Jump to content

Mafia X: All-Stars

Socki

Recommended Posts

ЧОТУДЕ
1 hour ago, hacky said:

Мен Чотуде най-много ме заблуди и му се доверих до края, после играта му беше ясна за мен, че е мафиот, защото знаех, че не съм вип.

Ти беше Бодигард ве.

aaaa.thumb.png.7439e2c8c4b2f6db5c97dfa8da859449.png

signature.jpg.29946b3c224ddee66d0110c075d0d198.jpg

neshev
1 minute ago, The Olimpic Hero said:

Тоест то е ясно, че е трудно да се уцели Мафиот в Ден 1, защото си е стрелба в тъмното, но баш пък никога да не се уцелва?

Нали беше голям играч ве, МИТАК? :D 

В BWC играем едни и същи, тъй че в Ден 1 почти никога не се търси мафиот. Търси се най-нехаризматичния и най-бездарния играч, който евентуално може да се окаже мафиот.

Но дори и всички да играеха по убеждения, имаме мафиоти, които се знаят и пазят, а гражданите имат нужда от 51% от вотовете.

В случая, 12 играчи, трябват 7 гласа. Ай обясни, ве, обясни ве КУЧИ УМРЯЛО, КАК ЩЕ ИМА 7 ГРАЖДАНИ, които ще играят заедно? 

• Haha 1
baikiro
4 minutes ago, The Olimpic Hero said:

Добре, мисля, че в историята на играта в BWC Мафиот никога не е елиминиран в Ден 1?

Сериозно би ми било интересно да проведен дискусия по този казус. Без тролни. Защо така се получава в BWC.

@baikiro, по чуждите Мафия форуми това също ли е факт. Тоест то е ясно, че е трудно да се уцели Мафиот в Ден 1, защото си е стрелба в тъмното, но баш пък никога да не се уцелва?

Нормално е да се уцелва много повече пъти гражданин. Проста математика. И в други форуми е така. И в нашия форум все някога ще уцелим, на няколко пъти май бяхме близо. Помня в сезон 6 мафиота Сплин почти беше заминал преди Нешев да го спаси. Просто лош късмет е до сега никога да не се случвало. Ако можем да изгоним мафиот веднъж на всеки 15-20 сезона пак не е зле.

А и като цяло нивото в БВЦ е по-ниско и гражданите играят по-трудно. Това е другата причина за мен. 

• Wank 1

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

neshev

А, да, да не забравяме, че всеки сезон има поне по 2-3, които серат, ебат, правят ремонти или раждат бебета, та дори не си правят труда да дадат глас. :D

• Haha 3
  • Wank 1
The Olimpic Hero
2 minutes ago, neshev said:

Нали беше голям играч ве, МИТАК? :D 

В BWC играем едни и същи, тъй че в Ден 1 почти никога не се търси мафиот. Търси се най-нехаризматичния и най-бездарния играч, който евентуално може да се окаже мафиот.

Но дори и всички да играеха по убеждения, имаме мафиоти, които се знаят и пазят, а гражданите имат нужда от 51% от вотовете.

В случая, 12 играчи, трябват 7 гласа. Ай обясни, ве, обясни ве КУЧИ УМРЯЛО, КАК ЩЕ ИМА 7 ГРАЖДАНИ, които ще играят заедно? 

Спокойно, в следващия ми сезон, в който съм мирен гражданин, ще направя ТОП АНАЛИЗ и ще доведа отбора ми до първото в историята на BWC изгонване на мафиот в Ден 1!

• Haha 1
  • Wank 1

5 minutes ago, Dudley said:

Единия сезон май изгонихме в ден 1 , когато бяха Фарест , Бруталния и там още кой беше. 

Нее и тогава не стана. Сплин яде хурката чак на втория ден 

То няма значение , играта се решава в ден 3 и ден 4 общо взето. Дори и да изгониш в Ден 1 мафиот е чист късмет и е чист късмет , докато вече след това почваш да си следваш някви насоки и интеракция между играчите. Даже за мен е по добре да не се гони мафиот в ден 1 , просто е по интересно :D 

LightOne
5 minutes ago, Dudley said:

Дейба , вече и в ден 1 ли има логика за гонене. :( 

Айде остави твоята логика. Макар че според зависи обстоятелствата на деня. Примерно имаше логика в ден 1 на Сезон 9-ти за гонен. Нямаше обаче логика другите да подминат как мълчаливо стартира вот срещу Прайс, който се оказа грешен, и след това стартира втори път мълчалив вот срещу мен (при все че в поста си коментира други имена, но не и мен). Поне да се коментира какви ги вършиш. Как да се защитя, как да реагирам. Поне Принца като ме посочи макар и без вот, се опита някакъв довод да даде. То е ясно, че денят е онче-бонче, ама все пак трябва и да се играе. Ако всеки си мълчи и пуска само глас как да стане.

