поеме цялото производство + бъдещо технологично развитие. Но тогава изпадаме в морални дилеми като какво правим когато неизбежно свръхумният изкуствен интелект стигне до извода, че за планетата и световното общество ще е по-добре да се понамали популацията от хора....

Поздравявам те, че смени тона. Онзи провокативният виж, че не предразполага към дискусия. Освен да тригърнеш някой, който е ултра про-западно настроен или наистина крайно либерален, ама то тук във форума чак такива няма, особено кълвящи шарани. За Venus Project почти нищо не знам, но ще проуча и може в някакъв момент да подебатираме.

Enough*

Не мишките, тоя беше единственият, който ми хареса от предложения кабинет.

kabakov

То реално той не бяга, а са го изритали щото пак не са си свършили предварително работата и се насраха.

THE ENEMY

HBK влиза като златна резерва за правосъден министър, от мен сте го чули първо! :wank:

Важното е Петър Илиев да е добре,и да е там,другите са без значение! 

Даже за президент предполагам ще имат празно поле за кандидат,за да нв го разкриват предварително. И ако случайно спечелят, то ще кажат,че такава е волята на суверена и нов президент е.. Петър Илиев!