Jump to content

Кой е убиецът? - сезон II

Recommended Posts

THE ENEMY

Пак ли трябва да обяснявам, че за тези имотни поделби аз не знаех нищо?:( Да, Юлия ми беше обяснила какви ще са моите дялове, тя знаеше че дори и това ме касае слабо, какво остава за дяловете на останалите, така че сори, не съм аз човека когото да питате. Аз и нищо да не бях получил, нямаше да ме трогне.

Господин детектив Бобоцев, имам съмнения към всички, но смятам, че въпросите ви до момента можеше да са по-добри, дори се опитах да помогна в тази насока. В момента по-скоро ако трябва да гадая, сте разкрили прекалено малко информация по делото. Мисля, че истината е някъде там, като казваха в един сериал от 90-те, но за да се стигне до нея, трябва да се поработи още много.

Но ако има нещо в баща ми което ме кара да се съмнявам в него, то е цялостното му поведение. Той знае, че мен от чашката не ме е избивало никога на агресия, наясно е, че наркотици не съм вземал от 7-8 години, знае че никога не съм се страхувал от майка си, нито съм имал апетит към имотите, пацифист съм, както потвърди и Юлия, т.е. аз нямам абсолютно никакъв мотив за убийство, но той все пак натиска разследването към мен. С каква друга цел би го направил, освен за да отвлече вниманието от себе си? 

• Upvote 2
  • Thanks 1
BAITO6O

Синко не натискам специално за теб. Натискам към всеки които ми е съмнителен. Както трябва да сте разбрали единствено доверие имам на дъщеря ми.
Нямам никакво доверие на оня запъртък Стаменчо, сестра ми донякъде и за съжаление на сина ми. Сам срещу всички и нямам напредстава кой кой е.

Ако бих подредил нещата за възможен убиец то изглежда така:
1) Стаменчо - 40%

2) Владко - 35%

3) Мишето - 25%

Дано е така.

• Upvote 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
BrockLesnar

ГН Григоров, можете ли да си спомните какво точно казахте на лекарите, когато дойдоха? 

• Upvote 1

Guilt is like a bag of fucking bricks. All you gotta do is set it down.

ezgif-2-3f18a4f68ec4.gif

BAITO6O

Ами казах им, че съм и премерил пулса и е мъртва. Помолих ги да направят всичко необходимо за да разберат каква е причината за внезапната смърт.
Казах им, че ако имат нужда от допълнителен ресурс за изследванията ще им съдействам с връзките си с каквото мога, защото искам най-доброто.

Проучих и разбрах, че този млад господин е най-добрият за разкриване на причините за смърт и обстоятелствата около нея. Надявам се, че си е свършил добре работата и е предал доклада съответно на вас с което да улесни разследването ви. 

55b521d6dcfa616708c73d5da9e2ddb5.jpg.96d78b100a79ea5c41efdaeb21ff419b.jpg

• Haha 3
Lemmon-714
2 hours ago, The Best said:

А появата на леля на въпросната среща ме изуми.

Това звучи все едно не сте ме очаквали и съм се натресла, каква мислехте, че е причината да се съберем всички там? Въпросът ми е и към @THE ENEMYВлади.

• Upvote 2
  • Thanks 1
Lemmon-714
On 10/10/2020 at 6:50 PM, neshev said:

А, ти, пияницо, защо влезе в стаята ми през нощта?

@THE ENEMYВлади, така и не отговори на този въпрос. Нека да си ги нямаме такива като ''не е твоя работа'', положението е много сериозно, умно момче си, надявам се го осъзнаваш. Всички сме тук, съответно всички ни засяга. Кой търсеше там и какво стана като влезе, говорихте ли си със Стамен?

@neshevСтамене, ти буден ли беше, или се събуди от влизането на Влади в стаята? Какво му каза?

• Upvote 1
  • Thanks 1
The Best

Ами как да го кажа по-деликатно? Нали се сещате, когато някой голям мошеник и гадняр привика своята жертва само и само за да я подиграе. Точно това възнамеряваше да направи баща ми чрез поканата си за теб. С Влади дори се обзаложихме какво ще стане. Аз подозирах, че си усетила какво е намислил и дори няма да се появиш, а той смяташе, че ще викнеш чичА ни и той ще пребие до посиняване татко. Но и двамата не познахме...

• Thanks 1
THE ENEMY
28 minutes ago, Lemmon-714 said:

@THE ENEMYВлади, така и не отговори на този въпрос. Нека да си ги нямаме такива като ''не е твоя работа'', положението е много сериозно, умно момче си, надявам се го осъзнаваш. Всички сме тук, съответно всички ни засяга. Кой търсеше там и какво стана като влезе, говорихте ли си със Стамен?

@neshevСтамене, ти буден ли беше, или се събуди от влизането на Влади в стаята? Какво му каза?

Моят адвокат ми каза, че ако причината не е конкретно свързана с извършенето престъпление, имам право да запазя информацията за себе си. Това което мога да кажа е, че врата ми отвори Стамен, аз бях пиян и със смъкнати гащи, но той беше човека който се държи по-странно измежду нас двамата. Аз това което търсих не го намерих и се върнах в стаята си. Да, помня го това мътно, както помня че бях толкова зле, че нямах сили за нищо друго и заспах. 

