Jump to content

Инвестиции, акции, злато...

prenti

Recommended Posts

prenti

Който му се разцъква нещо по различно,  тегли revolut, купува акции на-> AMC, GAMESTOP.  Първите може да ги държите няколко седмици/месеца, но геймстопа го продавате в петък вечер преди да затвори маркета в 11 вечерта или понеделник след 5. 

hacky
10 hours ago, prenti said:

Който му се разцъква нещо по различно,  тегли revolut, купува акции на-> AMC, GAMESTOP.  Първите може да ги държите няколко седмици/месеца, но геймстопа го продавате в петък вечер преди да затвори маркета в 11 вечерта или понеделник след 5. 

image.thumb.png.8e0d06561855f1f6b4dc815e79737ed0.png

• Like 1
Dudley
14 hours ago, prenti said:

Аз взех малко още като бяха на 70 GME. Чух , че AMC е изкуствено надута от хедж фондовете , за да могат да разкарат малко хора от GME , тъй като са наляли доста къси позиции там ? 

Loop

Аз пък с уточнението, че нямам самочувствие на невиждан експерт (позиция, която доста пишещи в нета е добре да проимат също), но все пак чел и занимавал се с акции доста повече от средностатистическия човек и (досега поне) излизал на някакъв плюс обикновено от тях, ви съветвам няколко неща:

1. В никакъв случай да не наливате огромни суми покрай някакви meme-та, покрай туитовете на Мъск (за справка питайте шараните дето наляха пари в някаква смотана компания със "сигнал" в името без да се поинтересуват има ли общо с месинджъра Сигнал) или въобще някакви бързи балони. Ако играеш със сума, която изкарваш за 3-4 дни максимум - ок.

2. В никакъв случай не си набивайте големите пари в Револют. Това не е сериозен посредник. И да, знам им правилата, знам кой е посредникът и т.н. Чел съм им всички правила, споразумения и т.н. Опростено го казвам, че Револют не е сериозно място за спестявания, още по-малко за яки инвестиции. Отново като горната точка - ако просто си вкарваш пари с по-скоро игрова цел вътре и не ти дреме ако ги загубиш или ти ги замразят заради... Бог знае какво в техния случай - ок. Иначе съм им фен, но с уговорки. И аз ги ползвам, за "джобни" или удобен бърз трансфер, но до там.

Има комплексни причини сериозните и големи инвеститори да не ползват платформи като Револют, Робинхуд и т.н.

Не мисля, че някой тук е толкова тъп да се регистрира и да набие всичките си спестявания в Револют и да гони лесните пари по туит на Илън Мъск, но съм виждал и страшни падения от разни авантюри като #YOLO, затова смятах за редно да пиша. Иначе ме кефи ако има тема за борсовите пазари, и преди сме го говорили това, когато YoTheReal беше активен, и оценявам включването на prenti, но вкарвайте пари с мисъл.

• Upvote 4
  • Thanks 2
Dudley

Едва ли има някой нормален който ще си тресне всички спестявания след туит на Мъск. Не че няма такива , но все пак. 

Аз разцъквам единствено в Еторото и то с не много пари . Заредил съм единствено някви дългосрочни акции от порядъка на 1000 лв в НИО и Блекбъри и преди 3-4 дена се поинтезерсувах за ГМЕ и гледах из форуми , че може и да удари 4 цифрена сума , ако хедж фондовете бъдат принудени да си продадат късите акции и да започнат да купуват , което горе долу и това става и реших , че на 70 $ за акция изглежда доста примамливо и заредих малко количество там. 

• Upvote 1
hacky

Пуснете отделна тема за това ще ми е интересно да прочета относно инвестициите ви, както и кои посрееници ползвате.

• Upvote 1
prenti
2 hours ago, Dudley said:

Аз взех малко още като бяха на 70 GME. Чух , че AMC е изкуствено надута от хедж фондовете , за да могат да разкарат малко хора от GME , тъй като са наляли доста къси позиции там ? 

