Jump to content

Инвестиции, акции, злато...

prenti

Recommended Posts

3 minutes ago, prenti said:

Който е купил на 13ти е x6-15, но от вчера няма движение. Все пак би трябвало да се вдигне няколко пъти, най малкото заради горенето на токени.

-42% е от вчера. За това и нормалните койни леко скочиха. Дано удари 0.000000000000001.

prenti
Posted (edited)

Те спряха минтването, така че трудно ще падне толкова.

Edited by prenti
seekstah
20 hours ago, hacky said:

Гледам по селата поселдно време яко правят малки фотоволтаични централи като инвестиция, естествено няма къде освен тук да попитам дали имате познати дали са вкарали пари в такава инвестиция и каква е възвращаемостта му?

Аз се интересувам и от водна перка. Ако някой има инфо да пише. Некви шанаджии във Варна продаваха патенти за водни генератори..? 

jlny.gif

19 minutes ago, MJ23 said:

https://fond.cryptorevolution.bg/?fbclid=IwAR05rl8tc4pTuC5tzJEfs66h76d1VY9KvKjBEAT685d1elbu0N1SiAA5TCY

А вие готови ли сте да си набиете палките при Пламката? 😂😂😂

А ти откъде разбра, че тоя сайт е на Пламито? 😂

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

Качи пост във ФБ групата си, а така може да го видят и хората, които не са в нея. 

Пуснах линка в Клуб на инвеститора и предизвика НЕБИВАЛ ФУРОР 😂

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

20 minutes ago, Radox said:

Пуснах линка в Клуб на инвеститора и предизвика НЕБИВАЛ ФУРОР 😂

Стабилно достави откъм сеир. дори да приемем идеята за окей, ако няма лиценз за предоставяне на финансови услуги ( Човек, който го защитава във всеки пост твърди че има) то в другата група е написал как инвестицията и парите да в Крипто, а не във фиат. Което при първия сигнал до съответните институции, като кажеш - Ама то това е крипто, не кеш пара, много ще ти се зарадват на обяснението, че криптото не е финансов актив. 😂

Другото дразнещо е надменното поведение. Блокирал е всеки сложил ха ха реакция ма публикацията, което е детинско и после обяснява как услугата не е за всеки, как хората едва ли не му се молят за нея от години. Да, моля се парите да ми управлява човек, който  обясняваше как 60 000 е перфектна цена да купуваш btc, както и такъв, който направи клип как вкарва 20к в UST на лихва от 19%, две седмици преди да потъне.

Гаранция нямаш, ако ти загуби парите пиеш студена вода. Представи си как ти държи част от парите на 19% лихва и Anchor рухва и ти казва - Ем, то беше пирамида, срина се системата, сори загубих ти парите.

😂😂😂😂

Битконя ще ни спаси от високите цени на дизела!

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

Признайте си сега, че и вие сте го питали да ви управлява парите! 

Интересно ми е какви адвокати е наел? @Loop според теб при евентуална жалба от някой има ли съд, който ще приеме, че криптото не е финансов актив и има правото да предлага финансови услуги с такива без лиценз (доколкото разбрах няма).

CDFD86AD-D4E3-4776-A51D-BB1DB7AC2C6C.jpeg

28 minutes ago, MJ23 said:

Признайте си сега, че и вие сте го питали да ви управлява парите! 

Интересно ми е какви адвокати е наел? @Loop според теб при евентуална жалба от някой има ли съд, който ще приеме, че криптото не е финансов актив и има правото да предлага финансови услуги с такива без лиценз (доколкото разбрах няма).

За жалост честният отговор тук е, че не знам. Едно, че не съм достатъчно компетентен в счетоводноправната тема и не следя внимателно съдебна практика за тези неща, нито как тече регламентацията на криптовалутите в ЕС (имаше най-малкото идея за такъв регламент), и второ, че малкото, което знам е, че сякаш никой няма категоричен отговор как да се третират.

Преди време имаше питания дали магистратите трябва да си декларират биткойните и това решение на Инспектората на ВСС. Това разбира се не е закон или тълкувателно решение, но може да е добра основа за отговор. От друга страна финансов актив освен излишно абстрактно звучащото "право върху реалните активи на емитента" е и всяка парична сума. Ако се хване човек за това за мен резонно може да се аргументира, че и криптовалутата е парична сума.

