Jump to content

Избори 2021

BiZkiT

За кого ще гласувате в неделя?  

97 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Brock_Lesnar

Най-важното на тия избори е да отидете и да гласувате, за да не "прават рекорди" некои тулупи. Просто изберете някоя партия, различна от управляващата. Някоя, която ще е по-заинтересована от случващото се в страната и ще взима решения за доброто на българските граждани, а не за да спечели гласоподаватели. Ще гласувам за някоя партия извън управляващите, може би Демократична България или КОД. Слави ще влезе, но се притеснявам да не се нагъзи на вожда, иначе дано успее нещо да промени, но му нямам вяра. Стискам палци Валерката и МарИшки да не влязат - тия кенефи и лъжци, дето "живеели скромно" и се явяваха в парламента със защитно облекло, когато в болниците лекарите имаха само маски.

Edited by Brock_Lesnar

Lesnar vliza i Cena se nasira.gif

Класика от миналото: Jericho vs Benoit 🇨🇦 vs 🇨🇦

Най-добрите вражди на Kurt Angle в WWE:

vs Edge  vs Benoit  vs Triple H  vs Eddie  vs HBK  vs Austin  vs Cena  vs Lesnar  vs The Rock

Най-доброто за годината от WWE:

2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020 NEW!!!

BAITO6O

ТО дали тулупа или плешивият все тая. И двамата са за Белене. Даже Славчо ми повече антипатичен.

Image_5883425_128_0.thumb.jpg.cca49c370a82e2b975b49b3baeea9a03.jpg

• Thanks 1
  • Sad 1
The Best
1 hour ago, Huskarl said:

Има такъв народ предлагат главният прокурор да се избира пряко от народа. Не съм привърженик на тази идея. При това положение прокурорът се превръща в политическа фигура и губи независимостта си от обществения натиск. Като магистрат, прокурорът отговаря само и изрично пред закона. Не казвам, че Гешев е независим - очевидно не е. Не казвам, че сегашната система е перфектна. Трябва да се търси промяна, съгласен съм. Но не на всяка цена. Ако променяме нещо заради самата промяна, само ще си тъпчем на едно място.

По второто - привърженик съм на демократичната парламентарна република. Против съм всеобщото право на гласуване - според мен трябва да има или образователен ценз, или нещо друго, което да позволява само на хората, с необходимия капацитет да избират управляващи. Против съм масовата пряка демокрация - не смятам, че народът е компетентен да решава всички въпроси чрез референдуми. В повечето случаи решенията трябва да се взимат от специалисти в дадени сфери.

Със сигурност е по-добре народът да избира главният прокурор отколкото престъпната върхушка да си слага свой послушник. Първо обаче трябва да има реформа на всички нива в тази институция, да се назначат не удобни, а сериозни и образовани хора(помните излагацията с изпратените от нас прокурори в Брюксел), които да си вършат съвестно работата. Такива в момента биват репресирани или директно са безработни. Видно е, че на досега управляващите не им се иска да правят промени в тази насока, а още по-ясно е защо не искат. 

А да си привърженик на второто и да се двоумиш между ВМРО и хората на Москов си е иронично. Първите се надяват слабо образовани, но патриотично настроени хора(сиреч дивите селяци от най-забутаните селца по границата с Македония и други подобни) и купени гласове, а вторите се надяват да съберат 1% за субсидията, като за да задминат тази почти непосилна граница ще им се наложи да се обърнат именно към ниско образованите. И аз съм привърженик на идеята, че не трябва куцо и сакато да има право да гласува, особено хората с едва основно образование и то не защото ги смятам за отрепки - те са част от обществото ни.

Просто ако си неук ти имаш нисък стандарт на живот, защото не можеш да си намериш добре платена работа и така се създават перфектни условия да бъдеш купен. Такива хора трябва да бъдат насърчавани от държавата да покачат образователната си степен, независимо от възрастта(но на клептократите не им е угодно). Миналата година четох в проучване на ЕС, че в България има огромно количество хора на възраст между 25-64 години с основно образование или дори по-ниска степен за държава в ЕС. Около 10%. По-голямата част от тези хора са неграмотни. И почти винаги тези 10% гласуват на избори. Това трябва да се промени плавно, но темата за този наболял казус бе разисквана само от "Има такъв народ" на Слави Трифонов по 7/8 ТВ и партия "Възраждане" в едно гостуване на техния лидер по телевизия Евроком.

