Jump to content

Инвестиции, акции, злато...

prenti

Recommended Posts

2 hours ago, MJ23 said:

Срути ли се вече тая пирамида напълно или още малко остава?

Пирамида?

Време е за купуване пак с тая ниска цена , тва падане е изкуствено 

10 minutes ago, Dudley said:

Време е за купуване пак с тая ниска цена , тва падане е изкуствено 

Не точно, доста хора продават, ако наистина тея аутисти са си затворили шортовете, това беше.

2 minutes ago, prenti said:

Не точно, доста хора продават, ако наистина тея аутисти са си затворили шортовете, това беше.

Уж вадят статистики, че все още няма масово затваряне на шортове, най-много някакви единични играчи.

РЕволют блокираха купуването на AMC и ГМЕ, май, други компании са направили същото.

Edited by hacky

Вчера инвестиционно насочените медии в САЩ като CNBC и CNN пуснаха партенка, че в Реддит са се отказали от GME и че са се метнали да купуват сребро, което беше пълна лъжа и целеше единствено по-нечетящите да се метнат на среброто и да продават GME. Иначе колкото гледах таблиците (днес не съм, но снощи късно) - не е започнало масовото продаване, което на теория поне наистина значи, че падането на цената е изкуствено и че тепърва ще дойде кулминацията - независимо дали гледната ти точка е, че "ще сгънем Уол стрийт, чуйек" или че пирамидата пада...

89$ гледам. Май стана както как беше в оная песен - "Балъците си останаха там къде си беха" ?

51 minutes ago, MJ23 said:

89$ гледам. Май стана както как беше в оная песен - "Балъците си останаха там къде си беха" ?

Нещо не мога да разбера каква е тая свирепа война, която си поел срещу купуващите акции на GME? 😂

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

То ташакът е, че както при dogecoin-a, така и днес при GME, който е купил на 80$ преди 30 минути сега е на почти 100% отгоре.

9 minutes ago, Radox said:

Нещо не мога да разбера каква е тая свирепа война, която си поел срещу купуващите акции на GME? 😂

100% го е изнервил някой мега инвеститор във Фейсбук, дето си вярва, че ще стане милионер тепърва от GME... ама тук ключът е, че купуваме GME с идеята да изгубим в края. Вчера един богат саудитец вкара няколко милиона долара вътре, за самия символизъм. Пък който вярва в друго - свободен е да си загуби заплатата или спестяванията и да си разбие илюзиите...

Впрочем и аз опитвайки се да купя сребро "без да искам" пак купих GME. И ми е все тая и за 100%-ова загуба. Моето лично участие е за собствено удовлетворение и символична подкрепа към правилното.

Edited by Loop

Естествено , че се купува , в момента повечето брокери предлагат купуване на 1 или 2 акции на ГМЕ. Това няма да продължава до безкрай , даже тоя казан Влад са го викнали да дава обяснения в сената и ще им се ебе мамата. Иначе и аз успях на 105 да закупя отново 10 парчета , просто няма как да се задържи тая ниска цена според мен и дднес е ден за купуване.

От утре ще има рестрикции на късите позиции 

sobhzjwz03f61.png

Edited by Dudley

Много ме съмнява сенатът да направи нещо, но ще е хубаво тоя кавал да го депортират обратно за да не му знае много човката.

25 minutes ago, Loop said:

100% го е изнервил някой мега инвеститор във Фейсбук, дето си вярва, че ще стане милионер тепърва от GME... ама тук ключът е, че купуваме GME с идеята да изгубим в края. Вчера един богат саудитец вкара няколко милиона долара вътре, за самия символизъм. Пък който вярва в друго - свободен е да си загуби заплатата или спестяванията и да си разбие илюзиите...

Впрочем и аз опитвайки се да купя сребро "без да искам" пак купих GME. И ми е все тая и за 100%-ова загуба. Моето лично участие е за собствено удовлетворение и символична подкрепа към правилното.

Абе, Loop, преди малко пробвах да си направя акаунт в Interactive Brokers. ЕБАААХ МУ МАЙКАТА ВЕ, чуйек? Триста попълвания, ама как се казва майка ми, ама кой ми е работодател, каква ми е годишната заплата и т.н. - над 30 минути откарах. А сега ми искат и снимки на личната карта и селфита? И при тебе ли беше така с тая помия?

Ахахах, путките от Револют сега ми пратиха мейл, че "за съжаление" вече не могат да се купуват акции на Gamestop през тях, защото така им наредили от US :D :D Нереален сеир и излагация е цялата тая работа?

• Upvote 2

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Вижте че ви троля да става шоу, аз си имам желязна схема за изкарване от НБА,даже на Олимпик я обясних,ама си е кавал и предпочита да е донор.. 😂😂

• Upvote 1
  • Haha 2

Кой ял ял, кой пил пил, кой ебал ебал, и който държал и не продавал на 380$ е жив шаран.