Може, ама пак снощи направи х4, що пък да не се възползва човек. Иначе GME ще удари $400-450 днес, ще видим до края на седмицата, нечовещина пълна е.

1 hour ago, Loop said:

Аз пък с уточнението, че нямам самочувствие на невиждан експерт (позиция, която доста пишещи в нета е добре д

Аз съм налял средно голяма сума, но на две части, първата преди месец  в Nio и сега малко по-малка в GME, все пак не вярвам да ми направят какъвто и да е проблем, тъй като 5 цифрена сума няма да направя от там със сигурност. 

Edited by prenti
hacky

Който се интересува защо GME счупиха пазара, един от любимите ми тубари пусна видео, където го обяснява просто:

Dudley

Интересно как когато хедж фондовете започнат да губят пари за сметка на обикновенния инвеститор , институциите в САЩ се задействат, свикват сенати и прочие глупости, а когато е обратното нищо не се случва :) Демокрация братче.

Някои сайтове като Робин Худ даже са скрили ГМЕ от търсачката си , други са наложили рестрикции при купуването. Пише се история в момента. Нека някой мод направи отделна тема и да си дискутираме там нещата и да не пречим на валюбетърите

qa42rmx4v2e61.jpg

Edited by Dudley
Loop

^ И вече има банове за "hate speech" в Discord хаха...

10 hours ago, hacky said:

Който се интересува защо GME счупиха пазара, един от любимите ми тубари пусна видео, където го обяснява просто:

Или просто статията на @YoTheReal. Добре я е написал. Щеше да е интересен ако ще има тема за инвестиции, жалко, че напусна.

Спирам със спама, извинявам се и аз на спортните залагащи.

Edited by Loop
  • Upvote 1
Radox
On 1/27/2021 at 5:10 PM, Loop said:

Аз пък с уточнението, че нямам самочувствие на невиждан експерт (позиция, която доста пишещи в нета е добре да проимат също), но все пак чел и занимавал се с акции доста повече от средностатистическия човек и (досега поне) излизал на някакъв плюс обикновено от тях, ви съветвам няколко неща:

1. В никакъв случай да не наливате огромни суми покрай някакви meme-та, покрай туитовете на Мъск (за справка питайте шараните дето наляха пари в някаква смотана компания със "сигнал" в името без да се поинтересуват има ли общо с месинджъра Сигнал) или въобще някакви бързи балони. Ако играеш със сума, която изкарваш за 3-4 дни максимум - ок.

2. В никакъв случай не си набивайте големите пари в Револют. Това не е сериозен посредник. И да, знам им правилата, знам кой е посредникът и т.н. Чел съм им всички правила, споразумения и т.н. Опростено го казвам, че Револют не е сериозно място за спестявания, още по-малко за яки инвестиции. Отново като горната точка - ако просто си вкарваш пари с по-скоро игрова цел вътре и не ти дреме ако ги загубиш или ти ги замразят заради... Бог знае какво в техния случай - ок. Иначе съм им фен, но с уговорки. И аз ги ползвам, за "джобни" или удобен бърз трансфер, но до там.

Има комплексни причини сериозните и големи инвеститори да не ползват платформи като Револют, Робинхуд и т.н.

Не мисля, че някой тук е толкова тъп да се регистрира и да набие всичките си спестявания в Револют и да гони лесните пари по туит на Илън Мъск, но съм виждал и страшни падения от разни авантюри като #YOLO, затова смятах за редно да пиша. Иначе ме кефи ако има тема за борсовите пазари, и преди сме го говорили това, когато YoTheReal беше активен, и оценявам включването на prenti, но вкарвайте пари с мисъл.

