Jump to content

UFC Fight Night "Edwards vs. Muhammad" - 13 март 2021

Recommended Posts

Jack Bauer

Кард към който имам нулев интерес, освен към МЕ, даже не съм сигурен и че ще го дърпам, най-вероятно ще видя после резултатите или хайлайтите. НА Едуардс сега му е момента да покаже че е истинския №1 претендент, с доминантно представяне. Ако мнагала вземе че бие или мача е скучен, със сигурност ще гледаме пак Усман-Масвидал.

Misha Cirkunov преди няколко години го говореха че ще е следващото голямо нещо в 205 ама май рязко залезе след няколко загуби.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Баси, корема ми се преобърна ... много зачестиха тия eye poke-ове, трябва верно да направят вече нещо. :wacko:

Иначе беше доста добът кард-а. Разочарование яко за Манел Капе (или както се чете там) - уж трябваше да е някаква класа, ама се видя пак, че си е посредствен боец и нищо повече. Вярно, че можеха и да му дадат победата, ама все тая - за тия претенции, които имаше, трябваше да изрине клетката с опонент като Николау. Ако взима по-голяма заплатка, нищо чудно Дайната да го върне обратно в RIZIIN. 

Дизайнът на ръкавиците им е доста архаичен. Доколкото са споделяли бойците, чисто физически е трудно постоянно ръката им да е юмрук.

Има и по-добри дизайни, но отново става въпрос за пари и UFC искат да са собственици на патента. Но вече и самият процес е тегав, има си конкретни изисквания и това, че дадена ръкавица намалява риска от бъркане в очите, не значи, че няма да афектира граплинга например. Ще го измислят предполагам, но ще мине още доста време.

За мен един от основните проблеми е, че съдиите неглижират бъркането в очите. Айде да почнат да взимат точки, да видим дали няма да намалее драстично. 

Специално тоя път си беше сакатлък и "имАло да става", но в 90 на 100 от случаите боиците си вървят съвсем нарочно напред с разперени пръсти. Джон Джоунс цялата акриера си я изкара така и нито беше несъзнателно, нито беше маловажно. На човек с дълъг рейндж е много трудно да му се влезе на размени, когато си е насочил пръстите директно в очите ти. Почнат ли съдиите да вимат мерки, много бързо ще им стане удобен класическият гард със свитите юмруци.