Jump to content

Mafia Series (Игри за компютър, PS, Xbox)

The Olimpic Hero

Recommended Posts

The Olimpic Hero

Пускам тази тема, защото ми е интересно дали има и други фенове на игрите във форума. На мен лично Mafia I ми е любимата игра за всички времена, а Mafia II е една много добра игра, макар че можеше и да е нещо пoвече. Mafia III не съм я играл, но съм чел почти само лоши неща за нея.

87c1af6c8a22f0e826bfaab1448f0ab1.jpg

Накратко казано Mafia I и Mafia II са като филми, при които има така наречените cut сцени, при които просто гледаш действието. Това развива характерите по страхотен начин и реално най-важното нещо в тези игри е историята. Да, играта също е страхотна - изпълняваш поръчки на шефа си, застрелваш конкурентни от други мафиотски фамилии, убиваш политици, събираш дългове, пребиваш хора с бухалка, караш коли във фикционалните градове, но историята най-вече в Mafia I е впечатляваща. Толкова добре е изпипана, че след финала на играта имаш чувството, че си гледал The Godfather. Всички мисии са много интересни и разнообразни. Изоставеният затвор, при който трябва да се качиш на покрива му, за да си намериш добра позиция, от която да убиеш със снайпер политик, мисията на парахода по време на празненство за рожден ден, мисията на пристанището, мисията, при която обядваш с шефа си в скъп ресторант и се опитват да ви убият, въобще всички мисии са много запомнящи се, а финалът е най-доброто нещо, което съм виждал в игра, абсолютно 10/10. Първата игра е от 2002 година и за времето си все още изглежда страхотно, а преди месец излезе и съвременен вариант на играта, при който са подобрили графиката и всичко останало.

81N+K4VLh2L._SY445_.jpg

Mafia II е от 2010-а и по дяволите, изглежда впечатляващо. Толкова детайлно е пипната в самия град, че прави тотален кеф за окото. Проблемът при нея е, че мисиите са по-малко и сякаш в историята има по-малко дълбочина, спрямо Mafia I. Самите мисии не са чак толкова разнообразни и се чувства донякъде повторяемост или поне аз така ги усетих. Въпреки това си има пак много култови неща и препратки. Има примерно една мисия, която поразително прилича сцена от Goodfellas, когато карате труп в багажника си и трябва да отидете да го заровите. Има и готини сцени в стриптийз барове, бардаци и т.н. Много приятна е и мисията, при която главният герой се завръща от войната в родния си квартал и хората до блока му го спират, заговарят го и т.н и се усеща една доста добра атмосфера. Абе ако на Mafia I давам твърдо 10/10, то на Mafia II бих дал спокойно 7.5/10. Абсолютно си заслужава да изиграете и нея. Нека да отбележа, че и двете игри ги има преведени в замунда с български субтитри и менюта. Mafia II пък я има в portable вариант, просто теглите, пускате и играете, не е нужна допълнителна инсталация.

А да, нещо много важно, което забравих да спомена за игрите. Музиката е просто перфектна, карате си колата и слушате радиостанциите от тогавашното време. Това допринася адски много за атмосферата. Интро музиката на Mafia I е просто невероятна и запомняща се. Oт 1:03 нататък.

• Upvote 3
  • Like 1

Дълги години и за мен беше най добрата игра,която съм играл. Беше първата игра,която играх на първия ми компютър през 2003 и винаги ще има специално място в геймърските ми спомени. Още помня първият ми сейф от датата 31.05.2003г. :D . Историята и атмосферата са уникални дори след толкова години макар и самият геймплей винаги да е бил дървен.

Втората игра също е много добра, добра история, графика и атмосфера. 

Третата игра я врътнах през изолацията и не беше лоша, забавлявах се, историята беше доста контроверсиална и през 5 мин. обясняваха какъв боклук си, ако си бял и как черните са принудени да са помияри и т.н. 

Сега тамън пуснаха Definitive Edition в замундата и го свалям да го видя, какъв момент само да пуснеш тази тема :D .

• Upvote 2
baikiro

По някаква причина тези игри в частност Mafia 1 така и не съм я играл, а беше от моето време. Може би, защото всички около мен играеха GTA 3, VC и SA. И трите игри съм ги врътнал и ги знаех наизуст. Съжалявам, че съм пропуснал Mafia 1. Сега вече е късно на стари години да се занимавам да играя. :(

• Thanks 1

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

The Olimpic Hero

Ако не ме лъже паметта @dexim бе голям фен. Даже май ми беше пращал някакви ъпдейти и т.н. Така ли беше или бъркам? 