А как ще коментираш факта, че допреди 1-2 години към 90% от младите хора не бяха чували какво е акция, а в момента има някакво вманиачаване по Революти, Иторота, 212трейдинг и т.н. и всяко пишлеме на 18-19 се пише инвестор, който ще обръща каруцата на Уолстрийт? Милиарди долари се наливат в чувани и нечувани компанийки от модерната Револют-армия и стойностите им се изстрелват до небесата без реално покритие. Това няма как да изтрае дълго? Освен това членувам в няколко от по-големите БГ групи за "инвеститори" във Фейсбук и положението е страшно. Почти ежедневно има някой пост от дришльо на 20, който казва колко успешно бил НАПАЗАРУВАЛ (доста модерна дума в тези групи) миналата седмица и другите нека лапат мухи и да завиждат, докато той правел пасивни пари от Биткойн и Епъл?

• Upvote 2

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

Loop
1 minute ago, Radox said:

А как ще коментираш факта, че допреди 1-2 години към 90% от младите хора не бяха чували какво е акция, а в момента има някакво вманиачаване по Революти, Иторота, 212трейдинг и т.н. и всяко пишлеме на 18-19 се пише инвестор, който ще обръща каруцата на Уолстрийт? Милиарди долари се наливат в чувани и нечувани компанийки от модерната Револют-армия и стойностите им се изстрелват до небесата без реално покритие. Това няма как да изтрае дълго? Освен това членувам в няколко от по-големите БГ групи за "инвеститори" във Фейсбук и положението е страшно. Почти ежедневно има някой пост от дришльо на 20, който казва колко успешно бил НАПАЗАРУВАЛ (доста модерна дума в тези групи) миналата седмица и другите нека лапат мухи и да завиждат, докато той правел пасивни пари от Биткойн и Епъл?

Приветствам ги и се надявам още повече да се появят. Нали трябва да има и губещи, за да има печелещи в тоя пазар? Иначе наистина е добре да се намаляват комисионни, да влизат повече играчи на пазара. Няма проблем да са шарани, всеки сам си преценява къде да си профука парите. Аз затова и казвам, че двете най-грешни неща са да се самопровъзгласиш за много можещ и знаещ в тази сфера и другото е да следваш стадото на сляпо, в което идеално се вписват описаните от теб играчи.

Дай отдели ни мненията в отделна тема, тук само спамим. Нека тази тема си е само за "типове" за нагласени мачове в Тюркменистан и за култови клетви на MJ23?

Radox

Правя темата по рикуест на @Loop за да могат всички револютъри и бутачи на Уолстрийт да се развихрят тук :)

• Upvote 1
  • Haha 2

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Dudley

Тия където ограничиха пазара и позволиха само да се продава GME ще им се ебе мамата :) Хедж фондовете изгубиха милиарди 

• Upvote 1
Brock_Lesnar

Може да бъде изображение с 4 души и текст, който гласи 'The 2021 stock market summarized +420% +1.5% Hedge funds -10 Buying GameStop with zero research Value investors Finance graduates'

• Haha 1

Lesnar vliza i Cena se nasira.gif

Класика от миналото: Jericho vs Benoit 🇨🇦 vs 🇨🇦

Най-добрите вражди на Kurt Angle в WWE:

vs Edge  vs Benoit  vs Triple H  vs Eddie  vs HBK  vs Austin  vs Cena  vs Lesnar  vs The Rock

Най-доброто за годината от WWE:

2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020 NEW!!!

prenti

Ибаха ни, мончета, взеха ни паричките :(, а аз вече ги бях "похарчил", ебало си е мамата, ще видим все пак утре де, ама не тая големи надежди.

Иначе, ако трябва да съм по-сериозен, Big tech наистина насраха яко, да "затвориш" маркета, стопираш акциите, премахваш от платформи, ддос, премахваш опцията за купуване и десетки други примери, си е пълна гавра с всички, които се занимават с  акции. Криптото е бъдещето! Сега педалите от Робинхуд щели да бъдат разследвани, ама едва ли ще стане нещо, дори и пред сената да се яват, пак дълбоко ме съмнява. да ги затворят/арестуват.

Dudley
6 minutes ago, prenti said:

Ибаха ни, мончета, взеха ни паричките :(, а аз вече ги бях "похарчил", ебало си е мамата, ще видим все пак утре де, ама не тая големи надежди.

