Jump to content

Форумен куиз, сезон 3 - ИГРАТА ЗАПОЧНА!

The Best

Recommended Posts

Записването за трети сезон на куиза официално приключи. Записаха се десет човека и те ще бъдат разделени в две групи от по петима. Изтеглих и жребия за двете групи, като програмата по кръгове ще бъде оповестена няколко дни преди играта да стартира. Ето линк към доказателството, че съм формирал групите на случаен принцип:

Spoiler

1063572354_Screenshot_2021-01-01AdvancedRandomGeneratorsShell.thumb.png.1bf1a9d5a1c870f196aa12146cca3029.png

Група 1:

@Bobotsi 

@baikiro

@dadoktor

@Mariyan01

@The Olimpic Hero

Група 2:

@Brutalnia

@THE ENEMY

@Metzgermeister

@natopor4en

@nabonid

На вниманието на участниците: Тъй като се записаха десет човека, това усложнява леко формата и ни предоставя два варианта за провеждането на срещите. Искам всеки от вас да каже коя опция му се струва по-добра.

Вариант 1: Във всеки двубой ще бъдат задавани по пет индивидуални въпроса на всеки от участниците(тоест пет за единия и пет за другия). Ще спечели този, който отговори на повечето от тях вярно. Срещите ще се развиват по подобие на тези в трети кръг на играта вървяща по БНТ 1.

Вариант 2: Във всеки двубой ще бъдат зададени по десет общи въпроси(еднакви и за двамата участници). Ще спечели този, който отговори вярно на повече от тях. Това е познатият регламент от досегашните форумни куизи.

Очаквам вашите мнения и предложения до 20 януари. След това куизът ще стартира официално със своя първи кръг. 

"You think I'm crazy, but I've lost my senses...

The world will finally learn the truth!

You... you wouldn't understand cause you don't know who I am

I'm the wonderman! I'm gonna prove them wrong

I'm gonna take a stand! I'm the wonderman" 🦹‍♀️

Бас ловя , че малко хора се сещат кой е историческия Набонид без да използват Търсачката , както и да е , аз съм за вариант , в който и на двамата участници да се задават еднакви въпроси и който е отговорил на повечето от тях да е победител 

Вариант 2. Тръпката е по-голяма когато си 1 в 1 с противника на еднакви въпроси и за двамата. Също така няма да има реване, че на единия са му се паднали по-лесни въпроси. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Вариант 1.

Така ще се покрие по-голям мащаб от въпроси, а участниците ще имат възможността да покажат много повече знания. 

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

The Olimpic Hero

При Вариант 2 каква точно ще е системата. Всеки отделно ще отговаря на 10-те или едновременно? Защото при едновременно знаете, че ако човек води в резултата има тактика да отговоря със същия отговор, като противника си при последните въпроси.

55 minutes ago, The Olimpic Hero said:

При Вариант 2 каква точно ще е системата. Всеки отделно ще отговаря на 10-те или едновременно? Защото при едновременно знаете, че ако човек води в резултата има тактика да отговоря със същия отговор, като противника си при последните въпроси.

Няма как да знаеш със сигурност дали водиш в резултата за да вкарваш подобна стратегия. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

The Olimpic Hero
1 minute ago, baikiro said:

Няма как да знаеш със сигурност дали водиш в резултата за да вкарваш подобна стратегия. 

Абе понякога за някои въпроси си сигурен и евентуално можеш да сметнеш, че водиш.

1 hour ago, The Olimpic Hero said:

Все пак нали играем за забавление, едва ли на някого ще му е толкова важна победата, за да прилага подобни тактики. А и времето за отговор е сведено до минимум и ще е трудно да се копира противника.

Въпросите могат да се задават едновременно или отделно на участниците, но ще бъдат същите десет въпроса и за двамата при вариант 2.

Аз съм формулирал въпросите така, че да сведа до минимум възможността някой участник да мами. А, и ще имате време за отговор на повечето въпроси от едва 15 секунди( на по-дългите до 25 секунди), така че не мисля, че ще има шашми. За момента пет човека избраха вариант 2 и двама се спряха на вариант 1.

• 2 weeks later...

Господа, 5 дни до началото на куиза. Готов съм изцяло с въпросите и дори ми останаха много допълнителни, които ще използвам за форумния Сървайвър, планиран да започне някъде през лятото, в който всеки кръг ще бъде с различни предизвикателства включващи елементи от познати и нови форумни игри, както и логически и стратегически изпитания.