The Olimpic Hero

@BAITO6O, забранено ти е да имаш аватар на свинята Делян Пеевски. Ако пак го сложиш, получаваш бан.

THE GRIM REAPER

Къде е ''ВЪЗРАЖДАНЕ'' бе? Я веднага да се слага в анкетата! Костадинов погреба всички подлоги един след друг, ще се гласува за Възраждане, другото е лъжа. Промяната е в истинската партия!

• Upvote 2
  • Haha 1
Brock_Lesnar
40 minutes ago, The Best said:

Със сигурност е по-добре народът да избира главният прокурор отколкото престъпната върхушка да си слага свой послушник. Първо обаче трябва да има реформа на всички нива в тази институция, да се назначат не удобни, а сериозни и образовани хора(помните излагацията с изпратените от нас прокурори в Брюксел), които да си вършат съвестно работата. Такива в момента биват репресирани или директно са безработни. Видно е, че на досега управляващите не им се иска да правят промени в тази насока, а още по-ясно е защо не искат. 

А да си привърженик на второто и да се двоумиш между ВМРО и хората на Москов си е иронично. Първите се надяват слабо образовани, но патриотично настроени хора(сиреч дивите селяци от най-забутаните селца по границата с Македония и други подобни) и купени гласове, а вторите се надяват да съберат 1% за субсидията, като за да задминат тази почти непосилна граница ще им се наложи да се обърнат именно към ниско образованите. И аз съм привърженик на идеята, че не трябва куцо и сакато да има право да гласува, особено хората с едва основно образование и то не защото ги смятам за отрепки - те са част от обществото ни.

Просто ако си неук ти имаш нисък стандарт на живот, защото не можеш да си намериш добре платена работа и така се създават перфектни условия да бъдеш купен. Такива хора трябва да бъдат насърчавани от държавата да покачат образователната си степен, независимо от възрастта(но на клептократите не им е угодно). Миналата година четох в проучване на ЕС, че в България има огромно количество хора на възраст между 25-64 години с основно образование или дори по-ниска степен за държава в ЕС. Около 10%. По-голямата част от тези хора са неграмотни. И почти винаги тези 10% гласуват на избори. Това трябва да се промени плавно, но темата за този наболял казус бе разисквана само от "Има такъв народ" на Слави Трифонов по 7/8 ТВ и партия "Възраждане" в едно гостуване на техния лидер по телевизия Евроком.

@Huskarl

По принцип нещата, за които говорите, са засегнати в програмата на КОД, друг въпрос е доколко са изпълними:
В България политиците използват социалната система, за да си купуват изборите. Вместо да насочват обществените средства към нуждаещите се, те ги раздават като помощи на неграмотни и нежелаещи да работят малцинства. КОД ще премахне привилегиите за  малцинствата. Българската конституция е задължила данъкоплатеца да плаща образоването на всяко дете, докато то навърши 16 години. Никой не трябва да има привилегията, след толкова години безплатно обучение,  да излезе неграмотен. Според Москов, образованието е право и отговорност. КОД ще въведе задължително основно образование, ще спре издръжката на неграмотни и ще наложи забрана да  гласуват. Това ще мотивира семействата да образоват децата си и ще намали армията от неграмотни и безработни.

И аз съм на мнение, че гласът на образован и трудещ се човек не може да има същата стойност като гласа на един мангасар, който и името си не може да напише (а и най-вероятно е купен).

Lesnar vliza i Cena se nasira.gif

Класика от миналото: Jericho vs Benoit 🇨🇦 vs 🇨🇦

Най-добрите вражди на Kurt Angle в WWE:

vs Edge  vs Benoit  vs Triple H  vs Eddie  vs HBK  vs Austin  vs Cena  vs Lesnar  vs The Rock

Най-доброто за годината от WWE:

2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020 NEW!!!

