Jump to content

Кой е убиецът? - сезон II

Recommended Posts

BAITO6O

Обичах я по мой си начин, любовта ни не беше като тези от филмите, но въпреки това я обичах малко или много. В началото се ожених за нея повече за престижа и тнк, но след това открих в нея други не чак толкова лоши качества. Иначе за момента се справям някак си горе долу добре. Понякога ми липсва нейното присъствие, а понякога не (особено когато подпалеше моторетката и започнеше да всява ред и дисциплина).

• Upvote 1
  • Thanks 1
  • Wank 1
BrockLesnar

Въпрос към всички, знаехте ли всички, какъв дял от наследството ще получите преди смъртта на жертвата? Въпрос към сестрата на ГН Григоров през вашият поглед как изглеждаше бракът на брат ви? 

Въпрос и към самият ГН Григоров, вие с какво се занимавате, освен да се възползвате от таланта на жена си?

• Upvote 2

Guilt is like a bag of fucking bricks. All you gotta do is set it down.

ezgif-2-3f18a4f68ec4.gif

Bobotsi

Г-н Григоров, кога и как изградихте фирмата си? Всичко сам ли постигнахте или имаше някой който да ви финансира?

• Upvote 2
The Best

Трябваше аз, майка и брат ми да получим абсолютно равни части от наследството, защото тя се водеше "правоимаща" съпруга, тъй като баща ни и бе прехвърлил абсолютно всички имоти, върху които има някакви права.

Конкретните къщи и земи се намират по черноморието, конкретно в Несебър. Майка ми искаше да замина за този град и да водя преговори с потенциалните купувачи. Не съм убедена, че някой от семейството е имал нездрав интерес към тези имоти и е искал да ги прилапа. Самата аз не харесвам особено морето и с удоволствие бих взела дела си и не бих стъпила повече там. Дали пък някой не е желал тези имоти да не се продават, да е планувал да живее там и да ги е искал за тази цел. Смятам, че все пак щеше да има доблестта да постави въпроса пред останалите членове на семейството, вместо да убива майка ми?

Моят приятел би желал да живеем на морето и често се е опитвал да ме убеди, но знаеше моето мнение и нетърпимостта ми към морския въздух. Освен това в негова защита искам да изтъкна, че той дори не знаеше къде се намират семейните ни владения. Не съм говорила с него по тези въпроси.

• Thanks 1
THE ENEMY

Аз за дялове от наследството нищо не знам и не ме интересува, како стана вече ясно, човек отдал се на духовното съм.

Но искам да ви кажа още нещо за баща си. Разказвали са ми, че когато е дошъл в София, подмазвайки се на мутрите и на хлъзгавите политици от прехода, в началото никой не го е вземал насериозно и са му се присмивали заради умствения капацитет, или по-скоро липсата на такъв. Поради което стария хитрец се е ориентирал, че ако ходи по арт събития, театър, опера, джаз концерти, има шанс малко да си оправи имиджа. Така решава, че ако се ожени за джаз певицата Клара Стоименова, няма да има кой да му се присмива повече, вече и той ще е човек на изкуството, нали. А тази клета Клара както вече ви обясних, просто е скачала от леглото на един бизнесмен на друг, без да се интересува много-много от характер на мъжа до себе си. Осъзнавала е, че с джаз пари няма да направи, а е поддържала доста бохемски начин на живот, за който си трябват кинти. Естествено, в София реномето и е било на леко жена, доста неподходяща за съпруга поради този факт, но за нашия Ганьо това е удар в десетката. А и в селото от което той идва всички жени са леки, така че как това да му прави впечатление. Тя пък вижда възможност в него за постоянен приток на пари, както за скъпия си начин на живот, така и за повече проекти свързани с музика. По-голям бенд, с по-добри музиканти, плащане на повече медии да пишат за нея и прочие. Казано накратко, двете крастави магарета са се намерили и са си паснали перфектно. Получили са като бонус шанса да провалят животите на мен и сестра ми, слава богу поне, че и двамата не сме наследили много като черти на характера от тях двамата. 

Също така искам да призова полицията за нещо. Вижте, няма голямо значение кой е убиеца, тази жертва няма да е някаква огромна загуба за обществото, може би дори това и е било кармата за злините които е сторила. Но за да е пълно правосъдието, тикнете Ясен в затвора, така и той ще си получи заслуженото. Аз не виждам по-добър възможен хепи енд от това. Един вид морално правосъдие за всички!

• Upvote 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Lemmon-714
1 minute ago, BrockLesnar said:

Въпрос към всички, знаехте ли всички, какъв дял от наследството ще получите преди смъртта на жертвата?

Въпрос към сестрата на ГН Григоров през вашият поглед как изглеждаше бракът на брат ви? 