Пиша ви, за да ви кажа, че бе проведен пробен мач между @The Olimpic Hero и @baikiro. И на тримата ни направи впечатление, че когато се задава въпрос в силните области на опонента, другия копира неговия отговор. За да се избегне тази порочна практика ще ви бъдат задавани десет еднакви въпроси в мирката, но в различни прозорци, за да се избегне възможността за преписване, защото това може да наклони везните в полза на единия или другия съперник.

Започваме на 21 януари(че преди това трябва да завърша сметките с форумните награди и да обявя резултатите), а ден-два преди това ще публикувам и програмата за първи кръг в двете групи.

За да се избегне преписването може да не се казват верните отговори, а не да се делят участниците в различни чатове. Когато не се знае резултата няма да има и еднакви отговори. За мен се губи голяма част от интеракцията с опонента когато сме в различни стаи и играта е малко по-скучна.

Еми различни въпроси за участниците елиминира преписването. Или просто първия, който даде верен отговор печели точката и няма какво да се препише. Другото, което е право само на 1 отговор и така, варианти много. 

При различните въпроси за всеки участник съществува вариантът загубилият да недоволства и да настоява, че са му се паднали по-трудни въпроси. Заради това си мисля, че най-добрият вариант е да ви се задават еднакви въпроси в различни стаи, за да се избегне преписването.

ПП: Очаквайте по-късно днес да изтегля програмата за първи кръг в куиза!

Програма за 1 кръг на Форумния куиз:

1 група:

@Bobotsi - @baikiro

@dadoktor - @Mariyan01

@The Olimpic Hero - почива 

2 група:

@Brutalnia - @THE ENEMY

@Metzgermeister - @natopor4en

@nabonid - почива

Рано е още да се договаряте за удобно време за провеждане на срещите помежду ви, но утре-вдругиден се свържете с опонента си и пишете в тази тема за кога сте се разбрали. Успех на всички записали се!

предупреждавам от сега , че на 26-ти имам рожден ден и тогава едва ли ще мога да седна пред комп , така че да знаете , ще следя темата 

Време е третият сезон на Форумния куиз официално да започне. Правилата и начинът на провеждането на срещите са максимално опростени. Аз съм водещият и аз задавам въпросите на всяка двойка участници. Срещата протича по следния начин: Отделям съперниците в чат стая в Мирк и след това им задавам десет еднакви въпроса на лично съобщение. Всеки верен отговор носи една точка. Печели този, който отговори вярно на повече въпроси.

Важно уточнение – не опитвайте да копирате въпросите и директно да ги пускате в търсачката, защото специално срещу това се подготвих с иновативна тактика, възпрепятстваща маменето – на повечето въпроси не съм слагал въпросителна в края, а други съм формулирал така, че дори да опитате проверка в интернет да не излязат директно верните отговори. Да, в името на честната игра за забавление бях достатъчно педантичен да чекна всичките въпроси от куиза и да изменям формулировката им до момента, в който верният отговор не се показва директно. Казвам ви това, защото ще разполагате с 15 секунди за отговор на повечето въпроси и е добре да не си губите времето в чийтване, а да размишлявате. В някои случаи ще имате 20-25 секунди за отговор, когато въпросът е по-дълъг.

Вариантите за елиминационната фаза са отново два:

Вариант 1 – първите двама от всяка група излизат на ½ финалите

Вариант 2 – завършилите на първо място в групите си излизат директно на ½ финал, а завършилите на второ и трето място играят репешажи помежду за попълване на останалите две места на ½ финалите.

Очаквам вашите предпочитания отново. Ще влизате от тази тема:

Програмата за първи кръг е качена по-горе, можете да се уговорите в темата с вашия опонент кога да започне двубоя ви. Обикновено всеки ден съм на разположение след 17ч. и преди 00:00ч. Успех!

Изигра се и първия мач от куиза. Той беше между потребителите @Bobotsi и @baikiro, завършил с победа за Кирето с 1:2

Резюме от мача помежду им можете да прочетете тук. Предисторията:

Spoiler
The_Best has joined
ⓘ irc.chatpat.bg set mode +nt #joinquiz
Bobotsi has joined
TB12 has joined
TB12
Готово
@The_Best
Първо задавам въпросите на Бобоци
TB12
Дамите са първи

!
Bobotsi
хахаха
@The_Best
Впрочем, едно уточнение - пишете в темата когато се уговаряте за време
Bobotsi
победителите също
@The_Best
на теория сега няма как да знам това Бобоци ли е

но ви се доверявам де

хаха
Bobotsi
не съм

хвана ме
TB12
Не е той

Някой мафиот ще да е

Хахаха

Аре почвайте

Аз ще загрявам
Bobotsi
айде да те видим менте!
TB12
XAXAXAXAXA

Въпросите:

С какво име е познат из вселената злодеят, който впоследствие всички наричат Галактус?