BAITO6O
27 minutes ago, The Olimpic Hero said:

@BAITO6O, забранено ти е да имаш аватар на свинята Делян Пеевски. Ако пак го сложиш, получаваш бан.

Това да не е по-добре Олимпируеско. ААААААААААА yine sarhoş muydun

или

Spoiler

768x432.thumb.jpg.1a45d24069c195a7a33a24ca6b234393.jpg

Edited by BAITO6O
  • Haha 3

Има неща, които никоя* българска власт не може да въведе или промени заради международни ангажименти на страната. Знам, че международното право обикновено важи само доколкото е угодно на силните, и те наистина си позволяват да не го зачитат, но България не е сред тези въпросни силни и нас незачитането му ще ни удари до степен минимум цветна революция, ако не и пълна международна изолация.

Образователният ценз е едно от тези неща. Въвеждането му ще означава напускане на организации като Съвета на Европа, нарушаване на практически всички конвенции и харти за права на човека, в които сме част (не коментирам аз кои одобрявам и кои не), гарантирани тежки санкции от ЕС, изключително груба и остра реакция от Вашингтон, гръмогласни критики от всяко НПО в Европа и гарантирани масови протести, които открито ще бъдат подкрепени от ЕС и САЩ, тук дори няма спор. А геополитическият ни избор уж е с тях, нали уж няма крачка назад (макар исторически да сме се отмятали от такива стратегически партньорства). Така че всяка партия дето обещава тия гръмки работи говори просто празни приказки и цели заблуда на шарани. Моля ви не кълвете. Същото е със смъртното наказание и по-тежките наказания за престъпления. Аз ги подкрепям, но реалността е, че нямаме и няма да имаме независимо кой е премиер този суверенитет да ги въведем. 

* изключвам някоя военна хунта, крайни фашисти, ислямисто-салафисти, крайни комунисти и подобни, които с избори очевидно няма как да управляват.

П.С Пряк избор на главния прокурор е най-дебилната идея, дето някога съм чувал. Да, системата има големи кусури, отвътре съм я виждал много, не я браня, но само като си представя агитационни плакати с “Всички ще ги опандизя!! Бюлетина номер....” и лошо ми става. Тогава дайте и главен архитект да избираме, и военните пилоти предлагам също. Според кой има най-хубави очи. И неврохирурзите, че тяхната отговорност си е огромна.

The Olimpic Hero
2 minutes ago, BAITO6O said:

Това да не е по-добре Олимпируеско. ААААААААААА yine sarhoş muydun

Оправи си правописа първо, защото не понасям неграмотни хора. Най-простият пример са хора, които не правят разлика между пълен и кратък член. До след няколко дни.

The Best
4 minutes ago, Loop said:

Има неща, които никоя* българска власт не може да въведе или промени заради международни ангажименти на страната. Знам, че международното право обикновено важи само доколкото е угодно на силните, и те наистина си позволяват да не го зачитат, но България не е сред тези въпросни силни и нас незачитането му ще ни удари до степен минимум цветна революция, ако не и пълна международна изолация.

Образователният ценз е едно от тези неща. Въвеждането му ще означава напускане на организации като Съвета на Европа, нарушаване на практически всички конвенции и харти за права на човека, в които сме част (не коментирам аз кои одобрявам и кои не), гарантирани тежки санкции от ЕС, изключително груба и остра реакция от Вашингтон, гръмогласни критики от всяко НПО в Европа и гарантирани масови протести, които открито ще бъдат подкрепени от ЕС и САЩ, тук дори няма спор. А геополитическият ни избор уж е с тях, нали уж няма крачка назад (макар исторически да сме се отмятали от такива стратегически партньорства). Така че всяка партия дето обещава тия гръмки работи говори просто празни приказки и цели заблуда на шарани. Моля ви не кълвете. Същото е със смъртното наказание и по-тежките наказания за престъпления. Аз ги подкрепям, но реалността е, че нямаме и няма да имаме независимо кой е премиер този суверенитет да ги въведем. 