Бързо търсене ме праща и на това, което ме кара да мисля, че същата полемика тече в стриктно счетоводните кръгове, с които иначе нямам досег. Та, ако не пропускам нещо да се е случило последните 1-2 години като регламентация и сравнително стабилна съдебна практика, и имайки предвид горното, бих казал, че изцяло зависи от това на коя страна се е събудил съдията и има нужда от запълваща празнотата законодателна промяна или тълкувателно решение, за да се няма противоречащи си разбирания.

За предоставянето на обещаните в дадения сайт услуги без лиценз мисля, че на КФН ще им е доста интересен този казус. Аз ползвам WordPress за хоби кулинарен блог, тука някакви по-брокери от Interactive Brokers и минимални депозити по 20 000 лв. също го ползват. Лъха на авторитет и професионализъм, нали? Все едно Скорсезе и екипът му да ползват Windows Movie Maker.

За по-заинтересованите да дълбаят в правните аспекти на криптовалутите пускам и това, понеже гарантирам, че авторът е готин, знае повече от мен по темата и си е направил труда.

natopor4en

281226613_6567302033283464_1289404865054

:D  не им е лесно на криптувайлюбетърджиите 

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

seekstah

И Бест бай е рухнал, Киро Брейка ще се похвали в клипче предполагам. 

jlny.gif

7 minutes ago, seekstah said:

Половината от сектата на Пламен мислят, че промотира пирамидата, а в действителност той обясни как ще си загубят парите, но откъде мозък в тях?

natopor4en
1 hour ago, seekstah said:

To the McDonald's ??? 🙄

https://www.facebook.com/groups/cryptorevolution.bg/permalink/516095159971732/

И тук коментарите са злато, особено тия, които са му го налапали с макарите. Има един Бисер, който жена си едва ли ще брани така. 😂😂

Обърнете внимание на коментарите към края на Tsvetan Vitanov, които са супер точни и нелепите отговори на Пламен.

29 minutes ago, MJ23 said:

https://www.facebook.com/groups/cryptorevolution.bg/permalink/516095159971732/

И тук коментарите са злато, особено тия, които са му го налапали с макарите. Има един Бисер, който жена си едва ли ще брани така. 😂😂

Обърнете внимание на коментарите към края на Tsvetan Vitanov, които са супер точни и нелепите отговори на Пламен.

Не ми дава да го видя. Дай някакъв скрийншот поне, или ме вкарай в групата, за да се насладя 😂

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

Групата я отварям, но поста не. Буквално съм бясен!

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

prenti
Posted (edited)

Тея български крипто групи са ми много противни. Не само се изнерявам като ги чета, но и се агресирам понякога.

Edited by prenti
natopor4en
2 hours ago, prenti said:

Тея български крипто групи са ми много противни. Не само се изнерявам като ги чета, но и се агресирам понякога.

Ем човек, те там нищо не разбират. 😂😂

26-27 годишни келеши къде се филмират, че са или ще станат милионери от вайлюкриптобетърджийствуването 😂😂

Да еба путката му майна, сега се сетих едно време (май беше към 2010) как бай @Veetor ни навиваше да даваме дарения за форума в админ раздела, като в замяна на 40-50 кинта дарения предлагаше да ни даде по 10-20 биткойна ей така за спорта. Естествено всички му казахме "ае лек кви са тия помий, не ма занимавай". Златни времена бяха 🥲

• Sad 3

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

Абе и тука, и в "клуба на инвеститора" нещо тотално спряха всички да пишат за крипто :D Докато бяха надути цените всички разправяха как "това е бъдещето", имаше по 50 поста на ден за това как който няма биткойн е boomer и не разбира нищо, ама след като всичко рухна, вече нещо им се поохлади ентусиазма :D Естествено ако вземеш да ги гавриш, всичките до един обясняват как били продали точно на върха и били 20Х и сега не им пукало че е надолу, но защо ли нещо не ми се вярва :D

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

prenti
Posted (edited)

Аз специално съм вътре към 6-7к долара от парите вкарани, сега ям буболечките да налея още. Но тея загуби са главно от ликвидации, защото съм дегенерат. Нищо интересно не се случва и с криптото, затова и никой не пише. Надявам се утре да падне под 28к за да купя още, но ме съмнява. Ще крабва няколко месецa между 28-30к и след това ще видим. То и сток маркета е яко насран, S&P е над 20% надолу от ath. 

Edited by prenti
  • Sad 2
15 minutes ago, prenti said:

То и сток маркета е яко насран, S&P е над 20% надолу от ath. 

Защото всички чавета, които цъкаха Револютите и чакаха да станат билионери за 1-2 години НАСРАХА :D Но като цяло е добре де, дано пада още много, за да можем да ГУВИЧИМ кат жуотни. Ного, ного.

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор