Jump to content

"Сериозен ли си или ще се излагаш?" - 3 сезон

The Best

Recommended Posts

ShiningWizard

@BAITO6Oизбра да се излага. За съжаление нямам много идеи и не искам да ви бавя играта. Толкова тежък график имам и тази игра ще ми е последна след като мине финала. 

1.  Кое би предпочел - да се удавиш или да умреш в пожар? 

2. Представи си, че си отишъл в ада след последствията от първия въпрос и трябва да си избереш безкрайното мъчение. Дявола ти е предложил следните безкрайни мъчнения - безкрайно садо мазо сесия с Тодор Живков, да си гладен и заклещен в яма с лайна, и единственото нещо, което може да консумираш наоколо са лайна или третото -да си заклещен в един момент, където се биеш с разни пияни батки в дискотека и всеки път, когато те нокаутират, ти се връщаш към началото на този момент, но този път си още по-слаб и ударите им стават все по-болезнени. Кое избираш?

1. Кой период от българската история освен Комунизма би избрал и защо? Би ли живял в него? Ако да, като какъв човек се представяш в този период?   

• Upvote 2

1.Ами бих избрал това дето ще ми донесе по-малко страдание. А то е да глъташ водата. В пожар може да изкараш 2-3 минути и ще се пържеш като пиленце на грил ( @ЧОТУДЕ имаш ли гифче как кокошките ти се пържат). Ма прекалено си е шибано заеби. При давенето след 90 секунди под водата съм пътник. Ее 10-15 секунди ще си ебе мамата, но ще се свърши бързо. Затова гъл-гъл водата и аре при Св. Петър.

Ама винаги съм мразил жегата и топлината. По-добре - 10-15 градуса отколкото 30-35. По време на Ледниковото периодче си беше ПО-ДОБРЕ.

2. Аз ще отида в рая е. Но ако съм при Луцито. 
За садо мазаото с Тато. Верваш ли или не, но първото нещо дето ми изкочи в главата беше тая сцена.

Иначе кофти си да си нон стоп с реалният Бай Тошо и садо мазо. Ми не НЕЕЕ просто НЕЕЕЕ.

За второто. Е човек през живота си яде достатъчнол лайна. Като се почне от храните дето са тотален леш вече, от селяндурите дето са вече 78%,

от работодателчетата и колегите дето са пълна скръб алчини боклуци за пари и тнк и тнк. Лйната си се ядът по друг начин. Е са верно не мИришИт кат говната, но неприятното чувството е подобно май.

За третото. ЕЕЕЕ са тука си нямам никаква идея как ще е. Щото никога не са ме млатили в дискотека. Пък и аз нямам излъчване на агресивен човек и с мен да има бой не е престижно вече. Ако некой ми тръгне на бой вече рекацията ми ще е

" Ае човек ти за кво искаш да стават такива свинщини е. Ако взема да те набия е ясно. ША ТА боли като детственица. Пък ако ти ме набиеш, след боя ще имаш още болки от мен. Няма ти се дам лесно. При лошо развитие на боя ще използвам всякакви приоми и методи само и само да понесеш още допълнително щета. Затова НЕМА смисъл. Ходи си сипи ракията и си ближи сладоледа. Ние докато си се млатим тоооооо ........ то друг може да мандръса женати, а друг да прави кинти колко ние двмата за месец. Затова дай го по така, чики-рики да има, пускай чалгата да свири и те така." 
В началните ми тийн години и преди това се биех. Като не беше важно дали ще победиш или ще загубиш. ВАЖНОТО Е ДА СЕ биеш да не си путка. Бил съм ги и са ме били. 

Затова избирам боя, поне преди да ми теглят боя ще мога да си говоря глупости и поне боя да си е заслужен. 

3. Е Средновековието. И не е с довода " Ми то България тогава е била ВЕЛИКА и силна държава". Били сме фактор, но самото Средновековие е интересен период. Вярно ужасен период е спрямо другите, НОООООО такива са били времената.

В един ден може да държиш мотиката, а на другия ден да държиш меча и да сечеш византийчета. ПОДАЙ ЧАШАТА от НИКИФОР бее еееееееее.

Иначе как си се представям хмммм ......... ми мъртав на младини (25-26).

Сега сериозно. Често съм си мислил какъв бих бил в този период. Иииии отговор като цяло нямам.

Но може би ще съм или бачкаторче на полето или кръчмар.

Ако съм на полето е ясно. Работи и работи и пак работи за да ядеш. И ще мрънкам, че новият владетел е по-лош спрямо предходният "А едно време какъв само владел имахме еееее кеф, взимаше ти само 3 крави, а не като сега 4 крави. Тая държава не върви на добре Византия ще ни завладее."
А ако съм кръчмат. Е това би било интересно. Да имам някакво кръчме е може би приятно. Хората ще си покръкват и ще се веселят, а аз си печелят злато хоп хоп. Ще съм свидетел на какво ли не, ще знам всякаква информация и слухове.