* изключвам някоя военна хунта, крайни фашисти, ислямисто-салафисти, крайни комунисти и подобни, които с избори очевидно няма как да управляват.

П.С Пряк избор на главния прокурор е най-дебилната идея, дето някога съм чувал. Да, системата има големи кусури, отвътре съм я виждал много, не я браня, но само като си представя агитационни плакати с “Всички ще ги опандизя!! Бюлетина номер....” и лошо ми става. Тогава дайте и главен архитект да избираме, и военните пилоти предлагам също. Според кой има най-хубави очи. И неврохирурзите, че тяхната отговорност си е огромна.

Аз съм съгласен, че ще е много трудно да обясним налагането на ограниченията спрямо образованието на гласоподавателите. Но има механизми, които да ни позволят да изпробваме и въведем тази идея под претекст, че се грижим за ниско образованите хора и целта стояща зад това действие е да ги предпазим от угрозата да бъдат използвани. Правозащитните организации на ЕС ще пискат, но ако се подходи прагматично и позволим на техни съгледвачи да ни съветват и следят отблизо процеса, убеждавайки ги, че това е наложително, то би могло да стане. За смъртното наказание съм съгласен, но по-тежки наказания(не говоря за мъчения) за предумишлени убийства или измами в големи размери под формата на повече години зад решетките няма да е лошо. Доста страни членки на ЕС са по-строги в това отношение.

В момента главният прокурор се избира задкулисно от определени субекти и търпи критики и в ЕС, а и в САЩ. В този ред на мисли всяка реформа ще е добре дошла в прокуратурата, но най-важното е да се избира отговорен специалист с нужната квалификация, защото както е тръгнало вдругиден и мен ще назначат, ако се надупя на точните хора(добре, че не съм такъв човек):D

• Upvote 3
seekstah

Моля да се добавят Възраждане с номер 5 и Възраждане на отечеството с номер 12 в анкетата. Сега е ясно ще се гласува в последния момент за БСП, ако Възраждане са хванали субсидията. К*р за соросоидите от ДайБг, дано да не влезнат в парламента, същото важи и за Дуото + Мая. Дано това да бъдат и последните избори в които гласуват "евроганьовци". България има нужда от нов прокурор, който ще арестува американските шпиони и ще изгони западните посланици. Тия отрепки до скоро финансираха своя кучи син ББ, а сега наглеят да пишат от скапаното си посолство за "нарушаването на правата на гейове, лесбийки, Полфрийман и Прокопиев"...

165524334_2955764648043894_6038571442456

Членът(в необозначен род) на изпълнителното бюрО на ДайБГ Емил ДжАсим "топи" обикновен човечец пред работодателя му. ЗА БОГА НЕ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА СЛАВИ И ДАЙБГ... освен ако не сте чели Мравин и не се кефите на нарко западна музика!

• Like 1
  • Thanks 2

jlny.gif

Ще гласувам за Слави и партията "Има такъв народ" но ще гласувам с притеснение така да го кажа. Не знам дали Слави няма да стане лайно като Бойко. За мен е важно и да се обърне внимание към северозапада, защото тук живея и тук нещата са зле, ама наистина зле. Това е важно за мен на тоя етап и мисля, че Славчо му пука поне малко повече от другите партии за този край. Иначе се надявам тие лайна Вмро, Нфсб/Воля да не влязат в този парламент! Каракачанката стане тръскалника на бойко на кура и негов личен роб. 

Факт е, че Бсп са по-малкото зло от Герб, но абсурд да гласувам за тях. Няма как вече от тука натам да гласувам за едни и същи мутри и нещата да вървят на зле. Затова ще си гласувам за "Има такъв народ" пък дано да не станат и те лайна като другите гнусни партии 

Г Е Р Б

Работа, работа, работа!