• Upvote 1

Enough*

Мафия 3 не е чак толкова лоша, колкото пише. Беше ми интересно да я играя.

Току-що отворих Crackwatch и видях, че римейка на мафия 1 е кракнат. Има я в замунда. :sleep:

Edited by Enough*

Radox

Нали сега пуснаха римейн на първата част с подобрена графика.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

dexim
On 10/15/2020 at 4:46 PM, The Olimpic Hero said:

Ако не ме лъже паметта @dexim бе голям фен. Даже май ми беше пращал някакви ъпдейти и т.н. Така ли беше или бъркам? 

Болен фен! Другият месец си купувам definitive edition. Едвам съм се опазил от всякакви спойлери, не съм гледал трейлъри почти, не съм гледал никакъв геймплей. 

Mafia е най-най-най любимата ми игра. През 2002 си спомням как гледах Мрежата по Диема (май) и дадоха някакво preview на играта, включващо първата мисия. За времето си графиката беше нещо нереално, а колкото и да не ви се вярва, това беше една от най-оптимизираните игри. Ниски изисквания, вървеше на всякаки машини. Саундтракът е един път. До ден днешен разни реклами ползват песни от играта (които са си истински песни от 30-те) и винаги се спирам да видя за какво иде реч. :D Първата игра е черпила вдъхновение от Goodfellas (FUN FACT: Актьорът, който озвучава Tommy е син на актьора, който играе Paulie в Goodfellas), The Godfather и други известни филми от този жанр. Историята е по-добра от повечето филми, които сте гледали. Има истински character development и ти пука за персонажите. 

Геймплеят е нещото, което бързо разграничава феновете на GTA от феновете на Mafia. Тук няма cheat codes, полицията следи дали спазваш законите, мисиите са много по-трудни и се налага да използваш въображението си. Управлението на колите е много по-реалистично. За времето си имаше уникални неща като различни части на колата да се чупят при сблъсък, горивото ти да свършва, interaction с хора из града и още какво ли не. 

За другите болни фенове, като приключиш играта има Free Ride Mode като е достъпен и countryside-а, който си е голям и има готини пейзажи.
------------
Mafia II е готина, играл съм я през годините няколко пъти и е забавна, но определено отстъпва. Съвсем леко е навързана с предната (една измсукана от пръстите мисия). Най-дразещото за мен бе главния персонаж, който е тъпо леке и просто иска да е гангстер. Плюсовете са приятелят му Джо и различните босове в историята. Силен минус е липсата на Free Ride Mode.
-----

Mafia III изобщо не е част от трилогията за мен. Нищо общо с духа на предните игри. Не говоря за история, а геймплей, pace и т.н. Играх я малко и я продадох, ужасна игра. 

Ще споделя мнение другия месец като си купя remastered версията на Mafia.

Edited by dexim
  • Upvote 2
  • Thanks 1
The Olimpic Hero

На 2-ката също ме дразни главният герой, че прилича на зализано манекенче. Ок, мафиотите се зализват и т.н, но са го направили прекалено красив, така да се каже. Joe от своя страна радва доста стабилно с кавалщините си, стила си на обличане и т.н.

Допълнителните игри пък (DLC ли ги водеха) са ужасни. Хайде тази на Joe донякъде става, но двете за Jimmy са не само ужасни, те са адски скучни и нямат никаква история. Дефакто през цялото време крадеш коли и нищо повече, даже няма и cut сцени.

Та в заключение ще каже, че при Mafia II си заслужава само основната игра/история.

• Upvote 1

gboy

А това Definitive edition, което ще излиза какво е ? Нещо като ремастръната първа част ли ще е или нещо друго? Доста ме надъхахте с тия коментари и мога да я пробвам, ако я има за PS4. По принцип съм много запален фен на мафиотските истории. 

BAITO6O

То вече излезе. Има я и кракната вече за PC. Иначе най-грубо е версията от 2002г. напомпана за окото със съвремените неща.

Затова феновете на Мафия 1 трябва задължително да пробват и Mafia Definitive Edition.

П.П Даже тия от Rockstar дано последват примера на колегите си и да направят GTA Vice City remastered и ако може мисията със самолетчетл да я махнат хахах.

Edited by BAITO6O
  • Upvote 1
  • Haha 1
The Olimpic Hero
14 minutes ago, gboy said:

А това Definitive edition, което ще излиза какво е ? Нещо като ремастръната първа част ли ще е или нещо друго?