Стамен БЕШЕ буден със сигурност. Още при първото почукване ми отвори панически, все едно очакваше някого, но не и мен. 

• Upvote 3
  • Thanks 1
Lemmon-714

Ама и адвокати ли намесихте вече, нали уж всички сте невинни. От голямото добро утро излезнахте цялата рода... единия познавал мутри, другия пък ''адвокатът му го посъветвал'', ще кажеш, че Марковски-баща е наел. Свързано е и още как. Нали докторите били казали, че Клара умряла посред нощ, кой на кого е свалял и вдигал гащите нас не ни интересува, важно е да се знае всеки какво е правил през онази вечер, особено пък точно по това време. Аз може да съм била сънена, ама много добре чух, че вдигахте гюрултиите до не знам си кое време.

И говорейки за адвокати, Юлка, баща ти, мила, се беше осрал до ушите от страх, като го заплаших, че ще взема законни мерки. Именно затова се съгласи да се съберем там.

• Upvote 2
  • Thanks 1
THE ENEMY
3 minutes ago, Lemmon-714 said:

Ама и адвокати ли намесихте вече, нали уж всички сте невинни. От голямото добро утро излезнахте цялата рода... единия познавал мутри, другия пък ''адвокатът му го посъветвал'', ще кажеш, че Марковски-баща е наел. Свързано е и още как. Нали докторите били казали, че Клара умряла посред нощ, кой на кого е свалял и вдигал гащите нас не ни интересува, важно е да се знае всеки какво е правил през онази вечер, особено пък точно по това време. Аз може да съм била сънена, ама много добре чух, че вдигахте гюрултиите до не знам си кое време.

Аз съм ексцентричен и като се напия обичам да обикалям гол. Този навик го развих като студент. Сега понеже имаше и други хора, може би леко съм се срамувал и само бях смъкнал гащите. Обще взето търся смисъл. Не се гордея с това, не искам да бъда запомнем от бъдещите поколения така, но е факт че ме избива на такива неща. Но не ме избива на убийства. 

• Thanks 1
  • Haha 2
  • Wank 1
Stun Damage

Край на Ден 4

Ако закриването на днешната дискусия идва със закъснение, това е защото в полицията не сме буквояди. Достатъчно гъвкави сме да не прекъсваме разговора, особено когато той вади наяве неща, досега незабелязани от детективите ни. В случай че след последните спорове изпитвате остра нужда от жокери, или пък не откривате смисъл дори и със смъкнати гащи, може да се обърнете към нас в обичайното време - до 12 часа обедно.

Edited by Stun Damage
  • Upvote 3
Stun Damage

Начало на Ден 5

Над половината време за разследване изтече и примката се затяга, но дали около врата на убиеца, или на разследващите? @BrockLesnarи @Bobotsiмогат да продължат разпита на @BAITO6O @THE ENEMY @The Best @Lemmon-714и @neshev.

• Upvote 2
neshev
13 hours ago, Lemmon-714 said:

neshevСтамене, ти буден ли беше, или се събуди от влизането на Влади в стаята? Какво му каза?

Събудих се от стъпките му. После почука на вратата, попитах го какво иска и не получих отговор.

Напсувах го тихомълком и продължих да си спя.

• Upvote 1
  • Thanks 1
THE ENEMY
2 minutes ago, neshev said:

Събудих се от стъпките му. После почука на вратата, попитах го какво иска и не получих отговор.

Напсувах го тихомълком и продължих да си спя.

Лъжеш... :D

• Upvote 1
  • Thanks 1
BrockLesnar

Въпрос към всички кога за последно сте влизали в стаята на жертватам колко време долу горе прекарахте там и ако тя е била също в стаята говорихте ли си за нещо? Също ГН Григоров искам да попитам имаше ли Клара проблеми със съня?

Edited by BrockLesnar
  • Upvote 1
  • Thanks 1

Guilt is like a bag of fucking bricks. All you gotta do is set it down.

ezgif-2-3f18a4f68ec4.gif

THE ENEMY
36 minutes ago, neshev said:

Кажи твоята версия?

Сигурен съм, че чакаше някой. Кого си чакал и защо го прикриваш, вече си е твоя работа.

Стамене, кажи си. Те ще те разберат. :D

• Upvote 1
  • Thanks 1
Lemmon-714

Ето че за трети пореден ден трябва да стоя тука като някой престъпник и да слушам едно и също. Моля ви, не ми губете времето, сега съм и без кола, в три часа трябва да съм вече готова и да тръгвам към автогарата.

Искрено се надявах да се окаже, че това е просто една нелепа случайност и да е грешка на лекарите, но е факт, че Клара лежи мъртва в някой фризер и никога повече няма да я видим. Макар и свикнали с цялото беззаконие в милата ни родина, това вече излиза извън нормалните граници и като обикновен човек, неразполагащ с възможности и непознаващ толкова добре вратичките в закона, започвам много сериозно да се притеснявам за това какво следва... щом чак и за адвокати се заговори.