Edited by prenti
Bastian

Ще гласувам за Слави, тъй като не откривам себе си в нито една от другите партии. Като идеи, вижданията ми са близо до ВМРО, но те се показаха като мастии през изминалите 4 години. На тези избори най-много ме притеснява Републиканците да не влязат, защото тея са по-зле от ГЕРБ и ДПС заедно, а имат яко пара от Щатите.

seekstah

Слави обаче е некъв тежък scapegoat. Гласуващите за него лесно се оправдават "за да не са кхомунистити", лгбтЕС общността също го подкрепя щото е шоумен и евроатлантик, псевдо патриотите също ги устройва, щото са били пияни на негови песни... 

Факт било че "БСП са по-малкото зло", обаче 2013та друго коткудякаха по площадите европейските протестиращи..? Другия пич пък бил от Мвро като убеждения, но не харесва американските господари... 

Слави си е оправдание за дебилите, същото беше и със жалкия му референдум - никой не знаеше въпросите, но се гласуваше заради еуфорията...

Обосновете се защо конкретно че гласувате за Слави! Това е жалко поведение. По-добре си при знайте че имаме залитания към меките китки, но ДайБГ ви дразнят и за това избирате друг либерал... ДайБг + Изправи се + Слави = ЕС пумия = граждани за Евро развитие(герб). Нека ако някой не е сигурен, колебае се, едните не му харесват, другите по-малко, нека НЕ ГЛАСУВАЙТЕ, защото заради такива олиговотове сме на това дередже. Не е модерно и не е европейско да гласувате на принципа на изключването! 😉 Колкото по-малко либерали от БВЦ гласуват, толкова по-добре за народа. 

• Upvote 2

jlny.gif

7 hours ago, The Best said:

Аз съм съгласен, че ще е много трудно да обясним налагането на ограниченията спрямо образованието на гласоподавателите. Но има механизми, които да ни позволят да изпробваме и въведем тази идея под претекст, че се грижим за ниско образованите хора и целта стояща зад това действие е да ги предпазим от угрозата да бъдат използвани. Правозащитните организации на ЕС ще пискат, но ако се подходи прагматично и позволим на техни съгледвачи да ни съветват и следят отблизо процеса, убеждавайки ги, че това е наложително, то би могло да стане. За смъртното наказание съм съгласен, но по-тежки наказания(не говоря за мъчения) за предумишлени убийства или измами в големи размери под формата на повече години зад решетките няма да е лошо. Доста страни членки на ЕС са по-строги в това отношение.

В момента главният прокурор се избира задкулисно от определени субекти и търпи критики и в ЕС, а и в САЩ. В този ред на мисли всяка реформа ще е добре дошла в прокуратурата, но най-важното е да се избира отговорен специалист с нужната квалификация, защото както е тръгнало вдругиден и мен ще назначат, ако се надупя на точните хора(добре, че не съм такъв човек):D

Извинявай, ама що за глупости? Знаеш, че те уважавам. Разбирам и gimmick-a ти, че си по-добър и умен от всички останали, не ме притеснява това мислене, ама ако искаш сериозна дискусия не го намесвай и в нея. Щял да убеди ЕС и САЩ, че мисли доброто за циганите като ги лиши от право на глас. Оооооок. Успех, брате. Ама с убеждаване няма да стане, ще се наложи да излезеш от споменатите организации и международни конвенции. Пиши в програмата направо и че ще убедиш съседните страни да ни дадат излаз на 3-4 морета. Можеш. Надявам се да не си вярваш чак толкова много, щото е нелепо. Пресоляваш манджата. Говори за корупциите по общините, там говориш по-верни неща.

И кои са тия страни в ЕС, които имат по-тежка система от наказания от нашата?

7 minutes ago, seekstah said:

Слави обаче е некъв тежък scapegoat. Гласуващите за него лесно се оправдават "за да не са кхомунистити", лгбтЕС общността също го подкрепя щото е шоумен и евроатлантик, псевдо патриотите също ги устройва, щото са били пияни на негови песни...

Тази дума не значи това, което си мислиш, че значи... Точно Слави далеч не е някакъв жертвен агнец в момента.

7 hours ago, seekstah said:

Тия отрепки до скоро финансираха своя кучи син ББ, а сега наглеят да пишат от скапаното си посолство за "нарушаването на правата на гейове, лесбийки, Полфрийман и Прокопиев"...