Ама само как ще търпя тия с вересиите нз. С кеф бих им взимал земята (Ако можеше де) на тия дето имат задължения към мен. А после бих ги принудил да ми плащат рентичка.

Но може би най-много ми би пасвало да съм ковчежник. Ако може на някои сериозен град, а защо не и на държавата.

Ковчежник в Константинопол ми звучи добре. А деба, но България така и не е завладяла този велик град. САМО АКО БЯХМЕ ЗАВЛАДЯЛИ КОНСТАНТИНОПОЛ ЕХЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ. АХ КАЛОЯНЕ КАЛОЯНЕ, ТИ БЕШЕ ПОСЛЕДНАТА НИ НАДЕЖДА КАЛОЯНЕЕЕЕЕЕЕ. ВЪРНИСАА ЕЕЕЕ имаш недовършени дела. 

АААА сигурно бих се и присъединител към първите КРЪСТОНОСНИ ПОХОДИ. Вярно ще съм православен християнин от България дето се присъединията към идеята за освобождаване на Светите Земи. Да стана тамплиер от Източна Европа би било готино. Щях да вляза в Историята УХААА

Edited by BAITO6O
  • Upvote 3
The Best

1. Казваш, че имаш лек страх да караш превозни средства. Имаш ли книжка и караш ли лек автомобил? Случило ли се е нещо, че е започнало да те е страх от това? На кой вид транспортно средство те е страх/мразиш да се возиш най-много? Кола, самолет, автобус, мотор, влак, кораб - подреди ги по омразност, както и по непредпочитание за смърт. Тоест, ако трябва да умираш в катастрофа, кажи за всяко превозно средство нивото на болезненост за теб.

Да разбирам, че искаш да ме попиташ как бих желал да умра? Като я стартирах тази игра преди около три години във форума, беше с идеята да научим нещо ново за всеки съфорумец и вършеше доста задоволително целта си, но този трети сезон си е чиста изродщина откъм въпроси и по някаква странна причина аз осъзнавайки това, го и приветствам, даже донякъде ми допада. Какво ли предстои да се случи в следващия сезон?:D

След това лирично отклонение, минавам директно на въпроса. Ако трябва да избирам как да умирам, бих избрал да НЕ умирам. Но няма такава опция, така че… знам ли? Ако трябва да сме сериозни, смърт при катастрофа не е чак толкова ужасяващо нещо – случва се бързо и почти нищо не би трябвало да усетиш. Със сигурност е за предпочитане пред това да се натровиш, да изгориш в пожар, да се удавиш и прочее. Ще се върна малко по-късно в поста отново на това.

Питаш още дали е имало някакво събитие, заради което е започнало да ме е страх от превозни средства. Няма такова. Истината е, че не ме е страх за моя живот, аз съм от малкото хора, които почти изобщо не се страхуват. Това пак крие своите рискове и говори за психологически особености на индивида, но няма да навлизам в детайли, защото не това попита. Казах, че имам лек страх да карам превозни средства, защото имам неприятния навик често да се разсейвам и отплесвам. Например, докато стоя в задръстване може да ми хрумне някаква идея, да се присетя за някакъв детайл от даден филм/книга и да започна мислено да си го припомням, да си спомня разговор с някой човек и детайлно да анализирам какво сме си казали… такива работи. И като нищо ще предизвикам катастрофа. Също така, ако бързам за някъде, а аз не съм сред най-търпеливите, бих дал газ до дупка и е възможно без да искам да сгазя някой невнимателен пенсионер или притичващо хлапе, след което да се озова в затвора. Не съм създаден за шофьор определено.

Имам ли книжка? Не, нямам. Карал ли съм кола? Да, карал съм и не съм катастрофирал. Ходил съм на шофьорски курсове и не е чак толкова трудно да се вземат изпитите, обаче тук идва и основният въпрос пред мен, а именно – трябва ли ми чак толкова кола? Имайки предвид, че живея в София, столица с постоянен градски и междуградски транспорт, не бих казал. С метрото и трамвая дори избягваш обичайните задръствания в пиковите часове. Да, понякога се налага да стигнеш бързо до някое място, но има таксита за тази работа, не всички са копърки.

Има и други обстоятелства, които ме спират да си взема кола. Първо, аз обикновено излизам, за да се срещна с приятели/гаджета/роднини и да пийнем, отидем някъде в центъра на града или на заведение. Стана ли шофьор, автоматично спирам с пиенето, няма как да рискувам, защото и без това не се имам за кой знае какъв шофьор. Половината ми срещи ще се трансформират в изслушване на проблемите на другите и празни приказки, а за капак ще трябва да карам и събеседниците си до тях. Не е за мен тази работа.