Никак не ми хареса да разбера, че цялото семейство Григорови са били заедно в кюпа за обезнаследяването ми, шокиращ е и равния тон, с който го съобщиха, все пак става въпрос за злободневна дреболия, а не за финансовата стабилност и бъдещето на семейството ми. Имайки предвид това, колко му е целия този фарс да е поредния им опит да си измият ръцете с мен? Безпокои ме, че всячески вниманието се насочва към имотите и се търси под вола теле, вместо да се обърне по-обширно внимание и да се търсят доказателства, а не да си играем а догадки.

Вижте, господа Леснарски и Бобоцев, не искам да обвинявам никого, но съм на простия принцип, че невинен човек с чиста съвест не крие нищо, особено когато става въпрос за тежко престъпление. На Юлия момчето не го познавам, то в тая лудница не помня даже дали и здрасти си казахме, но с тия половинчати изказвания и тези подмятания помежду им с Влади...

Първо уж единия бил влязъл в стаята, после пък бил им чукал на вратата, смъкнати гащи.... абе направо... не знам, аз като казвам, че до съдебен спор ще стигнем, хич не си правя майтап. @THE ENEMYЮлия, ти беше ли там тогава? Стамен каза ''стаята ми'', не знам дали е грешка на езика, но звучи сякаш е бил сам. Чу ли ги да си говорят и ако не, Стамен сподели ли ти нещо на сутринта?

16 minutes ago, BrockLesnar said:

Въпрос към всички когато за последно сте влизали в стаята на жертватам колко време долу горе прекарахте там и ако тя е била също в стаята говорихте ли си за нещо?

Не съм влизала в стаята ѝ, дори не знаех коя точно е.

• Upvote 1
  • Thanks 1
neshev
9 minutes ago, THE ENEMY said:

Сигурен съм, че чакаше някой. Кого си чакал и защо го прикриваш, вече си е твоя работа.

Стамене, кажи си. Те ще те разберат. :D

Не съм чакал никого!

Ти беше пиян и залян, и вдигаше джангър.

Видях, че приятелката ми я няма и те питах какво искаш и къде е Юлия. Ти беше толкова неадекватен, че не продума нищо.

Легнах си да спя и на сутринта Юлия беше до мен.

• Upvote 1
  • Thanks 1
Lemmon-714
8 minutes ago, Lemmon-714 said:

Юлия, ти беше ли там тогава? Стамен каза ''стаята ми'', не знам дали е грешка на езика, но звучи сякаш е бил сам. Чу ли ги да си говорят и ако не, Стамен сподели ли ти нещо на сутринта?

Обърках те с брат ти, @The BestЮлка. 

• Upvote 1
The Best

Добре, този спор започна да става съмнителен дори на мен. Аз не съм чула изобщо двамата да се карат. Спах в стаята си със Стамен през цялата вечер. Ако съм ставала през нощта, това е било за да отида до тоалетната. Но е изключено да ме е нямало, когато те са се карали, защото тоалетната е на същия етаж и щях да чуя кавгата. Има нещо гнило, плете се интрига. Само да не стане така, че от зловеща семейна история разследването ще претърпи обрат и да се окаже, че има гей следа в цялата работа:D. С тези смъкнати гащи, чукания на врати посред нощите, а няма очевидец да потвърди ставало ли е нещо, не е ли и какво точно се е случило.

А относно стаята на майка - не съм влизала в нея при това си посещение в къщата. Аз дойдох малко преди останалите поканени на вечерята, за да обсъдим как да процедирам с имотите и да ми даде последни насоки. Разговорът проведохме във фоайето на вилата. 

• Thanks 1
neshev
24 minutes ago, The Best said:

Добре, този спор започна да става съмнителен дори на мен. Аз не съм чула изобщо двамата да се карат. Спах в стаята си със Стамен през цялата вечер. Ако съм ставала през нощта, това е било за да отида до тоалетната. Но е изключено да ме е нямало, когато те са се карали, защото тоалетната е на същия етаж и щях да чуя кавгата. Има нещо гнило, плете се интрига. Само да не стане така, че от зловеща семейна история разследването ще претърпи обрат и да се окаже, че има гей следа в цялата работа:D. С тези смъкнати гащи, чукания на врати посред нощите, а няма очевидец да потвърди ставало ли е нещо, не е ли и какво точно се е случило.

УБИЙЦА ЛИ СИ, МА?

• Thanks 1
  • Haha 4
The Best

Щях ли толкова открито да давам информация и да изразявам съмнения, ако бях? До момента аз съм най-големият жокер на детективите. И дори смятам да иззема функциите им за момент и да обмисля какви са вариантите в дадената ситуация. Някой лъже, но въпросът е кой?

• Thanks 1
neshev
9 minutes ago, The Best said:

Щях ли толкова открито да давам информация и да изразявам съмнения, ако бях? До момента аз съм най-големият жокер на детективите. И дори смятам да иззема функциите им за момент и да обмисля какви са вариантите в дадената ситуация. Някой лъже, но въпросът е кой?

Подложи се на детектор на лъжата и ще се разбере много бързо кой, как, защо. :)

• Upvote 2
  • Thanks 1