Вчера като се отвори на 315$ беше последният влак за хващане. От тук на сетне само балъците остават.

Сега ако нямаше рестрикциите, забрани, лимитирания и тнк можеше да е съвсем друго, но тоя с дебалата парата поръчва музиката, а не дребните риби.
За съжаление това е така и винаги ще е така.

19 minutes ago, Radox said:

Абе, Loop, преди малко пробвах да си направя акаунт в Interactive Brokers. ЕБАААХ МУ МАЙКАТА ВЕ, чуйек? Триста попълвания, ама как се казва майка ми, ама кой ми е работодател, каква ми е годишната заплата и т.н. - над 30 минути откарах. А сега ми искат и снимки на личната карта и селфита? И при тебе ли беше така с тая помия?

Разбира се. То Bet365 ти искат лична карта (питай MJ23 ако не ми вярваш :D), Револют също са ти искали снимка на личната карта 100%, а какво остава за сериозен брокер, в който хора играят с 6-цифрени суми. Ама ако те притеснява да им даваш онлайн такава информация иди в някой реален физически ОФИС. Особено ако си в Германия трябва да има хиляда варианти за това. То и в София има, пък какво остава там. Но да, ако искаш да играеш на пазара реално няма как да минеш анонимно*.

* Изключвам варианти с подставени лица, пране на пари и т.н., ама айде да не се филмираме.

Just now, Loop said:

Разбира се. То Bet365 ти искат лична карта (питай MJ23 ако не ми вярваш :D), Револют също са ти искали снимка на личната карта 100%, а какво остава за сериозен брокер, в който хора играят с 6-цифрени суми. Ама ако те притеснява да им даваш онлайн такава информация иди в някой реален физически ОФИС. Особено ако си в Германия трябва да има хиляда варианти за това. То и в София има, пък какво остава там. Но да, ако искаш да играеш на пазара реално няма как да минеш анонимно*.

Е то е ясно че навсякъде искат снимки, ама тука беше наистина ПРЕКАЛЕНО много попълването. Чак такова не съм виждал.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Само чети внимателно дали те устройват таксите и т.н. Не че са скрити или правят някакви необявени шашми, ама не е и като Револют дето всичко е на игра със стотинки. Хаки хубаво беше споменал, че те си имат и локални представители, които предлагат различни условия (което звучи странно, ама е факт) и е добре да си подготвен и да избереш точно каквото те устройва според това, което смяташ да правиш на пазара.

Just now, Loop said:

Само чети внимателно дали те устройват таксите и т.н. Не че са скрити или правят някакви необявени шашми, ама не е и като Револют дето всичко е на игра със стотинки. Хаки хубаво беше споменал, че те си имат и локални представители, които предлагат различни условия (което звучи странно, ама е факт) и е добре да си подготвен и да избереш точно каквото те устройва според това, което смяташ да правиш на пазара.

Смятам да ги ползвам единствено за инвестиции в ETF. Колко пък да са тези такси? Да не са 100 лева на месец баси.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

natopor4en
1 hour ago, MJ23 said:

Вижте че ви троля да става шоу, аз си имам желязна схема за изкарване от НБА,даже на Олимпик я обясних,ама си е кавал и предпочита да е донор.. 😂😂

И аз така, само че от хокия.  :) Вече няколко сезона схемата ми върти игрти и прави парити.  

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Айде и аз да напиша нещо като по-дългосрочна прогноза. Това не е някакъв професионален финансов съвет, не е и "как да забогатеем бързо".

Последните новини са, че Джеф Безос напуска поста на CEO в Amazon за да се фокусира над другите си проекти. Очевидно избраха момента да обявят това докато пазарите са разтърсени и се занимават с GME, за да минимизират реакцията в AMZN, но въпреки това според мен тази новина ще смъкне акцията с малко, неизбежно ми се вижда при такава голяма промяна в лидерството. От друга страна, в дългосрочен план за компанията според мен това е добре. Заместникът на Безос се е доказал, досега е управлявал AWS дивизията, което така или иначе е бъдещето на Амазон, а не толкова продажбата на книги или китайски прахосмукачки. А там, както вече писах, конкуренцията им е само Mıcrosoft и китайският Alibaba, което американските компании няма как да използват по политически причини.

Това, което искам да кажа е, че балъшко-аматьорското ми мнение е, че идните дни и даже месеци ще са добър момент да се "напазарува" AMZN. Отново подчертавам, че не съм професионален анализатор и разбирач.

3 hours ago, Loop said:

Това, което искам да кажа е, че балъшко-аматьорското ми мнение е, че идните дни и даже месеци ще са добър момент да се "напазарува" AMZN.

Радвам се, че най-сетне вкара в речника си професионални термини.

• Haha 1

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Чисто информативно, ако имате нелоша сума в банковата сметка, която нямате намерение да ползвате в близките години бихте ли я "инвестирали" и ако да в акции или злато/валута? :D