Второ, нищо не разбирам от коли. Повреди ли ми се колата, а тя ще се повреди все някога, неизбежно е, както казва бай Танос, ще отида в случаен сервиз и ще ме лъжат както си искат. Дори да попадна на свестни майстори, които не цакат клиентелата(вижда ми се оксиморон) пак ще ми излезе скъпо поддръжката на автомобила. А когато не знам как да се грижа за колата си ще инкасирам нови и нови сметки за ремонти. Да се уча тепърва не ми се занимава и не ми е в кръвта.  

Трето, аз съм перфекционист във всичко, което правя и бих се спрял на скъпо возило, което да задоволи моето самочувствие. Вероятно ще трябва да изтегля заем или да се лиша от нещо, за да купя мечтания автомобил. Всичко това ще ми излезе през носа поради гореописаните причини.

И тук идва въпросът: Какво ще правя без кола? Ами, ще ползвам таксита и градския транспорт и ще се надявам скоро време да започна работа на престижен пост, за да мога да си позволя личен шофьор. Имал съм шофьор преди, когато заработих на висок пост за семейна фирма(на близък родина), но въпреки че си скъсвах гъза от работа и направих страшни обновления и реализирах доста идеи, не можах да се примиря с това, че колкото и добре да се справям, останалите все ще гледат на мен като на връзкар. Не можах да се примиря с това и напуснах, не искам да ми се мазнят, защото съм роднина с точните хора, не щА да ми казват ”имаш добро предложение, но нека бъдем традиционалисти” и прочее глупости. Да, мога да живея и с много пари и с малко пари и съм живял и според двата начина, но не мога да живея без принципите си. Те са много важна част от мен. Взимал съм голяма заплата и съм карал през ден на поръчана храна от ресторанти, бил съм и на минимална заплата и съм карал на бурканче лютеница, майонеза, хляб, картофи и сол, цял месец. Не съм придирчив и мога да живея всякак, не харча пари за глупости и мога да се адаптирам към всякакъв начин на живот. Отплеснах се и спирам, просто исках да спомена за шофьора, но без да излезе, че се хваля и съм някакъв турбо гъзар.

И се връщаме пак към питането за смъртта. Не ме е страх да се возя на никакво превозно средство, ставам малко нервен на кораб и самолет. Подреждам ги ето така:

Автобус – Най-малък шанс да умра имам в автобус. Те са масивни и при сблъсък с кола търпят по-малки поражения. Да, ако шофьорът е някой дядка(често са такива) може да получи удар зад волана или просто да заспи и да паднем в някое дере, но това ще бъде сравнително бърза смърт и изглежда най-безболезнена.

Кола – Същото като с автобуса. Бърза смърт, вероятно няма да усетя нищо.

Влак – И във влак е трудно да умреш при катастрофа. Нашите влакове се движат доста бавно и на практика няма къде да катастрофират с друг влак(разписанието не е натоварено), а кола биха отнесли като бръмбар – сламка. Но да кажем, че влака се взриви или дерайлира… тогава пак всичко ще се случи за секунди.

Самолет – Не пътувам много със самолети и едва ли ще ми се случи да умра в самолетна катастрофа. Ама знае ли човек – ако умра в такава, вероятно ще е бързо – взрив в небето или експлозия при сблъсъка с твърдата земя.

Мотор – Бих искал да карам мотор и всъщност за това нямам проблем да си изкарам книжка. Май се водеше категория А. Моторът се поддържа по-лесно и ако караш внимателно, можеш хем да се гъзариш, хем да се придвижваш бързо до определени дестинации. Но определено не бих искал да умра в катастрофа с мотор. Твърде вероятно е да се почупя жестоко и поне няколко коли, движещи се след мен да минат през тялото ми, защото не са успели да спрат навреме. А може и цял живот да остана инвалид, което не е за предпочитане.

Кораб – Катастрофи между кораби не се случват всеки ден, но да речем, че корабът потъне. Аз не мога и да плувам добре(мога кучешката и да се гмуркам/плувам подводно, това или следващото лято трябва да се науча най-сетне, искам да карам сърф, няма само да пия и еба на това шибано море). Така че бих се удавил бавно и мъчително, а това не се вписва в приоритетите ми.

ПП: Отговорих на всичките въпроси на ЧОТУДЕ. Чак се изумявам от себе си:D Време е журито(@HEIDENREICH, @The Olimpic Hero, @hacky, @Radox, @Himler и @neshev) да раздава оценки за двойките ЧОТУДЕ - The Best и ShiningWizard - BAITO6O.

Edited by The Best
  • Upvote 3
The Best

Журито( @Radox, @HEIDENREICH, @The Olimpic Hero, @neshev, @Himler и @hacky)  да даде своите оценки за двойките в кръга, за да преминем към следващия. Надявам се да успеем да приключим оставащите два кръга през февруари. Нека бъдем малко по-експедетивни, господа.  

• Upvote 2