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

ЧОТУДЕ

Това сигурно съм го писал доста пъти, но шанса да се изгони мафиот в Ден 1 е 1%, не само защото е трудно математически, а по ред причини, някои от които са, че първо другите мафиоти трудно биха го позволили и второ, че е почти невъзможно толкова голям процент граждани да мислят по един и същи начин (в следващите дни е доста често явление мафиот да гласува при изгонването на свой колега). Винаги всеки дърпа в различни посоки в Ден 1, защото няма никаква информация.

Edited by ЧОТУДЕ

neshev
1 minute ago, LightOne said:

Айде остави твоята логика. Макар че според зависи обстоятелствата на деня. Примерно имаше логика в ден 1 на Сезон 9-ти за гонен. Нямаше обаче логика другите да подминат как мълчаливо стартира вот срещу Прайс, който се оказа грешен, и след това стартира втори път мълчалив вот срещу мен (при все че в поста си коментира други имена, но не и мен). Поне да се коментира какви ги вършиш. Как да се защитя, как да реагирам. Поне Принца като ме посочи макар и без вот, се опита някакъв довод да даде. То е ясно, че денят е онче-бонче, ама все пак трябва и да се играе. Ако всеки си мълчи и пуска само глас как да стане.

Излетя отново, защото си създаде реноме на неадекватен гражданин. 

Ако искаш да изплуваш, ще се наложи да играеш нормално, без всяка игра да блъфираш роли и да вкарваш изчанчени стратегии. 

• Upvote 1
baikiro
1 minute ago, neshev said:

Ако искаш да изплуваш, ще се наложи да играеш нормално, без всяка игра да блъфираш роли и да вкарваш изчанчени стратегии. 

На себе си ли го казваш това за този сезон? :D

• Thanks 1

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

5 minutes ago, LightOne said:

Ден 1 е точно пускане на глас общо взето , не знам какво очакваш да се случи в ден 1 . Имал съм съмнения през деня , гласувал съм за теб , тва че останалите са гласували за теб , значи и те са видяли нещо , едва ли просто така са ме следвали. 

LightOne
10 minutes ago, neshev said:

Нито съм блъфирал роля, нито играх изчанчено. Защитих играч, който бях убеден, че не е вотът и заподозрях име, което се оказа мафиот, като обаче нямаше как да бъде гласуван в онзи момент. Това ли е неадекватната гражданска игра този сезон?

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

Just now, LightOne said:

Нито съм блъфирал роля, нито играх изчанчено. Защитих играч, който бях убеден, че не е вотът и заподозрях име, което се оказа мафиот, като обаче нямаше как да бъде гласуван в онзи момент. Това ли е неадекватната гражданска игра този сезон?

Не знам брато, ама наистина в 95% от случаите пишеш някакви неразбираеми мнения, които са трудни за четене ;) Опитай се да пишеш по-нормално и без изчанчени изрази.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

The Olimpic Hero

@LightOneигра нормално в този сезон, но е факт, че предни сезони влияят на преценката. Донякъде и заради това си замина и neshev в Ден 3 с граждански вот, заради мафиотския му 9-и сезон.

neshev
3 minutes ago, LightOne said:

Говорех за 9. Имаше още един сезон, където беше Шериф и май пак беше супер странен.

Това е положението. В първия ден, ако няма нещо извънредно, излитат играчи като теб. Трудни за прочитане, потенциално непредвидими или неебателни. Ако искаш да виждаш повече дни, ще трябва да се нагодиш.

За мен играта приключи с грешния вот в Ден 2.

В Ден 3, 8 човека, нужни са 5 гласа. Гражданите трябва да са буквално перфектни, което е невъзможно, след като нямат никаква информация. Мафията може да лавира както си иска.

Блъфът на ЧОТУДЕ ми хареса доста, но потенциално можеше да ви ебе, защото сведе играта до техническа ситуация, където нямаше нужда дори от прочит на играчите. Просто трябваше да се погледне логически на създалата се дилема. :happy:

Ако бяхте играли стандартно, печелехте доста по-лесно и сигурно. Тъй че поне направихте последния ден непредвидим. :D

• Wank 1
LightOne
11 minutes ago, Dudley said:

Ден 1 е точно пускане на глас общо взето , не знам какво очакваш да се случи в ден 1 . Имал съм съмнения през деня , гласувал съм за теб , тва че останалите са гласували за теб , значи и те са видяли нещо , едва ли просто така са ме следвали. 

Аз проблем със съмненията нямам. Нямам проблем и с проведения изборен процес. 

Въпросът, който поставих е, че нямаше никаква реакция от останалите към поведението ти - два пъти в един ден да започваш решаващ грешен вот, без да се даде довод, колкото ще да е скалъпен. Да беше повел вота веднъж към мен по този начин - ок, пробвал си, куршумът не е уцелил. Но два пъти стреляш идентично нахалос. На теб подобно отношение няма ли да ти е съмнително, ако друг го направи?

Нешев си замина , щото Фарест и МЖ не ги ебеше за играта. Обясни ми как Нешев щеше да направи това което направи като мафиот , просто е невъзможно. 

ЧОТУДЕ
6 minutes ago, neshev said:

Блъфът на ЧОТУДЕ ми хареса доста, но потенциално можеше да ви ебе, защото сведе играта до техническа ситуация, където нямаше нужда дори от прочит на играчите. Просто трябваше да се погледне логически на създалата се дилема. :happy:

Ако бяхте играли стандартно, печелехте доста по-лесно и сигурно. Тъй че поне направихте последния ден непредвидим. :D

Аз мисля, че имаше стабилен шанс Олимпик да излети вместо теб. А и бях насрал, че Дъдли е Шериф и е проверил теб в Нощ 1 и Олимпик в Нощ 2.

ЧОТУДЕ
25 minutes ago, ЧОТУДЕ said:

Аз мисля, че имаше стабилен шанс Олимпик да излети вместо теб. А и бях насрал, че Дъдли е Шериф и е проверил теб в Нощ 1 и Олимпик в Нощ 2.

Забравих да добавя, че го направих, защото ако Дъдли се беше разкрил като Шериф след мен щяхте да изглеждате като колеги мафиоти. Не работя никакви нощни смени, просто чаках Нешката сутринта да пише, защото вечерта щеше да изглежда, че е излязло от мафиотския чат. :D

neshev
8 hours ago, ЧОТУДЕ said:

Трябваше всички петима да се съберем за вот, а играем на тъмно и във всеки, освен Farest, имаше някаква параноя. :D А вие можехте да мътите водите докрая.

Дори Олимпик да беше гризнал дървото, гражданите трябваше да елиминират отново мафиот на следващия ден. А тогава вече можеше да има всякакви филми как и двамата сме мафиоти, кой го е жертвал и прочие.

А след този блъф останаха две опции и нямаше никаква контра игра. На практика се издадохте и трябваше да мине този вот. Тази ситуация беше доста добра за гражданите.

baikiro

Рискуваха много с този недодялан блъф. Ако имахме мислещи и четящи граждани, и тримата отиваха на кино по ред на номерата. Честно казано ако бях мафиот с ЧОТУДЕ и той ме бе питал за съвет дали да прави такова нещо, бих направил всичко да го разубедя. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

ЧОТУДЕ

След сезона е лесно да се говори. Този блъф в чата казах, че ще ми е резервен план, ако нещата тръгнат на зле. И според мен тръгнаха. А и Дъдли ме заблуди като след елиминацията на Хаки, излезе и директно гласува за Олимпик. Ние в чата мислихме, че ако има останал Шериф, това е или Бай Киро, или Дъдли, така че в този момент реших, че е Дъдли, защото избрахме да блокираме Бай Киро. Освен това си говорихме да направим някое нестандартно отиграване, за да стане по-интересно. За мен блъфа си беше много логичен, всичко пасваше - моите мнения, мненията на Хаки, странното убийство на Хаки, което може би е било стрелба по мен, лъжата на Нешев, а и още не съм сигурен, че ВИПА и Бодигарда биха се разкрили, т.е. аз вярвах в това, което пиша. Единственото нещо, което беше против мен е елиминацията на Хаки и че е удобно. Аз все още не разбирам целта на Нешев и това, че Мафията би знаела, че лъже. Вярвах в моя блъф и за мен си беше нестандартно и красиво отиграване, както и много трудно за постигане. Рискът беше огромен и трябваше всичко да е изиграно перфектно.

Edited by ЧОТУДЕ
  • Haha 1

15 minutes ago, ЧОТУДЕ said:

След сезона е лесно да се говори. Този блъф в чата казах, че ще ми е резервен план, ако нещата тръгнат на зле. И според мен тръгнаха. А и Дъдли ме заблуди като след елиминацията на Хаки, излезе и директно гласува за Олимпик. Ние в чата мислихме, че ако има останал Шериф, това е или Бай Киро, или Дъдли, така че в този момент реших, че е Дъдли, защото избрахме да блокираме Бай Киро. Освен това си говорихме да направим някое нестандартно отиграване, за да стане по-интересно. За мен блъфа си беше много логичен, всичко пасваше - моите мнения, мненията на Хаки, странното убийство на Хаки, което може би е било стрелба по мен, лъжата на Нешев, а и още не съм сигурен, че ВИПА и Бодигарда биха се разкрили, т.е. аз вярвах в това, което пиша. Единственото нещо, което беше против мен е елиминацията на Хаки и че е удобно. Аз все още не разбирам целта на Нешев и това, че Мафията би знаела, че лъже. Вярвах в моя блъф и за мен си беше нестандартно и красиво отиграване, както и много трудно за постигане. Рискът беше огромен и трябваше всичко да е изиграно перфектно.

Повече никво доверие на моя брат мафиот.  :(

Даже този текст, който написах в края на деня ти помогна яко. :(

• Thanks 1