Да, същата история, същите мисии + някои допълнителни сцени, същите герои, но изцяло променени като визия. Все едно филмов римейк, така да го наречем, с различни актьори от оригиналния.

• Upvote 2

THE ENEMY
2 hours ago, BAITO6O said:

П.П Даже тия от Rockstar дано последват примера на колегите си и да направят GTA Vice City remastered и ако може мисията със самолетчетл да я махнат хахах.

Като чаве бая съм псувал на тази мисия верно, удари ме носталгията да еба!:D

• Upvote 2
  • Haha 1
baikiro
4 hours ago, THE ENEMY said:

Като чаве бая съм псувал на тази мисия верно, удари ме носталгията да еба!:D

За тая съм викал един приятел и го черпех кроасани, само и само да ми я мине. 

П.С. Нали говорите за залагането на бомби във строежа. Мисля, че беше с хеликоптерче по-скоро. :D

• Upvote 2

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

THE ENEMY
8 minutes ago, baikiro said:

П.С. Нали говорите за залагането на бомби във строежа. Мисля, че беше с хеликоптерче по-скоро. :D

Да, това e най-тегавата мисия в игра за която се сещам. :D

• Upvote 1
  • Haha 1
Farest

Тая мисия я минах за час някъде, иначе си беше доста тегава и почти не ревнах на нея

The Pain

И аз много съм се трепал на мисията Demolition Man, но това е защото играех VC когато бях на 9 и не знаех, че има други контроли освен стрелките с които да се движи самолета.Горе си е пишело NUM8 и NUM2, ама кой да го чете... :D След две години обаче играех вече Сан Андреас и стигнах до Flight School в пустинята и това промени целия ми живот разбира се.Бях вече на 11, много чатках английския и там вече си пишеше L-да наклониш самолета надолу и P-за нагоре :D Казах едно аааааа баси тъпака съм, пуснах отново Vice, смених си контролите и гордо мога да кажа, че съм ги превъртал и двете на 100% няколко пъти.Точно така, намерих и срах на всичките 100 графита на враговете ми, Grove 4 Life, Fuck Big Smoke!

Иначе играл съм само Мафия 2.Много култова игра, малко лимитирана откъм хаос и забавление като GTA, но няма лошо, различен тип игра е.Изпипана е доста-атмосфера, стил, града, поведението на педестрианите, историята също е готина.Геймплея ми беше тегав след години GTA, особено карането на колите, но свикнах след време.

Мафия 1 обаче много ме натегна с геймплея, не можах да издържа и един час :D Но пък може да се пробвам пак с това ново издание.

Мафия 3 доста хора я солят в нета, че била еднообразна откъм странични мисии и геймплей.Нея на 100% ще я играя някой ден, защото сигурно съм един от малкото, които ще я харесат повече от двойката.Аз съм си малко completionist, плюс това което съм чел за историята на играта, то тя ми звучи МЕГА брутална и тежка драма, real shit only, само мъст и трепане без лигавщини и захаросани препратки за мафиозо феновете :D

Да спомена една друга култова игра на която съм се забавлявал много-Scarface The World Is Yours.Който е луд фен на филма и Тони Монтана и има фетиш към това да изгражда криминални империи на макс, то горещо я препоръчвам.Много добър 1 изгубен месец от живота е това.

Плюс това може да убиеш Алехандро Соса накрая-един от малкото филмови герои които ЛЕДЖИТ МРАЗЯ, шибана малка маймунка :@

• Upvote 1

9MLnN5Y.gif

Мнението има спойлери за Definitive Edition.

Преди малко превъртях римейка и съм със смесени чуства. Накратко добрите страни са преработената бойна система, която е много по добра от оригиналната, хубава графика и оптимизация.

За съжаление, преработената история някак не ми хареса. Като човек играл оригиналната игра много пъти, смяната на гласовете и самото поведение на героите не успява да се доближи до оригинала. Не ми пука за никой от героите. Историята е поглед върху 30те години пресъздадена от очите на 2020, а не от 2002 и определено има крайно дразнещи неща. Атмосферата в играта не е така сериозна и депресираща. Няма нови мисии, което според мен е минус, можеже да добавят мисии от годините,които прескачаме. Играта е и прекалено лесна и кратка. Минах я на Класик трудност, която би трябвало да е на трудната за 9-10 часа.

Като обобщение бих казал, че се забавлявах, нямах никакви очаквания, но не са успяли да запазят атмосферата от оригиналната игра. За без пари от замундата става. 

The Olimpic Hero

За всички фенове. Обичам да си карам таксито на фона на тази музика:

• Like 1