Jump to content

Инвестиции, акции, злато...

prenti

Recommended Posts

Имаш няколко варианта :
- Целиш много добра сума, на която да се отървеш. Доста на плюс си и влагаш в някой хубав койн.

- Срива се и продаваш да си на нулата.

- Пропускаш момента и оставаш с празни ръце.

В моя случай продадох  на едно 85% загуба преди 3-4 месеца.

Иначе днес пазара в уникален всичко се срива, само Шибата без никаква причина е нагоре. 1inch и там стана някаква нечовешка помпа.

• Upvote 1
  • Haha 1
On 10/25/2021 at 4:10 AM, prenti said:

Много добре се движат нещата тея дни, още около $1000 +- останаха и си избивам парите. :beer:По мой скромни изчисления, до 2-3 дни ще съм на +, а до края на годината на стабилен плюс, само биткойн да не реши да се насере пак. 

🥲

25 minutes ago, prenti said:

🥲

🥲

• Sad 3

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

3 hours ago, MJ23 said:

само Шибата без никаква причина е нагоре

Уж е много популярно в Индия и там богаташковците наливат без да се интересуват има ли смисъл. Все пак... индийци.

• Upvote 3

Тая простотия ще крашне маркета пак.... Пак ще нося тежките торби. 

Edited by prenti
Chicky Ricky

Гледах едно видео в ТикТок как някъв балък си е купил 4 или повече 3090ки,за да копае биткойни. Ама не знам как ще плаща сметката за тока

On 10/27/2021 at 7:17 PM, Chicky Ricky said:

Гледах едно видео в ТикТок как някъв балък си е купил 4 или повече 3090ки,за да копае биткойни. Ама не знам как ще плаща сметката за тока

Ще спестява от парно с тия карти. 

• LMFAO 2

spacer.png

Ама казвайте ги тези шиткойни преди да избухнат, бре... дайте и на нас по-залухавите дето не го разбираме тоя крипто пазар грам да богатеем. Иска ми се в темата да чета пълни анализи, после драма, рев... една от потенциално най-интересните теми във форума, а е мъртвило.

По отношение на акциите не знам дали някой освен евентуално Radox още се вълнува и занимава, но вчера Amazon добре ни го набиха. На фона на останалите от големия технологичен сектор май вече излиза, че дори и за в бъдеще Amazon не е толкова добра инвестиция. Тепърва ще им шокат канчето май с тези проблеми около работниците, условията на труд, съюзи и т.н. Безос май навреме напусна потъващия кораб за да си измие ръцето с Андито? AWS 100% ще продължи да носи огромни приходи, ама като другият им бизнес страда, накрая права черта.

Някой назад в темата мисля, че беше говорил за NIO. Тогава нямах много мнение относно тях, но сега вече съм им голям фен. Клиентелата им наистина е нереално лоялна, а и като започнат по-сериозно да се пускат на други пазари освен Китай просто не виждам как това ще е губещ ход... видях, че вече са се пуснали в Норвегия, което е умно на фона на манията за електрички там. Този месец спестеното ми от закуски отива натам.

• Upvote 1
  • Sad 2

Нио са много над теслата. Акциите не струват, Модерна са на 1300% заради плановите продажби... Канабис компаниите са вариант, очаквам от догодина да ни задължат да си слагаме марихуана в гъза. 

Относно криптото аз още страници назад постнах Pulsedoge. С 10 долара продадох зя 100 след 2 дена, сега същото количество е над 2200 $. 

Сега поствам Altcake - от вчера до днес съм 4-5х.

Screenshot_20211029_090002_org.telegram.messenger.thumb.jpg.a5a1824a8a1b840bfeab847f20b167cf.jpg

Screenshot_20211029_085747_com.wallet.crypto.trustapp.jpg

Edited by seekstah

jlny.gif

2 hours ago, MJ23 said:

@seekstah нокаЛтира емджей :( 

@Radox, защо го банна, сега можеше да сме милионери...:wank:

Не съм го баннал аз! Това е работа на @THE ENEMY! Не желая повече името ми да бъде въвличано в гнусни интриги за банове, от години съм вече нов човек. Фейс съм и не се занимавам с подобни машинации!

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

On 10/27/2021 at 2:58 PM, prenti said:

По мой скромни изчисления, до 2-3 дни ще съм на +, а до края на годината на стабилен плюс, само биткойн да не реши да се насере пак. 

За съжаление май всичко си изджаса мамата. И вече изобщо, изобщо не съм толкова "БУЛИШ". Дори План Б изглежда ще поеме хурката. Просто сме във фазата, в която влязоха "глупавите пари" в Шиба Ину. Дори Дог Койна мина като Market cap... Пожелавам на всеки инвестирал в тази помия скоропостижен фалит. :) 

• Haha 2
  • LMFAO 1
5 hours ago, MJ23 said:

За съжаление май всичко си изджаса мамата. И вече изобщо, изобщо не съм толкова "БУЛИШ". Дори План Б изглежда ще поеме хурката. Просто сме във фазата, в която влязоха "глупавите пари" в Шиба Ину. Дори Дог Койна мина като Market cap... Пожелавам на всеки инвестирал в тази помия скоропостижен фалит. :) 

Trust the plan, първо Тръмп се връща на президентския престол, после биткойн 100к :wank:

Ако трябва съм сериозен, не мисля че ще падне, ще продължават да го пъмпват гадните китове евреи. Пълен абсурд е да има double top, особено на чарт като на биткойн и за такъв период от време (седмици). 

Edited by prenti

Който налива пари в глупост като Squid coin-a явно не е разбрал лайтмотива и поуката на сериала, а именно, че големите риби и тарикатите си правят ташак с несретниците... Гледам и в Coinbase имало предупреждение за тази валута и народът пак е наливал. Еми то в един момент дори не е кражба, след като жертвите така активно са асистирали за случването й.

• Upvote 2
16 minutes ago, Prince10 said:

Някой може ли да даде мнение за Stellar?

Stable coin, голям маркет кап, едва ли ще се пъмпне скоро, а дори и да се повече от х3 трудна работа. 

• Upvote 2
  • Thanks 1

В крайна сметка някой може ли да каже има ли файда от копането в дългосрочен план или да не си навличам излишни главоболия? Пренти, от теб очаквам отговор най-вече. :D 

Edited by ShwN
4 hours ago, ShwN said:

В крайна сметка някой може ли да каже има ли файда от копането в дългосрочен план или да не си навличам излишни главоболия? Пренти, от теб очаквам отговор най-вече. :D 

Разбира се, и то огромен. Ако беше започнал да копаеш преди година, то вече щеше да си си избил разходите са оборудването, което си закупил. Зависи все пак и от това, което копаеш, но в повечето случаи копаенето е много изгодно.  Аз.  както съм споменавал по-горе. съм склонен да си купя asinc miner, но ще е следващата година, пък и трябва да проуча откъде да го взема, защото после не мога да го продам, ако се преебе нещо. 

Edited by prenti
5 hours ago, seekstah said:

Какво копане, братко, нали Eth минава на proof of stake? 

Мани го тоя шиткойн. Иначе тея кавали пробутаха през Сената оня закон за криптото от Август месец , остана само подписа на дъртия и може да има хубаво дъмпче и без това биткойн е на системи в момента, малко му трябва да се насере под 58к. 

https://www.coindesk.com/business/2021/11/06/house-sends-infrastructure-bill-with-crypto-tax-provision-to-us-president/