Дръж са , аз имам 10 и неска насрах яко като падна на 126 , въпреки че съм ги взел на 70 и реално не са кой знае колко пари. Не съм някъв супер експерт , а по скоро като мнозинството от хора заложили на дълги позиции. От тва което чета , това днес беше координирана атака от хедж фондовете. На много места не можеше да купиш още , а само да продаваш това което имаш или да взимаш къси позиции , което е за затвор. Като гледам доста хора са дигнали мернина на хедж фондовете , даже Мъск ги насоли доста. 

hacky

Целта им е да се започне продаването чак другата седмица, доста милионери се включиха и купиха също, стана си точно война.

Отделно много от тези, които вкараха доста парички се занимават с право и веднага са почнали да изготвят дела срещу Robinhood и други такива.

Radox

Кво стана снощи с революционерите, че не съм чел? Успяха ли да бутнат акулите на Wallstreet?

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

hacky
22 minutes ago, Radox said:

Кво стана снощи с революционерите, че не съм чел? Успяха ли да бутнат акулите на Wallstreet?

Плана им е да държат до другата седмица и тогава да продават.

Щом някви като Dave Portnoy и други милионери се включиха, значи играта е сериозна. :D

image.png.8f85013a4304459e1a051cdbe27922c0.png

:D

Loop

Видяхте ми първото мнение по темата и все още смятам, че на такива балони и мемета човек не трябва да скача, напълно виждам каква е реалността и че играта с акции ако искаш да си сериозен не се прави интернетаджийската (освен да четеш новини и цифри бързо, но това е друго), НО също така смятам и че не е нормално да се впуска репресивен апарат (цензура, политика, държавни учреждения) да надцака някакви обикновени хора, само защото са намерили ниша и “глич” за бърза печалба в ущърб на охранения естаблишмънт.

Тези действия показват плашещо оттегляне от идеята за “свободен пазар”. Такава намеса щеше да е ок в СССР, донякъде в Китай, защото там няма скрито-покрито за държавната регулация на пазара. Но при положение, че имахме мантрата за свободата, не го намирам за ок. :) Затова и аз набих пари - такава сума, която да преживея ако напълно загубя, и съответно такава сума, която няма да ми промени живота ако ще и да се утрои. Ама си се кефя, че и аз допринасям за историческото събитие и вярвам, че много са така. 1000 в която валута щете от Х, 1000 от Y, 1000 от Z и така милиони.

Както казах печалба не чакам и не смятам да ги продавам дори като цялото това нещо стигне до резонния си край (победа за Уол стрийт фондовете), но чувството е на някаква душевна удовлетвореност, че си бил там, че и ти си играл, че си взел морално правилната страна ако ще и да си загубил цялото вложение от гяволъка.

За бърза печалба или дългосрочни доходоносни активи или ултра дългосрочни (за пенсия) ако искате да се разпишем отделно, че е дълбока тема и дори по-сериозна и интересна от тазседмичните събития. Както и за метали, крипто, рибни опашки и кой каквото го влече. Аз примерно от злато не се вълнувам, но за петрол мога да пиша ако ми се отвори... глътка? Раздумка. Който чете много новини и/или се вълнува от Близкия Изток по какъвто и да е начин (дори само “лелелелей, чуйек, тия американците бахти самолетите са пренасочили към Залива”) за мен е укоримо да не си тества хазартния нюх и познанията за света върху петролните цени.

• Upvote 3
Dudley
1 hour ago, Radox said:

Днес ще е голям ден. Пре маркет удари 412, след като деня свърши на 198. Като отвори маркета има голям шанс да скочи още доста. След вчерашната шумотевица, едва ли някой ще си позволи вече да ограничава купуването

The Olimpic Hero

Добре, аз искам да питам в крайна сметка набълбукахте (набутахте) ли се или спечелихте, че не ми се четат подробности?

• Haha 1

Dudley

За ся печелим (поне аз де, понеже съм хванал от рано влака). Целта е да не се вади . Има някви хора са вкарали стотици хиляди долари и държат щото има вероятност да скочи до 1000 парчето.