Абе гледам и руското посолство е коментирало - https://www.segabg.com/node/177423

Изобщо в дипломатически аспект София се превърна в някаква арена на надприказване. Не знам колко е яка тая роля, мен ако питате по-скоро не.

Мен лично много ме дразнят политици, чиято кампания се състои само от критики и атаки към другите партии. Мръсни мастии като Корнелия и Майчето ме изнервят. Жалко, че ще трябва да ги гледам тепърва. 

Иначе много забавна тема, всеки се изказва като голям специалист на тема политика, финанси и какво ли не, а нивото на дискусията не се различава от това в кварталната кръчма. 

• Upvote 1
Huskarl
9 hours ago, The Best said:

Ми не, със сигурност не е по-добре народът да избира главен прокурор. Това може да ти го каже всеки второкурсник с основни познания по Конституционно право и Организация на правозащитните институции. Има сфери, в които обществото не трябва да се бърка и правосъдието е една от тях. Прокурорът трябва да е магистрат, а не политик. 

Обаче като говориш за управляващата върхушка, интересно ми е да видя мнението ти за предложението на ДБ. Тяхната идея като цяло е класическа - изваждаме прокуратурата от съдебната власт и я местим в изпълнителната. Така главният прокурор вече не отговаря пред инспектората на ВСС, а пред Министерството на правосъдието.

Enough*
2 hours ago, OyeaH said:

Мен лично много ме дразнят политици, чиято кампания се състои само от критики и атаки към другите партии.

Това не са ли точно ДеБъ и обсесията им от Делян Пеевски, Бойко Борисов, Ахмед Доган и Иван Гешев? :D 

• Upvote 3

THE GRIM REAPER

Това да не пратиш и един човек от партията си да се яви в което е да е студио си е проява не само на страх, ами и на хитрост.

Славката знае че ще го изберат, защо да се трепе я? Ония бастуни от сценаристите дето предлагаха на сузаните да праят 69 и влизат в политиката не са по-малко зле от гореспоменатите. То и аз съм имал педофилски изяви, но не и в телевизията. Човек, който прави дуети с Криску и Тотьо няма как да бъде приет на сериозно в моите очи с партия в режим инкогнито. Виждам че и жената на Слабака се е натъртила във ВМРО, ама парити никога не стигат. Хубаво е че в село няма да има от глупавите таблети които развалят удоволствието от гласуването, нямам нищо против тях, но е добре че е с опция, поне така помня де.

• Upvote 2
  • Wank 1
kabakov

А бе, не че нещо, ама нали има тема политика. Нещата в нея са 1:1 към написаното и тук. Има ли смисъл от две теми, в които се пише едно и също?

ring2.png.538ce23918992338276d662ac0e11f49.png

9 minutes ago, kabakov said:

А бе, не че нещо, ама нали има тема политика. Нещата в нея са 1:1 към написаното и тук. Има ли смисъл от две теми, в които се пише едно и също?

Темата за политика е обща, тази е конкретно за изборите. 

3 hours ago, OyeaH said:

Мен лично много ме дразнят политици, чиято кампания се състои само от критики и атаки към другите партии. Мръсни мастии като Корнелия и Майчето ме изнервят. Жалко, че ще трябва да ги гледам тепърва. 

Иначе много забавна тема, всеки се изказва като голям специалист на тема политика, финанси и какво ли не, а нивото на дискусията не се различава от това в кварталната кръчма. 

Ебачо, това е една от причините да мразя БСП от край време кампанията им е да вадят кирливи ризи само.

Така като гледам ще гласувам наистина за Бойко Борисов, поне ще гледам още 4 години  тролня :) Пък и Бургас е по-добре от всякога. :) Но най-вече заради троленето му. :D

Гледайте сеир. Накрая децата ви   катo са принудени да си тръгнат ще ви питам .

Edited by Himler
  • Wank 2
kabakov

Те децата така или иначе ще си тръгнат от тая страна, без значение кой е на власт.

ring2.png.538ce23918992338276d662ac0e11f49.png

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...