1. Аз въобще не знаех до вчера, че Клара също е намесена. Отидох, за да уредим веднъж завинаги този спор и всеки да си гледа живота, след като аз и брат ми сме живите наследници на родителите ни, очаквах подялбата да бъде поравно между нас, а в крайна сметка трябваше да се случи тази трагедия, за да разбера, че всъщност брат ми е нямал никакво намерение да дели наследството ни с мен, а през цялото време е кроил планове как да направи поредната шмекерия, за да се докаже като големия бизнесмен и отново да ме унижи. И защо? Защото живее в миналото и се държи като недорасло дете, което не може да преглътне, че не е центъра на вселената... личи си не само по отношението му към мен, то се вижда във всяка негова приказка - ''това преди години, онова по време на прехода'' и разбира се, винаги държи да се изтъкне... жалко, много жалко.

2. Много просто - пълен фарс. Брат ми се развиваше наистина добре в професионален план, никога не съм го отричала, но натрупаните с годините комплекси в даден момент избиха, затова и се хвана с човек като Клара - пълен егоист, който от самото начало и не се интересуваше от никого освен себе си. Той сам каза, че е бил с нея за ''престиж''. Съжалявам, но дори и да твърди, че в последствие е открил качества у нея, които цени, това за мен е нестабилна основа за едно семейство и резултатите са налице - разбито семейство и две емоционално осакатени и презиращи ги деца.

• Upvote 2
  • Thanks 1
BAITO6O
31 minutes ago, BrockLesnar said:

ГН Григоров, вие с какво се занимавате, освен да се възползвате от таланта на жена си?

Да отговарям на некомпетентни хора. Управител на строителна фирма имате достъп до цялата информация кви глупости ме питате изобщо.

23 minutes ago, Bobotsi said:

Г-н Григоров, кога и как изградихте фирмата си? Всичко сам ли постигнахте или имаше някой който да ви финансира?

Щом съм започнал официално след падането на соца то трябва да е ясно кога. Как изградих фирамта ми с връзките, познанията и информацията дето придобих от соца, когато бях в държавна фирма занимаваща се със строителство.

За финансирането отговора е ясен, банки и влиятелни хора. Някои банки фалираха, но това е друг въпрос вече. Тия неща са преди много много години, минало заминало. Тогава такива бяха времената, сега са различни. Сега всичко се случва както трябва да бъде.

• Upvote 1
  • Thanks 1
Lemmon-714

Господа детективи, аз се връщам в Гурково да си доработя смяната в бакалията, пуснаха ме за малко само. Ще отговоря на въпросите ви след 5:30. 

• Upvote 1
  • Like 1
  • Thanks 1
neshev
1 hour ago, BrockLesnar said:

Въпрос към всички, знаехте ли всички, какъв дял от наследството ще получите преди смъртта на жертвата?

Не знаех, че се делят имоти, камоли кой какъв дял ще получи.

23 minutes ago, Bobotsi said:

Въпрос към всички: Съжалявате ли за нещо?

Съжалявам, че не си тръгнах още на мига, след като се сблъсках само с пренебрежение. 

• Upvote 1
  • Thanks 2
BAITO6O

Съжалявам само за две неща.
1) Че в злополучната нощ не спях до Клара и това сигурно нямаше да се случи

2) Че падна комунизма, защото по времето на БАЙ ТОШО това едва ли щепе да се случи. Тогава имаше ред и дисциплина.

• Upvote 1
  • Thanks 1
BrockLesnar

Жертвата споменавала ли е на някой освен ГН Григоров, че има настинка?

• Upvote 1

Guilt is like a bag of fucking bricks. All you gotta do is set it down.

ezgif-2-3f18a4f68ec4.gif

Lemmon-714
3 hours ago, Bobotsi said:

Въпрос към всички: Съжалявате ли за нещо?

Добър вечер, господин Бобоцев, тъкмо пристигам с маршрутката. Пежото ни закъса на разклона преди Литаково, съжалявам.

Да, съжалявам, че проявих наивност, отивайки там с надеждата, че все пак ще се разберем като хора и ще уредим въпроса с наследството... трябваше просто да задействам нещата с адвокат, без да го предупреждавам. Той затова и се съгласи за събирането, защото го заплаших, че нещата ще стигнат до адвокати и ще стане грозно.

Съжалявам и за смъртта на Клара, може да не съм я одобрявала като човек, както признах пред колегата ви детектив Леснарски, но това ни най-малко не значи, че злорадствам. В крайна сметка това е преждевременно погубен човешки живот и както вече казах при разпита вчера, аз нямах изгода от смъртта ѝ, тъй като не знаех за номерата, които е завъртял батко ми по въпроса с имотите.

30 minutes ago, BrockLesnar said:

Жертвата споменавала ли е на някой освен ГН Григоров, че има настинка?

Макар и да бяхме зълви, винаги отношенията ни са били хладни, здравей-здрасти, как са децата и толкова. Не сме се интересували една от друга и определено не сме си споделяли проблемите. Така и не намерихме обща приказка, просто характерите ни са коренно различни.

• Upvote 2
  • Like 1
  • Thanks 2
Bobotsi

В крайна сметка уредихте ли нещата с наследството преди Клара да умре?

• Upvote 2
THE ENEMY

Съжалявам, че бях принуден да присъствам на този пореден семеен фарс, който на всичко отгоре завърши по такъв трагичен начин.

Аз с майка си почти не контактувам, няма как да знам, че е имала настинка.

Детективи, да видите че все пак съм пич, пак ще ударя леко рамо. Ппитайте господин Григоров когато е намерил тялото, забелязал ли е нещо странно, което да му направи впечатление?

• Upvote 1
  • Thanks 2
Lemmon-714
5 minutes ago, Bobotsi said:

В крайна сметка уредихте ли нещата с наследството преди Клара да умре?

Не, не стигнахме до съгласие. Аз държа всичко да се подели поравно, така е редно. Не искам нито повече, нито по-малко, той обаче не смята така и през цялото време е обмислял начини, по които да ме обезнаследи. Децата му го потвърдиха.

Не мога да не призная, заболя ме вчера, когато разбрах, че Влади и Юлия са знаели за намеренията му... не че са могли и да направят нещо де, но все пак не е никак приятно да разбереш как хората, с които се предполага, че сте едно семейство са те баламосвали зад гърба ти като последен глупак... и то за нещо, което ти се полага.

• Upvote 1
  • Thanks 2
Lemmon-714

С цялото ми уважение, ама аз нямам намерение всеки ден да бия път до тука, само за да се повтаря старата песен на нов глас. Стоим и чакаме, накрая нищо.. и никой нищо не ти казва. Лека ѝ пръст на Клара, ама нито тя, нито някой от вас ще ми плаща пълните надници дето изпускам и нафтата от Гурково до тука... Не знам с какво друго да ви помогна, нищо не съм видяла, нито пък имам общо. Аз все още вярвам, че е недоразумение. Малко като на филм, ама се случват и такива неща. 

И понеже никой не си направи труда да ме пита директно, да си кажа и аз за нощта на събирането, за да ме изключат от списъка си със заподозрени или каквото там записват по доклади и тефтери. След като вдигнахме масата и разтребихме, всички си отидохме по стаите. Клара тогава я видях за последен път. Легнах почти веднага, обаче то от толкова нерви и тревоги човек може ли да заспи? Имам хронични киселини заради проблеми с жлъчката и оная вечер допълнително се изостриха. Та, как да е, легнах и позяпах малко из фейса, докато ми се приспи поне малко, щракнах тази снимка

Spoiler

fb.thumb.png.c2a60d48905f4a89539fa4e66b50e242.png

и се мъчех да заспя, но без резултат. Голямо въртене беше, сигурно е станало 2-3 часа като взех да задрямвам и в просъница чух топуркане по коридора. Колко време е било не мога да кажа, не ми и направи впечатление тогава, мислех, че някой става по нужда. Даже не знам защо ви го казвам това... просто наистина се опитвам да си припомня всичко от оная вечер до най-дребните неща. Чиста ми е съвестта и единственото, което искам е това да приключи. Знаете как е в малките населени места, всичко се разчува бързо и не желая комшии и познати да ме свързват с убийство. То дори и без да се разчува, самия факт, че сега сме тук и ги говорим тия неща, остава като клеймо доживот... Та обяснявах ви, че се чуваше шум, бях го забравила това, докато брат ми не сподели подобно нещо и докато онова пишлеме на Юлия.. Камен ли Пламен, какъв беше, не каза, че Влади бил ходил в стаята им. После съм заспала и това е. 

• Upvote 1
  • Haha 3
The Best

Аз съжалявам само за това, че се навих да отговарям за имотните дела и пристанах на майка ми. Това не беше в моя стил, но нямаше кой друг да се нагърби със задачата, а и реших най-сетне да направя нещо за семейството си. Ами ако бяха убили мен?

А появата на леля на въпросната среща ме изуми. Тя познава баща ми добре, все пак са роднини. Как не е могла да се усети, че ще измисли някаква врътка, за да я прецака с наследството? Защо не си спести тази гавра, на която татко я подложи? Та нима не подозира, че в нашата страна дори да нямаш никакви права и документи за даден имот можеш да го получиш ако имаш точните хора на разположение и достатъчно пари, а баща ми благодарение на положението си се е сдобил с двете.

• Upvote 1
  • Thanks 1
Lemmon-714

Снимката не се показва, без да искам натиснах нещо сигурно. Можете да ми проверите и телефона, ако вече не сте.

fb.png

• Haha 4
  • Wank 2
  • Sad 1
The Best

Аз не съм толкова сигурна. Възможно е, но каква би била идеята зад това? Преписва и всичките си имоти, за да не ги дели със сестра си и след това я убива, за да я наследи и да ги дели отново? Не виждам логиката, макар след толкова години брак човек едва ли се нуждае от логична причина и може да действа импулсивно. Продължавам да си мисля, че това убийство се е случило заради апетитните имоти, а не за друго.

Аз и приятелят ми нямаме мотив, можете да ни проверите обстойно. Влади на теория би могъл да го е извършил, но аз го познавам добре и твърдя, че той дори муха не би убил, пацифист е. А около него се навъртат много мухи - винарки докато пие вино(а той го прави често) и лайнарки, когато забрави да се изкъпе след запой:D

• Upvote 2
  • Thanks 2
BAITO6O

Е това Симеоново верно бълва големи провали. За мен лично най-вероятно убиеца е сина ми или онова келемнце дето е гадже на дъщеря ми.
Прекрасната ми дъщеря не би сторила такова деяние, няма никакъв мотив за това. Освен ако Клара е заповядала да приключи връзката със Стаменчо.

Сестра ми има проблем с мене, не с жена ми. Едва ли е чак такъв зъл гений да иска ни убива един по един.

Сина ми за съжаление е лабилен, от него може всичко да се очаква. А оня Стаменчо нито го знам нито го познавам.

Аз нямам никаква полза да убия съпругата си. По-лесно щеше да я пратя някъде на почивка някаде да си вее байрака за 2-3 седмици да си починем двамата един от друг.

• Upvote 1
  • Thanks 1
Lemmon-714
38 minutes ago, Bobotsi said:

Всички ли смятате че Ясен Григоров е убил съпругата си?

Лично досега не съм обвинявала батко ми, въпреки че той без никакъв свян първо върху мен се опита да хвърли вината, докато още не знаех какво точно се е случило. Така че не ми слагайте думи в устата, моля ви. Така както е тръгнало, нищо чудно утре и самопризнание да ме принудите да подпиша.

Ясен че алчен простак и се излага непрестанно е факт, ако беше роден половин век по-рано щеше той да е прототипа на Бай Ганьо. Вие самите видяхте резюме на ''най-доброто'' от него и то едва за няколко дни, не вярвам обаче, че би стигнал до там да убие и то жена си. Вярно е, че повече от всичко друго обича да му обръщат внимание, за да компенсира липсата на такова от ранните си години, но при него тази жажда за внимание се изразява в положителен смисъл - казано на негов език ''да му правят евалата'', щото видиш ли, той изградил бизнес през ПРЕХОДА. Убийство в семейството и разследване не изглежда много добре за един уважаван бизнесмен, нали? А и Юлия е права, ако това с прехвърлянето на имотите на името на Клара е вярно, каква е логиката да я убива? Не знам вече на кого да вярвам вече, имам усещането, че всички са се наговорили срещу мен, барабар с тоя малкия драскач дето думите с чингел от устата му ги вадите...

Аз искам да разбера повече за схемата с наследството, кой точно я измисли и предложи, @THE ENEMYВлади и @The BestЮлия кога разбраха, как трябваше да стане подялбата помежду ви, щяха ли да се продават имотите, или щяха да се отдават под наем/да се развива друг бизнес. Всичко искам да знам, защото вече наитина нещата излизат извън контрол и ще си търся правата до последно.

И искам да видя НАТУРАЛНИТЕ актове на всичко!

• Upvote 1
  • Thanks 1
The Best

Всичко е изрядно, като изключим че ти никъде не фигурираш като наследник, лельо. Имотите са три - един в центъра на Несебър, масивна къща на два етажа с тераса и изглед към стадиона на фалиралия ФК Несебър, трийсетина декара земя в землището на село Гола Върба, Несебърско. Става въпрос за поземлен имот, да не си помислите нещо. Баща ми може да има дебели връзки, но дори той не може да превърне 30 декара имот в УПИ по кадастрален план. И, не на последно място 6 декара гориста местност в Странджа, от която можем да си сечем дърва за огрев през зимата. Трябваше да продадем всичко, защото никой, или поне така смяташе мама, не искаше да използва споменатите имоти. Аз бях нагърбена със задачата да проуча имотния пазар и да намеря заможни купувачи. Трябваше още на следващия ден вечерта да замина за Несебър и да се среща с брокери, които да ми помогнат с търсенето.   

• Upvote 1
  • Thanks 1