А) Имортус

Б) Галан

В) Галактикус - Bobotsi, Baikiro

Г) Галишъс

Spoiler

Верен отговор - Б

Диагнозата подагра се лекува от лекар:

А) Невролог

Б) Нефролог - Bobotsi, Baikiro

В) Уролог

Г) Ревматолог

Spoiler

Верен отговор - Г

Глем метълът е поджанр на хеви метъла. Коя от изброените групи не пее в този стил?

А) Скорпиънс

Б) Моторхед

В) Юръп - Bobotsi, Baikiro

Г) Аеросмит

Spoiler

Верен отговор - Б

Коя от изброените науки не е географска

А) Геология - Bobotsi, Baikiro

Б) Геодезия

В) Картография

Г) Топография

Spoiler

Верен отговор А - 1:1

Алън Уейк от едноименната видео игра е:

А) Полицай - Bobotsi

Б) Журналист - Baikiro

В) Гробар

Г) Писател

Spoiler

Верен отговор Г

Каква политическа идеология е пропагандирал Михаил Бакунин?

А) Марксизъм

Б) Анархизъм

В) Милитаризъм - Baikiro

Г) Самодържавие - Bobotsi

Spoiler

Верен отговор - Б

”The Radicalz” е групировка в която членуват кечистите:

А) Еди Гереро, Чаво Гереро, Рей Мистерио и Батиста

Б) Еди Гереро, Рикиши и Райно

В) Крис Джерико, Роди Пайпър-Гайдаря и Дийн Маленко - Bobotsi

Г) Пери Сатърн, Еди Гереро, Дийн Маленко и Крис Беноа - Baikiro

Spoiler

Верен отговор - Г - 2:1 за Киро

Системите за видеонаблюдение по дефиниция са:

А) Обяснявани с термина ”Телевизионно разпръскване” - Baikiro

Б) Камери с карта памет

В) Форма на телевизия с локален обхват на излъчването

Г) Мини компютърни системи - Bobotsi

Spoiler

Верен отговор В

Кой е най-дългият, все още  активен въоръжен конфликт в историята?

А) Корейският(между Северна и Южна Корея) - Bobotsi

Б) Конфликтът между Русия и Чечения

В) Битката за Нагорни Карабах (между Армения и Азербайджан)

Г) Борбата за Кашмир( между Индия и Пакистан) - Baikiro

Spoiler

Верен отговор - Б

Онтологията е клон на философията, занимаващ се с:

А) Същността и възможността на познавателния процес

Б) Изследване на битието

В) Философията на морала - Bobotsi

Г) Законите на мисленето - Baikiro

Spoiler

Верен отговор Б

Краен резултат:

Spoiler

Bobotsi - Baikiro 1:2

Дискусията след това:

Spoiler
TB12
Дроп

:(
Bobotsi
1 точка съм аз, споко
TB12
Верно ли е?

Хахаха
Bobotsi
сега като гледам въпросите пак
@The_Best
Господа, мачът ви завърши с резултат 2:1

за Киряка
Bobotsi
ме хваща яд

друг път повече
TB12
Хахаха
Bobotsi
честито
@The_Best
И двамата отговорихте вярно на въпроса на тема География
TB12
Асене кажи верните отговори?

Аха
Bobotsi
интересно ми е само какво познах

аа ок
@The_Best
Но Кирето отговори вярно и на въпроса за кеч формацията
TB12
Е как не позна the radicalz
Bobotsi
мискликнах там
@The_Best
Всичко друго е грешно
TB12
:(
Bobotsi
каръци сме :D
TB12
Еми силните ми теми са 2/2

:D
Bobotsi
ПРОДЪЛЖАВАМЕ НАПРЕД!
@The_Best
Доста хора ще са така, подбирал съм тегави въпроси, за да проличи кой е най-начетен, даже Мартин може да загуби

Ха, късметлия

география ли ти бе силна страна?
TB12
Да

Атитюд ерата

И хорър филми
@The_Best
Ок, момчета, ще резюмирам мача в темата, не беше лошо представянето ви
Bobotsi
поизложихме се :D
TB12
Xaxaxa

Водичка примесено със сперма погълнахме

:D
Bobotsi
хахаха

ама резюмирай ни и разговора тук :D
TB12
Тегави са много въпросите

На вниманието на участниците: Днес има насрочен мач за 21:00ч. От 18:00 нататък този ден ще съм свободен да проведем и друг мач от първи кръг, ако имате готовност. Свържете се с опонентите си и ме информирайте в темата или на лични. 

хайде де , тоя първи кръг ще се проведе в пет дена ми се струва , аз кога ще играя , нямам търпение да ви опукам

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...